Създаване на дете като сте само приятели?

  • 3 601
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте на всички

Простете ако съм объркал темата, но искам да чуя мнения Simple Smile
Сега във чужбина набира популярност хора да се запознават със идеята за деца.
Хора, които не търсят "голямата любов" или принца/принцесата, а просто искат детенце.
Във този вид отношения двамата души си правят дете и се грижат за него (помагайки си взимно), но липсва големия романс (което за мен не е драма, като се има в предвид и без това как се рушат браковете на хората)
Много хора, които са на зрели години и желаят дете са притиснати от биологическия часовник и мисля , че това е добро решение.
Ако сте запознати и имате сайтове,апликации, които са актуални за страната ни ще е супер да обменим инфо.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 11:43 от boo90210

# 1
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Не всичко ,което се случва в чужбина е добро.

Аз лично, дете от просто приятел не бих родила.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 14 393
Аз нищо лошо не виждам в подобно нещо само по себе си - напротив, начин е хем да имаш дете, ако не си имал късмета да намериш партньор, хем това дете да има двама родители. Единственото, което би ме притеснявало, е рискът едната страна да поиска нещо повече, другата да не иска. Обикновено жените са тези, които искат и връзка, партньорство, но е възможно и обратното. Тези желания могат да се породят и без да си ги искал и предвиждал.

Сайтове не знам у нас. За чужбина само съм чувала, че има. Може вече да има и тук.

# 3
  • Мнения: 14
Не всичко ,което се случва в чужбина е добро.

Аз лично, дете от просто приятел не бих родила.


Разбирам Ви! Всеки има право да реши за себе си.

Ще бъдете изненадана колко голям е броя на тези хора( които са склонни да го направят, за да имат щастието да са родители Simple Smile

Даже съм сигурен, че във някои случаи едни такива отношения биха били по-ползотворни за детето.
Аз като дете и развод, и скандали, и всевъзможни проблеми видях....(ако родителите са приятели, според мен ще е чудесно. така няма да се губи взаимното уважение между тях заради изневери и т.н.)

# 4
  • Мнения: 3 010
Аз имам такъв пример в обкръжението си. Приятели от 15+ години. Детето се гледа съвместно, с обич, с уважение, със споделена финансова отговорност, но между родителите няма романтични чувства или интимност.
И за двамата това беше вариант да имат дете, след като по конвенционалния начин - да срещнат партньор и т.н. - не им се получи.
Но това са хора с много дълга съвместна история и наистина много близки.

Малцина биха се навили да родят през сайт и от непознат. Не друго, ами е много рисково. Каква би била причината жената например да не отиде в банка за сперма, а да се обърне към вас. Вашето присъствие впоследствие има огромен риск да донесе усложнения от емоционален и правен характер.

В България няма сурогатно майчинство, вариантът ви е ако имате възможност, да търсите такъв вариант в чужбина, където е законно. Но после трябва да поемете детето на 100%, защото майката престава да има ангажимент след раждане.

# 5
  • Мнения: 149
Моите родители са такива. Нищо странно и страшно не съм изпитал като дете.

# 6
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Не го разбирам. По-скоро ми звучи като форма за измъкване от връзка/семейство откъм емоции, отговорности и финанси. Не е лъжа, че светът натам отива. Към самог@зничество, издигнато в култ.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 14 393
Така ами - все пак който не е поискал, той не си е намерил партньор за връзка. Wink

# 8
  • Мнения: 14
Не го разбирам. По-скоро ми звучи като форма за измъкване от връзка/семейство откъм емоции, отговорности и финанси. Не е лъжа, че светът натам отива. Към самог@зничество, издигнато в култ.


Това е идеята! Да го няма елемента и драмата а да има плодът, който да радва родителите.
Може това да е лично предпочитание! Грижата за детето ще я има , отговорностите и финансите ще ги има , но ще са насочени към детето.
Във тези модерни времена мислим много затворено и се поставяме във кутийка.
Аз не казвам двама непознати да се срещнат и от днес за утре. Развива се приятелство, опознаване, но без връзки , бракове и тем подобни щуротии...

Хубаво ли е мъж да лъже жена, че я обича? да имат брак и дете и след това да следва развод?
Директен и честен подход е най-добре според мен. Без да лъжа и мамя....
Разбирам, че повечето жени имат някаква фантазия за перфектния брак със деца, сладка къщичка и т.н.

Момче на 27 години съм,здраво и право, но имам ли вина ако не искам връзки?
Дано не обидя някой със мненията си,но.....мисля, че адекватно разсъждавам.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 12:27 от boo90210

# 9
  • Мнения: 3 010
След като е толкова лесно - давайте. Срещайте се, развивайте отношения, правете деца.

Ако за вас това е рецептата, какво точно ще ви посъветват потребителите тук? Все пак лозето не ще молитва, а мотика, както се казва.

# 10
  • Мнения: 6 148
Да го няма елемента и драмата а да има плодът, който да радва родителите.
Аха, бла-бла .... познай дали няма да има драма щом има дете в картинката? Риторичен е въпроса. Ще го разбереш в последствие.

# 11
  • Мнения: 14
Да го няма елемента и драмата а да има плодът, който да радва родителите.
Аха, бла-бла .... познай дали няма да има драма щом има дете в картинката? Риторичен е въпроса. Ще го разбереш в последствие.

Единственият извор на драма са родителите! Винаги единият родител има по-силна визия за бъдещето и отглеждането на детето! това прави драмите! Ако са разбрани и земни хора и двамата души ще е ок всичко Simple Smile
Поне аз така мисля

# 12
  • Мнения: 2 749
Преди години получих подобна оферта - роди ми едно дете, аз ще си го гледам. Може би, ако нямах деца, щях да се замисля /не той да го гледа де/.

# 13
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Във тези модерни времена мислим много затворено и се поставяме във кутийка.
То от много отворено мислене се пръкнаха незнамсиколко сексуалности и какви ли не извращения в отношенията и секса....

Та как го виждаш...детенце с майка и татко, които ходят заедно на море, но те спят в различни легла. А всеки си има отделно партньор?!..Ми то като дете на разведени родители....или ще се обречете на безсексие и безлюбовие?

Ти имаш страх от обвързване, страх от изоставяне или просто имаш ниско мнение за себе си, че няма да срещнеш подходящия мъж за любов?

# 14
  • Мнения: 155
Вие съвсем изтрещяхте.Това са тотално сбърканяшки неща плод на консуматорско общество. Дете се създава, когато двама човека се обичат, искат да създадат поколение, семейство. Детето не е предмет, не е да си купиш лека кола или да си вземеш дс гледаш домашен любимец. Малко така ми звучи все едно домашен любимец... По-добре си осинови дете. И ако след 3 години някой поиска връзка какво става с вас и детето? И как така ще живеете заедно години наред, с дете без никакви чувства? Ако се появи партньор какво правим и как се обяснява на детето?Все по извратен стана света, а подобно брутално и цинично егоистично мислене явно става норма...реално не мислиш за това дете, а за г.за  си без извинение, че много ме ядоса тази тема.

# 15
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
То идеята май е родителите да не п@рдят под общ покрив с общи финанси и ангажименти. Само да имат общо дете

# 16
  • Мнения: 14
Крайно съм разочарован от закърнялото ви мислене!

Мислите типично по български.

Маса народ около мен имат деца от 2-3 ма души (повечето разведени , които си гледат децата , но правят и нови със новите си половинки)

Малко съжалявам , че посегнах да направя такава тема тук.

Сигурен съм, че сте прекрасни хора, но явно на тази тема....никога няма да бъда разбран!

# 17
  • Мнения: 155
То идеята май е родителите да не п@рдят под общ покрив с общи финанси и ангажименти. Само да имат общо дете
.  Е пише 'двама души създават дете и се грижат за него' как точно се грижат като са разделени?! Те всъщност не са разделени понеже никога не са били заедно нито са се обичали. Имат общ интерес - да имат дете. Това да го направиш е брутален цинизъм. Това е като хората, които имат общо хоби - примерно да играят тенис или да карат колело и го правят ей така за кеф.... в случая общото хоби е жив човек. Авторе то може и от 5 човекс по 2 деца да имат хората, но това не значи, че е нормално.Ти в какво семейство си израстнал? Питам понеже аз съм бил в здраво семейство, семейните ни приятели, когато съм бил дете също са били здрави семейства, които в момента са с над 30г. бракове, изучени деца, които също имат семейства и поколение и няма и помен и мисъл от подобни дивотии, които не са добри за едно дете със сигурност. Явно подобно извратено мислене става норма. Искам това, искам онова, личното щастие, свобода, аз, аз, аз, аз и едва ли не можеш да правиш каквото ти скинме. Не може да причиняваш това на дете. Това не е закърняло мислене. Все едно да дойда да ти набия канчето и да ти кажа, че имам право, мен така ми харесва и други го правяти, че мислиш закостеняло. Има нормални и полезни, хубави неща и такива, които са точно обратното.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 12:55 от brinari40

# 18
  • София
  • Мнения: 19 249
И ако след 3 години някой поиска връзка какво става с вас и детето? И как така ще живеете заедно години наред, с дете без никакви чувства? Ако се появи партньор какво правим и как се обяснява на детето?
Същото, което се случва след развод или раздяла на родителите.
Впрочем, съдейки по форума - днешните родители поставят на първо място своето щастие, а не на детето. И се вее лозунгът "Щастлива майка - щастливо дете"

# 19
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Сигурен съм, че сте прекрасни хора, но явно на тази тема....никога няма да бъда разбран!
Ох, ама ти си мъж?! Какво ти е?! Не искаш да се ангажираш със семейство?! Никоя не те иска? Или си гей? На 27г да мислиш така....

# 20
  • Мнения: 3 010
Да, тук повечето хора са консервативни. Но това не променя факта, че ти искаш да започнеш от нулата с един човек и да стигнеш до дете. Това доста по-лесно би станало с жена,  с която имате история, имате си доверие и те познава.
Приеми това като вид социологическо проучване - повечето жени в БГ не биха се навили на подобен тип отношения. Тези, които са склонни да отглеждат дете без баща, по-скоро ти изобщо няма да си им нужен.
Друга опция, която бих ти препоръчала, а е да се обърнеш към хомо дама - много от тях искат деца и биха били склонни да обсъдят сериозно предложения от теб вариант.

# 21
  • Мнения: 14
Сигурен съм, че сте прекрасни хора, но явно на тази тема....никога няма да бъда разбран!
Ох, ама ти си мъж?! Какво ти е?! Не искаш да се ангажираш със семейство?! Никоя не те иска? На 27г да мислиш така....

Ти като влизаш в магазина да си купиш пълнозърнест хляб аргументираш ли се? казваш ли на продавачката: ами купувам го за да не ми порасне дупето.

По тази логика това е лично мое предпочитание, гледайки фона на разпадащото се бг семейство.

# 22
  • Мнения: 3 010
А на колко години сте (от любопитство)?

# 23
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
А по чужбина не се разпадат семейства?! Оффф. А ти искаш да предадеш на детето ти моделът на безсемейност, от който всъщност се оплакваш?!

# 24
  • Мнения: 6 148
Зависи .. с напредващата женска еманципация и детрониращо мъжко, вече е трудно да се каже кой какъв е.

