"Монескин" мания- нека я споделим заедно!

  • 27 830
  • 149
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 17 991
Само косата на Дамяно не ми харесва, така де липсата й Simple Smile Много хулигански изглежда без коса Simple Smile Песните и целия албум ми допадат като цяло, с някои изключения. Вчера ми го донесоха от озон, да не повярва човек, че само 5 дни след световната премиера е пристигнал и до Бг. Малко обложката и някои текстове се чудя как не са минали през цензура, даже и финала на клипа на Госип, но явно не ги разбирам нещата Simple Smile Най-много харесах - Timezone, if not for you, read your diary, gossip, очаквах повече песни на италиански.
Малеее, не допусках такова съвпадение..Същите парчета, същата поредност. Харесва ми и Маrk Chapman. Като видях заглавието, помислих, че е на английски. Отделно какво ли не ми мина през главата за  съдържанието й с това заглавие (преди да я изслушам).

# 91
  • Мнения: 47 963
И аз очаквах повече на италиански, но всичко много ми харесва и завиждам за концерта!

# 92
  • Мнения: 424
Точно вчера и аз го изслушах и останах с доста смесени чувства. Целият албум ми звучи в доста американски стил. Първият  ми се струва по- добре и внимателно изпипан.  На бързо го преслушах и все още нямам песни фаворит, но определено ме грабнахя няколко с по - твърдо рок изпълнение.

# 93
  • София
  • Мнения: 5 745
На мен точно Mark Chapman ми е най. След това Baby said. Own my mind също ми харесва. Feel има потенциал да стане хит, много запомняща се мелодия. Общо взето правят, каквото се търси, според мен. Няма вълнуващи песни като любимата ми Coraline. Не е нещо върховно този албум, но става. Най-дразнеща ми е Mamma mia. Дамиано всякак си е хубав, но малко прилича на рецидивист с въшки Simple Smile Предната му подстиржка, като се обръсна острани, ми беше по-неприятна като тип.

# 94
  • София
  • Мнения: 17 991
На мен точно Mark Chapman ми е най. След това Baby said. Own my mind също ми харесва. Feel има потенциал да стане хит, много запомняща се мелодия. Общо взето правят, каквото се търси, според мен. Няма вълнуващи песни като любимата ми Coraline. Не е нещо върховно този албум, но става. Най-дразнеща ми е Mamma mia. Дамиано всякак си е хубав, но малко прилича на рецидивист с въшки Simple Smile Предната му подстиржка, като се обръсна острани, ми беше по-неприятна като тип.
Точно на такъв ми прилича и на мен. Но коса поне расте бързо Simple Smile

# 95
  • София
  • Мнения: 355
Колкото повече слушам песните от албума, толкова повече ми харесват. И на мен ми липсват песни от сорта на Torna a casa, Vent`anni, Coraline. От новия албум най-добрата за мен е The Loneliest. Харесвам също Gasoline, Timezone, If not for you, Gossip, Feel, Mark Chapman...По-лесно е да напиша кои не попаднаха в моята листа: Bla Bla Bla, La Fine и Kool Kids. Безразлична съм и към Supermodel и Mammamia.  

С нетърпение чакам концерта в Милано и тайно се надявам да изпеят повече от по-ранните си италиански песни, а косата на Дамяно да порасне до лятото Simple Smile


Снощното им изпълнение във Вечерното шоу на Jimmy Fallon:

https://www.youtube.com/watch?v=SJKC0ZdmDzg&t=1s

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 20:24 от Inanna

# 96
  • София
  • Мнения: 17 991

С нетърпение чакам концерта в Милано и тайно се надявам да изпеят повече от по-ранните си италиански песни, а косата на Дамяно да порасне до лятото Simple Smile

Почти съм сигурна, че в Рим/Милано (а и не само) преобладаващо ще заложат на песни от новия албум. Но пък на концерти пред родна публика винаги пеят и доста италиански парчета, та знае ли човек, може да не се ограничат само до новите il donno de la vita, La fine & Mark Chapman. Ще се види/чуе скоро, само след 27 дни маратонът за тях започва с концерт в Pesaro. Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 355
Това, което буди моето възхищение по отношение на тях, е невероятното им представяне на концертните изпълнения. Звучат и изглеждат невероятно, пълни са с енергия и страст към музиката, а Дамяно пее като звяр.

