Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия - 4

  • 39 074
  • 747
  •   1
Отговори
# 210
  • софия
  • Мнения: 505
От разпродажбата на билети на Раянеър се сдобихме  с кратка разходка от 3 до 6 декември до Неапол.Решихме да спим в Соренто два дни и последният в Неапол.Проблема обаче е с полета на връщане от Неапол.Трябва да сме на летището  два часа преди полета ,тоест в 5.30сутринта и се чудя как да стигна до там.Някаква идея?Ще бъда благодарна на всякаква идея.Мислех да помоля в хотела да се обадят и да поръчат такси .

# 211
  • Мнения: 5 866
От разпродажбата на билети на Раянеър се сдобихме  с кратка разходка от 3 до 6 декември до Неапол.Решихме да спим в Соренто два дни и последният в Неапол.Проблема обаче е с полета на връщане от Неапол.Трябва да сме на летището  два часа преди полета ,тоест в 5.30сутринта и се чудя как да стигна до там.Някаква идея?Ще бъда благодарна на всякаква идея.Мислех да помоля в хотела да се обадят и да поръчат такси .

С такси се придвижихме ние. От хотела ще ви поръчат от легалните таксита.

# 212
  • Мнения: 3 789
Само такси!

Иначе наземен градски транспорт в Неапол си има, Гугъл мапс работи, Муувит работи, табла с време на пристигане си има, почти като истинско😀. Само където автобус не пристига😂

На връщане решихме пак да чакаме обикновен автобус към летището, ей, проклех се три пъти, че спестих от онзи по 5 Е. По всички разписания трябваше да са минали поне три автобуса, когато се зададе първият. Но местните са си навикнали, не само ние чакахме 😀

# 213
  • софия
  • Мнения: 505
Благодаря ви !

# 214
  • Мнения: 1 652
Абонирана съм за тази тема заради нелогичните си пристрастия си към Пулия, обаче този път кривнах към западния бряг и Соренто. Малко ми е акълът, но достатъчно ме тегли пътуването, затова изкарах 36 часа в района миналия уикенд. Не трябваше да съм сама до последния момент, но така се случи...
Радвам се, че не се отказах. И още повече се радвам, че първото ми самостоятелно пътуване в живота се състоя баш до Неапол. Дето се вика, вече от по-малко неща ще ме е страх... Simple Smile
Кадри от Соренто.
От Неапол кадри вероятно няма да има. Бях там само две вечери, снимах с телефона и имам уловени предимно купчини боклук и трафик в стила на Близкия Изток. Simple Smile


За таксито – и на мен ми викна домакинът за сутрешния полет. Бях отседнала между Гарибалди и виа Трибунале, 20 евро за такси до летището.
При пристигане... спирката на alibus е маааалко по-надалеч от летището, след такситата, има табели.
Беше тъмно и по-трудно се ориентирах, но за първи път бях без никаква подготовка и карах спонтанно.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 22:30 от Розова маслинка

# 215
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Здравейте. Предстои ни полет до Неапол и 3 нощувки, още не е решено дали там или в Соренто. Искаме да се качим до Везувий. Планинари сме, но аз съм с травма на коляното и не трябва да се движа по пресечен терен, а нямам идея как е трасето там и колко време се върви пеша.
Благодаря.

# 216
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Здравейте. Предстои ни полет до Неапол и 3 нощувки, още не е решено дали там или в Соренто. Искаме да се качим до Везувий. Планинари сме, но аз съм с травма на коляното и не трябва да се движа по пресечен терен, а нямам идея как е трасето там и колко време се върви пеша.
Благодаря.

По мое мнение и опит Соренто е предпочитан вариант за нощувки. Оттам с влака се отива до Помпей. ЖП гарата е точно срещу входа на разкопките..

Оттам тръгват и автобусите за Везувйй….до едно място с автобус и после пеша….стръмно е, но с бавно ходене е преодолимо. Зависи колко бързо ходите, но бих казала 20 Мин.

Не знам сега с ковид как са нещата откъм билети и т.н.
Аз се върнах от Флоренция вчера и там навсякъде почти се иска запазване от поне предния ден.

