Защо мъжете в България пият всяка вечер? Това някога ще се промени ли?

  • 18 078
  • 382
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
По принцип това се среща повече при възрастните мъже, но аз видях, че и младите са почнали да пият. Толкова ме е яд за това нещо, а не може да се промени, защото се предава от поколение на поколение. Особено тези групи от мъже, които се събират вечерта са най-опасни(в кръчмите).
Жените си стоят трезвени, а те пият колкото си искат, не разбирам, защо се намираме в такава ситуация. През последните години се запознах с много мъже в интернет, никой мъж не видях, който да не пие, говоря за мъже на възраст между 20-29г. Те ако от сега са почнали да пият така, не знам какво ще стане от тях в бъдеще.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Понякога фанатичните трезвеници са по-страшни от тия дето пият.

# 2
  • Мнения: X
За жалост е точно така! Още по странни са жените ,които го позволяват, женят се за такива мъже и деца си правят?! 80% от бг са точно такива всяка вечер ракия с салата и командват жените си които имат за прислуга!
Другите 20% са нормални семейства .
Затова ,който може се жени за чужденец или чужденка.


По принцип това се среща повече при възрастните мъже, но аз видях, че и младите са почнали да пият. Толкова ме е яд за това нещо, а не може да се промени, защото се предава от поколение на поколение. Особено тези групи от мъже, които се събират вечерта са най-опасни(в кръчмите).
Жените си стоят трезвени, а те пият колкото си искат, не разбирам, защо се намираме в такава ситуация. През последните години се запознах с много мъже в интернет, никой мъж не видях, който да не пие, говоря за мъже на възраст между 20-29г. Те ако от сега са почнали да пият така, не знам какво ще стане от тях в бъдеще.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аха. Направо цъфтят и връзват като се оженят за чужденец. Те щото изобщо не пият.

# 4
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Че то кръчмите не работеха 1/2 година, и не само те...от скука хората ги избива на алкохолизъм.

Около мен пък повечето мъже не пият хептен или само по повод. Градски хора са, интелигентни. Не знам какви утайки набарваш в интернет...

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, това наистина е масово, но не е при всички. Моят не пие всяка вечер. Всяка вечер пият алкохолиците. Обаче на мен не ми пука в чуждите семейства какво става. Да се наливат, като им е сладко.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 097
Още малко и шкемето ще стане персона нон грата Mr. Green

# 7
  • Мнения: X
Всеки сам избира за кого да се жени, някой за пиещи, някой за нормални !!!

Аха. Направо цъфтят и връзват като се оженят за чужденец. Те щото изобщо не пият.

# 8
  • Мнения: 675
И аз съм го забелязала и за първи път виждам някой да е на същото мнение. Майка ми и баща ми не пият в ежедневието си (мама само на празник и по малко, тате е 100% въздържател) и вкъщи алкохол на масата е имало само на празник, в много малки количества. Забелязвам и че тийновете пият страшно много, и то евтин твърд алкохол и ако си се натряскал като прасе, това се оценява много високо от компанията и минава за много уау. Мисля, че в цяла източна Европа и на Балканите е така и е по-скоро манталитет. Не знам дали някога ще се промени, но искрено се надявам.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аха. Има пиещи, пушещи, каращи мотори, ползващи наркотици, отдаващи се на скъпи хобита, изповядващи крайни религии, падащи си по извращенията, а някои наглеци даже комбинират по повече от едно от изброените. Не знам къде остават нормалните. Направо да се отчае човек.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 097
Всеки сам избира за кого да се жени, някой за пиещи, някой за нормални !!!

Аха. Направо цъфтят и връзват като се оженят за чужденец. Те щото изобщо не пият.

Винаги може да разчиташ на фанатичен мюсюлманин Laughing

# 11
  • Мнения: 35 962
Жените си стоят трезвени...

наблюденията ми са за равенство в чашката, но в различни компании и на различни места

# 12
  • Мнения: 10 374
Вкъщи никога не се е пиело - нито при майка ми и баща ми, нито при мъжа ми. Като си отворим бутилка вино на нова година, дори не я допиваме. Аз също не пия, просто не се сещам за пиене.
Но на мен пък много ми харесват семейства, които се събират вечер, правят си салатка и вечеря, наливат си по чашка и си стоят цяла вечер на приказки. Това съм го наблюдавала у мои приятели предимно на морето - във Варна и Бургас. Винаги ми е било приятно, когато попадна в такава компания. Разбира се, ако се пие по чашка, а не да се наливат и напиват.

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 21:30 от Poni69

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Около мен хората пият с мярка. Изключително рядко съм ставала свидетел на изцепки, винаги е било нещо от типа на рожден ден или Нова година, и то като бяхме по-млади. Не ми пука, защото всеки знае себе си. Аз не пия, близките ми пийват по малко вечер, което изобщо не е задължително, оттам нататък другите да си правят сметката.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Роni69 и сока сплотява в семейните, морски вечери. Но основно е доброто настроение, менюто е подробност.😎
По- лабилни пияндета, от чуждите туристи не съм виждала.

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 16:53 от Viviana91

Общи условия

Активация на акаунт