Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Какво става с него?

• 12 613
  • 162
  •   1
Отговори
Здравейте!
От 2 месеца насам мъжа ми се промени значително.
Женени сме от 3г. и заедно от 7г.
На скоро забременях, и той много се зарадва понеже беше почти невъзможно. Имах здравословни проблеми.
От както настъпи  моята бременност, след толкова радване всичко изведнъж се промени.
Ярост, крещене , удряне по стени, късане на дрехи и пр.
Крещи и ме обижда за няма и нищо, нарича ме "боклук" и т.н.
Не съм очаквала такова нещо от него. Отнасяше се към мен прекрасно, а и съм сигурна че ме обича.. или обичаше?
Очаквах да се държи с мен по-добре след дългоочакваната бременност, а то се оказа .........
Правя всичко възможно за да се чувства добре, давам всичко от себе си, и незнам каква е причината да се държи така с мен... Много съм отчаяна, даже посмях да си помисля за аборт.. как да постъпя? Какво още мога да направя за да спре всичкия тормоз, защото чувствам че започвам да се отдалечавам от него... не искам да си развалям семейството Sad

П.п. извинете за правописните грешки.

# 1
А как си го обясняваш, защо се държи така? Той как го обяснява?
Много е странно, човек, който се е държал с теб прекрасно да почне да те нарича боклук и то докато си бременна? Да не те подозира в нещо, или пък да има друга жена?

Тая глупост за аборт, забрави. Щом това ти е шанса да имаш детенце, ако трябва и без него ще си имаш.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 15:58 от Iris04

# 2
Май е време за раздяла, колкото и да не искаш.

# 3
А как си го обясняваш, защо се държи така? Той как го обяснява?
Много е странно, човек, който се е държал с теб прекрасно да почне да те нарича боклук и то докато си бременна? Да не те подозират в нещо, или пък да има друга жена?

Тая глупост за аборт, забрави. Щом това ти е шанса да имаш детенце, ако трябва и без него ще си имаш.

Не съм си помисляла даже че може да ми изневери... но нищо не е невузможно. Може би аз бягам от мисълта че има и такъв вариант. Постоянно си казвам работи като откачен, не би му останало време за жени и т.н...

# 4
  • Шотландия
Попита ли него? Той какво обяснение дава?

# 5
Да не е решил, че си забременяла от друг, понеже в него е бил проблемът реално? Нищо, че ти си била уж с проблем.

# 6
Не държа на това предположени, че изневерява. Ако има друга жена няма непременно да се държи лошо с тебе, по-често просто се крият и се държат мазно, или както обикновено.
Ти говориш за гняв, и то доста екстремен, удари по стени, късане на дрехи, последното даже не мога да си го представя.
Да не би да пие, или да взема нещо?

Черна станция, и на мен това ми мина през ума.

# 7
Не държа на това предположени, че изневерява. Ако има друга жена няма непременно да се държи лошо с тебе, по-често просто се крият и се държат мазно, или както обикновено.
Ти говориш за гняв, и то доста екстремен, удари по стени, късане на дрехи, последното даже не мога да си го представя.

- Незнам дали използва нещо, но досега не съм го виждала нито пиян, нито употребил нщ. Даже не понася алкохола. А  относно това какво си мисли той  за бременността, много добре знае че не бих му изневерила никога, едно че не излизам почти никъде и живея с родителите му, а и знам че ми се доверяваше безкрай, поне до сега.

Попита ли него? Той какво обяснение дава?

Няма желание да говори с мен.
По точно бяга, не му се занимава. Когато седна да говоря с него се ядосва за въпросите които му задавам започва да крещи, заминава си и всичко си остава така заплетено. Единственото което ми казва е - "няма друга жена" , а относно държанието си към мен, не ми дава никаква сметка.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 16:22 от Mldnw999

# 8
Не че нещо, ама това си го писала този месец.

" На 22г.
От 2014г. Насам съм с поликистозни яйчници. Водя  полов живот от 3г. и половина."
И сте заедно от 7 години?

# 9

" На 22г.
От 2014г. Насам съм с поликистозни яйчници. Водя  полов живот от 3г. и половина."

" На 22г.

Когато бяхме гаджета не сме водили полов живот.

# 10
А защо те обижда?

# 11

Нямам представа.. Например вчера поиска тениска, която току-що бях изпрала и беше мокра. Само заради това скъса друга тениска която му дадох да облече, и ме нарече боклук. Удари вратата и си тръгна.

# 12
Да, ясно, стана ми интересно.
В интерес на истината и аз се замислих да не би той да има проблем, за който да не знаеш- да е изкарал заушка, тежка, примерно.
Друго- със свекърите разбираш ли се? Да не би там нещо да му говорят против теб, и настройват..
Гадая си само, но е неприятна ситуацията.

# 13
Може да си няма жена, а мъж в днешни времена не се знае..... Най-вероятно се е изплашил, че ще става баща и ще има повече отговорности. Ако можеш се премести при вашите за известно време, това ще  му даде време да осъзнае какви ги върши. Ти заслужаваш добро отношение и любов, не обиди и неуважение. Ще ставаш майка трябва ти спокойствие!

# 14
  • Paris, France
Много си млада за да се загробваш със селски бик и да се връзваш с гледане на детето му.

На твое място бих направила аборт и бих подала молба за развод. Бебето още не е родено, а той вече крещи. След раждането може да почне и да удря, а с дете ще е трудно да го напуснеш.

А поликистозните яйчници не са причина да не можеш да забременееш. Погледни темите и ще видиш, че има много момичета и жени, които са се отървали завинаги. Една от тях съм. Моите бяха поради инсулинова резистентност и с лекото и подобряване и лекарство изчезнаха още първия месец, много преди да изчезне ИР. Трябва да разбереш причината. Ако е ИР, става много лесно, ако нямаш ИР обикновено има недостиг на селен, йод, магнезий, инозитол. Елементарно е.

# 15
Да, ясно, стана ми интересно.
В интерес на истината и аз се замислих да не би той да има проблем, за който да не знаеш- да е изкарал заушка, тежка, примерно.
Друго- със свекърите разбираш ли се? Да не би там нещо да му говорят против теб, и настройват..
Гадая си само, но е неприятна ситуацията.

Със свекърва ми сме като сестри.Млада и съвременна жена. Даже защитава мен когато се  караме с него. Разбира се незнам какво си говорят когато ме няма. Между другото е диабетик , но не ми се вярва това отношение да се дължи на диабета.

# 16
  • ☀️София / London🌂
Имаш нужда от спокойствие точно в момента.
Ако не си готова и не обмисляш раздяла, то поне се дистанцирай от него.
Не му обръщай никакво внимание и не говори с него когато е вкъщи. Нито го питай каквото и да било нито започвай разговор с него.
Спри да се опитваш да му угаждаш , мислейки си, че това някак ще оправи отношението му към теб.
След като със свекървати сте толкова близки и сподели за случващото се , както и със твоите роднини.
Не искам да съм лош пророк, но може нещата още да се влошат !

# 17
Ти си на 22, той на колко е?
Практически невъзможно е 7 години да се прикрива и точно при бременност да откачи. Откога живеете заедно?

# 18
Продължавам да си мисля, че той си мисли, че си забременяла от друг. проучи има ли му нещо. Или направи генетичен тест.

# 19
Не разбрах за заушката, какво общо има?

# 20
Проблемът е, че изобщо не го познаваш. Подържали сте се за ръце, оженили сте се млади и зелени и сте си затваряли очите, защото "така е редно". А сте непознати, които сега се събуждат.

# 21
Не разбрах за заушката, какво общо има?
Може да доведе до безплодие при мъжете.

# 22
Това да, ама тя вече е бременна?

# 23
Именно. Ако той е безплоден, а тя бременна, това повдига кофти въпроси. И ако няма доказателства за нейна изневяра, той изпада в шах с пешката - хем безплоден, хем ще става баща, хем булката вярна.

# 24
Аз пък мисля, че просто вече си вързана и той е открил истинското си лице, защото не те смята за способна да избягаш. Също така смятам, че свекървата сега е добра с теб, защото все още можеш да абортиираш и тя те котка и ти замазва очите. Мисля, че те ползват като фурна за бебе. И че следващата ти тема може би ще бъде "помощ, те не уважават авторитета ми като майка".
Мисля, че свекървата ще се домогва до внучето в опит да се почувства млада и да се грижи за невинно бебе като контрапункт на кретена, когото е отгледала.

