Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 59 507
  • 859
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 314
Здравейте Утрогестана може ли да се спре изведнъж или постепенно.Слагам си вагинално 2:2 бременна съм в 12 сед

Здравейте,

Спирането става постепенно. Оставете 1 седмица само по две вечер и тогава го спрете.
Съгласувайте го и с вашия наблюдаващ лекар.

Поздрави,

# 286
  • Мнения: 358
Д-р Давидова, много Ви моля, ще отговорите ли и на моят въпрос?

# 287
  • Мнения: 1 380
Ще се радвам да отговорите и на моя въпрос.

Допълвам ,излезе инхибин б и е 91.6.

Благодаря предварително.

# 288
  • Мнения: 1 198
Здравейте.
Имам записани часове в клиника Щерев при Д-р Савова/гинеколог/ на 1ви ноември и при Д-р Яначкова/ендокринолог/ на 5ти ноември.
Пиша Ви с въпрос - това ми е трета бременност. Предходните две са през 2019та и 2020та година. Първата приключи с мисед хванат в 10г.с., но спрял развитие през 6г.с. Направих медикаментозен аборт по препоръка на Д-р Китанова от Шейново. През 2020 имах извънматочна бременност с отстраняване на лявата тръба. След цветна снимка в Щерев се установи, че дясната е проходима. Днес направих кръвен тест за бременност след 2 домашни, с много бледи черти.
Имам и доказани проблеми с щитовидната, още от първата бременност, пия Л-тироксин, по половин таблетка дневно.
Ето и резултатите от днешните изследвания -


Ще бъда благодарна на всякакви съвети и препоръки, докато дойде време и за назначените часове. Притесненията ми за повторна извънматочна бременност са големи, решила съм да повторя изследването на ЧХГ след 72 часа.

Благодаря Ви предварително.

# 289
  • Мнения: 38
Здравейте, менструацията ми дойде по време на лечение с Канестен глобули. Трябва ли да прекратя лечението, понеже в листовката така пише, би ли могло да ми навреди?

# 290
  • Мнения: 3
Здравейте Д-р Давидова! Преди два дни моята гинеколожка ми изписа Итраназол и Макмирор за лечение на Candida Albicans. Въпросът ми е, кога мога да започна пробиотиците и кой бихте ми препоръчали? Също, относно Candida, бихте ли ми препоръчали билка за промивки и облекчаване на неприятния сърбеж? Приемам всякакви съвети, които смятате, че ще са от полза. Благодаря и съм изключително приятно изненадана, че има подобна инициатива за информиране и помощ онлайн.

# 291
  • Мнения: 314
Здравейте, д-р Давидова!
Миналият месец започнахме да правим опити за бебе, но за съжаление този месец ми дойде цикъла.
На 13.09. ми зацапа късно вечерта съвсем леко кафеникаво, на 14.09 вече беше обилно и червено.
Този месец се повтори абсолютно същото като дати и цветове.
Въпросът ми е коя дата да броя като първи ден от цикъла и колко време е менструалният ми цикъл?

Здравейте,

Относно цикъла Ви през септември - за първи ден броим 14,09. От там нататък до следващия Ви цикъл, ако датите са същите, както казвате, за първи ден броим 14,10. Това прави цикълът Ви около 30 дни. Овулацията следва да бъде около 16тия ден.

Поздрави,

# 292
  • Мнения: 314
Здравейте, д-р Давидова,

Направих си изследвания на полови хормони след като имах притеснения относно цикъла ми,идваше с зацапвания ,последният дойде на 25 дни,не на 27-28. И резултатите леко ме шокираха. На 33 години съм,сега ще правя 34,имам две деца заченати спонтанно от втория месец без проблем и точно преди да имам второ дете пак пуснах полови хормони за мое успокоение само и амх тогава беше 3.14,това беше юни 2019.Възможно ли е амх да е изкуствено понижен,може ли коментар на изследванията и може ли с тях да се забременее по нормален път. Шокирах се как за това време амх е намалял от 3.14 на 0.54. Имам час за Аг, защото имам и други оплаквания,но понеже е за след 10 дни исках да попитам.

Благодаря предварително!

Здравейте,

Като изключим АМХ, всички останали хормони са в нормата. С тези резултати спонтанно забременяване е възможно, но много малко вероятно. АМХ показва яйчниковия резерв и има отношение към качеството на яйцеклетките. В общия случай с такива резултати е възможно не всеки месец да имате качествена овулация, а и дори да имате овулация, яйцеклетката да не е с качество за оплождане и достигане на бременност.

Поздрави,

# 293
  • Мнения: 314
Здравейте.
Имам записани часове в клиника Щерев при Д-р Савова/гинеколог/ на 1ви ноември и при Д-р Яначкова/ендокринолог/ на 5ти ноември.
Пиша Ви с въпрос - това ми е трета бременност. Предходните две са през 2019та и 2020та година. Първата приключи с мисед хванат в 10г.с., но спрял развитие през 6г.с. Направих медикаментозен аборт по препоръка на Д-р Китанова от Шейново. През 2020 имах извънматочна бременност с отстраняване на лявата тръба. След цветна снимка в Щерев се установи, че дясната е проходима. Днес направих кръвен тест за бременност след 2 домашни, с много бледи черти.
Имам и доказани проблеми с щитовидната, още от първата бременност, пия Л-тироксин, по половин таблетка дневно.
Ето и резултатите от днешните изследвания -


Ще бъда благодарна на всякакви съвети и препоръки, докато дойде време и за назначените часове. Притесненията ми за повторна извънматочна бременност са големи, решила съм да повторя изследването на ЧХГ след 72 часа.

