Обръщение към свекървата

  • 10 565
  • 284
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Няма нищо страшно, до сега не съм чула някой да е казал, че не му е приятно снаха им да ги нарича майко и татко.
Ето ме. Все още не съм свекърва, но най-вероятно един ден ще съм. И да, ще ми е безкрайно неприятно някой друг, освен моите деца, да ме мамосва. Аз си имам мои деца и само за тях съм майка. Точка. А да нарека майка или татко някой друг освен собствените ми родители и през ум не ми е минавало. Как пък не.

# 196
  • Мнения: 825
Аз пък директно говоря. Никакво обръщение нямам. Възпитание или не, все ми е тая.
Никак не ми идва да кажа. Ни майко, ни лельо.

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
Официалното обръщение трябва да е "Здравей, вещице!"

# 198
  • Мнения: X
Официалното обръщение трябва да е "Здравей, вещице!"
Ъм, това обръщение е запазено вече само за мен. Справка - аватара ми.

# 199
  • София
  • Мнения: 19 236
Официалното обръщение трябва да е "Здравей, вещице!"
Това е идея, само че на галено - "вещи", да се покаже любов.
Еха, ти както ще си трипъл свекърва - след години трябва да имаш собствена рубрика някъде, примерно  "Янтра и нейните снахи"
Скрит текст:
Наскоро в една книга срещнах такъв текст: Ако свекървата е трудноподвижна, западняците биха монтирали асансьор, а индийската снаха - си остава вкъщи да я гледа.
Та нашите патриархални нрави са цвете

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 10:51 от Cuckoo

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
Аз съм далече от момента за снахи, ще трябва да ме чакате да отворя блога поне още едни десетина години.

# 201
  • Мнения: 2 461
Аз избягвам обръщение винаги, когато е възможно. Свекървата чак питала мъжа ми. Едва ли е очаквала "мамо", но ѝ направило впечатление,та понякога се обръщам по име, но пак ако мога да го прескоча, го правя.
"Татко" пък не съм изричала от 9-годишна. Нямам намерение и да го правя някога.

По този въпрос майка ми се отнесе много адекватно. След сватбата директно си каза на мъжо, че не е нужно да се чуди как да се обръща, знаела колко е неловко, може да ѝ казва "Миме". Та един ден, дай Боже, и аз ще процедирам така със снаха ми.

# 202
  • Мнения: 101
С моята още в началото си казахме, че ще си говорим по име " без лели и " майко : т.н " Та си я наричам по име. Тя мен също. Един ден като стана свекърва смятам да говоря със снаха ми да не се притеснява и да си ми казва по име.
В предишната ми връзка майката на бившимия все ме лельосваше. Така и не й казах лельо ами Еми. Знаех обаче, че един ден ако се омъжа за това момче трябва да я нарека " майко ". Много щеше да й е мило. Нямах проблем да го направя.
Та попитай директно.

Последна редакция: пт, 13 авг 2021, 18:47 от fif92@abv.bg

# 203
  • Мнения: 4 671
Мама съм на моето дете, майка ми е само тази дето ме е родила и отгледала. Не държа на обръщението- имам си хубаво име , но ако получавам нужното уважение няма да има значение нищо друго.

# 204
  • Мнения: 12 744
Официалното обръщение трябва да е "Здравей, вещице!"
Сещам се за един виц. Една снаха все наричала свекърва си "корокодил".
Веднъж майка й дошла на гости и снахата, за да покаже колко много се обичат, й казвала нежно "кроки".

# 205
  • Мнения: 347
Предполагам, че след подписването на сватбата ще минете край родителите да ви поздравят.
Аз бих приела поздравите с: "Благодаря, майко...татко" - тъкмо да ги зарадваш на сватбата.

# 206
  • Мнения: 6 551
Предполагам, че след подписването на сватбата ще минете край родителите да ви поздравят.
Аз бих приела поздравите с: "Благодаря, майко...татко" - тъкмо да ги зарадваш на сватбата.

Ммммдаааа, а нейните родители да умрат вътрешно... те ще са най-радостните...

# 207
  • Мнения: 5 657
Съдите по себе си за другите хора ли?

# 208
  • Мнения: 3 350
Maiathebee,
Нейните родители няма да умрат вътрешно. Или какво ? Ще се притеснят, че някой ще им вземе родителството ? Нещо като отказ от родителство ли ? Възможно ли е такова нещо ? Че, тя дори не е осиновена ! Да наречеш свекърва си "майко" няма нищо общо с твоята майка. Това е просто обръщение, носи друг смисъл, че един вид вече сте станали едно семейство. Естествено, че човек има само една майка.
На свекървата й е ясно, че не те е родила. Споко. Не е тръгнала да краде чужди дъщери.

# 209
  • Мнения: 347
Цитат
Ммммдаааа, а нейните родители да умрат вътрешно... те ще са най-радостните...
Ако нейните родители умрат вътрешно от едно обръщение, което тя така или иначе иска да казва и те ще чуват през годините, значи са много несигурни в обичта на дъщеря си.
Ревността между родители ми е най-непонятното нещо.
Но мисля, че случаят не е такъв.

Общи условия

Активация на акаунт