# 25
  • София
Ама абсолютно отникъде е започнал да се държи така?
Преди това никога не се е държал така?
Или все пак, си е бил такъв, ама по-рядко?

# 26
  • Варна
Живеете с неговите родители, а той блъска, къса дрехи и те нарича с обидни думи. Те не чуват ли? Не казват ли нещо?

Моят съвет е: багажа и при вашите или ако можеш да си самостоятелна, бъди. Хич не ми звучат добре нещата. Издевателства, не иска да говори и да обясни. Вероятно ще става по-зле.

# 27
А аз смятам, че той просто не е искал бебе. Обаче свекървата иска внуче. Не е задължително свекървата да е злобно мадре.
Аз не бих стояла при този мъж.

# 28
  • Paris, France
Със свекърва ми сме като сестри.Млада и съвременна жена. Даже защитава мен когато се  караме с него. Разбира се незнам какво си говорят когато ме няма. Между другото е диабетик , но не ми се вярва това отношение да се дължи на диабета.

Може да се дължи на скоците на кръвна захар, да. Даже си има име на английски - hangry (агресия при глад). Идва от hungry (гладен) и angry (ядосан). Тук е обяснено:

https://www.thediabetescouncil.com/are-people-with-diabetes-more … o-aggression/amp/

Не при всички диабетици ги има тези избухвания, но когато се появят, могат, евентуално да се поправят само със строга диета и точно дозиране на инсулин. Успокоителни не помагат. Той явно не се интересува от проблема, а седейки с него ти не го мотивираш да се лекува.

За мене връзката е бита карта. Много си млада за да си погубваш живота с подобен, в прекия и преносния смисъл. Събирай багажа докато не си станала поредната криминална статистика. В огромен риск си.  Бягай, мило момиче! Обаждай се на родителите ти да те прибират спешно! Бягай, бягай с 200 и не се обръщай назад!

Млада си, ще срещнеш друг. С живородено дете ще си обвързана с този идиот, а може и детето да нарани в яда си.

Бягай, моля те, бягай!

# 29
Този нещо е превъртял, но такова отношение не заслужава ни една жена. Разбирам, в момент на скандал да се изрекат някакви обиди, но така от нищото е много странно. Има нещо. Разбери какво е.

# 30
  • Варна
Аз бих се уплашила от такова поведение на половинката си. Както блъска стената в следващия момент може и мен да отупа. Човекът за мен е прекалено агресивен, вероятно има някакви проблеми.

# 31
  • Далечният изток
Казваш "заминава си" и "си тръгна".
Къде отива след като се разбеснее? Вие не живеете ли заедно? Как така си тръгва?
Нещо провокира тази агресия. Но каквото и да е, ти не си му кошче за душевни отпадъци. Трябва ясно да заявиш, че няма да търпиш такова отношение. Щом не иска да те чуе, кажи го чрез някой близък, твоите родители или неговите. Днес удря вратата, утре ще удари теб....

# 32
  • София
Сигурна ли си, че той няма съмнения дали е бащата, поради факта, че дълго време не се е получавало? Другия вариант вече са го обяснили - заради диабета изпада в кризи.

# 33
Твърде тежки са тези кризи, не е само от диабет според мене.

# 34
  • Варна
Стига бе, ако се докарва до такива кризи от диабета, вече щеше да е предал богу дух. Кой го знае какво го е прихванало, аз на мястото на жена му нямаше повече да се опитвам да говоря ами щях да действам.

# 35
  • Paris, France
Твърде тежки са тези кризи, не е само от диабет според мене.

О, и по-тежки има. При много висока и много ниска захар може да се стигне до психоза и халюцинации.

Има си точно "диабетичен бяс" - diabetic rage. Причините са много, включително увреждания в мозъка, на thalamus, amygdale, но и други части. Необратимите увреждания се дължат на дълъг мозъчен глад (едновременна липса на глюкоза и кетони), гликация от непрестанно висока глюкоза, увреждане от непрестанно висок инсулин, от нисък инсулин.

Имах позната, чийто мъж преби децата докато я нямаше. Умря от рак на панкреаса след 3 години, ама от децата повече нищо не става. Пребиването се случва 2-3 години след като е започнала вербалната агресия. Допреди това 5 години е бил перфектен. Пусни в някоя търсачка и чети по форуми! Отврат е.

https://www.quora.com/Have-you-ever-had-diabetic-rage-an-extreme … anything-about-it

Тук един пише, че набил жена си и децата и тя си тръгнала. Е, добре, че могла.

Не бих чакала и не бих поставила бебе в такава ситуация. Добре е да се оплаче няколко пъти и да издадат ограничителна заповед. Не, че ще я спаси ако иде да я намери, но поне има време да иде далече.

# 36
  • INFJ
Той искаше ли дете и знаеше ли, че си пропускала хапчета?

# 37
Бих си тръгнала моментално и бих направила аборт колкото може по-скоро. С този простак и агресивен селянин не бих обелила и една дума повече. Както и с така младата и съвременна негова майка, която все пак е отгледала едно говедо.

Това, ако имаш малко себеуважение и инстинкт за самосъхранение. Ако нямаш - да ти е здрава гърбината, че няма да се разминеш само със скъсани дрехи и блъскане по стени.
Набутала си се при страшни идиоти, не знам как си си го причинила. Не може да не е имало индикатори и други случки.

А какво става с него е много просто за обяснение - смята, че бебето не е от него. Това е обяснението.

# 38

и аз се зачетох назад в постовете на дамата...пиела е противозачатъчни, той не е оччаквал да забременее...сега се чувства вързан според мен...малко е тъпо да не ти кажат, че са пропуснати няколко хапчета и е трябвало да внимаваш....и иазведнъж баммм ще ставаш баща. Това решение се взема от 2, не самосиндикално.

# 39
  • Далечният изток
Значи това негово поведение е от 2 месеца.
Ти разбираш, че си бременна преди 15-тина дни. Това от друга тема.
Значи не е свързано с бременността.
Не знам той къде си тръгва при скандал, но по-добре си тръгни ти. Остави го да си беснее на воля, без теб. Не знам дали ще има полза от ултиматуми и т.н.

# 40

Нямам представа.. Например вчера поиска тениска, която току-що бях изпрала и беше мокра. Само заради това скъса друга тениска която му дадох да облече, и ме нарече боклук. Удари вратата и си тръгна.
Освен невъзпитан простак е и психопат.
Мнението ми е че трябва да го напуснеш веднага.
Дали ще задържиш детето вече ти си решаваш.

# 41
  • София
Според мен е въпрос на време кога ще ошамари авторката. За да изпада в такива неконтролируеми състояния за дреболии, означава, че нещо не му е наред - физически, психически, мога само да гадая.
На 22 да се заробиш с такъв перко е равносилно на мазохизъм. Авторката да си преценява как и дали ще гледа сама дете, защото в дългосрочен план не съм оптимист.

# 42
Четох само първата страница, достатъчно ми е. Няма да стане, но не махай детето, щото може да нямаш повече. Съжелявам, много сте млади (не разбрах на колко е той, след като ти си на 22, явно не е много по-голям). Някои мъже откачат като разберат, че са вързани за семейство, жена, дете, работа и така до пенсия. Твоя явно сега е осъзнал за какво става въпрос, направо го пиши бегал. Не допускай такова поведение, като те нарича боклук, направо го гони или си събирай багажа, според където живеете. Отивай при вашите и търси начин да се справяш. Но не махай детето, защото ако повече не можеш да имаш, това ще те смаже в бъдеще като станеш 35+.

# 43
Авторке, не съм ти чела другите теми но според нещо прикриваш и недоизказваш. Прилича ми човекът да се е вбесил, че си бременна, а не да се е зарадвал. Сякаш си му объркала плановете.

# 44

и аз се зачетох назад в постовете на дамата...пиела е противозачатъчни, той не е оччаквал да забременее...сега се чувства вързан според мен...малко е тъпо да не ти кажат, че са пропуснати няколко хапчета и е трябвало да внимаваш....и иазведнъж баммм ще ставаш баща. Това решение се взема от 2, не самосиндикално.
Чааааааакай, чакай, чакай! Значи не става дума за репродуктивни проблеми, както пишеше в първия пост, тъй ли?