Ето едно чисто ново представяне на Baby said:

 https://www.youtube.com/watch?v=C_u4Trjs_AA

# 98
  • София
  • Мнения: 4 022
Русалке, явно имаме подобен музикален вкус Simple Smile По-интересното е, че дори тук, където сме неколцина фенове, всеки си е харесал различни неща, което значи че са успяли да оцелят широка аудитория.
За концертите и аз завиждам, като Happy. Simple Smile

# 99
# 100
  • София
  • Мнения: 17 991
И пак аз с  втори пост, ама няма опции за редакция вече..Преди време бях чела някъде, че Дамиано е написал песен (и текста, и музиката) с нагласата, че пасва гласово на  конкретна певица. Не запомних тогава името, но сега виждам, че дамата участва в тазгодишното издание на Санремо 2023.

https://www.raiplay.it/video/2023/02/Sanremo-2023-prima-serata-M … qlJLbDXa5ayU6NSeQ

# 101
  • Русе
  • Мнения: 1 769
Здравейте!

Гледам, че темата не е много активна, но съм много развълнувана и искам да споделя с някой, който ще ме разбере. Днес купих билети за мен и голямата ми дъщеря за концерта в Нанси на 06.09. Предния път се разминахме с концерта във Виена, надявам се този път да успеем. До сега не съм била на такъв голям концерт.
Организацията предстои и имам много въпроси, на които трябва да намеря отговор.

# 102
  • София
  • Мнения: 17 991
Ако мога да помогна с нещо - насреща съм. Миналата година бях с голямата ми дъщеря в Италия на техен концерт, тази година имаме билети за Рим за 20.07. Размина ми се миналата година и един заплануван иначе Истанбул  с италианската четворка Heart, понеже се наложи да се грижа за майка ми, която беше оперирана.

Организацията в  общия случай е такава, каквато си я направите -  самолетни билети, хотел/ airbnb, купуване на карти/билети за  забележителности и транспорт онлайн още оттук или на място..зависи и от продължителността на престоя. Ние например ще кацнем в Рим на 17-ти (при това идвайки от различни места), а ще си тръгнем на 21-ви.

# 103
  • Русе
  • Мнения: 1 769
Да, това вече съм го помислила - полет от и до Париж, от там до Нанси с влак. По-скоро другата организация - отсядане в близост до залата / малко се пада в покрайнините/ и най-вече прибирането от нея до квартирата/хотела посред нощ. Също нямам идея колко часа преди концерта трябва да сме на място и такива неща.

# 104
  • София
  • Мнения: 17 991
Да, това вече съм го помислила - полет от и до Париж, от там до Нанси с влак. По-скоро другата организация - отсядане в близост до залата / малко се пада в покрайнините/ и най-вече прибирането от нея до квартирата/хотела посред нощ. Също нямам идея колко часа преди концерта трябва да сме на място и такива неща.

Да, ние в това отношение нямахме проблем. Концертът беше в малък италиански курортен град, Линяно Сабиадоро, и местните си бяха организирали транспорт до/от стадиона за всички - множество рейсове и  на отиване, и на връщане Simple Smile Ето я  снимката от автобуса:


Сега и в Рим няма да е проблем, понеже  концертът е на олимпийския стадион. Но за Турция си бяхме харесали хотел  в непосредствена близост до Küçükçiftlik Park в Истанбул. Е, не стигнахме дотам, но..

Опашките изглеждат огромни  за отделните сектори, но вървят бързо, така че час и нещо преди това е предостатъчно по мое мнение за град като Нанси, който също не е голям. Ние за толкова успяхме да се разпишем и на рaзположените отпред щандове за merchandising. Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 мар 2023, 16:17 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт