Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 10

• 18 033
  • 327
  •   1
Отговори
# 315
Ех, супер  снимки.
Очертава се октомври да отседнем в Ковачевица. Дано времето предостави, прекрасна, златна есен.
Представям си кратки, интересни обиколки в района и вкусна храна.

# 316
Храната е вкусна. Може пък да обичате да карате повече от мен. Аз лично предпочитам вместо 1 час кормуване 1 час разходка или игра на нещо с децата или четене на книга или басеин ... Та за мен един кратък път, който го минавам дълго време с повишено внимание ми е да го мина веднъж и после да не карам излишно по него.
Но ако наистина се говори за пътища-предизвикателство, особено ако не притежавате унимог , може да пробвате да минете по пътя Мезек - Малък Воден - Бориславово. Особено в последния участък.

# 317
Наистина има много по-кофти пътища в планините в България, освен това този е много кратък. От разклона между Огняново и Гърмен до Лещен е 5 минути.

# 318
    Какво му е на пътя от Мезек до Бориславци? Освен ако се е разбил в последно време. Преди няколко години бяхме отседнали в Бориславци и обикаляме с колата, ходихме и до Мезек. А участък до Долни воден го минахме много пъти.
    Ако някой се оплаква от нашите пътища, да пообиколи вътрешността на Черна гора. След това и най-тежкия наш път, ако не с разбита настилка, ще му се види идеален.
    Ето малка част от един атрактивен път в Черна гора - стария път от Цетине до Котор. В прибавка на завоите, в които буквално можеш да си видиш задния номер, трафикът беше ужасен.

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 09:47 от Недоволна

# 319
    Ами там почти не може да се мине с кола. Няма участък без ров. В същност почти няма път в участъка от разклона за Ивайловград към Малък Воден. Преди няколко години не знам как е било. Освен ако сте карали обиколен път.

# 320
    Ами там почти не може да се мине с кола. Няма участък без ров. В същност почти няма път в участъка от разклона за Ивайловград към Малък Воден. Преди няколко години не знам как е било. Освен ако сте карали обиколен път.
    Пътя е нормален, проблема идва от това,че се е разбил. Преди десетина години пак беше ров до ров, после го оправиха,сега може пак да е зле настилката, но като път не е предизвикателство. Чак толкова страшни пътища в Родопите нямаме .

# 321
    Щом ров до ров не е предизвикателство за шофьор на нормална кола, ок.

# 322
    Щом ров до ров не е предизвикателство за шофьор на нормална кола, ок.
    Предизвикателство е , просто имах на предвид че не пътя е проблема а неговата поддръжка. Преди години същия беше Асеновград-Кърджали в тази част която е в област Пловдив. От една яма влизаш в друга. 
    За мен проблемни са пътищата които макар и добри са опасни, поради завои или защото са тесни.
    Пак да напомня Асеновград-Кърджали все още е затворен, дори хората от селата едва стигат до града.

# 323
    Здравейте!
    Разглеждах си снимките от лятото и попаднах на тези, от екопътека "Невястата" и манастира "Св. Панталеймон". Което ме подсети, че при посещението си в манастира не можах да усетя духовност, а по-скоро показност, блясък , стерилност. Попитах мъжът, който отключваше параклисите, кой е построил манастира и той ми отговори, че е от много дарения и побърза да прекрати разговора. Тази вечер намерих отговорите на въпросите си чрез Гугъл.🙂

https://dveri.bg/component/com_content/Itemid,38/catid,21/id,8142/view,article/

# 324
    Събирани прекрасни снимки от Беглик, онзи ден се върнах, имам сбирщайн колекция от двата язовира около 100 събирани снимки и кадри Беглик и Широка поляна

# 325
    Ето ви още снимки

# 326
    ...сори сбъркала съм темата

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 18:30 от bella-ciao

# 327
    По темата “ днес водя детето на рожден ден и се заприказвах с една от майките кои деца вече не са в класа . Излезна че на русначето Саша родителите имали ваканционна къща в България и се изпарили за България. Не говорели български, но пак им било писнало от неската версия на короната ...
    Темите ли обърка, или аз нещо не успявам да разбера?!

Общи условия

Активация на акаунт