Нередовен цикъл?

  • 523
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,дами!Имам нужда от съвет до колкото е възможно,защото в момента гинеколожката,която посещавам е отпуска,а в интерент изчетох твърде много,което само ми носи притеснение.
 
Май месец цикъла ми продължи 8 дни с необичаен кафяв цвят със сравнително слабо кървене,без болка и други симптоми както по принцип.3 дни след това отново ми прицапа за около два дни.Следващия месец ми закъсня и при преглед лекарката ми каза,че единственото, което вижда е много малко свободна течност ниско в малкия таз вероятно от спукване на фоликул,всичко друго е наред и няма полипи/кисти и т.н. изписа ми примолют нор 3 дни 2×2. На 5 ден от цикъла след приема му отидах отново на преглед,увери ме,че вече няма нищо притеснително и ми изписа хр.добавка сайкъл баланс 3 месеца поне.
Досега не съм усещала абсолютно никаква болка,нито в яйчниците,кръста и т.н.
Този месец отново ми закъснява с повече от 8 дни,мислих си да пия отново за 3 дни примолют нор или да изчакам за ефект от витамините?

# 1
  • София
  • Мнения: 13 105
Отиди на лекар, а не си изписвай сама лечение.
И този лекар е редно да ти пусне хормонални изследвания, а не просто да ти изписва хранителни добавки.

# 2
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Смени си гинеколожката.
Нужни са хормонални изследвания както и да се провери щитовидната жлеза.

# 3
  • Мнения: 33
Здравейте! Казвам се Ренета,на 40г. и от миналият месец имам проблем с цикъла. Дойде ми на  08.08.21г. после след 17 дни отново получих кървене,което продължи 7 дни. При първа възможност се консултирах с моя гинеколог,който след преглед ми назначи Dufaston 2*1 tabl. за 7 дни плюс вит.К,метергин амп. и вит.Ц. По време на прегледа уточни,че ставало въпрос не за менструално кървене,а за киста на жълто тяло(хематом) поне така се изрази. Приключих старателно схемата на лечение и кървенето спря почти веднага след започването на терапията. Приключих с Дуфастона на 06/09 и оттогава до днес нямам цикъл,а трябваше да ми дойде до 10дни макс.след спирането на препарата. Пак се консултирах по телефона с лекарят си,думите му бяха че щом теста за бременност,който му споменах че съм направила е отрицателен,нямало никакъв проблем. До ден днешен вече 15 дни закъснение,цикъл нямам. Моля за съвет! Естествено,че пак ще се консултирам,но бих искала и друго мнение,за което ще съм благодарна! Благодаря предварително на отзовалите се!

Общи условия

Активация на акаунт