Бръснене на главата

  • 1 357
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Привет мами, на някой може да им се струва странно или изобщо да не са чували, но аз знам че преди време масово са беъснели главите на бебчетата, за да се сгъсти косичката в бъдеще. Чудя се дали някой го прави и сега и ако да на каква възраст приблизително

# 1
  • Мнения: 4 008
На никаква.
Рязането на косъма не влияе по никакъв начин на количеството космени фоликули, които има човек.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Гледам, че още много хора го правят, което за мен си е някакъв опит да приличат и бащите и децата на мутри 🤮
Иначе бръсненето с нищо няма да промени какво е заложено в гените

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Няма никакъв смисъл.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 933
Преди време също масово са ги осолявали и са им цепели гърба да изтече лошата кръв,за да не плаче.

# 5
  • Мнения: 1 195
Не са ми бръснали главата като съм била бебе, но до 5-6 годишна баба ми и дядо ми ме водеха на фризьор да ме подстригва като момче със същата цел. Нито ми стана по- гъста косата, нито по- здрава. Единствения ефект беше, че майка ми изпадаше в истерия защо пак на детето му е орязана косата.

# 6
  • Мнения: 6 764
Още го правят, бабата като каже, че бебето няма коса и айде. Имаше едно момиченце на нашата площадка, миличкото все го обезобразяваха. С гола глава и обеци, да личи, че е момиче. Пълна глупост, да не говорим, че повечето родители мислеха, че детенцето е болно и затова обръснато 😔

# 7
  • Мнения: 12 760
Не знам да е имало такова време с масово бръснене на главички на деца. Може някъде локално да са го правили. Аз лично изобщо не съм се сблъсквала с такова нещо, но и не бих одобрила.
Чувала съм, че по-рано при въшки са бръснели главите.

# 8
  • Мнения: 857
Когато генно на даден човек са заложени примерно 100 хил. косъма на главата, нищо не е в състояние да ги увеличи. Бръсненето също.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Какви са тези глупости за бръсненето на децата? Едно време са ги бръснели (по-скоро остригвали до кожа) не заради сгъстяване на косата, а заради въшки и всякакви гадини, които са нападали населението.  Оставете детето на спокойствие - нито ще влиза в каразма, нито в затвора, нито е оплешивяващ чичка, нито мутра.

# 10
  • Мнения: 4 761
Косата, както и много други неща, е ген. Майка ми е със здрава, гъста и някакси жива коса. Синът ми също.

А моята е… (едно повръщащо човече) - тънка и ужасно падаща.

Общи условия

Активация на акаунт