Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 59 097
  • 859
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2
Добър вечер!От 3 години съм омъжена 2години се пазихме със съпруга ми .Тази години вече сне готови за една душичка , но не мога да забременея все още колко месеца 😔жалко ми е , всеки ден плача .😭😔

# 106
  • Мнения: 9
Добър вечер д-р Давидова . От къде да почна МС на 07.08.21 ову на 17.08.21 доказано тест за бременност на 03.09 положителен на 04.09.21 кръвен с стойности 947.18 mlu/ml 37.9 ng/ml Progesteron  вчера бях на доктор и тя каза че има съмнение за извън маточина бременност но било още рано за да се каже констатира че извънматочната бременност има вероятност да е на яйчника или това да е било жълто тяло също така каза в вторник да отида на още едно Чхг за нови стойности

# 107
  • Мнения: 2
Здравейте д-р Давидова правих три теста бяха положителни преди пет деня ми дойде цикала вторя ден си мисля че се изпадна бебето ако направя тест нали ще е отрицателен.и трябва ли да ме чистат

# 108
  • Мнения: 1
Добър вечер🙂
Аз съм на 35г. и съм бременна 4 г.с.и 2 д.
Имам хипертония и пия престариум ко 5х5 но от три дни пия допегит  3×1 т.
и коринкер 1 таблетка вечер.
Тревожи ме това че кръвното ми е високо и имам главоболие, а лекарствата корникер по принцип не са за бременни .Тези лекарства ми ги изписа кардиолога преди месеци да забременея понеже бях на контролен и исках да знам какви лекарства трябва да пия по време на бременост.Все още не съм си направила преглед  при генеколог понеже още съм в началото на бременността и затова искам вашето мнение🙂
Благодаря ви предварително за отделеното време

# 109
  • Мнения: 369
Здравейте д-р Давидова, преминах през една извънматочна бременност и премахване на лява тръба. Състояние на тръбата е било покъртително в следствие на нелекувана хламидия (нямах представа за наличието ѝ до този момент). Пиша със запитване как да постъпя от тук нататък. Искам да си пусна изследване за хламидия и разбрах че може и с кръв и със секрет. Към гинеколог ли трябва да се обърна за взимането на проба или към друг специалист ? Извинявам се за невежеството и благодаря Blush

# 110
  • Мнения: 314
Здравейте, бих желала и аз да отправя въпрос. На 29г съм, ако има значение. Надявам се да не звучи глупаво!

Още от по-ранна възраст понякога ми се появяват единични гнойни пъпчици в интимната област, но не там където растат косми (понякога и там), а между малките срамни устни. Нарастват, стават с бял връх и се пукат. Обикновено, ако се появи от едната страна се появява и от другата-вероятно се замърсява/възпалява кожата. Естесвено това винаги ме е притеснявало да не е някаква болест. По външен вид поне смятам, че не е херпес. Мия се всеки ден, рядко се случва да прескоча миене, но понякога се случва. Мисля, че точно ако пропускам се появяват или ако не ползвам интимен гел. Ходила съм на гинеколог, но са ми казвали, че е възможно просто да се запушват космените фоликули и това да ги предизвиква (пак да уточня, че най-често се появяват между малките срамни устни, а там няма косми). Пускали са ми и профилактично микробиология в различни лаборатории през годините, но винаги излиза чиста, нито гъбички, нищо. Но секрет от конкретна пъпка не са, не знам дали е възможно дори. Веднъж се случи една да се надуе доста и беше ужасно болезнена на допир - веднага отидох в дежурен гинекологичен кабинет и я сцепиха, казаха, че е била запушена или нещо такова и не ми пуснаха изследвания. Друг път не е ставало така, минават за 2 3 дни. Не знам дали това се случва и на други хора и дали е нормално изобщо, не знам защо се появяват и все се опасявам да не е симптом на някоя болест като хламидия например или друга. Би ли следвало, ако има някаква болест да излезе на микробиологичното изследване или цитонамазка или трябват определени други изследвания? Питала съм дали могат да ми пуснат някакви по-задълбочени изследвания от МБ и цито, но ме питаха дали съм имала рискови контакти и ако нямам конкретни оплаквания да си гледам живота и да не го мисля. В 21 век какво значи не-рисков контакт не знам, освен изобщо да няма. Но през няколко месеца имам някакви такива периоди и се притеснявам.
По отношение за други оплаквания - сърбежи и зачервяване не съм имала; два пъти съм имала цистит или нещо подобно; понякога съм имала по-засилено течение, обикновено течно, не пресечено, после намалява, променя се цвета - прозрачен, по-бял, веднъж малко по-тъмен помня, но никога прекалено много обилен. Какво ви е мнението?

