Не усещам бебето в 6ти месец

  • 1 460
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Може да ви се стори малко тъпо но почвам да се притеснявам утре влизам в 6ти месец във 22+3 седмица  като ходих на  преглед.
Лекарката слуша тоновете и ме прегледа каза че всичко е точно но се чудя дали да и звънна тия дни и да и кажа че аз не го усещам нито да мърда нито да ме рита  по-малко. Трябва ли да се притеснявам?
На някоя от вас случвало ли се е?

# 1
  • Мнения: 2 883
Един преглед при такива обстоятелства никога не е излишен.
Пробва ли да пиеш студена вода/ кафе/ кола/ да ядеш шоколад/ да легнеш по гръб?

# 2
  • Мнения: 3
Аз си ям сладко има моменти когато ми е удобно по гръб да лежа и да си почивам не е за дълго но се пак.
Но четох че има жени които и с 5ти месец в началото са усетили.

# 3
  • Мнения: 4 518
А преди това усещаш ли го? С каква плацента си? Колко грама е бебето?

# 4
  • Мнения: 3
Не все още не съм го усещала бебето е беше на 8ми юли 381 гр.
Миналата седмица бях пак на лекар и ми каза че е 25 см вече.

# 5
  • Мнения: 5 271
Ако сте с предна плацента е нормално. При първата ми бременност усетих чак в средата на 6 ти месец. Бях с предна плацента. С втората усетих много рано, но знаех какво да очаквам, въпреки че отново бях с предна плацента.
Усета е като леко гъделичкане и къркорене на червата в началото. Ритниците са по-късно.

# 6
  • Мнения: 562
Честно казано нямам много спомен кога точно я усетих за първи път. Уж беше много шавлива, но ми беше първа бременност и не знаех какво точно да очаквам. Общо взето първите мърдания спокойно се бъркат с газове, разстроен стомах/черва, потръпване на мускул на корема... Изобщо не се знае какво трябва да е. Шутовете са като наедрее доста. Бях свидетел на момичета от групата с термин, които едва ли не се кълняха колко силно е било, как са усещало. Някакви такива усещания  дето мен ама хич не ме спохождаха. Беше леко, като потрепване и ако нещо имах да правя през деня не съм го и усещала или не съм отдавала такова значение. Нямаше как да бъда от жените,които стоят и по цял ден си гледат коремите и следят за всяка малка промяна.
Това, което ясно помня е ,че с термин април , баща и я усети към  Коледа. Иначе казано края на декември. Първия път като я усети и ме пита " и това ли е". Не знам какво точно очакваше, ама да онова беше. Ако имах газове сигурно щеше да е по-силно хахахахаха.
Не забравяйте,че някои дечица са по-лениви и не се мятат много много. Аз имах късмета с "надрусано кенгуру" и въпреки всичко до определен месец нищо конкретно не усещах, защото идея си нямах какво е.
Най-вероятно усещате бебчето, само дето не знаете,че е то

# 7
  • Мнения: X
О спокойно, и аз първите ритничета усетих чак след 6 месец и то като бях в доста спокойно състояние. При първа бременност е така, не знаеш какво да очакваш.

Общи условия

Активация на акаунт