# 45

Чааааааакай, чакай, чакай! Значи не става дума за репродуктивни проблеми, както пишеше в първия пост, тъй ли?
- Напротив. Репродуктивните проблеми си ги имах. Противозачатъчните ги приемах за предизвикване на цикъл защото имах синдром на ПКЯ и лекарите ми казваха,че е почти невъзможно да имам бебе.Хапчетата не съм ги изпускала умишлено, а и не очаквах да забременея.Но все си искахме бебенце, въпреки всичко.

Той знаеше че съм на противозачатъчни за предизвикване на цикъл. Преди да му обясня за проблема си, той желаеше бебе повече от мен, но му обясних, че ще е малко трудно и спря да ми натяква за бебе,за да не ми става кофти. Както бях написала, държеше се добре с мен. Разбира се че е имало моменти когато се караме,но той нито ми е крещял,нито ми е посягал, даже се стараеше да ме успокои. А и като научи за бебето, се разплака и се зарадва. Поне така ми се стори.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 22:10 от Mldnw999

# 46
От различни религии ли сте? Семейството му консервативно и патриархално ли е? Нещо го гневи много силно, 'ударил го е на чест'. И аз предположих, че те подозира като да не си бременна от него, виждам, че и други предполагат същото.

# 47
Да 2 г пие хапчета за предизвикване на цикъл, противозачатъчни..изведнъж пропуснала 2-3 хапчета без д аму каже и му сервира, че е бременна. Оттелно тя твърди, че нищо не следяла, ни овулации, ни....малко безотговорно ми идва, но дано намери решение.
Според мен е ядосан, въпреки че първоначално бил се зарадвал.

# 48
Според мен има нещо мътно в здравословното състояние на момчето, за което майката е наясно. Дали е предполагаем стерилитет (за мен това е по- вероятно, щом в момента, в който авторката споделя за своя проблем той я успокоява и т.н) или психично заболяване,което от новината се е обострило няма как да знам. Интересно е как майка му реагира на изблиците му, щом живеете заедно, вероятно все е дочула или е била пряк свидетел. Пробвай да разбереш къде е ключът от изповедалнята, и след това прецени как да действаш.

# 49
От различни религии ли сте?
В стар пост пише че е метистка авторката.
Каквото и да значи.
Наполовина индианка?

# 50
Авторката би трябвало да знае, ако е бременна от друг. Не е в това проблема.

# 51
Очевидно той не е знаел, че правят бебе.

# 52
Прилича на отключено психично състояние, говори с майка му.

# 53
За 4 години гаджелък и 3 години брак не го е разбрал? Тя на 19 се е омъжила, щом сега е на 22.
Съжалявам, но историята не е такава, както е представена. Въпросът като за начало май е дали авторката лъже тук, или някой лъже нея.

# 54
За 4 години гаджелък и 3 години брак не го е разбрал? Тя на 19 се е омъжила, щом сега е на 22.
Съжалявам, но историята не е такава, както е представена. Въпросът като за начало май е дали авторката лъже тук, или някой лъже нея.

Даже и на 12 да съм се омъжила,какво значение има?
Не разбрах по точно за кое трябва да лъжа?
Предполагам че в платформа като тази, би трябвало да се чувстваме свободни и да разказваме всичко както си е, за да се намери решение или поне да ни улекне. Така направих и аз. Пък и всички сте ми непознати, мога да си кажа всичко със чиста съвест.
Относно по-горните отговори, тъй като не съм много отдавна тук и нещо не ми се получава да отговоря на всеки поотделно,моля да прочетете ТУК.! Ако бащата не беше той, щях да си трая, и да знам причината на яростта му. Била съм му верна, от както сме заедно, даже не съм поглеждала друг, камоли да му изневеря и да забременея. И отново подчертавам,че бебето винаги е било желано. И от моя,и от негова страна. Единственото нещо, което ме смущава е рязката промяна в поведението му към мен, и обидите които страшно много ме "депресират" при положение че винаги съм си гледала работата, всичко е било точно. Било то личната ми хигиена, или хигиената вкъщи, грижите ми към него преди и след като се разболя от диабет и т.н. Не съм неподдържана за да си помисля дали е от това, просто незнам каква е причината именно за това споделям. Може би някой друг също е бил в такава ситуация като моята.

# 55
Задават ти въпроси за майка му? Чува ли караниците ви и как реагира?
Не ми звучи добре цялата история и сякаш има доста недоизказани неща.

# 56
Да, той на колко години е?

# 57
Не съм била в ситуация като твоята. Никога не бих допуснала някой да и крещи, къса дрехи, блъска врати и стени. Не бих стояла покрай такъв неандерталец и три минути. Аз да не съм си намерила нервите и здравето на пътя?

Не вярвам и много жени тук да са били в такава ситуация. Просто защото е абсолютно ненормална и малко жени биха изпаднали в такова положение.

Никой не е казал, че ти си забременяла от друг, но е много вероятно ТОЙ да смята така и затова да се държи по този начин. Не че го извинява, и не че трябва да търпиш, но е много възможна причина.
Не знам какво да те посъветвам, но както казах, знам какво аз бих направила, ако съм на 22 и някой ми крещи, обижда ме и блъска каквото му падне. Чантата, шапката и беж да ме  няма. А, и аборт ще направя, защото не искам да съм завинаги свързана чрез дете с такъв парапитек и семейството му, а ако случайно има психично заболяване, е много вероятно то да се унаследява.

# 58
Kaкъв е диабетът му и кога е диагностициран? Кръвната захар следи ли се редовно, лекарства приемат ли се както трябва?

# 59
И отново подчертавам,че бебето винаги е било желано. И от моя,и от негова страна.
Ти май не можеш да разбереш, че
първо - да си приказваш искам детенце не значи, че реалната поява на дете в произволен момент между приказките е желана
второ - това бебе е непланирано, пила си противозачатъчни, което го прави малко по-различно от желано'

Дали лъжеш, или теб лъжат мен поне много не ме вълнува, защото си просто поредната, която пуска тема в мамата, но си е заровила главата в пясъка и не приема, че нещата са непоправими. Просто ако знаем, че си измисляш, или се окаже, че семейството му е крило нещо от теб (той има психическо заболяване например) ,бихме могли да ти кажем тук е проблемът, затова така прави.  И като ти го кажем, пак решението дали да го оставиш, или да продължиш да теглиш е твое.
Ама така поставена темата - вчера бил миличък, днес е дявол - такава изключително рязка промяна няма как да стане без нищо. Дори да си е носил някакво заболяване 'за отключване', отключването му в такава степен, да не може да те трае въобще , не става за 5 мин. В картинката има нещо друго.

# 60
  • Варна
Бебето, казваш, винаги е било желано. Очевидно от теб само. Възможно ли е той наистина да има проблеми, които да е скрил от теб и да е смятал, че не може да има деца? Това би обяснило, че досега е гледал благосклонно на идеята за дете, защото е бил сигурен, че няма да се осъществи. Изведнъж обаче ти забременяваш, той няма избор освен да се зарадва показно, защото това е в синхрон с досегашните му думи. Докато си дава сметка, че ти очевидно си забременяла от друг. И настъпва обрат. Не казвам, че си го направила, а че е възможно той така да мисли. И хич недей лежа на ухото, че живееш с майка му и затова той би трябвало да знае, че никога не би му изневерила. Хората кръшкат при много по-сериозни обстоятелства. Работата там е "върви доказвай, че нямаш сестра". А почнеш ли да се доказваш, както ти правиш сега, работата е умряла вече.

Давам само една хипотеза, никой не знае какво му е в главата. Може и просто да е бил нестабилен и това да е моментът, в който е превъртял. Поддържам съвета си да си биеш камшика. Агресията ескалира винаги.

# 61
  • София
А пък, според мен, нищо не е "отключил". Той си е бил такъв още от ден 1 - нервен, емоционален. Но тя си е затваряла очите.

# 62
Избягвам да ползвам думата 'емоционален' в такъв контекст. Тя предполага положителни емоции, а не поведение на куче, болно от бяс, и хората изпадат в заблуда, че нещата не са толкова зле - е, той/тя просто по-емоционално си реагира - а нещата реално са си много зле.

