Имахте ли проблем с избора на име

  • 6 313
  • 89
  •   1
Отговори

Анкета

Кое от имената ви допада повече

Опции:

# 30
  • Мнения: 35
Ох, я добави и "нито едното"

Италианци ли сте? Или просто "да звучи чужбинско" сте ги избрали?
Живеем в чужбина и умишлено се разбрахме “интернационално” име да е

# 31
  • Мнения: 3 987
А, така е по-приемливо,  и щеше да е добре да го кажете малко преди това, вотът със сигурност би бил по-различен. Преди това клонях към Матео, сега като знам, че не е в БГ, гласувам за Лео.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 720
Глас за Лео. И двете са хубави. А кое на кого е фаворит? Simple Smile

# 33
  • Мнения: 46 438
Не ми харесват имената от анкетата с бг фамилия. Иначе са хубави.
Матей става.

Скрит текст:
За мен двамата родители имат право на вето/равен глас при.избора, изобщо не мисля, че той трябва да отстъпи, защото не го е родил. Не може да го роди,  иначе би. Във всичко друго му е точно толкова родител, колкото и аз - ангажиран, любящ и отдаден.
Аз нямах предвид, защото не го е родила. Нашият закон лишава жените от право на участие в 2 от трите имена. Затова лично аз усещам като уважение мъжът да не се намесва поне в първото. Все пак и тя е родител.

# 34
  • Мнения: 2 039
Каква е фамилията? Ако е българска и двете имена ще звучат странно.По-добре Матей.

# 35
  • Мнения: 35
Каква е фамилията? Ако е българска и двете имена ще звучат странно.По-добре Матей.

Не е българска фамилията

# 36
  • Down south
  • Мнения: 7 637
Матео!
Много ми допада.
Леко раждане!

# 37
  • Мнения: 18 503
Не сме имали разправии и проблеми с името. Аз гледах и четях списъци, ММ отхвърляше имената 😀
При нас работата беше там, че той не харесваше нито едно, а аз харесвах много имена, обаче нито едно чак толкова, че окончателно да реша и да кажа "това е".
Имах две любими от дете, които той отхвърли още в началото. И малко ми беше криво, защото всички си мислеха, че ще я кръстя с едно определено име, включително и аз. Но не мога да причиня на мъжа си име, което не харесва и той.
Накрая избра той името, просто го казах случайно и той каза това ще е.
Месеци наред изреждах имена  до безкрайност и все казваше НЕ.
Като цяло харесвам само чужди имена и се тревожех да не се окаже мъжо някоя консерва. Родителите и 4 мата са с много хубави имена, никой не е казал и дума да е на него. Условията ми бяха да е на никой от родата, да е дълго, да е име на кралица. Избора не беше лесен, защото най-благодатните букви за имена автоматично отпаднаха.
Аз също мисля, че майката трябва да избере, но не може да се пренебрегне и бащата. Все пак не може детето да има име, което не се харесва от единия от двамата.
Ще се наложи да направиш компромис. И да изберете такова име, което харесва и на двама ви.
Аз не бих се налагала и инатила точно за името.
Самата аз до последно се чудех дали да не е друго, дали това да е. Колеблива съм и трудно избирам,затова. Сега не мога да си я представя с друго име.
Лео не ми харесва. Матео е по-добре.
Иначе и двете не ми допадат, има много по-хубави имена.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 10:44 от Ема Удхаус

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Матео ми харесва повече.

А мислили сте за двойно име?
Така и двамата ще сте доволни.

Иначе аз също мисля,че майката трябва да има последната дума.
Тя го носи 9 месеца,тя го ражда,после тя ще кърми и тя поема основните грижи...и накрая да го нарича с име,което не и харесва-не,не е нормално..

Ние нямахме разногласия.
Държах името да е с буква ,,В,,.
Съпруга ми се съгласи.
Предложи Венеция-защото там направихме бебето.
Категорично отказах.
Предложих 5 имена с буква,,В,, и той избра едно,а то ми беше любимо.
Сега дъщеря ни се казва Вероника.

# 39
  • Мнения: 1 321
С умиление си спомням как избирахме имена за децата. Никой не се е налагал или инатил. Прехвърлихме доста, поотсяхме хептен неприемливите, спряхме се на 5-6 с хубаво звучение и значение и на двата езика и като останаха само 2 попитах майка ми какво мисли. Всичко се получи някак от самосебе си. Не разбирам изобщо какви са тия драми. И двамата родители имат еднаква тежест. Не знам как бих могла да кръстя детето ни с име, което таткото не харесва или обратното.

# 40
  • Мнения: 499
И двете са много хубави.
Хвърлете ези тура.

# 41
  • Мнения: 1 106
Аз нямах предвид, защото не го е родила. Нашият закон лишава жените от право на участие в 2 от трите имена. Затова лично аз усещам като уважение мъжът да не се намесва поне в първото. Все пак и тя е родител.

Бащата също няма избор във второто и третото име. Не ги е избирал той, съвсем възможно е дори да не ги харесва. Така че това за мен изобщо не му отнема правата на глас за единственото име, което реално може да се избере от родителите.

# 42
  • Мнения: 18 503
За мен е странен довода с бащата давал две имена и нямал едва ли не право да избира и собственото име не детето си. Това е закона просто, така стоят нещата. Вторите две имена са просто презиме и фамилия, които са за официални, представящии ни в обществото
Първото име не може да се сравни с тях. То е лично име. И е доста по-важно. Този довод бащата няма право на глас, защото давал другите две имена за мен не е няма никаква тежест, пресилено ми звучи. Не го приемам. И двамата са родители. Да, жената има малко повече право 😀 но не може да се омаловажи и това на таткото.

# 43
  • Мнения: 5 512
Той нека има право на глас, но да не се налага авторитарно. Много бащи искат да угодят на родителите си, насилствено в миналото са записвали децата с имена по тяхно усмотрение против волята на майката и т.н.
Иначе да, нека си изкажат мнението, да обсъдят заедно и да се стигне до консенсус. Но да тропват с ръка по масата - не! Grinning

# 44
  • Мнения: 1 106
В случая обаче ми се струва, че майката иска да се намесва авторитарно- тя вече мисли за бебето с "нейното" име, самата тя казва, че е предложила друго само за да види как ще реагира.

Ако таткото категорично не харесва нейния избор, а тя -неговия,  да изберат трето име и да не е нито Лео, нито Матео.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 13:17 от Alyssa

Общи условия

Активация на акаунт