Дуфастон и овулация

  • 1 704
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 102
Здравейте,

В различните теми съм намирала коментари на различни момичета по темата, та реших да пусна тази, защото не съм сигурна вече къде точно са всички коментари.. а би ми било полезно да прочета мненията ви.

Имам предписан от лекар Дуфастон 2х1, 14 дни - като започва от 14 ден от цикъла. Междувременно ми каза да правя тестове за Ову. Ако до неделя (14ия ден) не видя + на тест за Ову, означава ли, че Дуфастон ще я потисне, ако Ову е след 14ия ден? Има ли момичета, които са били в подобна ситуация и са имали Ову въпреки приема?
 
Лекарят знае, че правим опити за бебе (и ми излекува полип с 14 дни пиене на Дуфастон предишния месец..).

Благодаря! Общо взето - всякакъв съвет и/или история на момичета, които са пили Дуфастон и са забременели, би било полезно.

ПС Правила съм си изследвания - всичко е наред.

# 1
  • Мнения: 1 846
да означава, че се подтиска.

# 2
  • Мнения: 546
Аз съм с нередовен цикъл, което означава че овулацията ми не е на 14 ден (най-често цикъла ми беше около 30-32 дни) регулирах го с утрогестан обаче, което е същото като дуфастон, само че аз слагах вагинално, защото няма странични ефекти или са минимални. Аз започвах приема от 16-17 или 18 ден. Така 3 месеца и забременях. Не съм следяла нищо, никакви овулации, просто исках да ми идва редовно и когато се случи, тогава. Дай повече информация за цикъла ти Blush и бъди спокойна, не се тормози със следене на овулация, мерене на температури и тем подобни. Правете опити редовно Wink

# 3
  • Мнения: 1 102
Аз съм с нередовен цикъл, което означава че овулацията ми не е на 14 ден (най-често цикъла ми беше около 30-32 дни) регулирах го с утрогестан обаче, което е същото като дуфастон, само че аз слагах вагинално, защото няма странични ефекти или са минимални. Аз започвах приема от 16-17 или 18 ден. Така 3 месеца и забременях. Не съм следяла нищо, никакви овулации, просто исках да ми идва редовно и когато се случи, тогава. Дай повече информация за цикъла ти Blush и бъди спокойна, не се тормози със следене на овулация, мерене на температури и тем подобни. Правете опити редовно Wink

Благодаря Ви! Аз също съм с нередовен цикъл (28-36 дни - варира). Последните месеци беше по-необичаен - заради полипа. Сега ще си пия Дуфастон, както ми е предписан.. просто се надявам тихичко да се случи. Много се радвам, че при Вас се е получило бързо! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 33
Здравйте , нова съм.
От 3-4 месеца правим опити за бебче, но не се получава.(знам , че има хора които пробват с години) , отидох на генеколог преди 3 дни с 12 дни закъснение на цикъла и 4 отрицателни теста. Прегледа ме и каза, че за сега матката е чиста, изписа ми дуфастон 10 дни по 2 хапчета на ден за предизвикване на цикъла, ако след 10-те дни не ми дойде цикъла до 4-5 дни да ида отново при нея и ако не съм бременна ще трбва да си направя изследвания за хормони(казвям ако не съм бременна, защото каза, че е имала случай в който не и показало , че пациентката е бременна), също каза че лигавицата ми е доста тънка , което значи , че по-трудно ще стане. От 2 дни съм купила лекарството и не знам дали да го започна..

# 5
  • София
  • Мнения: 13 071
Т.е. с 15 дни закъснение и очевадна липса на бременност (4 отрицателни теста и тънка лигавица) се колебаеш дали да се лекуваш?
Ако не вярваш на лекаря си е добре да отидеш при друг, но да не отлагаш.
Ако евентуално имаше бременност, вече щеше и пулс да има, а дуфастонът  не би навредил.
Преди овулация наистина действа противозачатъчни, но след овулация спомага за закрепването на плода и при проблеми подпомага запазването и развитието й.
При липса на бременност в случая ще предизвика менструация, след което е добре да се търсят причините за забавянето й, дори и да дойде след спирането на медикамента.

# 6
  • Мнения: 33
Т.е. с 15 дни закъснение и очевадна липса на бременност (4 отрицателни теста и тънка лигавица) се колебаеш дали да се лекуваш?
Ако не вярваш на лекаря си е добре да отидеш при друг, но да не отлагаш.
Ако евентуално имаше бременност, вече щеше и пулс да има, а дуфастонът  не би навредил.
Преди овулация наистина действа противозачатъчни, но след овулация спомага за закрепването на плода и при проблеми подпомага запазването и развитието й.
При липса на бременност в случая ще предизвика менструация, след което е добре да се търсят причините за забавянето й, дори и да дойде след спирането на медикамента.


Не се колебая , по-скоро искам да се поинтересувам повече преди приема на лвкарството, много дами споделиха , че са качили килограми след приема им. За плод знам, че няма, но не знам как трябва да го приемам, да го пия сега 10 дни след цикъла и О. да го пия отново или? Понеже тя ми каза само 10 дни да го пия и ако не ми дойде да си направя изследвания.