# 63
Авторке, а майка му какво казва, когато се държи така? Нали сте много близки, предполагам знае за промяната в поведението му.

# 64
Виж, момиче в твой интерес се свържи с фондация Анимус,бягай възможно по-бързо и не давай информация къде си! Това ми прилича на психично болен човек. Като се роди детето и почне да плаче в рамките на 1ч поне
.. Кой ще си го отнася знаеш ли? Той, не иска детето ВЕЧЕ. Само ще ти кажа, Теди от надежда дето я уби мъжа и този, от сот   и после уби дъщеря си на 1 ГОД... Знаеш ли, СТРАХ МЕ ОТ ТАКИВА...
Дали Теди, не е вярвал в същите тези неща в който и ти..и той бил "нормален" не си подритвай ЖИВОТА. ВЗЕМАЙ СЕ В РЪЦЕ И СМЕЛО  Напред, докато още, имаш възможност.

# 65

Даже и на 12 да съм се омъжила,какво значение има?
Не разбрах по точно за кое трябва да лъжа?
Предполагам че в платформа като тази, би трябвало да се чувстваме свободни и да разказваме всичко както си е, за да се намери решение или поне да ни улекне. Така направих и аз. Пък и всички сте ми непознати, мога да си кажа всичко със чиста съвест.
Относно по-горните отговори, тъй като не съм много отдавна тук и нещо не ми се получава да отговоря на всеки поотделно,моля да прочетете ТУК.! Ако бащата не беше той, щях да си трая, и да знам причината на яростта му. Била съм му верна, от както сме заедно, даже не съм поглеждала друг, камоли да му изневеря и да забременея. И отново подчертавам,че бебето винаги е било желано. И от моя,и от негова страна. Единственото нещо, което ме смущава е рязката промяна в поведението му към мен, и обидите които страшно много ме "депресират" при положение че винаги съм си гледала работата, всичко е било точно. Било то личната ми хигиена, или хигиената вкъщи, грижите ми към него преди и след като се разболя от диабет и т.н. Не съм неподдържана за да си помисля дали е от това, просто незнам каква е причината именно за това споделям. Може би някой друг също е бил в такава ситуация като моята.
Ти си по-малка от мен дори (аз съм на 25г, почти 26). Също имах дълга връзка, в която живях с мъж, но междувременно пътувахме из страната (всеки месец по 2-3 пъти) и в чужбина (по 3-4 пъти в годината) , излизахме по заведения. Аз се обучавах, завърших бакалавър, записах магистратура, ходих по конференции, курсове, учих чужди езици, благодарение на това към днешна дата имам работата и живота си, в който може да липсват много неща, но съм финансово сигурна и независима. Което ми позволи по-лесно да продължа след тази връзка, когато с времето нещата се промениха, както при теб. Твоята работа НЕ Е хигиената вкъщи и грижата към него. Ти не си домакински робот. Ти си жена, човек. Твоята работа е да актуализираш себе си, да направиш така, че някой ден да не се окажеш зависима от него домакиня. Пътувай, учи, забавлявай се, обичай, бъди обичана. А за аборта, въпреки че съм против по принцип, в случая мисля, че имаш основание да мислиш. Не си представям на 22г. някой да ме затвори вкъщи да му слугувам. Можеш да бъдеш много повече от това. Повярвай ми Green HeartFlowers Four Leaf Clover

# 66
  • Най-красивата страна
Решил е,че си му ,,в кърпа вързана,, и е показал истинското си лице.
Понеже си бременна и вероятно няма къде да отидеш...

# 67
  • Варна
Решил е,че си му ,,в кърпа вързана,, и е показал истинското си лице.
Понеже си бременна и вероятно няма къде да отидеш...

С последното и аз съм съгласна. Авторката упорито избягна всякакви въпроси за изнасяне при нейните родители, а преди това наблегна колко близки са със свекървата, айде не като майка и дъщеря ама като две сестри. Та и аз смятам, че няма къде да отиде, нито може да е самостоятелна. Ако е вярно, добре се е омотала - с психопат и свекъри на едно място. След раждането на детето сестринските отношения със свека ще отидат по дяволите, главата си залагам.

# 68
Няма желание да говори с мен.
По точно бяга, не му се занимава. Когато седна да говоря с него се ядосва за въпросите които му задавам започва да крещи, заминава си и всичко си остава така заплетено. Единственото което ми казва е - "няма друга жена" , а относно държанието си към мен, не ми дава никаква сметка.

Ако съм на твое място, не бих се занимавала толкова да се чудя какво става с него. Поведението му е извън всякакви рамки, на това отгоре и не иска да го обсъжда с тебе или да даде някакво смислено обяснение. Ако ти не покажеш, че това е неприемливо, не се сещам как нещо може да се промени. Съжалявам, че ти се случва точно в този момент, но тук ми светват червени лампи за "невъзможен човек" - виж тази тема. Не губи време да се чудиш защо се държи това - виж дали ще можеш да промениш това поведение спрямо себе си. Струва ми се, че си МНОООООГО търпелива - пишеш "чувствам че започвам да се отдалечавам от него... не искам да си развалям семейството". Това, което описваш, не е семейство, което си струва да се пази. Това е кошмарно отношение и тормоз. Не знам дали и преди е имало червени лампи и дали поради търпението ти не си им отдавала значение, но за мен всякакви граници са прекрачени.

Аз съм привърженик на драстичните мерки в такива случаи. Бих му казала ясно, че това поведение е неприемливо и нямам намерение да го търпя, още повече, когато съм бременна и трябва да съм спокойна. При следващия подобен случай бих си събрала шушките и бих напуснала жилището (дано да има къде да отидеш!), отначало - временно. Дали ще е само временно - зависи от развитието нататък. Ако няма къде да отида, на първо време просто бих напускала стаята БЕЗ да се опитвам да му угаждам. Това поведение отправя недвусмислено послание - няма да търпя такова отношение. Аз съм го казвала с тези думи на всичките си гаджета, включително и на съпруга си - че подобно поведение търпя само веднъж. При вторият път ми виждат гърба, завинаги. И съм го казвала в началото на връзката - за да е ясно всичко предварително.

За детето - ти си прецени доколко го искаш и дали може да го отгледаш сама, защото ако нещата продължат по този начин, така или иначе ще си го гледаш сама, дори и да живееш с този мъж. На това отгоре, ще трябва да му търпиш и тормоза и да го обслужваш и него. Аз не бих причинила това на себе си и на детето си. Никое дете не трябва да става свидетел на подобно отношение спрямо майка му. А и никой не трябва да се отнася така с никоя жена. Успех ти пожелавам!

# 69
Странен случай, със сигурност има нещо премълчано някъде, не се връзва много историята. Авторке, ти с абсолютна сигурност ли твърдиш, че не е имало никакви червени лампи преди това? Ако не към теб, то към други хора показвал ли се е така избухлив и нервен? Никога ли не те е притеснявало нещо?

Ако е имало и преди предпоставки, че човекът си е такъв, съветвам те да не се занимаваш повече. Звучи наистина опасно и по-добре да бягаш, преди да стане нещо непоправимо. Дете не се гледа в такава нестабилна среда, не си го позволявай. Ако се ядоса на бебешкия плач? А всъщност казвала ли си му това, би трябвало да ти е основно притеснение.
Иначе според мен родителите му са ти най-големия коз, ако само от тях може да получиш подкрепа и евентуално да търсите заедно причина за случващото се - здравословна, психическа, нещо друго. Дано преценката ти за тях и отношенията ви е правилна. Ако и да не напишеш тук каква е тяхната реакция на поведението му, помисли хубаво каква е и какво означава, помага ли ти, показва ли грижа и мисъл за твоето добро. Не те ли подкрепят и те, за съжаление нямаш място там и е по-добре да идеш някъде, където ще е по-безопасно.

# 70
Невена, не винаги ситуацията с поликистозните яйчници е елементарна за решение. При някои жени е наистина по-лека форма и се управлява сравнително лесно, при други нещата са по-сериозни и състоянието изисква повече внимание. Но съм съгласна, че лекарска оценка - почти е невъзможно да забременя - е глупост, ако няма авторката други състояния. Напротив, жените с поликистози си имат и по 2, и по 3 деца, ако и понякога да се налага медикаментозно лечение преди забременяване.
Решението дали да запазиш детето е много лично, авторке, но късане на тениски, биене по стена, въпрос на време юмруците да се насочат към теб и малкото. Много ми е странна тази внезапна метаморфоза, според мен също нещо съществено липсва от историята.

