Бял шум при бебе- до кога ?

  • 5 768
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте, мили мами!
Искам да попитам кой от вас използва бял шум при бебетата си ?
До кога може да се използва белият шум?
Моето бебе е на 10 месеца през нощта заспива само на шум и после го спираме, но през деня спи само на шум.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 122
Докато действа.

# 2
  • Мнения: 12 628
Нашите харесваха белия шум като по-малки, но ако на 10 месеца или по-късно би им помагало, щях да го включвам. Нищо лошо няма в това.

# 3
  • Мнения: 18 688
Моята докъм 8 месеца много обичаше сешоара, чак го взимах с мен и като се налага да пътуваме някъде, обаче постепенно забелязах, че вече не го харесва толкова и даже започна да се дразни от него. На 9-10 месеца вече не даваше и да ѝ поиздухам малко косата, че да не ляга с мокра коса

# 4
  • Мнения: 2
---Кукумицинка---  Него не го дразни все още, когато спи по обяда , ако го спра или намаля и се събужда веднага.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 3 400
Че те и възрастни спят на бял шум, не виждам нищо лошо в това.

# 6
  • Мнения: 8 585
Здравейте, мили мами!
Искам да попитам кой от вас използва бял шум при бебетата си ?
До кога може да се използва белият шум?
Моето бебе е на 10 месеца през нощта заспива само на шум и после го спираме, но през деня спи само на шум.
"Белите шумове" са вид "психологическо изтезание" и забранени.
Освен че имат редица тежки странични ефекти... което е голяма тема.
И, абсолютно, нямат никакво място в педиатрията.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 355
Какви са страничните им ефекти и как така са изтезание, когато в същото време успокояват бебето?
 Наскоро започнах да пускам сешоар за приспиване на сина ми и съм изумена от ефекта.

# 8
  • Мнения: 3 094
И аз ползвам бял шум. При нас действа шум от движещи се автомобили. Започнах да го пускам, когато забелязах, че на разходка заспива, когато се движим до главната улица и минават много автомобили. По принцип го пускаме докато заспи, но една вечер беше много нервен и уж го оставих за малко повече време, пък аз съм заспала и аз на него.

# 9
  • Германия
  • Мнения: 3 400
Аз лично предпочитам шума на вълни или тропически дъжд, с дъщеря ми имахме период от няколко месеца в който спяхме по цяла нощ на едно от двете, но тя тогава неше на 2-3 месеца

# 10
  • Мнения: X
Аз го използвах някъде до 7 месец, после почнах да пускам песни и докато си стои в кошарата малкия слуша песни и сам си заспива.

# 11
  • Мнения: 107

"Белите шумове" са вид "психологическо изтезание" и забранени.
Освен че имат редица тежки странични ефекти... което е голяма тема.
И, абсолютно, нямат никакво място в педиатрията.

Типичен пример за дезинформация, но написано с такава увереност, че доста хора ще се повярват и ще се уплашат.

Няма нищо лошо в белия шум, стига да не е над 50dB (което е доста силно). Ако все пак искате да го премахнете като асоциация на заспиване, може да опитате като с всеки ден намаляте силата на звучене по малко, докато не започне да се чува съвсем тихо и накрая да го спрете съвсем. Simple Smile
Но пак казвам - няма нищо лошо да спи на бял шум и ако на вас не ви пречи, не се мъчете излишно.

# 12
  • Мнения: X
И аз съм се питала кога да спра, но засега пускам тропически дъжд, колкото да заглуши някой нетипичен шум и да го буди ненужно. Не му помага да заспи особено, но е част от ритуала.

С времето смятам просто да го намалям всяка вечер, докато не го спра напълно.

# 13
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 640

"Белите шумове" са вид "психологическо изтезание" и забранени.
Освен че имат редица тежки странични ефекти... което е голяма тема.
И, абсолютно, нямат никакво място в педиатрията.

Чак пък изтезание...
И ние пускаме "бял шум" на бебчето - океан, дъжд, тропическа гора, река, автомобил...
Шум на сешоар, автомобил в движение или прахосмукачка има и в youtube и spotify, между другото.
Аз го използвам и за да не се стряска и разбужда от околните шумове в стаята, докато спи - напр. от домашния любимец.

# 14
  • Мнения: 3 094
И при нас бебо се стряска от най малкия шум. Проскърцване на пружината на леглото, стъпки - колкото и да са тихи и аз все още го ползвам за заглушаване. Но ми прави впечатление, че свиква да спи на по шумно и като сме навън не се събужда лесно.

# 15
  • Мнения: 1 021
При нас определено не действа белият шум.

# 16
  • Мнения: 1
Здравейте! Знаете ли откъде може да се закупи уред за бял шум? Трябва ми за детето, че е много неспокойно и трудно заспива...

# 17
  • София
  • Мнения: 28 122
Ако имате пари за хвърляне, в гугъл ще ви излязат такива уреди и магазини, в които се продават. Иначе ютюб, сешоар...

# 18
  • Германия
  • Мнения: 3 400
Има доста безплатни приложения за телефона
Иначе аз купих от немския амазон преди 5 години, струваше около 20-30€

# 19
  • Мнения: 3 094
Пробвайте ютюб, там има различни. Открих, че при нас действа най добре шум от движещи се автомобили. Има видеа с по 10 часа такъв шум, ползваме един стар смартфон.

# 20
  • Мнения: 404
Здравейте! Знаете ли откъде може да се закупи уред за бял шум? Трябва ми за детето, че е много неспокойно и трудно заспива...

С каката не съм ползвала, с бебето сега, случайно разбрах че я успокоява, като веднъж заспа докато абсорбаторът беше пуснат. За да не тичаме в кухнята, купих машина  от амазон за £10.  Мъкнем я навсякъде и пускаме ако кма нужда.

# 21
  • Мнения: 1 021
При нас почти постоянно работи я пералня, я сушилня, сешоар или кана за вода. Не виждам никакъв смисъл да купувам специален уред. В каменната ера само уреди за бял шум са ползвали... Оцелели са хората, щом и нас ни има на този свят.

Общи условия

Активация на акаунт