Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 59 087
  • 859
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4
Здравейте д-р Давидова !
Аз имам въпрос относно начална бременност . Според гинеколога ми бебето изостава с г.с (трябва да съм в 11г.с. по последната менструация ,а съм в 9г.с.) .Изписа ми утрогестан 2х2 . Другото което ме притесни повече е ,че каза че жълъчното мехурче е уголемено. На какво може да се дължи това уголемяване и има ли риск за бебето ?

# 76
  • Мнения: 314
Здравейте,на 29 годишна възраст ми направиха тотална хистеректомия по повод много тежка форма на ендометриоза.Още на 11 годишна възраст при първия цикъл имах кръвоизливи и кървенето не спря повече от месец,намериха отнякъде Оргаметрил,той пък попречи нещо на черния дроб...
На 12 годишна възраст ме оперираха и премахнаха почти целия десен яйчник,бил е с огромна киста.
На 28 премахнаха почти целия ляв яйчник,на 29 както казах всичко,дори шийката на матката.
Сега...имам остеопения,не мога да приемам витамин Д,не ми понася,но костта изтънява,следя се.На 39 ще ставам съвсем скоро,10 години минаха от операцията.Имам тежка влагалищна атрофия,свличане на предната стена на влагалището,ректоцеле(ужасно е),неприятна сухота,парене...
Изпускане на урина...
Имам и улцерозен колит,дори да събера сумата,пластика няма да ми направят.
Какво се прави в такъв случай?
Искам да правя и секс,нямам още 40...
За сухотата обаче и гелове не помагат, всъщност съм ползвала глайтгелен,но ми пари.Моля да препоръчате гел,който е под 10 лв,най-добре под 5 лв
Гинеколог ме посъветва да правя всеки месец курс с Лактажин и да слагам едни овлажняващи глобули през другото време,но са ми непосилни като цена.Аз съм безработна и освен това пия и други лекарства и пари за такъв лукс не ми остават.
ТЕЛКа от 56% го намалиха на 0%
Хормони не пия,преди получих тромбоза вена ретине от Жанин...И естрогени не иска никой да ми изпише,аз тогава загубих зрение за 4 дни,от които помня само два,бях в неврология.
Моля да изкажете мнение,съвет да се посъветвам с лекуващия лекар е напълно излишен,правя го.
Имам мастопатия,целите гърди са в кисти,вече и малък фиброаденом,който следя.
Дискомфорт по лигавицата на вагината имам постоянно,дори при нормална микробиология.Изтъняла и атрофирала е според вече трима гинеколози.Но трябва да има начин да се чувствам пълноценна като жена.
Вълни имам.Първите две години и половина след операцията бяха ад,слагах хавлии на възглавницата,преобличах се,рявях и сушах по няколко пъти на вечер.Сега пак имам вълни,доста по-търпими,но...как така след 10 години продължават?
През зимата хем ходя леко облечена,хем не пускам отопление,спя с леко одеало и пак косата на тила е мокра.През лятото от мен се стича пот на вади.Имах и Базедова болест,сега жлезата е премахната,това влошава състоянието.
Идеи за по-нормален живот?Косата ми изтъня,пооплешивях,поникна ми брада,качих 35 кг още първата година след хистеректомията и...въпреки колита и почти постоянния глад,не свалям.
Моля за помощ,мога да си позволя онлайн консултация,трудно ми е придвижването до други населени места,нямаме кола.

Здравейте,

Изчетох цялата Ви история внимателно. Случаят Ви изглежда много комплециран и не смятам, че е редно да се дава каквото и да е медицинско мнение без преглед, изследвания и епикризи. Разбирам дискомфорта, който изпитвате, но препоръчвам да направите консултация на място с лекар.

Хубав Ден,
Мисля,че ясно обясних,че консултация с лекар съм правила неведнъж.
Вие наемате ли се да дойда при Вас с епикризи и т.н.,за изследвания?
Ако да,моля дайте координати.
Надявам се работите със Здравна каса?
Сега имам активен период на заболяването на червата и явно отключвам и някакъв вид артрит.
Изменения се виждат в ставите ми...Старчески.
А вчера навърших 39.
Една ревматоложка ме изпрати на гинеколог,с цел да ми изпише ХЗТ.Той беше категоричен,че ми е противопоказна.
Сега и вени ми се възпаляват,и фиброаденом имам...
Ок,но ТЕЛК ми дадоха 0% и съм регистрирана в бюрото по труда.Трябва да съм конкурентноспособна на здравите хора и моля всеки един лекар за помощ.
Съветът да посетя лекар е излишен,правя го непрекъснато.
Ако се ангажирате със случая,има някакъв шанс да ми помогнете.
Пак моля за помощ.