# 25
  • Мнения: 6 119
Не знам защо го свързвате с някаква мода, като е нещо старо като света. Има много такива случаи, след като не успеят да си намерят голямата любов и тръпка, просто се събират с цел да имат семейство и дете. Не е задължително да живеят като съквартиранти, в повечето случаи си допадат поне малко, сексят си се от време на време, уважават се и се помагат. Имам такъв пример за мои познати, при това жената на висок пост, с образование и кариера, мъжът се занимава с обикновена бачкаторска работа и живеят на село. Разбират се, гледат си детето, грижат се един за друг, събират се около 35 годишни и определено след 10-15 години заедно са много по-добре от колкото ако си кукуваха сами поотделно.
Обаче не винаги се получава този номер, без никакви чувства и интимност след определено време има не много малка вероятност да си опротивеят до степен да не могат да се понасят и атмосферата да стане много неприятна. Така че пак е много относително всичко.

# 26
  • София
  • Мнения: 19 249
По тази логика това е лично мое предпочитание, гледайки фона на разпадащото се бг семейство.
Едва ли е по-разпадащо се от други държави.
Как да ти кажа - болшинството хора или поне жените искат някаква романтика и не признават прагматични обяснения, въпреки сериозните рискове да ги лъжат.
Например брачният договор - знае се какви циркове настават при развод, обаче доводът против е "ние ако още отначало започнем да правим сметки..."

# 27
  • Мнения: 2 495
По принцип, ми харесва идеята. Всичко, което се изтъква като аргумент против, се случва в традиционните връзки. Да не изреждам, всички ги знаят.
Гледах преди доста време англ. документален филм, в който англичанин прави бебета по обява. Имаше вече доста. Партньорките знаеха за това.
Да имаш дете от човек, който малко или много познаваш, не е чак толкова лоша идея.

# 28
  • София
  • Мнения: 19 249
rf22, че 15 години брак са направо младоженци. Да дойдат след още 15 и тогава ще говорим. Ама те тогава ще са на 65 и ще им е приятно да имат опора на тези години

# 29
  • Мнения: 6 119
rf22, че 15 години брак са направо младоженци. Да дойдат след още 15 и тогава ще говорим. Ама те тогава ще са на 65 и ще им е приятно да имат опора на тези години
Горе-долу и аз имам същото предвид. Както и много хора така се събират на възраст след 60 години дори- да си карат старините заедно. Щото самотата на дърти години много дотяга, така са ми казвали де, пък и го виждам около себе си.

# 30
  • Мнения: 12 755
Аз бих го направила и го намирам за добър вариант, ако ми цъка биологичния часовник и ако няма как да ми се получи това с принца и коня.

# 31
  • Мнения: 155
Аз бих го направила и го намирам за добър вариант, ако ми цъка биологичния часовник и ако няма как да ми се получи това с принца и коня.
. То ако чакаш принца и коня няма никога да се получи понеже не съществуват Grinning

# 32
  • Мнения: 14 839
Едно време не са се женили по любов и не виждам принципната разлика с настоящото предложение. Не е лоша идея, просто не става за всеки.
Не ми допада , че авторът почна да чете либерализъм и модернизъм за всички. Такъв човек не бих си пуснала в обкръжението, пък баща на детето - абсолютно не.

# 33
  • Мнения: 14
А на колко години сте (от любопитство)?

Първо искам да ви благодаря за отговорите ви! Много адекватни и със интерес ги чета!
На 27 години съм, не пуша,не пия. Здрав и нормално изглеждащ човек съм Simple Smile

# 34
  • Мнения: 633
Авторе, теб притиска ли те биологичния часовник вече?

На мен ми се струва, че това положение е сравнително трудно постижимо. Защото все пак сме хора, подвластни на емоции, променливи настроения. Малцина са толкова премерени и овладяни, че да не се поддадат в даден момент на чувства и да се разпадне работата. Най-малкото може с течение на времето да срещнеш друг, с който да намериш общо и да пожелаеш да си с него. Абе същите проблеми, както и във връзките "по любов". Не мисля, че тук би могло да има повече сигурност отколкото в нормална връзка. Иначе защо не, ако наистина няма друг избор. Но не вярвам, че е панацея и толкова розово.

На твоята възраст смятам, че ти е малко рано да мислиш по този въпрос. Като гледам как защитаваш идеята и си се надъхал, изглежда мислиш, че си намерил на хляба мекото и че ще си спестиш усилието за поддържане на взаимоотношения, основаващи се на взаимна любов и привличане. На твое място бих изчакала още някоя година. Разбира се, ако си сигурен, че не желаеш да се занимаваш с конвенционални връзки, това ти е пътят. Но пак трябва да избираш внимателно и да мислиш.

# 35
  • София
  • Мнения: 19 249
Ох, стига с това "не пуша, не пия", защото имам едно наум за мъже, на които това е най-важното качество. Ами аз с кого бих си пила вечер? Не че съм от твоята таргет група, де...
 А шофираш ли?

# 36
  • Мнения: 1 573
След като си на 27 защо се определяш като "момче"? Някъде напред бях попаднала и честно казано ми направи лошо впечатление.
За 18 годишен вече се казва млад мъж, на 27 отдавна си мъж.

По темата ти - чудесно е, че вече се замисляш за деца, но преди да търсиш в сайтове се огледай в приятелския ти кръг.
Гаранция, че само след още 5-7 години ще намериш стара приятелка съгласна на такъв вариант.
Дотогава работи над финансите си, никоя няма да се навие да ражда дете от теб, ако те смята за безперспективен колкото и да и трака биологичния часовник. 😉

# 37
  • Мнения: 155
Ох, стига с това "не пуша, не пия", защото имам едно наум за мъже, на които това е най-важното качество. Ами аз с кого бих си пила вечер? Не че съм от твоята таргет група, де...
 А шофираш ли?
.  То сега това са постиженията - не пуша, не пия, спортувам, веган съм, мисля разчупено и различно, фен съм на Илън Мъск, Джев Безос и европейските ценности.

