Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 72

  • 35 893
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 668
Солас, и аз мисля, че е добре да потърсиш професионална помощ.

Чайлд, аз тези дни мисля да пусна 2 пакета от Цибалаб, защото от м. май при КТ в Сити нищо не съм пускала, единият е стандартен пакет за доста неща, другият е за остеопороза, ще ми трябва при остеометрията, ендокринолога ги иска /в него има и вит Д/. Може да ги видиш на сайта им /дано не се счете за реклама/:
CibaLab МАКС ЖЕНИ плюс
Скрининг за остеопороза

# 676
  • Мнения: 304
Хули,ти си воин. Победитея ще си ти:praying_hands:Flowers Four Leaf CloverHeart

# 677
  • Мнения: 25
Успех и кураж на всички! Още при поставянето на диагнозата потърсих професионална помощ и започнах да приемам антидепресант. Не съжалявам, защото така по-леко преминах през приемането на диагнозата, последващата неоадювантна ХТ и операция. След операцията постепенно спрях антидепресанта, все още имам “дупки”, особено първата седмица след ХТ, но се преборвам сама с различни техники. Много ми помогна книгата на Джон Кехоу “Подсъзнанието може всичко”, препоръчвам я на всички. Със силата на духа си ще се преборим, момичета! Ние сме силни!

# 678
  • Мнения: 1 168
Здравейте момичета,
Силно стискам палци за Хули. Моля се да пребори тая гад. Тя е войн и съм сигурна, че отново ще победи.
Утре съм на среща с околог, за да чуя какво лечение ще ми предложи, ако хипотетичните ми метастази се окажат истински.
До момента съм направила две консултации с други лекари. Първият казва, че трябва да премина на Кадсила, тъй като съм резистентна към Херцептин. Втория предлага да започна лечението от самото начало - Доцетаксел, Херцептин и Пержета - 6 вливки.
Никой от двамата не коментира, че може резултатите от ПЕТ скенера да са фалшиво положително. Само основния ми онколог твърди, че трябва да изчакаме и да направим контролен ПЕТ скенер. Дори и гръдния хирург при когото ходих за консултация, дали метите могат да се оперират, отвори диска от ПЕТ скенера и видя светещите точки. Почвам да губя надежда.
В тази връзка се питам, възможно ли е ЗК да ми откаже контролен ПЕТ скенер? Т.е. има ли минимален срок между два ПЕТ скенера, според Здравната каса?
Бъдете здрави момичета!

# 679
  • Варна
  • Мнения: 190
Цитат на: Solace
Аз все още затъвам яко след края на лечението. Депресия ли е … лигавня ли е, не мога да разбера, но се чувствам постоянно тъжна. Плача много и усещам как натоварвам домашните.

И аз така се чувствам. Толкова съм изтощена емоционално, че просто гледам в една точка и сълзите си бликват сами.
Не съм ви споменавала, но през март си поставих първа игла АЗ. Един месец бях на легло - парализирана долна челюст, чутовно главоболие, забавяне в говора и какво ли още не.
През април прекарах три дъъъълги седмици при баща ми. Буквално го върнах към живота, онази с косата беше приседнала до него и го чакаше. Изключителен стрес.
После се появиха моите метастази. Сама бродих от лекар на лекар, часове наред, ден след ден.
Преди дни баща ми ми звънна - паднал в банята, ударил си главата, пълзял гол до леглото си. Отнело му 40 мин.
За два дни намерих и уговорих наставяне в хоспис. Отново стрес.
От цялата тази работа започна да ме боли мъдрец, само че при мен е ретинирал, трябва да търся лицево-челюстен хирург. Просто няма край.
Искам да се наспя и да се случи нещо хубаво.

На Хули й желая много, много късмет. Надявам се, че близките й хора са до нея. Че не е сама. Че има кой да държи духа й, да я погали. Хули, кураж!