# 71
  • София
Четох до първа страница, след малко ще се върна да дочета. Обаче... все повече чета за обиди към жените, знам, че статистиката е вярна за домашното насилие, ама не, не мога да го повярвам. Наистина.
Не мога да проумея как партньорът ми ще ме нарече "боклук" и аз няма да затворя врата след него и да изнеса куфара му пред вратата. А не стига това, ама онзи ден пак някаква убита от мъжа си. На които вести, пак казвам знам, че са истина, но нещо не мога да повярвам. Че тя и бременна.
Значи, авторке, ако не се шегуваш, поне спаси детето си от такъв живот.
Отивам да дочета.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 16:24 от Светулчица

# 72
Човек, който е мил и прекрасен, изведнъж почва да блъска, вика, обижда, да проявява агресия. Просто така, от днес за утре?! Абсурд. Винаги е бил такъв, но незнайно защо на теб чак сега ти прави впечатление. Аборт няма да го направи по-мил и грижовен. Въобще не мисля, че има шанс някой, който нарича жената до себе си "боклук", да се промени. Даже ти се чудя на акъла какво го анализираш? Той утре и един шамар ще ти забърше, пак ли ще се чудиш защо. Причина няма, не си му виновна за нищо. Просто той е зле възпитан грубиян, който си е намерил "слугинче" и си те третира така.

# 73
Интересно е какво става с него, да.
Но по-интересно е какво става с теб.
Имаш ли причина да стоиш в този дом, където за една тениска те наричат боклук? Добрата свекърва не идва да те защити. Сама си срещу обезумял човек.  Напомням и аз за случая от онзи ден - жена,  пребита до смърт  от съпруга си.
Какво значение има той защо го прави?
Спасявай живота си.
Дали ще задържиш детето - от една страна, си още много млада.
От  друга - имаш проблем със забременяването.
Не знам какво трябва да направиш, да задържиш бебето или да го махнеш, но това,  което НЕ  трябва да правиш, е да търпиш, мълчиш и хигиенизираш безропотно.

# 74
Добре де, само на мен ли ми се струва невъзможно тя 7години да е толкова кьорава и тъпа и/или той 7 години да е толкова луд и добър актьор?

# 75
  • София
Аз затова казах, че той си в бил такъв. И тя ни пързаля, че е почнал от оня ден. По-скоро пързаля себе си, че той ще се "промени".

# 76
Причината е, че се чувства вързан сега. Не разбрах на колко години е, но явно сега е осъзнал в какво се е забъркал и това го влудява. Знам за такъв случай на младоженец, зет в много заможно семейство, булката много бременна, няколко дни преди сватбата се покрива. Изключен телефон, никъде го няма, и в деня на сватбата булката получава смс, че е в чужбина и да не го търсят.

# 77
Поне си е обрал крушите без да обижда, да троши и да заплашва. Мухльо, но неагресивен.

# 78
Докато са били във връзка, някъде в течение  на тези 7  години той се е разболял от диабет. Щом го има този синдром на непредизвикан гняв, за който разказа Невена, може за това да става дума, не  да се е крил или тя да не го е усетила - просто ново състояние.

Което по никакъв начин не я оправдава да си подритне живота и стои с него.
Майка му  - да, той й е син, тя си го търпи всякакъв, но тази млада жена много греши, като седи и размишлява защо и от какво, вместо да се задейства в посока външната врата на жилището.

# 79
Дори да приемем, че е нещо от диабета. Ако държи на жена си и детето си, ще потърси помощ и би следвало да осъзнава, че нещо не е наред, поне когато не е под афект. Но ми се струва слабо вероятно.

# 80
Ами тя нали го пита, той я игнорира и "си заминава", предполагам отива в другата стая или нещо такова. Явно той няма интерес да обсъжда с нея проблема, или не го вижда като проблем.
Щом е така, остава на нея да го реши за себе си.

# 81
Боже само ненормалници, откъдето и да се обърнеш. Тук, в реала, в работата, навсякъде.

# 82
Да ,имамвпечетление от диабетици.понякога стават необяснимо агресивни.Не знам дали е така,но аз бих уведомила и двете двойки родители,и бих се прибрала при своите,ако искам спокойна бременност и здраво бебе.
И ако реша да се връщам,това ще е след като се подложи на лечение.

# 83
Здравей Simple Smile
 Не ми се вярва това да е от диабета. Възможноста е малка.
На твое място ще събирам пари за бягство. Имаш ли къде да отидеш, защото според мен ще  се стигне до развод?
Имаш ли дом, където да се прибереш ?
Работиш ли?
Имаш ли спестени пари?
Започвай да гледаш изход от ситуацията, ако това държание продължи. Иначе ще тормози и теб и детето.
За съжаление не мисля, че  ще има добър край.
Ако имаш как да издържаш  сама детето не прави аборт. Щом имаш проблеми не е  добра идея да правиш аборт.
Надявам се нещата да се оправят.

# 84
Добре де, само на мен ли ми се струва невъзможно тя 7години да е толкова кьорава и тъпа и/или той 7 години да е толкова луд и добър актьор?

Не, не само на теб. И аз изказах мнение, че винаги е бил такъв, вероятно характер подпомогнат от семейната среда. Т.е. най-вероятно и баща му е такъв, а майка му подкрепя такова поведение. Сигурно го считат за много мъжко.
Според мен агресията му няма нищо общо с диабета. Смешно ми е даже да го прочета.
Дали пък няма някоя нова жена на хоризонта и затова да е толкова агресивен. Това също може да е причина. Да точи лиги някъде навън и изведнъж хоп! Жената вкъщи бременна.

# 85
Абе, човекът и близо четири години е седял на сухо. С авторката, де. Хич не вярвам да не е хойкал по други.
След сватбата се е кротнал малко.
И сега с нови сили да е подновил игричките, ама вече фактите са други и затова да се е изнервил.

# 86
Ако наистина си честна пред себе си и досега не е имало такова агресивно поведение /или пък са били определени периоди/ -консултирай се с психиатър. Мисля, че и в този форум има такъв.
Няколко случая познавам, в които внезапната промяна в поведението се дължеше на болест. За съжаление често самите болни отказват да търсят лекарска помощ и/или да се лекуват.

Накратко - потърси причината, а след това решавай за връзката ви.

# 87

" На 22г.

Момент, момент така.... Ти си на 22, женени сте от 3г, т.е, омъжила си се на 19 и сега си бременна?

Първо, аз дори няма да пиша във форуми за "съвет" в такава ситуация, събирам си багажите и се махам.
Второ, ако реша да имам деца, то ще е в момент, в който съм финансово независима аз самата (не да разчитам на парите на мъжа ми или на родителите ми), т.е имам работа, доход, следователно право на майчинство и така нататък.

Абе не знам, ама напоследък някакво модерно ли е заблудени девойчета да забременяват от агресивни мухльовци и после да се жалват във форума? Rolling Eyes

# 88
  • София /Абсурдистан
При проблеми с гнева не се търси причина, а се изчезва възможно най-бързо.

# 89
Така описано, човекът изглежда неуравновесен и опасен. Такова поведение може само да ескалира. После се пише по медиите. Но това не помага на жертвите.

# 90
  • соросоиден либераст
Според мен, човекът е под ужасен стрес. Ако си е поставил цели, заради теб и детето и се чувства лузър, че не може да ги постигне.
Свестните хора заради това се агресират.

Примерно още няма хубава работа, собствено жилище, кола...и т.н.. и радостта, че ще става баща е увеличило скоростта, с която той трябва да ги набави.

Просто говори с него. Успокой го, че ще се справите. Че всичко ще бъде наред.
Ти си малка, той малък.
Предполагам силен стрес, породен от голямата любов и желание за грижа .

Сега трябва да се доказва като мъж

# 91
Стрес, който го кара да къса дрехи и да псува като пълен простак бременната си жена? Да бе!
Ако такова поведение не му е било характерно, то такава драстична промяна няма как да е просто от стрес. Направо е мръднал човекът.

