221 тестове и сертификати в пътуващата лятна немска тема

  • 25 850
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7 260
Откъде го измислихте, че е задължителен курсът? Няма такова нещо. Ние взехме с мъжа ми след 6 години живот в Германия.

# 226
  • Germany
  • Мнения: 7 935
Наши приятели взеха гражданство преди 3 месеца. Не са ходили на курс, а директно на изпит.

# 227
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пиша последно: преди 7 години се замъкнах да питам и един час се разправях за този интеграционен курс, за който пише и Дени.
После не съм ходила, не съм и питала.

Тетката в Bürgerbüro  беше скала и отказваше да приеме следването ми за достатъчно да се явя на изпита директно.
Определено не си го измислям, за да забавлявам Фрау Дана или някой друг.

Ако ми дойде музата, ще си разпечатам изискванията и пак ще ида.
Но моята удовлетвореност не зависи от гражданството 😉

П.п от 18 години съм тук и дори и преди 7г те не са били проблем.

# 228
  • Мнения: X
Аз не бих се разправяла с никакви тетки. Записвам се направо за теста, явявам се и готово. След това директно отивам да подавам документи. Тези курсове и тестове са за неандраталци. За цивилизовани хора от европейски и други страни са абсолютно ненужни, в моите очи са и направо обидни. Поне да беше истински изпит, а то...

Гражданство взех само заради разни облаги. От мен немец няма как да стане и 10 гражданства да ми дадат. Имах право на такова от над 10 години и се чудех и колебаех, накрая реших, че ще ми е от полза. Спестих си и разни церемонии и подобни. Служителката ни връчи документите в офиса си, само трябваше една клетва да повторим.

# 229
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Bleu, не ми е важно и мотивацията ми е нулева.
Но, може би трябва да се замисля пак.

# 230
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
И аз не съм ходила на курс. Явих се директно на изпита. Те въпросите са безумни и това си говорихме с тия, при които подавах документите, че едва ли някой немец може да отговори на всичките правилно.

# 231
  • Мнения: 7 260
Това за удовлетворението явно е по мой адрес, та да спомена, получих немско гражданство без проблем, службите бяха много учтиви и помагащи, направиха ни два празника: в нашия малък град, в който живеехме тогава и после в "столицата" на провинцията ни. Въпрос на личен избор е, който не е мотивиран си е негово решение.

# 232
  • Мнения: 9 152
И аз не съм ходила на курс. Явих се директно на изпита. Те въпросите са безумни и това си говорихме с тия, при които подавах документите, че едва ли някой немец може да отговори на всичките правилно.
Точно това си говорихме преди 3-4 години с една приятелка, която участваше в тестовото изпитване, немкиня.
Хубаво щеше да съм приключила още тогава, но не ми се занимаваше. Явно мотивацията не ми е силна.

# 233
  • Мнения: 1 996
И аз се чудих няколко години, но заради безвизовото пътуване основно го направих, иначе никакъв стимул и мотивация нямах за немско гражданство, а и покрай кризата с бежанците се притесних, че може да отменят двойното гражданство. Отказах се и от БГ задграничния паспорт, че ми омръзна да го подновявам, но две години по-късно при едно пътуване от България към Москва и обратно горчиво съжалявах, луда ме направиха руските задгранични с немския паспорт, другите от групата с БГ паспорти нямаха проблеми.

# 234
  • Мнения: 7 260
Въпросите от теста са супер елементарни, ние с мъжът ми нямахме грешен отговор и бяхме готови за 10 минути.

# 235
  • Мнения: 11 314
Аз чак сега се запътих да вземам гражданство, след 22 г пребиваване тук.
Минах през март изпита за В2 (мислех В1, ама мацката на място ме убеди, че мога да взема и В2) и през май другия тест.Нито курсове съм карала, нито нищо. В нашата провинция за тия изпити отговарят Volkshochschule и там на място ми дадоха датите за изпитите. Само плащах таксите. После чаках 6 седмици да ми излязат резултатите.
Сега ми трябва акт за раждане, за да продължа. А това ще успея да взема чак октомври. По-рано нямам начин да се прибера в България.

# 236
  • Мнения: X
На мен щудиума ми го признаха едно време и не съм ходила на курс. Не знам дали е имало такова изискване. Аз докато подам документите в понеделник и в събота получих писмо, че ми дават гражданство.

# 237
  • Мнения: 1 318
Дайте моля идея за подарък за 13 годишно момче, че се затруднявам да измисля. За лего са големи, да чете не обича, т.е.книга не става, нърфове и водни пушкала вече сме му подарявали... Свири на китара, обаче нищо свързано с това му хоби не ми идва на акъла освен някакво CD, ама с тоя ютуб не знам дали някой все още слуша CD-та.

# 238
  • Мнения: 1 090
Мама ени, няма ли възможност да питате родителите или детето? На тази възраст синът ми и приятелите му събират пари за компютърни джаджи - клавиатурата, мишка, слушалки, лед осветление и т. н. Обикновено си подаряват пари и после си купуват нещо по-голямо.

# 239
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дайте моля идея за подарък за 13 годишно момче, че се затруднявам да измисля. За лего са големи, да чете не обича, т.е.книга не става, нърфове и водни пушкала вече сме му подарявали... Свири на китара, обаче нищо свързано с това му хоби не ми идва на акъла освен някакво CD, ама с тоя ютуб не знам дали някой все още слуша CD-та.
Мама Ени, много неща може да се подарят за китара, но все пак трябва да кажеш класическа или е-китара и да знаеш какви неща вече има, какви - не...

Общи условия

Активация на акаунт