Здрвейте,

Вероятно е признак на някаква кожна инфекция или запушване на мастни или потни жлези в съответната зона .  Може да си пуснете изследвания за полово предавани инфекции, но не мисля, че има връзка с изявата на тези пъпки. Добре е да направите консултация с кожен лекар, за да се изключи кожно заболяване.

Поздрави,

# 111
  • Мнения: 314
Здравейте,

В момента съм на 42 г и от няколко години цъкълът ми се скъси от 28 дни, първоначално на 26, после стигна и до 21-22 дни, като напоследък се е застопорил на 24-25 дни. Преди цикъл имам няколко дни зацапване и обикновено това зацапване продължава и няколко дни след цикъла. Може би около веднъж годишно ми закъснява и следващия път ми идва на 16-17 ден. По същото време, което цикълът започна да ми се скъсява, се проявиха по-силни признаци на ПМС - поддуване, главоболие и силна умора.
Доколкото разбрах всичко това се дължи на ниски нива на прогестерон.

На няколко пъти съм си правила хормонални изследвания + тироидни хормони - всичко е в норма, дори в оптимални граници, единствено вит Д ми е нисък и постоянно приемам добавка.

Та въпросите ми са доста и касаят тъй наречения период на "перименопауза". Кога е нормално да започне този период, какво е нормално да се случва и какви промени мога да очаквам от тук нататък, при какви признаци задължително трябва да се посещава гинеколог.

Има ли начин чрез промяна на начин на живот, хранене и прием на добавки на билкова основа да се забави, дори обърне този процес (в частност намаленото произвоство на прогестерон). В момента все още нямам признаци за намален естроген, нито имам топли вълни, нито друго.
Поставянето на хормонална спирала не е вариант за мен.

Благодаря предварително.

Здравейте,

Всички ние сме различни и при всеки е индивидуално кога може да започне периода на перименупаузата и симптомите свързани с него. За нормално обаче смятаме това да е след 45 годишна възраст. Алтернативните лечения с хранителен режим и добавки на растителна основа рядко повлияват тези симптоми и още по-малко могат да направят обратим процеса. Смятам, че хормонална терапия може да доведе до резултат при Вас, но такава може да се изпише след прегле и резултати от хормонални изследвания.

Поздрави,

# 112
  • Мнения: 314
Здравейте д р Давидова след прег се останови че имам хиперплазия на ендометриума исписаха ми дуфастон след цикъл отново съм на преглед днес ми е 10 ден след цикъл и лигавицата ми е удебелена 90см вие какво мислите искам да чуя и вашето мнение на 27г. Съм ако има от значение.Благодаря ви

Здравейте,

За да анализирам ситуацията ми е нужна повече информация. На кой от ден от цикъла сте отишли на преглед и е установена тази хиперплазия? Кървели ли сте мецду циклите? Раждали ли сте? Имате ли други придружаващи оплаквания?

# 113
  • Мнения: 314
Здравейте д-р Давидова, поради липса на менструация 3 месеца,ми беше предписан дуфастон за предизвикване на цикъла,пих го 5 дни 2×1 на 2рия ден след последни прием ми дойде,продължи 5 дни,след което правихме опити за забременяване без да следя овуалацията,просто опитвахме през ден.Трябваше да започна новия прием на дуфастон от 18 до 27 ден. На 19ден получих розово зацапване за 24 часа,което беше съвсем оскъдно и премина в кафяво.Днес ми е 22 ден от цикъла,остават ми 5 дни да пия дуфастон.Въпроса ми е,на този етап има ли вероятност за бременност,правих тест не с първа урина,отрицателен.