# 92
С такъв човек не знам как може да се живее. То хората понякога и след години изперкват, но поне дотогава са били нормални.

Аз съм толкова страхлива, че ако мъж си накъса тениската и ми крещи, веднага ще избягам. Просто ще ме е страх за мен и детето, да не ни пребие.

# 93
Не е до страх, а до здрав разум. Аз също бих избягала или поне напуснала на нормален ход.

# 94
....Единственото нещо, което ме смущава е рязката промяна в поведението му към мен, и обидите които страшно много ме "депресират" при положение че винаги съм си гледала работата, всичко е било точно. Било то личната ми хигиена, или хигиената вкъщи, грижите ми към него преди и след като се разболя от диабет и т.н. Не съм неподдържана за да си помисля дали е от това, просто незнам каква е причината именно за това споделям. Може би някой друг също е бил в такава ситуация като моята.
Авторке, отдавна не си писала в темата и във форума. Как се развиват нещата? Добре ли се развива бременността? Писала си в друга тема за зацапване - всичко наред ли е?

# 95
  • Швейцария
Авторке, да не е почнал да взима наркотици...Такава рязка промяна в поведението и раздразнителност гарнирана с агресия е типична за амфетамини, кока, екстази и т.н.

# 96
Здравейте,виждам,че отдавна не е писано в темата,но много бих искала съвет, просто вече не знам какво да правя! Аз и приятелят ми сме заедно от 5 години,като последните 2 живеем с родителите му. Разбирам се с родителите му,но искам да бъдем самостоятелни,не мисля че бих издържала повече да живея там. Проблема в момента е че съм бременна вече в 9 месец,като правим ремонт на собствено жилище. Но има ,,по негови думи” забавяне, като сега иска да правим ремонт в тях,за да сме готови ако се роди бебето по-рано. Чудя се какво да правя,страх ме е че ако отидем в тях с бебето ще си останем там и ремонта няма да стане още дълго време. Също така имам чувството че той постоянно ме лъже за този ремонт,но не знам дали само си въобразявам или е така. Защото имат да се правят само довършителни работи,и да се сглоби кухня,но това вече се прави повече от 2 месеца

# 97
  • Далечният изток
Не виждам какво можеш да направиш в момента, бременна в 9 месец...
За сега така стоят нещата при вас. Щом се разбирате със свекърите, потърпи още известно време. Все ще дойде моментът да се отделите. Засега ти предстоят вълнуващи моменти, радвай се на детето и не се тормози с глупости. Всичко все в един момент ще се нареди. Важно е да се разбирате и да си гледате детето. Съветът ми е да не поставяш ултиматуми и да тропаш с краче, а спокойно да изчакаш момента, в който ще бъдете самостоятелни.

# 98
А ти изобщо ли не участваш в организацията на ремонта? Ходила ли си скоро, за да видиш как върви? Ако имаш някакви съмнения, включи се по-активно в споменатата организация. Аз съм на мнение, че новият човек в семейството е хубаво да се посрещне самостоятелно. Има да се напасват режими и роли, а това става между родителите.

# 99
А ти изобщо ли не участваш в организацията на ремонта? Ходила ли си скоро, за да видиш как върви? Ако имаш някакви съмнения, включи се по-активно в споменатата организация. Аз съм на мнение, че новият човек в семейството е хубаво да се посрещне самостоятелно. Има да се напасват режими и роли, а това става между родителите.
Все ми обещава,че ще отида да видя как върви,все пак трябва да си харесам и мебели,но винаги намира оправдание да не отидем заедно. Като го питам как върви ремонта ми казва само че до седмица-две ще бъде готов, и като мине това време се почва с оправданията,че заради ковид всичко много се бавело,майсторите не можели всеки ден да работят. Това е вече от близо месец

# 100
  • пустинята Гоби
Не може ли сама да идеш и да видиш, докъде е стигнал ремонта? Не е нормално подобно мотаене, както и това, че те държи настрана, още повече, че очаквате бебе. Откажи ремонта в тях, кому е нужен, ако ще се местите.

# 101
Не може ли сама да идеш и да видиш, докъде е стигнал ремонта? Не е нормално подобно мотаене, както и това, че те държи настрана, още повече, че очаквате бебе. Откажи ремонта в тях, кому е нужен, ако ще се местите.
Точно това е,че не е нужен ремонт в тях,но според мен той знае че няма да стане докато родя,но явно не иска да ми го казва,не искам да живеем с родителите му,мисля че трябва да бъдем самостоятелни,особено след като се появи бебчето. Ако отида просто така не знам дали изобщо ще мога да влезна,защото ключовете са дадени на майсторите,а не знам дали ще бъдат там като отида

# 102
Странно е, че  те държи далече от собственото ти бъдещо жилище. Вярно е, че е работа на мъжа ремонта, но жената до него също трябва да е запозната.
Потърпи малко, ако няма нужда да се прави ремонт в тях НЕ правете. Само за няколко месеца не си струва.
За мен най-доброто е да живеете сами. Колкото и добри да са свекърите...

# 103
Странно е, че  те държи далече от собственото ти бъдещо жилище. Вярно е, че е работа на мъжа ремонта, но жената до него също трябва да е запозната.
Потърпи малко, ако няма нужда да се прави ремонт в тях НЕ правете. Само за няколко месеца не си струва.
За мен най-доброто е да живеете сами. Колкото и добри да са свекърите...
Съгласна съм,харесвам свекърите,но искам да бъдем самостоятелни и детето ни да си има собствен дом. Винаги ми казва че ремонта е негова работа,аз да не се тормозя и да си почивам,но не разбира че се напрягам от това незнание какво се случва. Може би вече ми идва и малко в повече от хормоните. Просто много се притеснявам,защото искам детето да си има собствена стая,искам вече да наредим креватчето,гардероба,да изпера дрешките и да бъда готова за бебчето,но не знам къде да го направя,просто съм много объркана какво ще се случва

# 104
  • пустинята Гоби
Мъжът ти те баламосва, това се случва. Извинявай, че съм пряма. Намери начин и иди да видиш докъде е стигнал с ремонта. Неговите родители не казват ли нещо, живеете у тях, уж правите ремонт?

Раждането на дете е изключително стресов момент, имаш нужда от спокойствие, което той отказва да ти осигури. Поне разбери защо, не си заравяй главата в пясъка.

# 105
Мъжът ти те баламосва, това се случва. Извинявай, че съм пряма. Намери начин и иди да видиш докъде е стигнал с ремонта. Неговите родители не казват ли нещо, живеете у тях, уж правите ремонт?

Раждането на дете е изключително стресов момент, имаш нужда от спокойствие, което той отказва да ти осигури. Поне разбери защо, не си заравяй главата в пясъка.
Те въобще не се бъркат,в каквото и да било. Най-лошото е че разбрах,че ще се прави ремонт в тях от майка му а не от него,без той изобщо да ме е попитал дали съм съгласна. Оправданието му е че ще е най-много за седмица-две ако се роди детето преди термин. В момента аз съм при родителите си,защото много се напрегнах и просто имах нужда малко да отдъхна. Но не  мисля че ще издържа още дълго да ме баламосва и накрая бих останала с детето при моите родители,докато стане ремонта,предполагам че и така би задействал нещата да станат по-бързо,като види че съм готова да остана без него

# 106
  • над кукувичето гнездо
Може пък да подготвя приятна изненада и нещата наистина да се бавят. Това лято чаках 1 (един) шкаф за баня, 45/45/50, който дори не е по поръчка, а от каталог на небезизвестна българска фирма, цели 2 (два) месеца и половина.

# 107
Може пък да подготвя приятна изненада и нещата наистина да се бавят. Това лято чаках 1 (един) шкаф за баня, 45/45/50, който дори не е по поръчка, а от каталог на небезизвестна българска фирма, цели 2 (два) месеца и половина.
Ако е изненада ще е супер,не се бях замисляла,но и не искам да имам очаквания да е изненада,за да не остана разочарована. Иначе наистина нещата е възможно да се бавят,но в тази ситуация трябва просто да се впрегнат всички сили,а мисля че той не го прави и изобщо не си дава зор

# 108
Който се е разправял с майстори, знае колко проблеми и забавяния изникват от тях. Да не те стряскам, ама около коледните празници няма да стане по-добре. По-добре попитай мъжа си да се ангажира с някакъв срок за изнасяне. Ако не може да ти даде приблизителна дата, дай му ти - примерно, искам до края на януари да сме в самостоятелен дом. Или нещо такова.