# 7
  • Мнения: 1 102
Скрит текст:
Т.е. с 15 дни закъснение и очевадна липса на бременност (4 отрицателни теста и тънка лигавица) се колебаеш дали да се лекуваш?
Ако не вярваш на лекаря си е добре да отидеш при друг, но да не отлагаш.
Ако евентуално имаше бременност, вече щеше и пулс да има, а дуфастонът  не би навредил.
Преди овулация наистина действа противозачатъчни, но след овулация спомага за закрепването на плода и при проблеми подпомага запазването и развитието й.
При липса на бременност в случая ще предизвика менструация, след което е добре да се търсят причините за забавянето й, дори и да дойде след спирането на медикамента.


Не се колебая , по-скоро искам да се поинтересувам повече преди приема на лвкарството, много дами споделиха , че са качили килограми след приема им. За плод знам, че няма, но не знам как трябва да го приемам, да го пия сега 10 дни след цикъла и О. да го пия отново или? Понеже тя ми каза само 10 дни да го пия и ако не ми дойде да си направя изследвания.

Предполагам е имала предвид да го пиете веднага, но най-добре я попитайте отново. Аз го пих 14 дни, 2х1 и сега ще го пия пак. След първия прием не качих никакви килограми - същата съм си (поддържам 48-49кг, макс 50), но коремът ми се подуваше доста. При мен имаше и много лека замаяност и умора на моменти, но нямах други странични ефекти. Предполагам е до организъм..

# 8
  • София
  • Мнения: 13 071
Цял живот приемам прогестеронови препарати и то по-силни в пъти от Дуфастон и съм напълнявала само при бременностите. Никога от лекарствата. Понякога съпътстващите прояви са по-скоро следствие от проблема, който се лекува.
Понеже е предписан за предизвикване на цикъл, следва приемът да почне веднага. Ако беше за друго време, лекарят щеше изрично да каже.
След като минат 10 дни, тогава лекарят ще прецени как да продължи лечението,според резултата.

# 9
  • Мнения: 33
Много ви благодаря за споделеното мнение , сега ще започна да го пия.

# 10
  • Мнения: 5 270
Аз съм с нередовен цикъл, което означава че овулацията ми не е на 14 ден (най-често цикъла ми беше около 30-32 дни) регулирах го с утрогестан обаче, което е същото като дуфастон, само че аз слагах вагинално, защото няма странични ефекти или са минимални. Аз започвах приема от 16-17 или 18 ден. Така 3 месеца и забременях. Не съм следяла нищо, никакви овулации, просто исках да ми идва редовно и когато се случи, тогава. Дай повече информация за цикъла ти Blush и бъди спокойна, не се тормози със следене на овулация, мерене на температури и тем подобни. Правете опити редовно Wink

Благодаря Ви! Аз също съм с нередовен цикъл (28-36 дни - варира). Последните месеци беше по-необичаен - заради полипа. Сега ще си пия Дуфастон, както ми е предписан.. просто се надявам тихичко да се случи. Много се радвам, че при Вас се е получило бързо! Simple Smile
Дуфасъонът ви е изписан за прием след овулация. Ако до 14 ден не е настъпила, не е добре да започвате приема на Дуфастон, защото ще я подтисне. Затова лекарят ви е казал да я следите с тестове. При нередовен цикъл с период 36 дена, е много малко вероятно овулацията да е на 14 ден. Може би около 20 ден настъпва. Така че моят съвет е наистина да я следите с тестове, както ви е посъветвал лекарят.

# 11
  • Мнения: 590
Аз съм с поликистозни яйчници и нередовен цикъл.
Беше ми изписан дуфастон 2х1 за 10 дни от 14тия ден , и  имах доказана на ехограф овулация на 21ви ден.

# 12
  • Мнения: 1 102
Аз съм с поликистозни яйчници и нередовен цикъл.
Беше ми изписан дуфастон 2х1 за 10 дни от 14тия ден , и  имах доказана на ехограф овулация на 21ви ден.


Това е доста интересно! И аз навсякъде в интернет чета, че ако започнеш Дуфастон преди овулация, няма да има овулация този месец... Но и моят АГ - той знае, че правим опити за деца и си ми каза фиксирана дата, от която да пия Дуфастона, като е наясно, че може още да не е минала овулацията... Та Вашата история също ми звучи доста интересна. Ще ви пиша и аз дали имам овулация въпреки приема (надявам се)..

# 13
  • Мнения: 745
Момичета, а на някоя от вас случвало ли се е да не й дойде след прием на Дуфастон? Приемах го 10 дни за предизвикване на цикъл поради ПКЯ и вече 11-ти ден не ми идва. Досега винаги ми е идвало на 3-ти ден след приема. Каква може да е причината?

# 14
  • София
  • Мнения: 13 071
А тест направи ли си?
Между 3 и 7 дни обикновено идва.

Общи условия

Активация на акаунт