Семейни отношения и пари

  • 10 422
  • 272
  •   1
Отговори
# 210
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
На някои мъже им харесва да глезят жена си.
На моя мъж му харесва да глези жена си. Wink
И на моят. Всичко ни е общо, нищо не делим.

# 211
  • София
  • Мнения: 38 209
При нас системата е толкова сложна, че понякога и аз не я разбирам - моята карта, твоята карта, общата карта, кредитна карта, тук кеш, там кеш ...🤪
Понякога не знам кога ще имаме пари, така че гледам аз да имам запаси. Човек, който получава заплата на 1во число, би се шокирал.

# 212
  • София
  • Мнения: 480
И аз съм от глезените и гледаните. И се оказва, че на някои хора около мен, това ги дразни?! От 22 години сме така. И изключително се гордея с мъжа ми, той ни подсигурява абсолютно всичко. Другите са мухльовци, презирам ги.

# 213
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
На някои мъже им доставя удоволствие да се грижат за семейството си,да глезят жена си и децата.
Когато успяват в работата си и са способни не само да подсигурят семейството ,ами и да поглезят близките си,те се чувстват удовлетворени и щастливи.
Жената и децата също са доволни.
И аз не виждам нищо лошо в това.

# 214
  • Мнения: 3 350
На някои мъже им доставя удоволствие да се грижат за семейството си,да глезят жена си и децата.
Така се чувстват удовлетворени и щастливи.
Е, виж че тя това го пропуска удобно. Ще кажеш, че нож съм му опряла на моя да ме издържа !
123,
Аз не те обиждам.
Моят мъж твърди, че ме издържа, защото ме обича. Просто за него това означава любовта. Казвал ми е, че ако не ме обича, няма да му пука и няма да си харчи парите по мен, а по някоя друга.
Той твърди, че мъж, който не харчи по жена, значело че не я обича и му се свиди. Затова е егоист и гледа да я използва само за безплатен секс и безплатна слугиня. Това са думи на моят мъж, не са мои. Аз бих била с него и без да ми дава и 1 стотинка. Аз работя и получавам доста добра заплата. Мога да се издържам сама + децата. Така че, бъркаш за мен, но както и да е.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 09:14 от buttercake

# 215
  • Мнения: 10 993
Contest, аз също смятам че си обект на завист. Но по принцип се кефя, когато човек се хвали, а не се оплаква. Според мен това са нормалните неща в живота, ако не те издържа, поне да ти е партньор, да те глези емоционално. Такива жени като теб ужасно страдат ако загубят партньора си, докато тези които не получават материални и емоционални блага се изчерпват в един момент и им е все едно. Познавам и от двата типа. Радвай се, че имаш такъв мъж до себе си и благодари на съдбата всеки ден. Късметлийка си.

# 216
  • Мнения: 3 505
На някои мъже им доставя удоволствие да се грижат за семейството си,да глезят жена си и децата.
Така се чувстват удовлетворени и щастливи.
Е, виж че тя това го пропуска удобно. Ще кажеш, че нож съм му опряла на моя да ме издържа !
123,
Аз не те обиждам.
Моят мъж твърди, че ме издържа, защото ме обича. Просто за него това означава любовта. Казвал ми е, че ако не ме обича, няма да му пука и няма да си харчи парите по мен, а по някоя друга.
Той твърди, че мъж, който не харчи по жена, значело че не я обича и му се свиди. Затова е егоист и гледа да я използва само за безплатен секс и безплатна слугиня. Това са думи на моят мъж, не са мои. Аз бих била с него и без да ми дава и 1 стотинка. Аз работя и получавам доста добра заплата. Мога да се издържам сама + децата. Така че, бъркаш за мен, но както и да е.
Не бих могла да бъда с мъж с разсъжденията на твоя, но ще пропусна обясненията, защото пак ще се приемат за обидни.

# 217
  • София
  • Мнения: 38 209
Аз съм на мнение, че сме равноправни партньори. Така че, след като ми е оставил по-голямата част ит грижите за децата и дома на мен, е логично да дава повече финанси.

# 218
  • Мнения: X
На някои мъже им доставя удоволствие да се грижат за семейството си,да глезят жена си и децата.
Когато успяват в работата си и са способни не само да подсигурят семейството ,ами и да поглезят близките си,те се чувстват удовлетворени и щастливи.
Жената и децата също са доволни.
И аз не виждам нищо лошо в това.
Напълно съм съгласна. Но искам да добавя, че ми харесва, когато мога да го поглезя И аз. Не САМО аз, а И аз.