# 109
Ремонтира се вашето общо жилище, а ти не участваш в това..
Нали ще е вашият дом? Плочки, боя само да надникнеш и да мечтаеш?! Твоето мнение и представа за дом, къде са?
И спестена информация, поставена пред свършен факт..
Едва ли ще е приятна изненадата..
Започнеш ли с примирението, съобразяването.. без да се съобразяват с теб..Няма да доведе до добро.

# 110
Ремонтира се вашето общо жилище, а ти не участваш в това..
Нали ще е вашият дом? Плочки, боя само да надникнеш и да мечтаеш?! Твоето мнение и представа за дом, къде са?
И спестена информация, поставена пред свършен факт..
Едва ли ще е приятна изненадата..
Започнеш ли с примирението, съобразяването.. без да се съобразяват с теб..Няма да доведе до добро.

Всичко сме говорили,баните ни са готови,боята сме избрали,кухня е поръчана,иначе мебелите съм ги харесала,но все още не сме ги взели,защото боята не е готова. Та това всъщност е забавянето,иначе всичко сме обсъдили и избрали,но той някак ме държи настрана от самата работа в апартамента и не знам изобщо до къде е стигнал

# 111
  • INFJ
Какво се бавите с боята? Изобщо не е дошла или няма кой да боядисва? 
То каквото и да има да се боядисва, изобщо не е такава философия. Едни приятели наскоро си взеха апартамент, боядисахме всички стени (4ма човека) за един ден и забравихме...

# 112
В това е проблема, че те държи на страни.
Наистина ли не ти е любопитно да надникнеш в това жилище?
Да видиш избора.. как се получава реално?
Как ти търпи търпилото?
И да те поставят пред свършен факт, когато касае и двама ви. За ремонта при родителите му..
Да не се окаже, че в апартамента нищо не е както ти го представя?

# 113
В това е проблема, че те държи на страни.
Наистина ли не ти е любопитно да надникнеш в това жилище?
Да видиш избора.. как се получава реално?
Как ти търпи търпилото?
И да те поставят пред свършен факт, когато касае и двама ви. За ремонта при родителите му..
Да не се окаже, че в апартамента нищо не е както ти го представя?
За щастие видях,но преди около 1 месец. От тогава нищо не знам,само ми казва че скоро ще е готово и да не се притеснявам

# 114
Какво се бавите с боята? Изобщо не е дошла или няма кой да боядисва? 
То каквото и да има да се боядисва, изобщо не е такава философия. Едни приятели наскоро си взеха апартамент, боядисахме всички стени (4ма човека) за един ден и забравихме...
Проблема според него е че няма кой да боядиса. Намери един бояджия,на който детето се разболя и не можа да боядиса,и от тогава няма никакво развитие. Но той много държи да е професионален бояджия,иначе му предлагах той и приятели да боядисват,но той каза че иска всичко да е перфектно,защото не се боядисвало всеки ден. Обясни ми че професионалистите боядисват с някакви прожектори,за да няма никакви петна на стените

# 115
Suse, всички отговори и разсейване на притеснения можеш да получиш от него! Говори!  Тук може да напълним главата ти с "глупости".

# 116
Suse, всички отговори и разсейване на притеснения можеш да получиш от него! Говори!  Тук може да напълним главата ти с "глупости".

Говорим,но той само ми казва да бъда спокойна,и че всичко ще е наред,което ми идва малко като замазване на очите.

# 117
  • INFJ
Ами кажи му да не ти обяснява да си спокойна, защото не си, и искаш просто да ти отговори на въпросите. Настъпи го малко тоя човек. Мен би ме изнервило някой да се държи с мен, като с ненормална, която е неспокойна и няма нужда да знае много. Нормално е да се интересуваш какво става в тоя апартамент, и в крайна сметка, нищо не може да ме спре да отида и до там, нали си е и мой, ще правя каквото искам.

# 118
  • Далечният изток
Ама верно й пълните главата с глупости...
Момиче, я си бременей спокойно и си гледай спокойствието. Един ден ще си кажеш - За какви глупости съм си тровила нервите...

# 119
  • пустинята Гоби
Не съм съгласна. За да пише тук жената, явно нещо я притеснява. Едва ли би го направила само заради един забавен ремонт.

# 120
Не съм съгласна. За да пише тук жената, явно нещо я притеснява. Едва ли би го направила само заради един забавен ремонт.
Наистина съм много притеснена,че не знам какво се случва,дали ще има къде да отидем с бебчето,дали ще се случи ремонта докато родя,защото вече искам да почвам да пера дрешките и да подготвям нещата,но за жалост съм много объркана защото не знам къде да го правя. Мъжът ми ми обещава,че ако останем в тях ще е за 1-2 седмици,но за това време аз тамън ще съм си нагласила нещата и ще трябва всичко отначало и то с бебе на ръце,това ме притеснява и в същото време ме напряга. Първо бебче ми е и наистина искам да мога да дам всичко което му е нужно,а и все пак мисля че ще трябва време за напасване

# 121
Не се навивай. Точно пък заради бебчо не е добре да се нанасяте във "вчера боядисано", защото има и влага и изпарения все пак от латекса. Хубаво е да мине седмица, особено сега зимата.

# 122
  • Далечният изток
Да де, притеснява я. Но е нещо, което не е чаааак толкова важно, че да троши нерви.
От опит го казвам. Просто няма смисъл  да изисква, да прави скандали, да тропа с крак.
Да, на млади години така реагирах и аз. С годините разбираш, че няма смисъл.
Ама първо трябва да си минеш по пътя явно. Да, сега тя ще ходи, ще рови, ще изисква... Ще троши нерви, щото така искала да се случат нещата. Да, хубаво. Ама като не става, ми айде отивай в 9 месец бременна да боядисваш...?!
Аз боядисвах, търках и лъсках нова квартира в 8 месец бременна... Сега се чудя на акъла си. Качих се на една маса дето се клатеше и краката й едва я държаха, да боядисвам таван... Само и само да сме самостоятелно, да сме отделно. Е, пак се отделихме. Детето беше на 2 месеца. И какво?! Много е разбирало детето на 2 месеца къде му е стаята...

# 123
  • пустинята Гоби
Е ако всичко е заради едните битовизми, наистина не си струва да се ядосваш в такъв момент. За мен е странно, че не ходят заедно в почивните дни да си нагледат имота, да помислят над обзавеждане, да обсъдят варианти, да решат дали да ремонтират детската му стая или е безсмислено, ама щом казваш, че ѝ пълним главата с глупости, така да е.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 22:54 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 124
Стаята в апартамента на родителите му ще се боядисва ли?
Защото ако има кой да боядиса там, а в новото жилище не, не ми изглеждат ок нещата.

# 125

Стаята в апартамента на родителите му ще се боядисва ли?
Защото ако има кой да боядиса там, а в новото жилище не, не ми изглеждат ок нещата.
Обсъжда да боядиса там,но не искал да бъде толкова професионално и щяло за 1 ден да стане
Е ако всичко е заради едните битовизми, наистина не си струва да се ядосваш в такъв момент. За мен е странно, че не ходят заедно в почивните дни да си нагледат имота, да помислят над обзаведането, да обсъдят варианти, да решат дали да ремонтират детската му стая или е безсмислено, ама щом казваш, че ѝ пълним главата с глупости, така да е.
Детската стая трябва само да се боядиса и да се сложи ламинат,обзавеждането е взето и си чака в кашони

# 126
Не вярвам мъжа на авторката нарочно да бави ремонта,  няма причини да го прави.

Авторке, най добре не се тревожи за тези неща и наистина ги остави на мъжа ти. Изпери си дрешките, колко са бебешките дрешки,  един сак, и креватчето лесно се мести.
Ако толкова държиш, отиди с мъжа ти да видиш докъде наистина са стигнали нещата, но не се ядосвай, ако не става толкова бързо, колкото ти се иска. Имате имот, работите по него, ще се изнесете.
Давай го по-спокойно.