Здравейте,

Има вероятност да сте бременна. Уринарните тестове показват резултата след закъснение. Нужно е да повторите теста след закъснение.

Поздрави,

# 114
  • Мнения: 314
Добър вечер!От 3 години съм омъжена 2години се пазихме със съпруга ми .Тази години вече сне готови за една душичка , но не мога да забременея все още колко месеца 😔жалко ми е , всеки ден плача .😭😔

Здравейте,

Нужен е преглед при гинеколог/репродуктивен специалист, за да се изключи или потвърди даден фактор, който възпрепятства вашето забременяване. Пускат се също редица изследвания като на съответни дни от цикъла. Добре ще е да  приемате фолиева киселина и да следите овулацията със съотвевтните тестове.

Поздрави,

# 115
  • Мнения: 314
Добър вечер д-р Давидова . От къде да почна МС на 07.08.21 ову на 17.08.21 доказано тест за бременност на 03.09 положителен на 04.09.21 кръвен с стойности 947.18 mlu/ml 37.9 ng/ml Progesteron  вчера бях на доктор и тя каза че има съмнение за извън маточина бременност но било още рано за да се каже констатира че извънматочната бременност има вероятност да е на яйчника или това да е било жълто тяло също така каза в вторник да отида на още едно Чхг за нови стойности

Здравейте,

Важно е да се проследи състоянието на ехограф и да се повтори кръвния тест още веднъж, с цел дали стойностите нарастват пропо5рционално.

Хубав ден,

# 116
  • Мнения: 314
Здравейте д-р Давидова правих три теста бяха положителни преди пет деня ми дойде цикала вторя ден си мисля че се изпадна бебето ако направя тест нали ще е отрицателен.и трябва ли да ме чистат

Здравейте,

Трябва да направите консултация с акушер-гинеколог и да Ви прегледат с ехограф, за да се види дали всичко е изчистено и дали да се предприемат други действия.

Поздрави,

# 117
  • Мнения: 38
Цитат на: Д-р Давидоваlink=topic=1356381.msg43427426#msg43427426 date=1631007517
Здравейте д р Давидова след прег се останови че имам хиперплазия на ендометриума исписаха ми дуфастон след цикъл отново съм на преглед днес ми е 10 ден след цикъл и лигавицата ми е удебелена 90см вие какво мислите искам да чуя и вашето мнение на 27г. Съм ако има от значение.Благодаря ви

Здравейте,

За да анализирам ситуацията ми е нужна повече информация. На кой от ден от цикъла сте отишли на преглед и е установена тази хиперплазия? Кървели ли сте мецду циклите? Раждали ли сте? Имате ли други придружаващи оплаквания?                                      
На 10 ден от цикала бях на преглед,не съм имала кървели,имам 2 ражданиа едно нормално 2012 и едно секцио2018

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 15:20 от ANNA1234

# 118
  • Мнения: 1
Д-р Давидова обръщам се към вас за общо мнение
По принцип съм със редовен цикъл 26дни 5 дни мц(1ден слабо, 2,3,4,ден обилно с малки съсиречета, 5де съвсем слабо) последният ми нормален мц. Беше на 11.07.2021г.
Август ми подбрани два дни трябваше да ми дойде цикълът на06. 08.2021 и беше само зацапване 4дни. 5и6ден малко по обилноследващият ми цикъл трябваше да е на 30.08.2021 но ми дойде цикълът на 28.08.2021
1ви ден напоена 1 бр ежедневна тънка превръзка
2,3,4,5,6,леко зацапване на тоалетната хартия
7, 8 напоени по 1бр ежедневна тънка превръзка
9и10 само на тоалетната хартия

# 119
  • Мнения: 111


Здравейте! След изкарана биохимична бременност и съвет от страна на гинеколог си пуснах следните изследвания (на 22 ден от цикъла). Бихте ли ми съдействали с разчитането на резултатите и посъветвали към какъв специалист следва да се обърна. Благодаря!

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 16:49 от k0k0s4e

Общи условия

Активация на акаунт