# 38
  • Мнения: 10 993
Ако нямах деца на тази възраст, бих помолила някой приятел за такава услуга. Не виждам да е нещо лошо.
То голяма любов, пък три месеца след раждането не може да се траете. Не е като да не съм чела стотици такива истории.
Те повечето и преди раждането не могат да се траят, ама се мъчат там нещо. Даже и сега чета една такава тема. Та в тая връзка-подкрепям.

# 39
  • Мнения: 6 119
До 22-3 ги наричам момчета, от 24 нататък са си мъже. Е за всеки е различно, ама момченца по на 30 са ми много смешни.

# 40
  • Мнения: 14
Авторе, теб притиска ли те биологичния часовник вече?

На мен ми се струва, че това положение е сравнително трудно постижимо. Защото все пак сме хора, подвластни на емоции, променливи настроения. Малцина са толкова премерени и овладяни, че да не се поддадат в даден момент на чувства и да се разпадне работата. Най-малкото може с течение на времето да срещнеш друг, с който да намериш общо и да пожелаеш да си с него. Абе същите проблеми, както и във връзките "по любов". Не мисля, че тук би могло да има повече сигурност отколкото в нормална връзка. Иначе защо не, ако наистина няма друг избор. Но не вярвам, че е панацея и толкова розово.

На твоята възраст смятам, че ти е малко рано да мислиш по този въпрос. Като гледам как защитаваш идеята и си се надъхал, изглежда мислиш, че си намерил на хляба мекото и че ще си спестиш усилието за поддържане на взаимоотношения, основаващи се на взаимна любов и привличане. На твое място бих изчакала още някоя година. Разбира се, ако си сигурен, че не желаеш да се занимаваш с конвенционални връзки, това ти е пътят. Но пак трябва да избираш внимателно и да мислиш.



Не ме пристиска часовника, а трябва ли? искам като остарея детето ми да е 20+ годишно. Вие как си представяте като то е абитуриент да съм на 65г ? ами то е смешно!
Благодаря за мнението! Разбирам замисъла ви!
От мнението на хората тук стигам до извода, че е най-добре да си платя на сурогатна майка. Не сме толкова отворено общество и не мислим извън клишето и старото разбиране на нашите родители. Разбира се, днес видях и 1-2 изключения на хората подкрепящи идеята Simple Smile

# 41
  • Мнения: 155
Теб какво те интересува мнението на хората тук? Ако си убеден, че нещо е правилно за теб ще го направиш, но явно усещаш вътрешно, че това са абсолютни идиотщини. Какво е това 'тъпият формат на семейството'?!Като те гледам си някое мамино глезанче, което не може и не иска да поема отговорност, решил, че иска наследник, но не искал жена и семейство и на 27 се определя като момченце.

# 42
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
То сега това са постиженията - не пуша, не пия, спортувам, веган съм, мисля разчупено и различно, фен съм на Илън Мъск, Джев Безос и европейските ценности.
Това обяснява всичко....

# 43
  • Мнения: 15 356
Принцове има .
Не си представям да родя дете на приятел.Ако аз поискам второ ,а той не ,трябва да си търся други приятели и току виж ми тръгнало име на лека жена.
Леле,леле,не отива на добре света .

# 44
  • Мнения: 6 148
Да бе, тя жената хич няма ти врънка на главата. Само вземи детето, разболей го един път само и ела та гледай.

# 45
  • Мнения: 633
Няма лошо да искаш дете без връзка. Обаче ако съвсем не искаш никакви проблеми и да те тормози жена, наистина за теб ще е по-добре да се обърнеш към сурогатното майчинство или осиновяване. И се грижи сам за детето. Често се случва голяма част от проблемите и мрънкните в семейството да дойдат точно с отговорността за отглеждане на дете, изнервеност покрай грижата, недоспиването, различни идеи за възпитаване. Често хората усещат, че приносът им не е равностоен и се дразнят. Не очаквай, че ако си направите дете по договорка, другата страна ще стане безгласна буква и няма да ти се бърка по никакъв начин.

# 46
  • Мнения: 14
Няма лошо да искаш дете без връзка. Обаче ако съвсем не искаш никакви проблеми и да те тормози жена, наистина за теб ще е по-добре да се обърнеш към сурогатното майчинство или осиновяване. И се грижи сам за детето. Често се случва голяма част от проблемите и мрънкните в семейството да дойдат точно с отговорността за отглеждане на дете, изнервеност покрай грижата, недоспиването, различни идеи за възпитаване. Често хората усещат, че приносът им не е равностоен и се дразнят. Не очаквай, че ако си направите дете по договорка, другата страна ще стане безгласна буква и няма да ти се бърка по никакъв начин.

Съгласен съм! това е вярно!
То на там върви, да ви призная! Вярно е, че ще си платя, но това е такса спокойствие до някаква степен!

# 47
  • Мнения: 6 119
Пич, тая работа няма да стане. Това, което пишеш е приложимо за хора, които не се обичат пламенно, но се уважават, разбират и могат да карат заедно без някакви бурни страсти и чупене на кревата. При тебе обаче като те чета няма да се получи, сам си отговори на въпроса какво точно искаш и не искаш в едни такива отношения? Ако си представяш живот под един покрив с жена като съквартиранти, и ти да си развяваш байряка както си искаш, просто няма да стане. Раждането на дете и съвместното му отглеждане вече поставя отношенията ви на друго ниво, със или без любов и страст, ще е нужна силна връзка между двамата, за да може да се понасяте. Щото тя да дундурка бебе цял ден оповръщана, недоспала, изнервена и ти да се върнеш и да очакваш спокойствие и никой да не те занимава, бедна ти е фантазията какво всъщност ще получиш.

# 48
  • Мнения: 15 356
Семейство тип Роналдо .
Детето не е вещ,нито собственост.Авторе гледал ли си бебе от първата му глътка въздух?Не е само сладко бебче,а голяма отговорност.Двамата родители когато се обичат,създават супер екип за отглеждане на дете.И все пак ,то не е животно да го храниш,поиш,извеждаш и бършеш акото.Детето има нужда от стабилна среда ,може да я създаде и сам родител,но в приятелски кръг ,с други връзки и т.н. е сложно .Според мен поне.

