Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 59 619
  • 859
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 51
Здравейте Д-р Давидова! След вчерашния преглед ми откриха3 кистозни формации на яйчника всеки около 3 см. Преди съм правила само кисти на жълтото тяло бях на регулон, но го спрях началото на септември и се появиха тези формации. Въпроса ми е да се притеснявам ли какво точно представлява и дали не е рак на яйчниците. На 33 години съм.

# 226
  • Мнения: 154
Добър ден Д-р Давидова! На 25 години съм! Месец май в 6 гест. Седмица направих спонтанен аборт и се изчисти с медикаменти! Цикъла ми дойде много бързо след това и без промяна! Идва ми на 28-29 ден! След първия цикъл след аборта гинеколога ни даде зелена светлина за нови опити! Пуснах си август месец TSH и ми беше 1. 65! Три месеца опити и следене на овулация все още нямаме положителен резултат! Вчера реших да пусна цялостен пакет на щитовидна жлеза! Според вас с тези стойности може ли да има нова бременост и дали има вероятност пак да се повтори спонтанен аборт? Благодаря ви предварително!

# 227
  • Мнения: 729
Здравейте Д-р Давидова. Предстои ми операция за смяна на тазобедренна става. Аз съм на 48г. и все още имам цикъл. Притеснението ми е, че ако се случи точно тогава да ми дойде цикъла, мога ли да го отложа с медикаменти и ако да, с какви? И още един въпрос. Един месец след операцията се бият инжекции разреждащи кръвта. Аз имам обилен цикъл. Какво се случва тогава? Мога ли да пия Дицинон при нужда? Благодаря ви предварително.

Здравейте,

Може да се отложи менструацията, но това става с хормонални медикаменти по схема изписани от гинеколог. Относно дицинона - при нужда може да го приемате, но е хубаво да се консултирате и с лекуващия Ви лекар.

Поздрави,
                                                                               Благодаря ви за отделеното време д-р Давидова. Преди години съм пила оргаметрил, с цел отлагане на цикъла. Тези хапчета ли имате в предвид? И колко време най-дълго мога да ги пия?

# 228
  • Мнения: 39 316
Здравейте, д-р Давидова.
В по- предно питане към Вас съфорумка изборява какво лечение са ѝ изписали. Едно от лекарствата беше Фарматекс- неизвествно до този момент за мен. Това породи любопитството ми и прочетох листовката. С изненада научих, че предпазват от забременяване.
Бихте ли обяснили по- подробно как тези овули се използват И за лечение на вагинални неразположения? Трябва ли да стоят цяла вечер или се спазва правилото след 2 часа да има тоалет(както е, когато се използват против забременяване)?
Благодаря Ви предварително.

# 229
  • Мнения: 2
Здравейте, д-р Давидова.
Може ли разчет на резултати от микробилогия,имам бяло течение
Изследване:
Вагинален секрет
Микроскопски резултат: Микроскопски резултат:
Оскъдно лактобацили, единични левкоцити,епителни клетки

Резултат от посявка: Резултат от посявка:
Не се изолират патогенни бактерии. Candida ( - ) отр.

# 230
  • Мнения: 314
Здравейте! Според вас,тези тестове положителни ли са? И двата са от днес,като цикъла ми беше миналия месец на 11 ,но винаги ми подранява със 6-7 дни.. а правим вече опити.. та надявам се да са /+/

Здравейте,

Извинете за забавянето. Резултатът изглежда положителен. Може пак да го повторите за по-категоричен резултат или да направите кръвен тест. 10-12 дни след закъснението е желателно да Ви прегледа гинеколог.

Хубав ден,

# 231
  • Мнения: 314
Здравейте д-р Давидова,
Бременна съм в 37 г. с. и при направени изследвания ми излезна в урината наличие на белрък и левкоцити. Какво трябва да предприема и има ли опасност за бебчо? Благодаря!

Здравейте,

По принцип е желателно да пуснете урокултура и с изследванията си да посетите вашия гинеколог за разчитане на резултати и при необходимост за изписване на лечение.

Поздрави,

# 232
  • Мнения: 314
Здравейте Д-р Давидова! След вчерашния преглед ми откриха3 кистозни формации на яйчника всеки около 3 см. Преди съм правила само кисти на жълтото тяло бях на регулон, но го спрях началото на септември и се появиха тези формации. Въпроса ми е да се притеснявам ли какво точно представлява и дали не е рак на яйчниците. На 33 години съм.