Здравейте,

Няма проблем да Ви прегледам. Работя в Клиника Ню Лайф Бургас. Може да си вземете направление и да си запазите час за мен на рецепция - 056555599.

Хубав Ден,

# 77
  • Мнения: 314
Здравейте,д-р Давидова.Преди около два месеца получих някяква криза със силни болки в левия яйчник ,която се качваше към корема и отива назад към левия бъбрек.Не отидох на лекар ,а пих 5 дни ципрофлоксацин.Силната болка отшумя.Но от 20 дни пак се върна но по-слаба.Направих консултация а Аг-нищо,с гастроентереолог-нищо,с нефролог,който обаче откри свободна течност зад матката.Изследвания на кръв и урина са нормални със завишен гама-гт -92.Не пия и не пуша.На 42 години съм.Препоръчаха ми ЯМР и нова консултация с Аг.Бихте ли ме посъветвали,обиколих какви не лекари ,а болката  е слаба и постоянна в лявата част на корема и гърба и никой нищо не открива!Благодаря!

Здравейте,

Свободната теност в коремната кухина(зад матката) може да се дължи на възпалителни процеси с произход от вътрешните гениталии, червата. А може да се дължи на спукан фоликул след овулация, което е нормално състояние. Щом препоръката е да се направи ЯМР, следва да се направи и да се направи нова консултация с гастроентеролог по повод завишения ензим.

Хубав ден,

# 78
  • Мнения: 314
Здравейте, д-р Давидова.
Бременна съм в 11 гестационна седмица.
Имам бронхит, много силна и продължителна кашлица, температура и главоболие.
Личната лекарка ми изписа антибиотик Панцеф, но на листовката му пише, че не трябва да се използва от бременни.
Бихте ли ме посъветвали дали е подходящ?

Здравейте,

Може да се използва Панцеф по време на бременност.

Хубав Ден,

# 79
  • Мнения: 314
Здравейте Д-Р Давидова!Започнахме с опитите за бебе преди 6 месеца,цикъла ми се скъси от 28 на 23,24 дена и трае 3 дена.Този месец на 5,6 ден усетих чувствителност и лека болка в гърдите ,имах засилена секреция и леко неразположение около яйчниците особенно като се опитам да покашлям.Попринцип като бях последно на преглед Доктора ми каза че овулацията ще ми е около 8 -10 ден.Въпроса ми е възможно в тези дни да съм била в овулация.Благодаря!

Здравейте,

Възможно е да са били ранни признаци на предстоящата овулация.


Хубав ден,

# 80
  • Мнения: 314
Здравейте,д-р Давидова.Поради нарастването на заболелите от Covid 19,имам желание да се ваксинирам,но не намирам отговор на някои въпроси.С ендометриоза съм,с един отстранен яйчник.Имам едно детенце заченато IVF.С предразположение към тромбофилия съм,според генетично изследване,което правих преди години.По време на бременността дори ми се беше запушила вена на единия крак.С тежка варикоза съм,която доста се влоши след раждането на сина ми. Смятате ли,че при тези обстоятелства мога да се ваксинирам?

Здравейте,

От гинекологична гледна точка нямате проблем. Препоръчвам консултация с личния лекар и съдов хирург за да се прецезира състоянието Ви относно тромбофилията и на базата на аспирин дали може да се проведе ваксинацията.