# 49
  • Мнения: 5 272
Мисля, че доста идеализираш идеята за приятели с деца.
Ние например с мъжа ми сме най-близките си приятели. Това не ни пречи на интимните отношения. А жената ще ти мрънка, особено ако живееш с нея на едно място. Точно битовизмите винаги създават дрязги между хората, които живеят на едно място, независимо дали имат интимна връзка или не.

Рф22, малко попресоли манджата по гледането на бебе. Не всички пресни майки са рошави, оповръщани и недоспали. Кой както си го направи е ситуацията. Но идеята е вярна.

# 50
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Горкото дете...сигурно ще го учиш на всички евро*ейски ценности + веганство от първия залък. Реално ще създадеш същия продукт като себе си и ще го възпиташ в същия страх от връзки и семейства. Това е егоизъм

# 51
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Крайно съм разочарован от закърнялото ви мислене!

Мислите типично по български.

Маса народ около мен имат деца от 2-3 ма души (повечето разведени , които си гледат децата , но правят и нови със новите си половинки)

Малко съжалявам , че посегнах да направя такава тема тук.

Сигурен съм, че сте прекрасни хора, но явно на тази тема....никога няма да бъда разбран!

Ама то хич не е нужно ние да те разбираме Grinning
Намираш си една мома, дето мисли като теб и действате.
Само че имай предвид - мисли сега, ама не я знаеш какво ще мисли утре.
То колкото и да си мислиш, е и ти си константа - и за себе си не можеш да гарантираш.
Освен това не знаеш дали в някакъв следващ момент някой от вас, или и двамата - няма да
пощръклее от любов по някой друг. Тогава всичката тая псевдоуравновесеност и разумна липса на емоции
ще отиде на кино, най-малкото защото тези трети човеци най-вероятно няма да са на вашия акъл и ще настане един миш-маш, от който ще страда детето.
Да, знам колко цветно и безпроблемно се описват разни такива истории, идващи от земи с незакостенели като нас човеци. И аз слушах как всичко е окей в едно семейство, дето бащата на децата се превърна във втора майка,
ама после се оказа, че въпреки всичко не е толкова лесно, въпреки цялата им модерност.

# 52
  • Мнения: 14
Пич, тая работа няма да стане. Това, което пишеш е приложимо за хора, които не се обичат пламенно, но се уважават, разбират и могат да карат заедно без някакви бурни страсти и чупене на кревата. При тебе обаче като те чета няма да се получи, сам си отговори на въпроса какво точно искаш и не искаш в едни такива отношения? Ако си представяш живот под един покрив с жена като съквартиранти, и ти да си развяваш байряка както си искаш, просто няма да стане. Раждането на дете и съвместното му отглеждане вече поставя отношенията ви на друго ниво, със или без любов и страст, ще е нужна силна връзка между двамата, за да може да се понасяте. Щото тя да дундурка бебе цял ден оповръщана, недоспала, изнервена и ти да се върнеш и да очакваш спокойствие и никой да не те занимава, бедна ти е фантазията какво всъщност ще получиш.


Аз си го представях гледането да е под друг формат: да си разпределим равномерно времето за гледане и ако днес тя е оповръщана , то утре аз да съм и така(разбира се под различни покриви)....но пак, българина критикува без да знае цялото инфо.

# 53
  • Мнения: 149
Да бе, тя жената хич няма ти врънка на главата. Само вземи детето, разболей го един път само и ела та гледай.


Има една философия, на която все още не е даден отговор.
Ако детето падне в гората, без да разбере майката, паднало ли е детето? Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 15 356
Ама то не е котка да го разнасяте.Децата обичат рутината ,смяна на места,режими и хора ги изнервя в бебешка възраст.В детска става и по-зле.
Чист егоизъм.Искам дете и толкоз.

# 55
  • Мнения: 5 272
Да бе, тя жената хич няма ти врънка на главата. Само вземи детето, разболей го един път само и ела та гледай.


Има една философия, на която все още не е даден отговор.
Ако детето падне в гората, без да разбере майката, паднало ли е детето? Rolling Eyes
Паднало е, защото е субект. Философският пример беше с дървото.

Пич, тая работа няма да стане. Това, което пишеш е приложимо за хора, които не се обичат пламенно, но се уважават, разбират и могат да карат заедно без някакви бурни страсти и чупене на кревата. При тебе обаче като те чета няма да се получи, сам си отговори на въпроса какво точно искаш и не искаш в едни такива отношения? Ако си представяш живот под един покрив с жена като съквартиранти, и ти да си развяваш байряка както си искаш, просто няма да стане. Раждането на дете и съвместното му отглеждане вече поставя отношенията ви на друго ниво, със или без любов и страст, ще е нужна силна връзка между двамата, за да може да се понасяте. Щото тя да дундурка бебе цял ден оповръщана, недоспала, изнервена и ти да се върнеш и да очакваш спокойствие и никой да не те занимава, бедна ти е фантазията какво всъщност ще получиш.


Аз си го представях гледането да е под друг формат: да си разпределим равномерно времето за гледане и ако днес тя е оповръщана , то утре аз да съм и така(разбира се под различни покриви)....но пак, българина критикува без да знае цялото инфо.

А майчинството как ще си го разделите? Два дена тя ще е в майчинство, два дена ти?

# 56
  • Мнения: 14 839
Бобче, той не иска дете. Иска да секси, без да се обвързва, а наборките му вече се замислят за дете. Мисли си, че с тази претоплена от 1345та философия ще отстреля три заека - ем секс, ем без отговорност, ем на село родата традиционалисти доволни с внуче.
Абе успех му пожелавам на момчето Simple Smile Дано поне е бърсал миризлива повърната котешка козина от пода, може да му е в плюс, докато дрехите му са оповръщани от бебе.