Здравейте,

Най-добре е да се пуснат туморни маркери за оценка на риска на доброкачественост или злокачественост на тези кистозни формации. И с резултатите да посетите лекуващия Ви гинеколог. Също така трябва да се огледат обстойно тяхната форма и консистенция на ехограф.

Поздрави,

# 233
  • Мнения: 314
Здравейте, д-р Давидова.
Може ли разчет на резултати от микробилогия,имам бяло течение
Изследване:
Вагинален секрет
Микроскопски резултат: Микроскопски резултат:
Оскъдно лактобацили, единични левкоцити,епителни клетки

Резултат от посявка: Резултат от посявка:
Не се изолират патогенни бактерии. Candida ( - ) отр.

Здравейте,

От написаното излиза, че всичко е наред с микробиологичното Ви изследване. Може да вземате единствено пробиотик за вагиналната флора, който ще нормализира нивото на лактобацилите.

Поздрави,

# 234
  • Мнения: 314
Здравейте д-р Давидова. Имам миома 6см която закрива матката и притиска пикочния мехур. Понякога имам мнг неприятен дискомфорт придружен с дразнене, парене и често уриниране. Казаха ми че при жени на 40г тези симптоми биле нормални. Правих си цитономазка на която излезнаха,, коки,, а резултата от влагалищния секрет излезе чист. Изписаха ми,, Миговаг,,вагинални за 6дни.Въпроса ми е с какви медикаменти допълнително  да се лекувам аз и приятеля ми.И мога ли да имам 2ро дете след като имам миома.Благодаря ви предварително!

Здравейте,

Най-вероятно се касае за гъбична инфекция - за допълнително лечение е необходимо да се види резултатът от микробиологията - каква е гъбичната инфекция, за да се прецени дали е нужно допълващо лечение и какво.

Относно миомата - възможна е бременност, когато има миома, но дали при Вас това е така - може да се уточни от лекар, след преглед и ехография.

Що се отнася до дискомфорта при уриниране - пуснете стерилна урина, за да изключите инфекция.
Ако проблемът персистира, а урината е чиста - възможно е проблемът да се третира успешно с лазер - това, разбира се, може да се потвърди само след преглед.
Поздрави!

# 235
  • Мнения: 314
Здравейте! Според вас,тези тестове положителни ли са? И двата са от днес,като цикъла ми беше миналия месец на 11 ,но винаги ми подранява със 6-7 дни.. а правим вече опити.. та надявам се да са /+/

Здравейте, да.

Поздрави!

# 236
  • Мнения: 30
Здравейте д-р Давидова,

Колко най-рано след овулация можем да направим кръвен тест за бременност?
И още един въпрос - как се съхранява кръвта в лабораторията преди да се изследва за ЧХГ?

Благодаря!

# 237
  • Мнения: 314
Добър ден Д-р Давидова! На 25 години съм! Месец май в 6 гест. Седмица направих спонтанен аборт и се изчисти с медикаменти! Цикъла ми дойде много бързо след това и без промяна! Идва ми на 28-29 ден! След първия цикъл след аборта гинеколога ни даде зелена светлина за нови опити! Пуснах си август месец TSH и ми беше 1. 65! Три месеца опити и следене на овулация все още нямаме положителен резултат! Вчера реших да пусна цялостен пакет на щитовидна жлеза! Според вас с тези стойности може ли да има нова бременост и дали има вероятност пак да се повтори спонтанен аборт? Благодаря ви предварително!

Здравейте,

Би могла да настъпи бременност при тези резултати, но препоръчвам консултация с ендокринолог, заради МАТ, който ви е доста завишен.

Хубав ден,

# 238
  • София
  • Мнения: 923
Здравейте д-р Давидова.
Бременна съм в 19+5 дни г.с. Имам миома която преди бременността беше с размер 2.5см от последния преглед е станала 4см. Днес бях на разходка по магазините и след като се прибрах усещам болка ниско в дясно, тип менструална. Не е постоянна, до сега нямам никакви проблеми с бременността. На 36г съм втора бременност. Първата завърши със спешно секцио, заради изтекли води в края на 8 мес преди 9г. Четох доста за бременност и миома и съм леко притеснена от тази болка. Можете ли да ми кажете за какво трябва да внимавам в моя случай? При какви обстоятелства трябва да потърся лекарката, която ме следи? Благодаря

# 239
  • Мнения: 1 484
Здравейте доктор Давидова бременна съм в 10 сед става ми лошо и повръщам някой път не успявам да си изпия фолиевата киселина това опасно ли е за бебчо че я пропускам .Или я изпия и започвам да повръщам .

Общи условия

Активация на акаунт