# 127
  • Далечният изток
Ами те май са обсъдили всички варианти и са избрали дори и мебелите. Какво още? Нейното в момента са бели кахъри. Наистина за мен са глупости...

# 128
Момиче,не се ядосвай.Гледай с бебче да сте добре,всичко да мине леко.Погледни и от друг ъгъл нещата- няма да опъваш всичко ти,ще имаш помощ,ще те сменят да си починеш,да поспиш.Възползвай се докато можеш,пък така или иначе пак ще се изнесете,когато е готово.

# 129
  • Paris, France
..... Е, пак се отделихме. Детето беше на 2 месеца. И какво?! Много е разбирало детето на 2 месеца къде му е стаята...

Точно. И на 2 години няма да му пука има ли стая или няма. Много малко деца искат да са сами в стая преди пубертета. Децата искат мама, тати, баба, някой да ги дондурка. По-лесно е когато има повече възрастни в къщи.

Аз не бих се местила зимата, в напреднала бременност. Бих си изпитала и подредила дрешките, бих родила и бих включила домашните в грижите по бебето 😻. Бих изчакала бебето да стане на 3 години и бихме се изнесли тогава. В краен случай бих се местила лятото.

Сега и да се боядиса, в студа не съхне лесно, мирише със седмици и изпаренията са вредни с месеци.

# 130
  • пустинята Гоби
И детската стая, в която ще живеят ще се боядисва. Там изпаренията явно трябва да се преглътнат.

# 131
И детската стая, в която ще живеят ще се боядисва. Там изпаренията явно трябва да се преглътнат.
Вече има много бои,има такива без мирис,има на натурална основа,които не вредят на здравето

# 132
  • пустинята Гоби
Ама естествено, че има, кой чака с месеци да му се махнат изпаренията от боята?

# 133
  • Далечният изток
Добре, разбрахме, авторке. Утре отивай, вземай боя и почвай да боядисваш. После сглоби мебелите и се нанасяй.
Това ли очакваше да ти кажем?!

Недей, не се заемай с всичко ти. Това ще е огромна грешка. Ще го осъзнаеш един ден като станеш на 35-40 години. Ще си кажеш - ей, хубаво ми каза една бг мама, ама аз не, та не.... Остави мъжа да се занимава с мъжките работи. За твое добро ти го казвам. Ама знам, че вече си си наумила и няма да послушаш никого. Ами тогава действай каквото ти писах в първите три изречения на този пост...

# 134
  • Sofia
Ама верно й пълните главата с глупости...
Момиче, я си бременей спокойно и си гледай спокойствието. Един ден ще си кажеш - За какви глупости съм си тровила нервите...
Не се напрягай. Всичко ще е ново, ще сте си сами. Знаеш ли колко хора нямат този късмет? Мисли позитивно, сега от това имаш нужда. Ако нещо не ти харесва после, ще го промените.

# 135
Здравейте пак момичета,ъпдейтвам,че днес разбрах всичко. През цялото време ме е лъгал. Понеже е общ апартамент на него и баща му,баща му е решил,че той ще се премести там, а през цялото време мъжа ми ме е лъгал за всичко. Не знам дали някога пак ще мога да му имам доверие,а и не знам какво да правя. Никога не съм си представяла че може да ме гледа в очите и да ме лъже. Буквално днес всички лъжи излезнаха наяве и целия ми живот сякаш се преобърна. Моля ви дайте ми съвет какво да правя, просто  чувствам че съм на дъното. А на всичкото отгоре трябва да живеем с техните още няколко месеца,докато стане другия апартамент. Мисля официално да се преместя при моите родители,но ми е гадно за детето,защото знам че заслужава да има любящ баща(какъвто моя мъж вече не знам дали ще бъде). Не знам дали имаме някакво бъдеще изобщо,не мисля че мога да градя семейство върху купища лъжи

# 136
  • INFJ
Е, нали уж сте ходили да избирате мебели, цветове и тн? За баща му ли сте ги избирали? Детска стая не сте ли правили?
И какво, двама мъже, лъжат бременна жена, че има жилище, в което да си гледа детето.
А и защо не каза от самото начало, че апартамента е на неговото семейство, и ти собственост там нямаш?
Аз бих се прибрала при родителите си за известно време. Не съм сигурна, че това са нормални хора, на които може да се има доверие и да се разчита.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 01:05 от Elunaria

# 137
Е, нали уж сте ходили да избирате мебели, цветове и тн? За баща му ли сте ги избирали? Детска стая не сте ли правили?
И какво, двама мъже, лъжат бременна жена, че има жилище, в което да си гледа детето.
А и защо не каза от самото начало, че апартамента е на неговото семейство, и ти собственост там нямаш?
Аз бих се прибрала при родителите си за известно време. Не съм сигурна, че това са нормални хора, на които може да се има доверие и да се разчита.
Защото винаги всичко ни е било общо и той ме убеждаваше как ще живеем там и сега това е нашия апартамент,но явно всичко е било една голяма лъжа

# 138
  • INFJ
Общо е, когато го има написано в официален документ.

И още нещо, сега ти четох предните мнения... как така живееш с неговите родители и те не знаят, че си бременна в 9ти месец... или поне доскоро не са знаели? Не е ли ставало въпрос толкова време поне, че... де да знам... ти се пикае постоянно заради това бебе, например? Как такова нещо остава в тайна, некоментирано по никакъв повод с месеци, когато живеете под един покрив?

# 139
  • Paris, France
Suse, трудна работа. Съвет не мога да дам на бременна жена, защото няма да ти гледам детето аз, нито ще те настаня ако у родителите ти започнат търкания покрай детето. Ако си идеш сега, мъжът може и да спре да се интересува от детето, да се отчужди. Разбирам, че лъжата + желанието ти да живеете отделно прелива чашата.

На твое място аз бих си събрала багажа и бих си тръгнала още утре. Аз имам родители, които биха ме настанили временно, постоянно, както искам, у тях, в други жилища без тях и биха ми помагали финансово, с гледане и даже биха взели детето да го отглеждат детето ако искам да замина някъде, поне докато се установя.

Помисли си добре, защото и най-добрата връзка с родители може да се обтегне след появата на бебе! Можеш ли да издържаш себе си и бебето, сама, в идените 3 години? Не знам каква издръжка би давал бащата, но 200, 300 илидаже 500 лева месечно не покриват детегледачка, а и бебетата боледуват, мрънкат.

Това да ти е за урок и да знаеш, че жилището е на този, на чието име се води.

Другото е да си тръгнеш и да заявиш, че  няма да се върнеш у родителите му и да ти се обади когато новото жилище е готово. Аз не бих, защото е като изнудване.

# 140
Общо е, когато го има написано в официален документ.

И още нещо, сега ти четох предните мнения... как така живееш с неговите родители и те не знаят, че си бременна в 9ти месец... или поне доскоро не са знаели? Не е ли ставало въпрос толкова време поне, че... де да знам... ти се пикае постоянно заради това бебе, например? Как такова нещо остава в тайна, некоментирано по никакъв повод с месеци, когато живеете под един покрив?
Когато влезнах в 7 месец изобщо не ми личеше,тогава и се прибрах при моите родители,защото той беше ,,много зает” и искаше аз да си почивам. Беше ми казал че им е казал че чакаме бебе,но не го беше направил наистина. Явно съм доста глупава че не се досетих че ме е лъгал.

# 141
  • INFJ
И след като ти каза, че им е съобщил, ти никога не си отваряла темата пред тях, и никога не си се чудила поне тези хора толкова ли са откачени и невъзпитани, дори да не ми честитят, дори да не ме питат как се чувствам, дали са казали какъв пол ще е бебето...?

Извинявай, просто тази история започва да звучи все по-откачено.

# 142
И след като ти каза, че им е съобщил, ти никога не си отваряла темата пред тях, и никога не си се чудила поне тези хора толкова ли са откачени и невъзпитани, дори да не ми честитят, дори да не ме питат как се чувствам, дали са казали какъв пол ще е бебето...?

Извинявай, просто тази история започва да звучи все по-откачено.
Точно затова съм била глупава,изобщо не се досетих.

# 143
  • INFJ
Ако всичко това е истина, аз бих си събрала багажа веднага и не съм сигурна, че изобщо някога бих се върнала при този мъж и семейството му. Откачена история.