# 57
  • Мнения: 2 147
Искам наследник , който да го поделя с жена и да го гледаме без тъпия формат на семейство...
ScreamScreamScream Щом вече и младите българи разсъждават така, промиването на мозъци е много напреднало в световен мащаб. Тъжно, много тъжно... Cry

# 58
  • Мнения: 15 356
Нарциса,според мен иска да си начеше крастата ,без да осъзнае каква щета ще причини.
И да попитам само ,понеже не ги разбирам,как се прави дете с приятел?Нещо такова ли е-идвай ,днес съм в овулация .Или са редовни сексове цял месец и когато стане?

# 59
  • Мнения: 14 839
Е... Че тя кат отгледа детето в ревло-безсънния период, ти за кво си й? Да преместиш скрина с бебешките дрешки?

# 60
  • Мнения: 15 356
И аз нямах цици пълни с мляко.Бащата обаче ,който ми се пада и съпруг и обичан мъж ,хранеше детето,сменяше памперси наравно с мен.Оле горката приятелка,тя е просто една матка и цица. Бебетата искат много,много повече от цица и тати от време на време.

# 61
  • Мнения: 14
Е... Че тя кат отгледа детето в ревло-безсънния период, ти за кво си й? Да преместиш скрина с бебешките дрешки?

Викаш друго си е като сте семейство да му викаш през 5 минути? така си е

# 62
  • Мнения: 155
Живеете отделно, правите секс без никакви чувства само за да създадете дете. След това то е при майката, а ти ходиш у тях редовно на гости да помагаш. После детето започва да расте, има детска стая у вас и у майката и го разкарвате през няколко дена у вас и у тях?! Как може да нансяте такива щети на едно напълно невинно детенце понеже сте решили, че искате поколение

# 63
  • Мнения: 6 119
И как точно ще станат 2-та дни, дето ти ще си оповръщан? Виж пич, разбирам, че си умен, модерен, красив предполагам програмист. Тая обаче няма да стане както я мислиш, защото животът не е единици и нули, уравнения и там още с каквото се занимавате. Намери си някоя жена съгласна да ти роди и гледа детето срещу финансиране, има ги и такива (предполагам) и не си прави илюзии за тоя тип отношения, за който пишеш. Както и какво ще отгледате, идея си нямам. Да знам, че съм назадничавия Ганьо, ама не съм нито девствен, нито без една нормална връзка, а и две деца съм отгледал до училищна възраст (към момента)....

# 64
  • Мнения: 15 356
Ама не всички семейства си викат.Любовта е ключа,не размножаването.Това ни отличава от другите бозайници.

# 65
  • Мнения: 2 147
Авторе, вземи си едно куче засега и изчакай малко да пораснеш. Simple Smile На тия схеми, дето си ги замислил, нормална жена би се съгласила или ако си невероятен красавец, или ако си солидно богат и поемеш и нейната издръжка за колкото се може по-дълъг период, или ако имаш връзки някъде, за да е сигурна, че това дете ще има подсигурено бъдеще. А от ненормална жена не искаш дете, нали? Wink

# 66
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ми намери си жена, дето няма да ти мрънка и вика, бе?! Ти ще си я избираш. И ако не яде месо - и тя ще има характер на зеленчук Bowtie

# 67
  • Мнения: 14 839
Е... Че тя кат отгледа детето в ревло-безсънния период, ти за кво си й? Да преместиш скрина с бебешките дрешки?

Викаш друго си е като сте семейство да му викаш през 5 минути? така си е
Бебето плаче и вика, бе, мойто момче.
Като ти казах, че си забърсал от баща си лошото, не ми вярваш, деца ще правиш.

# 68
  • Мнения: 3 010
Авторе, не е невъзможно описаното от теб, но ти звучиш незряло и тропаш с крак през една минута Simple Smile Супер смешно е това.
За да работи предложеното от теб, трябва да си супер компромисен и гъвкав. Не демонстрираш такива качества, освен на приказки.
Мисля, че ти липсва житейска зрялост и идея как работят нещата между хората.

# 69
  • Мнения: 18 497
Simple Smile Авторе, коя жена ще се навие да има заядлива приятелка като теб, че и детето да дели с теб.
Първо виж ти какво можеш да предложиш.

# 70
  • Мнения: 5 272
Само да обясня на нормален български език, че майчинството е период от време, в който човек е отпуск за гледане на дете. А финансовата помощ не бърше повръщано.
Темите не се трият, а се затварят от модератор.
И когато пишеш с главни букви не си по-убедителен, така че не се хаби.

# 71
  • Мнения: 15 356
Ако се грижите 50/50 и ти трябва да си в майчинство две години

# 72
  • Мнения: 3 010
На някой с демонстрираните от теб качества не бих оставила и котка Simple Smile Темата е за ключ.

# 73
  • Мнения: 6 119
Първо вземи се научи да си овладяваш истерията когато нещо не ти изнася, че доста такива моменти ще имаш ако да речем хипотетично ти се получат нещата и я докараш до появата на дете.

# 74
  • Мнения: 14
Simple Smile Авторе, коя жена ще се навие да има заядлива приятелка като теб, че и детето да дели с теб.
Първо виж ти какво можеш да предложиш.

сладък хумор имаш. не ме познаваш, не ми знаеш живота и приоритетите. базираш мнение на 2-3 мои може би крайни отговора на няколко провокатора тук. нямаш реална оценка за мен....

# 75
  • Мнения: 14 839
Главни букви = яростен крясък. Селяндурско. Пък ако ще да си в Брюксела на модерната Европа или Ню Йорка на съвременните Щати.