# 219
  • Мнения: 3 505
Аз съм на мнение, че сме равноправни партньори. Така че, след като ми е оставил по-голямата част ит грижите за децата и дома на мен, е логично да дава повече финанси.
Доброто старо патриархално семейство е добра среда за отглеждане на деца. Ако вие сте партньори, които така са си разпределили функциите, никой няма право да ви се бърка и да ви дава оценки.

# 220
  • Мнения: 12 626
В старо време, когато е било патриархат, мъжът е бил главата на семейството, но даже и тогава се е смятало, че главата се обръща, накъдето се обърне шията.
Сега жените си работят и могат сами да се издържат. Но отпуск по майчинство, после болнични за децата - поне 7-8 години жената е ангажирана с това и кариерата страда. После никой не я спира  да си се развива професионално.

Професионалните коментари на Александро буквално ме шашнаха, след  като бях чела закостенелите му и изкривени възгледи за отношенията мъже-жени. Не бих очаквала толкова интелигентен човек да е толкова зле в ежедневния живот. Изобщо не мисля, че се шегува, а май наистина смята,  че ако той дава повече пари вкъщи, то жена му трябва да мъкне торбите и да му готви, и то винаги с грация и шарм. Това е абсурдно.

Независимо кой колко печели, щом и двамата са били на работа, мъжът мъкне торбите. Ако иска, да се облече с прозрачна риза и ефирни панталони, но той е този на женския пазар за краставици.
Или двамата да пазаруват заедно, само че тогава не знам кой да облече прозрачните дрехи - трябва ли да са и двамата? Wink

# 221
  • Мнения: X
.. Такива жени като теб ужасно страдат ако загубят партньора си, ......
Около мен има подобен случай с  мъж супер обгрижващ семейството . Буквално мъж и баща мечта. Почина при нещастен случай. На жена му  изведнъж от изключително обгрижвана и задоволена доста добре материално и се наложи да се справя с всичко в семейството. Парите , които беше оставил съпруга свършиха за няколко години и от там нататък стана сложно , да не кажа страшно . Жената изпадна в депресия , много трудно си стъпи на краката. Отне и повече от 10-12 год. за да намери сили да продължи живота си , да започне да изкарва тя прехраната и да се грижи за семейството . Та този случай така  ми се е запечатал в съзнанието , че човек никога не знае какво може да се случи и как може да се завърти живота на 180 градуса  . Много тъжна история.

# 222
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Някои мъже предвиждат и това и се стараят  семейството да е подсигурено,каквото и да се случи.
А има и жени,които не ходят на работа,но пак имат собствени доходи-наеми,ренти.....
Това,че жената седи вкъщи съвсем не означава,че не върши нищо.
Една майка и домакиня може да има много повече работа,отколкото някоя чиновничка например..Чували ли сте израза,,Пращам детето на ясла и се връщам на работа да си почина...,,
В западните страни жената майка и домакиня се уважава,а у нас все още се среща соц мисленето,че жената трябва да е Пена трактористката и да огрява навсякъде.

# 223
  • Мнения: X
Около мен има подобен случай с  мъж супер обгрижващ семейството . Буквално мъж и баща мечта. Почина при нещастен случай. На жена му  изведнъж от изключително обгрижвана и задоволена доста добре материално и се наложи да се справя с всичко в семейството. Парите , които беше оставил съпруга свършиха за няколко години и от там нататък стана сложно , да не кажа страшно . Жената изпадна в депресия , много трудно си стъпи на краката. Отне и повече от 10-12 год. за да намери сили да продължи живота си , да започне да изкарва тя прехраната и да се грижи за семейството . Та този случай така  ми се е запечатал в съзнанието , че човек никога не знае какво може да се случи и как може да се завърти живота на 180 градуса  . Много тъжна история.
Аз съм подобен случай, с малката (не толкова малка) разлика, че винаги съм работела и ми е било важно да имам мои доходи, които да са ми застраховка за всеки случай. Тази разлика се оказа от гигантско значение.

# 224
  • Мнения: 6 505
Е, аз не се казвам Пена, но мога да карам трактор, ще се обиждаме на трактор ли? 😁
Не знам за кои западни страни говорите, ние често живеем извън България. Не съм забелязала някакви стереотипи, в които се очаква жената да влезе. Но определено има толерантност и уважение към чуждия избор. Също ми прави впечатление, че хората доста свободно разговарят с партньорите си за пари, бюджети, разпределение на разходите, уреждане на имуществените въпроси при смърт, развод.

Общи условия

Активация на акаунт