Благодаря Ви предварително.

Здравейте,

Теста за бременност е положителен, когато стойностите му станат над 900 има шанс вече да се види на ехограф. Адекватното нарастване на БЧХГ е двукратно нарастване през 48 часа изследване.

Поздрави,

# 294
  • Мнения: 314
Здравейте Д-р Давидова! Преди два дни моята гинеколожка ми изписа Итраназол и Макмирор за лечение на Candida Albicans. Въпросът ми е, кога мога да започна пробиотиците и кой бихте ми препоръчали? Също, относно Candida, бихте ли ми препоръчали билка за промивки и облекчаване на неприятния сърбеж? Приемам всякакви съвети, които смятате, че ще са от полза. Благодаря и съм изключително приятно изненадана, че има подобна инициатива за информиране и помощ онлайн.

Здравейте,

Ако пробиотиците през устата - можете веднага да ги започнете. Ако са за вагинално поставяне - след приключване на терапията. Външни промивки може да правите с отвара от смрадлика. ОмниБиотик 6 е добър вариант за пробиотик.

Хубав ден,

# 295
  • Мнения: 314
Здравейте, менструацията ми дойде по време на лечение с Канестен глобули. Трябва ли да прекратя лечението, понеже в листовката така пише, би ли могло да ми навреди?

Здравейте,

Хубаво е по време на цикъл да се прекрати и след приключване на цикъла да се продължи,

Поздрави,

# 296
  • Мнения: 314
Здравейте, Доктор Давидова, днес ми е 14 ден от цикъл ( време за овулация) това са ми дните около овулация. От вчера почна едно зацапване. И днес продължава определяме го като оскъден цикъл. Възможно ли е това зацапване да се дължи на овулация или е просто някакъв оскъден цикъл по никое време. Или на какво може да се дължи това. Благодаря ви

Здравейте,

Предполагам се дължи на овулацията Ви.

Поздрави,
Здравейте, след това зацапване което имах близо 10 дни все още нямам никакъв цикъл. Нормално ли е? Лекувах бяло течение и чакам резултати от цитонамазка. Правих дори тест преди 1 седм беше отрицателен. Да направя ли още един, дали въобще има място да мисля за бременност макар, че съм 99,9 % сиг,че не е. В момента имам някакво прозрачно течение, което зацапва по бельото и чат пат все едно съм преди цикъл, но не, не идва. Все пак доста дни минаха без цикъл.

Здравейте,

Излезе ли Ви резултата от цитонамазката? Вероятно съсътоянието Ви е свързано с хормонален дисбаланс. Въпреки това направете още един тест за бременност за да може със сигурност да се отхвърли тази възможност.

Хубав ден,

# 297
  • Мнения: 1 380
Здравейте, д-р Давидова,

Направих си изследвания на полови хормони след като имах притеснения относно цикъла ми,идваше с зацапвания ,последният дойде на 25 дни,не на 27-28. И резултатите леко ме шокираха. На 33 години съм,сега ще правя 34,имам две деца заченати спонтанно от втория месец без проблем и точно преди да имам второ дете пак пуснах полови хормони за мое успокоение само и амх тогава беше 3.14,това беше юни 2019.Възможно ли е амх да е изкуствено понижен,може ли коментар на изследванията и може ли с тях да се забременее по нормален път. Шокирах се как за това време амх е намалял от 3.14 на 0.54. Имам час за Аг, защото имам и други оплаквания,но понеже е за след 10 дни исках да попитам.

Благодаря предварително!

Здравейте,

Като изключим АМХ, всички останали хормони са в нормата. С тези резултати спонтанно забременяване е възможно, но много малко вероятно. АМХ показва яйчниковия резерв и има отношение към качеството на яйцеклетките. В общия случай с такива резултати е възможно не всеки месец да имате качествена овулация, а и дори да имате овулация, яйцеклетката да не е с качество за оплождане и достигане на бременност.

Поздрави,

Здравейте, благодаря за отговора.

Доста трудно го приемам този факт,може би, защото имам две деца безпроблемно заченати спонтанно и естествено,а и не съм стара,но явно няма как да е грешка,все пак ще направя и преброяване на фоликули и ще отида на преглед при АГ за коментар.

Поздрави,

Ива.

# 298
  • Мнения: 1 858
Здравейте, д-р Давидова,
От миналото лято страдам от раздразнения в областта на влагалището и срамните устни. Няколко пъти ми е пускана микробиология на влагалищен секрет и не се излорат гъбички, бактерии и др. Единствено излиза "намалено количество лактобацили".
Беше ми изписан Арилин Рапид еднократно и след него Лактажин. Последното обаче не ми понесе защото се появи прокървяване по време на употреба и го спрях.

После пробвах Гинофилус, направих един курс. Също така приемах през устата и Био Култ кандеа.

Сега последно ми изписаха Флуомизин вагинални таблетки. А за липсата на лактобацили - нищо.

Въпроса ми е как да нормализирам вагиналната флора?

# 299
  • Мнения: 1
Здравейте,имам въпрос за моето бебе към вас ли трябва да се обърна

Общи условия

Активация на акаунт