50/50 няма как да гледате детето. Ня-ма. 50/50 не се мери само хронометър и калкулатор. Ти отсега абдикираш с, каква беше онази глупост, няма да търпя жена да ми врънка, пък какво остава за после.

А тука дават съвети за куче... Хора, моля ви, това е нехуманно.

# 76
  • Мнения: 5 272
Темата не предполагаше такова забавление в петък след обяд. Аз чаках драма, любови, изневери, пък виж от къде изскочи зайчето.
Човешкият характер си личи винаги, а най-много в конфликтни ситуации. Блести ярко тогава. С големи букви.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 15:11 от brumm

# 77
  • Мнения: 6 119
Мани тия глупости и вземи поработи да създадеш поне някаква връзка с жена. Не за друго, да махнеш тая девственост, че много ще ти пречи за в бъдеще.

# 78
  • Мнения: 2 147
Ама това да не е някоя плюшена играчка, за да го размятате насам-натам?! Даже саксия с кактус ще залинее по този начин, да не говорим за животинка или пък човешко същество... На едно дете му е нужда стабилна среда, режим и дисциплина, особено в първите му години. Това не е екселска таблица, за да се раздели 50 на 50 без остатък... Изобщо... Потресена съм от обездушаването на съвременните човешки взаимоотношения.

# 79
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ми точно по европейски....модерните и изчанчените искат да бъдат приети. Но в същото време те отхвърлят всичко, което не ги кефи. Псевдо толерантност

# 80
  • Мнения: 6 119
Мани тия глупости и вземи поработи да създадеш поне някаква връзка с жена. Не за друго, да махнеш тая девственост, че много ще ти пречи за в бъдеще.
.  Той да не реши да махне онази другата девственост..
на обратният край, ще вземе да се обърка с тези евро ценности.

Аааа нямах баш това предвид, ама като гледам колко е модерен може и така да стане.

# 81
  • Мнения: 6 148
Авторе, недей бяга, МОЛЯ ТЕ! Просто не знаеш колко си забавен. Ще се държим прилично, обещавам.

# 82
  • Мнения: 155
Ми точно по европейски....модерните и изчанчените искат да бъдат приети. Но в същото време те отхвърлят всичко, което не го кефи. Псевдо толерантност
.  Е то на тях никой не им пречи, но те искат да станат и другите хора такива...

# 83
  • Мнения: 14 839
Мани тия глупости и вземи поработи да създадеш поне някаква връзка с жена. Не за друго, да махнеш тая девственост, че много ще ти пречи за в бъдеще.
.  Той да не реши да махне онази другата девственост..
на обратният край, ще вземе да се обърка с тези евро ценности.

Аааа нямах баш това предвид, ама като гледам колко е модерен може и така да стане.
А, господа, ако обичате! Всички ще спечелят в този вариант!

# 84
  • Мнения: 6 119
Авторе, недей бяга, МОЛЯ ТЕ! Просто не знаеш колко си забавен. Ще се държим прилично, обещавам.

Отиде коня у ряката.... Всеки момент и някой модератор ще разтури седенката Simple Smile

# 85
  • Мнения: 3 010
Аз пък се чудя какво или кога се е счупило в душата на това момче, че на 27 да не вярва, че може да отгледа дете в отношения на любов и спокойствие с майката. Не е това единственият начин да станеш баща, естествено, но е един от хубавите и би направил целия процес много по-лек и добър за партньорите и детето.

# 86
  • Мнения: 3 010
Може ли някой да заключи темата. Авторът очевидно има сериозни проблеми.
Дано потърси и намери помощ.

# 87
  • Мнения: 14
Може ли някой да заключи темата. Авторът очевидно има сериозни проблеми.
Дано потърси и намери помощ.

харесвам те, защото по ранните ти мнения бяха хубави! със удоволствие бих говорил с теб за да видиш, че не съм луд. или по имейл или по гсм. но тук.....болка ми е, че другите се държаха кръчмарски! как да откликнеш на това!
само на теб давам такова обяснение , защото започна диалог като човек! мерси

# 88
  • Мнения: 149
Направо го изядохте това момче. Много деца в България всъщност са дело на такива взаимоотношения, особено при по-възрастните родители. Удря си времето, искат деца/семейство и ускоряват връзката с някого, за да не изпуснат влака. Всякакви сценарии могат да се играят в подобен тип взаимоотношения, но същият тип сценарии играе и при 'нормалните' семейства.

# 89
  • Мнения: 633
Авторе, аз нямам деца, но съм чувала, че в някои случаи са така способни да те провокират, че форума ще ти се стори песен... Та няма да е зле да се пообереш малко.

# 90
  • Мнения: 3 010
Авторе, когато пишеш във форум, ще чуеш всякакви мнения. Някои полезни, други не, едни по същество, други не. Приемаш, че всеки пише от собствената си камбанария, а тя зависи от много фактори - възраст, образование, семейно положение, ценности, разбирания за живота и т.н.
Да обиждаш хората така, не е оферта, не е ок. Най-малкото защото имането на дете, партньорство, това са неща, които са сложни и са с много подводни камъни, дори когато са свързани с много любов и желание.
Виждам едно момче, което иска да се оперира от емоции и да има практичен подход, а същевременно емоционалнизира от непознати, за които не му пука. Как ще е, ако става дума за детето ти и майка му? Замисли се и си отговори, имаш ли тази нагласа и зрялост,имаш ли тази гъвкавост, нима очакваш безпроблемно и лишено от емоции родителство? Такова няма.
И също - наистина, много бракове се провалят, много не се. Какво наистина те кара да смяташ, че не можеш да имаш любов и спокоен семеен живот? Не е нужно на 27 да си отказваш тази опция.
Отговори си на тези 2 въпроса и виж как искаш да подходиш към личния си живот. Успехи!

