Спортна гимнастика - грация, величие и дисциплина

  • 22 255
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
# 286
  • Мнения: 8 228
Бяхме миналата седмица в София за участие в Купа България. Успях да видя и как играят младежите в момента, на девойките, разбираемо, не успях да обърна внимание. Ама така е като се провежда държавно първенство в тренировъчна зала. Момчетата ни са добри. Стискам им палци за Световното. Не съм гледала заявките за участие, но така или иначе ясно е, че най-добрите в света ще са там.
За Европейското при мъжете също би трябвало да сме с достатъчно силен отбор, за да се пребори за квота за Световното. Само да са здрави, че белите стават бързо.

# 287
  • London
  • Мнения: 6 732
Ще видим на състезанията. От контролните на мъжете оценките бяха прилични според това което засякох последните купи и руския шампионат. Позаглеждам се вече малко и при тях интернационално, но бегло и основно оценките.

При жените единствено според мен имаме шанс за финал на греда на Палома Спиридонова на Европейското. Друг финал ми е сложно да си представя съдейки по оценките на момичетата. Но пък Палома е добра състезателка наистина, едва на 15, тепърва ще надгражда и мисля ще ни радва, ако е здрава.
Гредата е наистина добра. Бих казала не по-зле от на Ема Малевски дето сега е европейски шампион на този уред, а нашето момиче е и 100 пъти по-грациозно на уреда.
https://youtube.com/shorts/KEfbZ-en_XY?feature=share
Тя има и много хубава земя, но от видяното леки колебания с приземяванията. Ако оправи това и усложни ще е класика на земя.  Мисля и на прескок се справя завидно добре. Май проблеми има на успоредката, но и с тях май ние нямаме по-добра от нейната. Така че ... Машинка!

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 11:19 от La Catrala

# 288
  • Варна
  • Мнения: 483
Малко да раздвижи темата Blush
Как ще коментирате Европейското?
Защо така се получи  с момичетата? И двете бяха по добри на тренировките. За момчетата чух, че треньора е сменил съчетанията в последния момент и там нещата се объркват. Също така са пътували до Анталия с автобус. И после тренировки... Та това за мен не е сериозно. Нямаме 1000 лв. за самолетени билети ли? Децата ни са много добри, за условията в които тренират. Но не можаха да представят себе си ( изцяло мое Некомпетенто мнение) Има някаква грешка в ръководството... Може би трябваше по рано да се отиде, да починат, да тренират там, да се климатизират... Не знам точно, но децата ни са по добри от това което видяхме!

# 289
  • Мнения: 8 228
Аз ще кажа само едно нещо, касае младежите и мъжете, защото по понятни причини с женския състав не съм наясно, в нашата зала момичета няма. Във футбола, баскетбола и т.н. при загуби, на клубно или национално ниво, никой не обвинява състезателите, обвинява се ръководството. От десет години съм в залата покрай сина ми. За това време треньорът на мъжкия национален отбор е един и същ, а от няколко години е треньор И на младежите. Преди това младежите бяха с друг треньор. Толкова от мен.
Не са по-лоши нашите от другите.

# 290
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 050
Важно е да се отбележи, че и двете ни представителки на това ЕП не се подготвят в Б-я.
Палома е родена и тренира в САЩ, а Никол се подготвя в Англия ( даже е в Академията, в която тренират и сестрите Гадирови и още една гимастичка от британския НО). По обясними причини са решили да представят Б-ия, тъй като в съответните държави едва ли ще имат шанс за такава изява.
Нивото, на което се намират е задоволително, за мен, като Палома е с по- сложна програма. Има на къде да се развиват и ще продължат, именно защото не са в Бг. Много млади състезателки са и им трябва малко повече опит и увереност на международни, големи състезания. Все пак Палома успя да спечели и квота за СП есента, което си е пак някакво постижение ( има и две квоти за мъжете, те отбор не успяха да класират).
Преди ЕП беше Световното за младежи и девойки. Там имахме три момичета, които ни представяха. Но нямаха никакъв шанс за по- предни класирания, просто нивото им е такова, че не са изобщо конкурентни даже и при стабилно представена програма. 
Просто в Б-ия идва един момент, в който децата спират да се развиват. не мога да си обясня и аз защо се случва това. Основна причина е безхаберието на федерацията, но също така и липсата на качествени треньори и не на последно място, мотивация на самите състезатели. Но хората са казали- рибата се вмирисва откъм главата...

# 291
  • London
  • Мнения: 6 732
Не съм влизала скоро и я какви сериозни разговори....
Тук видео от Купата във Варна.

# 292
# 293
# 294
  • London
  • Мнения: 6 732
Нека подкрепим двама български обещаващи атлети
https://www.gofundme.com/f/help-with-competition-costs-trips-rec … m_source=facebook

Общи условия

Активация на акаунт