Защо мъжете в България пият всяка вечер? Това някога ще се промени ли?

  • 18 072
  • 382
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25 597
„В цял свят алкохолизмът се счита за болест, само у нас питат: „Ти що не пиеш, да не си болен?“ Simple Smile

# 61
  • Мнения: 40 857
Лошото в цялата работа е, когато някой не обича да пие го гледат от високо, сякаш не е добре с главата. Пия само ако съм в компания някъде навън, по повод, но съм ставала свидетел на присъстващи, които не обичат да пият и направо ги скапват - "сипи малко де, какво толкоз, еее...", после се сипват разни коментари- "как може да не пие нещо не е у ред"...

А пък още по-лошо е когато непиещият гледа като оскърбената невинност, от скука изяжда мезето и после седи и гледа осъдително.

# 62
  • Мнения: 1 992
Лошото в цялата работа е, когато някой не обича да пие го гледат от високо, сякаш не е добре с главата. Пия само ако съм в компания някъде навън, по повод, но съм ставала свидетел на присъстващи, които не обичат да пият и направо ги скапват - "сипи малко де, какво толкоз, еее...", после се сипват разни коментари- "как може да не пие нещо не е у ред"...

А пък още по-лошо е когато непиещият гледа като оскърбената невинност, от скука изяжда мезето и после седи и гледа осъдително.

Ами то ако се събираш с този човек да говориш и коментираш някакви теми не би имало значение какво ядеш и пиеш. Би те гледал осъдително ако се наливаш и прекаляваш.

# 63
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Това се води една стандартна напитка.
За жените е безопасно по една напитка на ден, при мъжете по две
Ако това в чашата за бренди е бренди, и каубоят люска по две на ден, няма да може да се качи на коня после, пък и ако каубойката гаврътне своята доза няма да успее да му нацели чашата да му налее второто.

Освен това брои ли се ако няколко дни не пиеш, но накрая наваксаш полагаемия ти се норматив?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Лошото в цялата работа е, когато някой не обича да пие го гледат от високо, сякаш не е добре с главата. Пия само ако съм в компания някъде навън, по повод, но съм ставала свидетел на присъстващи, които не обичат да пият и направо ги скапват - "сипи малко де, какво толкоз, еее...", после се сипват разни коментари- "как може да не пие нещо не е у ред"...

С голям кеф и без капка срам заявявам, че аз не пия, никога и при никакви обстоятелства. Приятели и познати ме знаят, коментари няма. Непознати и прочие не са коментирали по въпросния просташки начин, но ми се е случвало на учуден поглед да поясня, че не е поради религия, здравословни мании и прочие, а поради това, че просто не харесвам вкуса на алкохола. Последно го обясних кратко и ясно онзи ден на мотосъбор, където всички пиеха със завиден ентусиазъм и никой не ме е обявил за ненормална или да си е променил държанието. Ако някой смята, че количеството изпит алкохол е правопропорционално на това колко съм готина, втори път на една маса няма да се озовем.

# 65
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Пий и ти и всичко ще си дойде на мястото 😀
Винаги са ми били съмнителни хора, които не близват и капка алкохол 🤨

# 66
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Да почне и да се друса. За да е cool в тайфата. Аз също не съм особен фен на алкохола. Особено го избягвах, до раждането на дете. Не случайно се квалифицира като вид зависимост. Някои го ползват и като отдушник на комплексите си, за ужас на зрителите.

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 15:33 от Viviana91

# 67
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Ти да видиш....

# 68
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Каква е функцията на алкохола?

# 69
  • Мнения: 40 857
Каква е функцията на алкохола?

Приятен вкус, обогатява вкусовите усещания в комбинация с подходящи храни и мезета. За мен това. Отделно и има лек отпускащ и антистрес ефект, прави комуникацията по-спонтанна и свободна.
А и някак ритуалите по наздравиците и чукванията на чашите трошат ледове и сплотяват хората на масата. То така и цигарките сплотяват пушачите, но там не съм се изкушила.

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 15:47 от Черна станция

# 70
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Каква е функцията на алкохола?
Замества климатика, изстудява те лятото, топли те зимата.

# 71
  • Мнения: 7 260
Не виждам защо да не пия, ако това ми доставя удоволствие? Големите моралисти с укорителните погледи и размахващи пръстче ги поставям на място, безпроблемно.

# 72
  • Мнения: 1 992
Става въпрос, че пиещите съдят непиещите, едва ли не може да влезеш в компания само ако пиеш.

# 73
  • Мнения: 40 857
Става въпрос, че пиещите съдят непиещите, едва ли не може да влезеш в компания само ако пиеш.

Съвсем не винаги. Има си хора, които не понасят различните, така е, но в по-интелигентни компании отхвърлянето на непиещите е рядко. Само ако досаждат с въздържанието си. Или ако някоя съпруга само ръчка мъжа си в ребрата "Ама как втора бира, стига толкоз". Или ако явно не могат да се слеят с общото настроение на масата и се цупят.

# 74
  • Мнения: 1 992
Става въпрос, че пиещите съдят непиещите, едва ли не може да влезеш в компания само ако пиеш.

Съвсем не винаги. Има си хора, които не понасят различните, така е, но в по-интелигентни компании отхвърлянето на непиещите е рядко. Само ако досаждат с въздържанието си. Или ако някоя съпруга само ръчка мъжа си в ребрата "Ама как втора бира, стига толкоз". Или ако явно не могат да се слеят с общото настроение на масата и се цупят.

Е, да, всякакви има...

Общи условия

Активация на акаунт