Хубав ден,

# 81
  • Мнения: 13
Здравейте, Д-р Давидова.
На 39г. съм, на 1-ви март тази година направих спонтанен аборт в 6-та седмица който завърши с кюртаж и след него се чувствах добре, после цикъла ми дойде след 1 месец пуснаха ми изследвания които показаха доста високи стойности на ТСХ хормон и ТАТ и МАТ. Посетих Ендокринолог който ми предписа лечение нямам изменение на щитовидната жлеза.
След това пак ми дойде нормален цикъл. Юни пак си пуснах изследвания на ТСХ  бяха доста ниски! ТСХ-0.131 - на 17.06 ми дойде цикъла нормално на датата и юли прескочи а сега е август и още няма. Започнах да се притеснявам вече. Възможно ли е да е от ниските стойности на ТСХ - то? Мислих си че Август ще си дойде но уви. А отново искаме да пробваме за бебе! Да изчакам ли още или да ходя отново на лекар?
Ще Ви бъда Благодарна ако изкаже те мнение. Благодаря предварително!

# 82
  • Мнения: 2
Здравейте, д-р Давидова наложими се да направя медикаментозен аборт в 7 г.с. и 4 дни, за съжаление бременността не се развиваше. Още след 5 дни отидох на преглед и лекаря ми каза,че е успешно и има съвсем малко за доизчистване. Но вече 17 дни имам все още кървене, доста по-слабо,но има. До колко дни се счита за нормално? На преглед трябва да отида ,чак след първият цикъл.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
За щастие и аз съм от Бургас,при първа възможност ще дойда.
Надявам се много да успеете да ми помогнете.

# 84
  • Мнения: 13
Здравейте д-р Давидова, имам въпрос който ме притеснява цяла седмица... нормално ли е преди 2 седмици ехографа,който е сравнително нова техника да покаже, че съм бременна във 8г.с+4  дни ,на другата седмица същият ден да отчете 8г.с+6 дни моят гинеколог не каза абсолютно нищо по въпроса, а аз забелязах чак след като си бях тръгнала!

# 85
  • Мнения: 1
Здравейте Др Давидова! на 27 години съм и от половин година цикъла ми закъснява с около десет дена всеки път, изпитвам почти постоянно болки ниско в корема. Изпитвам сексуално отвращение , потя се постоянно , особенно вечер също така имам странно усещане че постоянно трябва да отида до тоалетна без реална нужда и посетих гинеколог. Той ми даде Инжекция на хормонална основа,която се повтаря всеки трети месец. и така на следващия месец цикъла ми просто не дойде и останалите симптоми си останаха. Направих хормонални изследвания , тестостерон ми е повишен и DHEA , отидох при друг специалист , той ми даде противозачатъчни, които да започна, след като цикъла ми дойде. В крайна сметка все още съм в очакване менструацията да дойде, заедно със съпътващите проблеми и усещане за паника, тъй като такъв вид проблеми досега не съм имала... Ще ми бъде много полезен вашия анализ и мнение по темата.
Благодаря

# 86
  • Мнения: 569
Здравейте, д-р Давидова!
Бих желала да попитам как мога да забавя и изместя менструация? Днес ми е първи ден, въпросът ми е за следващата очаквана менструация около 21-22 септември! Предстои ми дълго пътуване с кола на 19 септември  и морска почивка и бих желала да изместя цикъла си с 4 дни!

# 87
  • Мнения: 1 831
Здравейте, др Давидова. Бременна съм в 34гс и с ковид. Разбира се имам преписано лечение, съобразено със състоянието ми. Трябва ли да се притеснявам за последствия при бебето и ковида би ли оказал някакво влияние на раждането?

# 88
  • Мнения: 92
Др Давидова здравейте!
Преди 8 мес. Ми направиха криотерапия на шийката на матката. И от тогава около 18 ден от цикъла имам зацапвате с кръв ,което се засилва след секс. Ходих няколко пъти при лекаря и той каза че още не е напълно зараснало и затова кърви леко. Колко време трябва за възстановяване след тази процедура?

# 89
  • Мнения: 2
Здравейте миналия месец бях много отпаднала имах чувство че съм бременна и отидох в спешно отделение.Прегледаха ме вагинално и на екрана имаше една точка. Казаха ме че е неопределена бременност. След седмица ходих при моя гинеколог казах и показах снимките и той ми каза същото, каза ми че нямам проблем и мога да забременея.Стана ми много гадно от 3 години съм женена и от 5 месеца правим опити за бременност но не се получава 😔 искъм да си имам рожба 😭😔

Общи условия

Активация на акаунт