На всички, на които им предстоят изследвания - само хубави резултати! Трябва да са хубави! Няма как иначе! ❤️

# 680
  • Мнения: 355
Хули, с теб сме 😘🤗 Не се предавай! Ти син воин! Водач! Изпращам ти всичката сила, която мога! Чакаме те всички обратно при нас да ни строяваш 🤗😘

Solace, мисля че това е някакъв пост травматичен стрес. Държиш се, държиш се и изведнъж потъваш. И аз съм така. Аз не бих рискувала с антидепресанти, но това съм аз.
За пример, аз два дена ревах, като ми каза лекарката за ставите.. Сякаш нещо се отключи в мен.. Дори за рака не ревах толкова. Просто се стегнах..обаче сега, имам моменти, в които потъвам.

Боря ги с чистене 🤪 Месене на разни неша и спорт. Може и с крещене по някой, който ми е насреща. 🤣

# 681
  • Мнения: 400
Хули, много сила и късмет искам да ти пожелая, бързо да се закрепиш и да излизаш от болницата.

Нека на всички изследванията да са с добри резултати. И аз на края на месеца ще се проверявам.

Леа сигурно не може пет скенер всеки месец да се прави, но пък за през три са споделяли. Аз като правих тази година нищо не съм чакала от здравната каза. От диспансера ми дадоха направление , отидох в онкологията там ми дадоха ден и това беше.

 Варненче Тинтири , много неща са ти се струпали напоследък, няма как да не се чувстваш смазана. След толкова трудности ще има и нещо хубаво.

Николче и аз съм с костите съм на такова положение,но си дадох лятото да си почина от лекарите. Тази година на сцинтиграфията бяха описали повече неща , но още не мога да се мобилизирам да ги проучвам. Иначе миналата година личната каза,че всеки имал такива неща, а онколожката пък беше на мнение, че съм прекалено млада за такава костна структура.

# 682
  • София
  • Мнения: 3 123
Ех,милата ни Хули ,какво ли не и поднесе този живот.Тя показа ,че е боец и съм сигурна,че и този път няма да се даде.С теб сме ,мислим те и ти стискаме палци!

Олив,моят ТЕЛК също е до 1.11,но аз получих писмо ,в което са описали,какви документи да подам - направление от ЛЛ и епикризи и изследвания  ,които са правени през последната година.Подадох ги преди 2 дни и чакам ново писмо с дата на явяване.И аз четох,че се удължава ТЕЛК-а до края на февруари, така че не ми е зор за датата.И без това ще ми резнат процентите.Картата за градски транспорт ми е важна, но нея ще си я вадя на база на това удължаване.

Milmich,всичко ще е наред, не го мисли!🍀
Solace,ако си от София,защо не отидеш до фондация "Една от 8".Страхотни са и много помагат .Може и по телефона да им се обадиш.

Чайлд,аз следя и двата показателя, за които си писала. Вит Д ми е доста под нормата ,а Алкалната фосфатаза е леко над нормата.Следя и някои хормони.
 
На 12.10 ще ме приемат в еднокринологията на МД и се надявам да ми спуснат повече изследвания. Ще видим дали имам някакъв проблем или просто си дебелея от хормоните.Не знам дали ще пуснат там за остеопороза.Аз съм пускала преди година бета крос лапс и не беше съвсем ок,та трябва пак да правя.
Чудя се дали пак да не се запиша за изследване на костна плътност. Не ми се ще много пак да се облъчвам,а и ми казаха на 2г,пък е минала само 1,но болките в костите се увеличават. То може и от качените кила да е.

Варненско Тинтири,много ти се е насъбрало определено.Ред е на добрите новини и ти пожелавам само хубави неща вече да ти се случват!

Леа,не би трябвало да откажат, щом онколозите са преценили ,че е нужно.Лошото е ,че имаш различни препоръките и е трудно да се вземе решение,когато човек не е и компетентен в тази област.Дано не се налага да избираш и следващият скенер да е добър!

# 683
  • София
  • Мнения: 6 668
Зори, много е странно това, на мен от самия ТЕЛК ми казаха, че не изпращали те писмо да се явиш, трябвало пак да си подам медицинско направление от ЛЛ на Д. Греков и да чакам да ме извикат. Супер странна е тази работа, но каквото такова, днес взех от ЛЛ и ще подавам утре.
Относно остеометрията - ако не си имала проблеми, вероятно не е нужно да я правиш на 1 година, а на 2 години, както са ти казали, но при мен има загуба и за да ми изпише ЛЛ отново Пролия /касата я поема наполовина, не е евтина/, трябва да отида пак на изследване.

# 684
  • София
  • Мнения: 3 476
Направо ме отнесе тази лоша новина за Хули 😥
🙏🙏🙏 да се възстанови! 🤗

# 685
  • Мнения: 1 536
Здравейте , пожелавам сили ,вяра и добър шанс в битката на Хули . Спомням си името й ,когато преди около 4 години се ровех из темите заради болестта на баща ми.
Чета ви. Не смея много да се обаждам,защото при ме нещата стоят по друг начин, от масовият тук.
Сега,като споменаха и другите момичета,да си кажа... Някак, не мога и аз да изляза от моята черна дупка.
Изправям се,падам ,пропадам ... После пак се изправям.
Как го борите това? Всяка нова болка в тялото ми ме докарва до отчаяние и черни мисли.
Как да направя така,че да забравя ,поне  в някакви моменти и да мога да живея пълноценно ?
Дайте съвети,нещо различно от позитивното мислене.То , с диагнозата ми ,не ми се получава

# 686
  • София
  • Мнения: 3 476
Susie, занимавай се с нещо, твори..., нещо, което ангажира ума ти, ръцете ти.
Мен ме спаси шиенето на гоблени- броиш в схемата, броиш като боцкаш... и не мислиш. За 1.5- 2 години уших много и в един момент усетих, че съм зависима, казах КРАЙ, излязох навън, прегърнах живота и го заживях с пълна сила... (гоблените стоят изгладени и навити в един шкаф, предимно икони са и са много красиви- шият се по- трудно и бавно,; сега започнах да ги слагам в рамки)
Това беше преди 20 години!
Другото, което направих- купихме си къща на село (за не много пари) и започнахме да "творим", сами, с малко пари и много мерак. Направихме си и градинка и т.н.
С времето се научих да се радвам на всеки ден (не, не съм се отърсила от страха), на всеки слънчев лъч, на песента на птиците и все на такива неща, които обикновено не забелязваме).
Научих се бързо да се "издърпвам" и да не си позволявам да потъвам дълбоко.
Общо взето всеки си намира негов начин
Потърси го.

# 687
  • Мнения: 3 971
Хули, стискам палци и този път да го пребориш🤗
Не може да ни оставяш,ти си нашия гуру 🤗🥰

ВарненскоТинтири, ох мила, много ти се е струпало Sad
Дано да изгрее слънце скоро при теб 🥰

Susie, 3г след диагнозата и още се стряскам от всяка болка и пъпка и .... абе от всичко.
Даже взера синковеца ме стресна и му се скарах. Очаквам винаги най-лошото Sad
И сега покрай майка съм на тръни. Днес си ударих колата пред сервиза на мъжа ми. Качих я на един бордюр без да искам. На един 90градусов завой трябва да я кача на черен път. За 10г за първи път не уцелвам дупката...
Мръднах я 2м пред сервиза и ударих един рев.
Мъжа ми вика нищо й няма, не плачи.
Обаче му казах да ме остави да се наплача...
Просто съм имала нужда...
Иначе уча, плета, чета.... Напоследък не си пия розовите хапчета и се отразява 🙄
Трябва да започвам пак.

# 688
  • Мнения: 3 914
Здравейте бойци!
Аз съм щерката на Хули.
Не ми се пишеше тия дни, а и тук във форума не съм писала от години, затова с Миленка и Сис поддържах контакт, но пък Хули си е Хули, каза да ви пиша.
Утре я прехвърлят от Св.Наум в Софиямед, спешно ЯМР, бърз план и операция по най-бързия начин.
Някой ден ще разкажа какво стана с пусти инсулт-тумор, но не сега.
Тя не може да пише в момента, засегнати са крайници-координация и говор, но ще се справи, убедена съм. Дори ме ядосва поне по веднъж на ден , знаете я Smile
Стиснете по един палец утре. Желая на всички ви чудеса Sparkling Heart

# 689
  • София
  • Мнения: 3 476
Viki I mama, благодаря, че писа! 🤗
Мисля ви. Стискам палци! И пожелавам чудо за Хули! 🙏
Моля те, дръж ни в течение.
И се дръжте и вие! 😘

Общи условия

Активация на акаунт