# 217
  • Мнения: 1 825
Защо при опит да задам час на тръгване Бари-Матера с влака и ми показва, че няма такива опции?
Зададох няколко различни часа, но без успех.
Освен Матера коя друга дестинация бихте препоръчали около Бари?
За три дни ще сме общо(петък-неделя).
Благодаря.

# 218
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
Защо при опит да задам час на тръгване Бари-Матера с влака и ми показва, че няма такива опции?
Зададох няколко различни часа, но без успех.
Освен Матера коя друга дестинация бихте препоръчали около Бари?
За три дни ще сме общо(петък-неделя).
Благодаря.
В района е Алберобело с уникалните трули,красиво е в Полиняно а Маре,но най ми хареса старият град на Локоротондо богато и уникално  украсен за Коледа.Бяхме с кола под наем, но имаше хора в самолета които казаха,че са ползвали влак и автобус.

# 219
  • Мнения: 1 215
Защо при опит да задам час на тръгване Бари-Матера с влака и ми показва, че няма такива опции?
Зададох няколко различни часа, но без успех.
Освен Матера коя друга дестинация бихте препоръчали около Бари?
За три дни ще сме общо(петък-неделя).
Благодаря.
Ако се опитвате да купите билети за неделя, тогава железниците в Италия почиват.

# 220
  • Мнения: 1 652
Не съм забелязала влаковете в Италия да почиват в неделя, обаче линията за Матера в неделя се обслужва с автобус. В момента съм тук, вчера кацнахме с ранния полет на Райън и пътувахме за Матера с автобуса от летището. Влакът е 2 часа и нагоре, автобусът час и 15. Лятото не видяхме много неща заради жегата, сега пък доста са затворени,  но мен ме влече насам и вероятно ще дойда напролет. И да, нощувката в сасите е задължителна. Simple Smile


# 221
  • Мнения: 1 652
Извинявам се на модератора за двете поредни мнения. Имам кадри за онези, които ще се навият да отидат в Пулия през зимата. Билети за Бари на смешни цени пускат постоянно, а за един уикенд дестинацията си е ок и сравнително бюджетна като за Италия.
Бяхме в Матера с нощувка в сасите и цял валежен ден.
И в Трани, което е на север от Бари. За разнообразие.
Край морето е по-меко времето, в Матера е по-ледено.
Италия е прекрасна винаги, знаете. Сега има и коледна украса.

Матера
Трани

# 222
  • Мнения: 1 139
Благодаря за разходката! Красиво и носталгично! И толкова различно през есента и зимата. Много обичам Италия, но някак ми е трудно да я приема така пуста. Но пък от друга страна - наистина dolce far niente в пълна степен. Heartpulse

# 223
  • Мнения: 426
Извинявам се на модератора за двете поредни мнения. Имам кадри за онези, които ще се навият да отидат в Пулия през зимата. Билети за Бари на смешни цени пускат постоянно, а за един уикенд дестинацията си е ок и сравнително бюджетна като за Италия.
Бяхме в Матера с нощувка в сасите и цял валежен ден.
И в Трани, което е на север от Бари. За разнообразие.
Край морето е по-меко времето, в Матера е по-ледено.
Италия е прекрасна винаги, знаете. Сега има и коледна украса.

Матера
Трани
Страхотни кадри! Пулия е красива във всеки сезон.
Бяхме там през ноември за много кратко, но се влюбих и се надявам с кемпера напролет да я посетим по-дълго Simple Smile

# 224
  • Мнения: 1 652
Благодаря за разходката! Красиво и носталгично! И толкова различно през есента и зимата. Много обичам Италия, но някак ми е трудно да я приема така пуста. Но пък от друга страна - наистина dolce far niente в пълна степен. Heartpulse
Пусто беше единствено в Матера заради дъжда. На другата сутрин в събота въпреки ледения вятър от всички гари се носеха тълпи от туристи (местни и французи). В Бари в събота и неделя е лудница по пешеходните зони в квартал „Мурат“. Имам база за сравнение с август (мамма миа), но и сега си има чар. В едно сравнително непопулярно няма и 60-хилядно Трани вечер всички заведения се пукаха по шевовете, а по улиците беше пълно с хора. Уви, в България по такива градчета вечер е мъртвило.

Общи условия

Активация на акаунт