# 91
  • Мнения: 2 147
Направо го изядохте това момче. Много деца в България всъщност са дело на такива взаимоотношения, особено при по-възрастните родители. Удря си времето, искат деца/семейство и ускоряват връзката с някого, за да не изпуснат влака. Всякакви сценарии могат да се играят в подобен тип взаимоотношения, но същият тип сценарии играе и при 'нормалните' семейства.
С тази разлика, че те поне създават някаква връзка, взаимоотношения, дори и да не са лудо влюбени. Живеят заедно и не разнасят детето като куфар. Аз виждам много различия между това, което описваш, и това, което той описва...

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Много ми е интересно какво точно се очаква? Тоест искаш дете от приятелка. До тук ясно. После - очаква ли се да живеете заедно? Ако да - ще имате ли свобода да търсите други партньори и секс извън вашата връзка? Ако не - как ще си резпределяте гледането на дететето? Как ще си делите финансите? Ако жената си намери друг мъж какво ще стане? Ако иска другия мъж да живее с вашето общо дете какво?

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Аз прочетох само първата страница и пиша ли, пиша. А то станало купон с музика.

# 94
  • Мнения: 2 147
Критикуваме не самия модел, който искаш да последваш, а необмислените ти и импулсивни разсъждения по темата. Да кажем, че моделът е доста непопулярен в България... ще е меко казано, а ти искаш готов отговор къде да намериш жена, която да го следва. Няма готова схема, търсиш, питаш и пак нямаш гаранция, че ще намериш.
Критикуваме чисто практическите измерения, които ни представяш, защото не са в интерес на децата според мен.
Има един български певец (?), който в последните години излезе по медиите точно с такъв случай. Беше направил дете на млада жена, ама само приятели били... В крайна сметка от клюкарски сайтове се оказа по-скоро, че той си развява опашката с всякакви мадами, където си иска, а тя гледа бебето. Той има наследник, има и кой да му го гледа... Ама на мен това не ми звучи добре.
Според мен за да се получи добре такъв вариант, трябва или да живеете заедно известно време, или да живеете съвсем наблизо. Много условности има, то не е предмет това дете. Понякога боледува и трябва спешно да се води на лекар, понякога не му е до разкарване и си иска мястото, където си е.
Абе, сложно е. Това което пишеш, ни навежда на мисълта, че не се замисляш много за детето дали ще е добре, но не само като сметка 1+1=2. Погледни ги нещата в по-глобален план.
И изобщо цялата ти причина да търсиш това нещо е силно обезпокоителна, писали са ти вече. "Има хипотетичен шанс жена ми да ми мрънка." Ами... то има хипотетичен шанс да ми падне мушкатото на съседката върху главата, да не излизам ли?! Пък и разни неразбирателства в семействата са напълно нормални, въпросът е как се преодоляват. Изобщо... ако смяташ, че си зрял, търси зряла (като поведение, не възраст) жена и се разберете. Нищо чудно да имаш късмет да те чукне по челото любовта, без да очакваш. Тя не предпазва от дрязги, но пък понякога пази от такива негативистки настройки спрямо семейството. Wink

# 95
  • Мнения: 14
Критикуваме не самия модел, който искаш да последваш, а необмислените ти и импулсивни разсъждения по темата. Да кажем, че моделът е доста непопулярен в България... ще е меко казано, а ти искаш готов отговор къде да намериш жена, която да го следва. Няма готова схема, търсиш, питаш и пак нямаш гаранция, че ще намериш.
Критикуваме чисто практическите измерения, които ни представяш, защото не са в интерес на децата според мен.
Има един български певец (?), който в последните години излезе по медиите точно с такъв случай. Беше направил дете на млада жена, ама само приятели били... В крайна сметка от клюкарски сайтове се оказа по-скоро, че той си развява опашката с всякакви мадами, където си иска, а тя гледа бебето. Той има наследник, има и кой да му го гледа... Ама на мен това не ми звучи добре.
Според мен за да се получи добре такъв вариант, трябва или да живеете заедно известно време, или да живеете съвсем наблизо. Много условности има, то не е предмет това дете. Понякога боледува и трябва спешно да се води на лекар, понякога не му е до разкарване и си иска мястото, където си е.
Абе, сложно е. Това което пишеш, ни навежда на мисълта, че не се замисляш много за детето дали ще е добре, но не само като сметка 1+1=2. Погледни ги нещата в по-глобален план.
И изобщо цялата ти причина да търсиш това нещо е силно обезпокоителна, писали са ти вече. "Има хипотетичен шанс жена ми да ми мрънка." Ами... то има хипотетичен шанс да ми падне мушкатото на съседката върху главата, да не излизам ли?! Пък и разни неразбирателства в семействата са напълно нормални, въпросът е как се преодоляват. Изобщо... ако смяташ, че си зрял, търси зряла (като поведение, не възраст) жена и се разберете. Нищо чудно да имаш късмет да те чукне по челото любовта, без да очакваш. Тя не предпазва от дрязги, но пък понякога пази от такива негативистки настройки спрямо семейството. Wink


Мерси! Освежаващо е да получиш нормално мнение! Съгласен съм с написаното

# 96
  • Мнения: 5 272
Да, презокеански 🤣🤣
Чак норвежки няма да е, ама около..

# 97
  • Мнения: 15 356
Авторе,ние не носим маски.Чувстваме се добре като хора ,създали семейства и родили деца в семейна среда . Някои неща са си едни и същи от Адам и Ева и и живота си върви така.Най-доброто за едно дете е мама и тате да се обичат.

# 98
  • Мнения: 2 090
Аз нищо не прочетох за, например семейни ценности, семейни празници и прочие. Таз нишка почна да се къса с таз "модернизация на дефицитното сиво вещество". И на 27 години, как пък реши, че връзка не искаш? Сякаш вече ти е минал живота. А той в цялата си прелест е пред теб, стига да си махнеш капаците от очите и да погледнеш отвъд носа си, към хоризонта.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Стана доста грозно.
Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт