Всичко, което трябва да знаете за грижата за сухата кожа

  • 13 844
  • 582
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Усещане за опъване и дразнене, повяхнал и сивеещ тен – така кожата ни сигнализира, че е жадна.

Сухият въздух, вятърът, слънцето, както и редица нездравословни навици твърде често атакуват кожата ни, причинявайки дехидратация. А освен че изглежда вяла и без блясък, дехидратираната кожа старее по-бързо и по-явно проявява белезите на времето: фини линии и намалена еластичност.

Готови ли сте да подарите на кожата си глътка свежест с продуктите Mixa Hyalurogel?

В продължение на един месец, всяка седмица ще споделяме в темата пост с полезна информация, който съдържа и въпрос към вас. Целта е да създадем дискусия, в която да научим повече за проблемите на сухата и дехидратираната кожа и да споделим ценен опит относно грижата за нея. След един месец, сред участвалите в дискусията потребители ще изтеглим и обявяваме имената петима печеливши, които ще получат атрактивен сет с продукти на Mixa!



Ако следите темата редовно за новите въпроси и отговорите на всички тях, толкова повече увеличавате шанса си да бъдете изтеглени като печеливш потребител.

А една от първите стъпки, за да поддържате кожата си винаги хидратирана, мека и свежа, е Mixa Hyalurogel – специална серия с хиалуронова киселина, която запазва нивото на влага в кожата и придава свежест и виталност.

Овлажняващата суперсила на хиалуроновата киселина

Силно хигроскопична, молекулата на хиалуроновата киселина може да задържа вода, която надвишава 1000 пъти собствената ѝ тежест. За кожата ни повече вода е равно на по-обемни кожни клетки, а именно това придава по-изпълнен вид на лицето и заглажда фините линии.



Водата е важна и за процесите на регенериране и детоксикация. Когато липсва, кожните тъкани стават уязвими към възпаления. Именно затова дехидратираната кожа често е чувствителна и склонна към раздразнения и зачервявания.

Mixa Hyalurogel утолява жаждата на кожата

Изключително фините и приятни текстури на продуктите Mixa Hyalurogel доставят на кожата хиалуронова киселина, овлажняват трайно, придават ѝ мекота и връщат комфорта ѝ. Серията предлага интензивно хидратиращ дневен крем във вариант с лека или с богата и подхранваща текстура, а нощната грижа е поверена на крем маската Hyalurogel Night, която възстановява ефективно защитната бариера на кожата.



За нежно почистване можете да избирате между свежия мицеларен гел или почистващото мляко, което е подходящо за суха и много суха кожа. А за мека, кадифена на допир кожа на тялото създадохме интензивния лосион Mixa Hyalurogel – лесен за нанасяне, абсорбира се бързо, прави кожата еластична и трайно овлажнена.

Спечелете 5 козметични комплекта Mixa Hyalurogel!

Всеки комплект съдържа: Mixa Hyalurogel мицеларно почистващо мляко, хидратиращ крем за лице Mixa Hyalurogel Light и нощен крем Mixa Hyalurogel Night.

Абонирайте се за темата и очаквайте нашите въпроси!

Важната разлика между суха и дехидратирана кожа

Козметични ритуали за всеки тип кожа - съветите на дерматолога

10 начина да запазим кожата си свежа и да забавим стареенето

Тайните на френските жени за съвършено красива кожа


Моля, запознайте се с общите условия на активацията ТУК.

Последна редакция: пт, 05 ное 2021, 18:18 от Редактор (Петя)

# 1
  • Мнения: 21
Знаехте ли, че суха и дехидратирана кожа са два напълно различни проблема?

В действителност много жени все още вярват, че суха и дехидратирана кожа са синоними за едно и също състояние. И понеже бъркат двата проблема, опитите им да облекчат състоянието на кожата си често нямат никакъв ефект. В тази статия ще научите точно каква е разликата! След което ви каним обратно в дискусията, за да споделите сблъсквали ли сте се с проблемите суха или дехидратирана кожа и кои фактори влошават състоянието й!

С участието си може да спечелите един от петте козметични сета от Mixa. А ако следите дискусията до края и дадете отговори и на следващите 3 въпроса, всеки път шансът да изтеглим Вашето име се увеличава!

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 12:10 от Редактор (Петя)

# 2
  • София
  • Мнения: 3 098
Имам опит със сухата кожа, с дехидратирана по-скоро не. Мажех се с дълбоко овлажняващи кремове и масла, за да се успокои.

# 3
  • Мнения: 154
Да, знам! Всеки вид кожа може да бъде дехидратирана, дори и най-мазната.

# 4
  • Мнения: 818
О, да! Когато кожата остарява, тя става суха, а дехидратацията е временно явление.

# 5
  • Мнения: 2 836
Да, аз съм със суха и дехидратирана кожа и един от  факторите , които  влошават състоянието и е .студа. Грижа с за нея, като  ползвам кремове и серуми съобразени с нуждите и.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз имах мазна кожа.
След тотална хистеректомия си остана мазна,но след премахването и на щитовидната жлеза (много болести имам),кожата ми се промени коренно.
Аз лично не мога да определя каква е,стана тънка,след епилация на лицето с кола маска се зачервява,бели,ако два дни не сложа крем,също се зачервява и бели...
И възрастта напредва,на 39 съм.
В крайна сметка продукти за хидратация ми действат по-добре от масла.
Кои фактори влошават? Студ,често миене...Преди миех сутрин и вечер с гел за мазна кожа.Сега само вечер,гледам да не стоя дълго под душа.Когато мия косата,се бавя повече и преди това мажа по-мазен крем или маска с отмиване и стоя поне 30 мин. преди да вляза в банята.Ужас,наистина не знам дехидратирана или суха и атопична е станала кожата ми.
Знам,че всякакви кремове попиват бързо и че кожата ги "изпива".
Ако вечер нанеса обилно крем,след измиване сутрин,пак я чувствам неприятно опъната...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 093
Срещам проблем със суха, зачервена и чувствителна кожа лятото и зимата. Използвам хидратиращи кремове, но не е достатъчно..

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Да, различавам двете понятия - кожата ми е мазна, но често в студените месеци се дехидратира от прекалено измиване и като реакция към студа. Опитвам да използвам по-нежни и щадящи измивни продукти и хидратиращи гелове.

# 9
  • Мнения: 996
Да, правя разлика. Кожата на лицето ми е смесен тип. Дехидратирана понякога е зимата. Особено личи около устните. Използвам различен тип кремове и серуми според сезона.

# 10
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 786
Преди кожата ми беше мазна и дехидратирана от силно третиране, по време на бремеността стана много суха и чувствителна. След раждането и “наместването” на хормоните съм пак в изходно положение. Трудно намирам баланса в грижата, но определено Микса имат продукти, които помагат и са ми помагали много.

# 11
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Нямам опит със суха кожа, но имам с дехидратирана. Много хидратация и повече вода ми помогнаха.

# 12
  • Мнения: 1 887
Да, аз съм със суха и дехидратирана кожа. Използвам хидратиращи кремове.

# 13
  • Мнения: 11 726
Кожата ми е суха и се бели. Студът влошава положението при мен.

# 14
  • Мнения: 78
Да, правя разлика между двете понятия - кожата ми е нормална, но често в студените месеци се дехидратира. Използвам хидратиращи гелове.

Общи условия

Активация на акаунт