Контролното кърмене и други "Болки"

  • 2 137
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 777
Днес бяхме на това ужасно контролно кърмене. Бебо изсука 80 мл. и естествено ни изписаха добавка към всяка храна, на всичко отгоре ни казаха че не е надал откакто е изписан, което ми се струва страшно невероятно и сега трябва да нададем 250 грама за една седмица.
Казаха че имаме и жълтеница и ако не минела до седмица щели да сложат бебо на Фенобарбитал #Shocked
Досега съм плакала, не знам вече аз ли не се оправям с гледането не бебо и какво не е наред.
Поне за мен всичко до тук вървеше перфектно, но след тази консултация съм като разбита.

# 1
  • Мнения: 673
Имам впечатление, че си редовен посетител във форума и може би не веднъж си чела, че контролното кърмене е безподобна глупост.  А защо така си се поддала невежеството на разни медицински кадри да те подведе  Bulb
Бебето е на 1 седмица. Колко се предполага, че трябва да изсуче: 1 киуо?   #Shocked  #Shocked  #Shocked 80 грама е просто супер за вашата възраст.
Жълтеницата и тя ще мине, не бързай с наркотика Фенобарбитал, жълтеницата минава след 3-4 седмици, а не веднага след изписването на бебето.
И въобще къде си помъкнала толкова малко бебе на консултация  #Crazy То горкото не се е съвзело от раждането, не сте се нагодили един към друг, а някои хора вече имат изисквания кога, как и по колко да яде. Предлагам ти да покажеш  Hands Fist  и да караш спокойно както до сега.
Всичко върви перфектно!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
Слънче, Буболечка ти написала всичко, което и аз бих ти казала. Само едничко нещо мога да добавя: Тоя педиатър дето прави контролни кърмения на бебче на 1 седмица, защо те разкарва теб? Май ми се струва по приемливо в такъв сезон той/тя да си вдигне задника и да дойде у вас.

И аз мисля, че 80 грама са си супер, особено като се има предвид, че на 1 седмица бебенцето надали яде само по 5 пъти на денонощие, както такъв един педиатър би желал  Wink

Извинявай за иронията или острия тон, ама ти толкова скоро си родила, кърмиш, детето е спокойно и просто е кощунство да те кара да даваш формула. Аз сега съм мама за втори път, но преди 7 години съм минала по твоя път и предполагам след 3 седмици какъв би бил проблемът на педиатъра - ще изтегли бебето и ще каже: Аууу, много е наддало, айде сега давай само по 5 пъти на денонощие да яде.

Не плачи, не се притеснявай и слушай какво ти казва бебето, само така ще имаш увереност, че всичко е наред. Много целувки на малкото човече и горе главата, защото вие проблеми нямате  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 717
Първи месец трябва да изяжда 70 гр., а втори 80. Какви са тези глупости за добавки и сие..... Не се шашкай, ама въобще и си кърми спокойно.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Слънчице, не се притеснявай, мила, нещата при вас са НАПЪЛНО нормални. Само в педиатъра ти се съмнявам. И то силно. Детето ти САМО е на 10 дни, каква добавка?! 80 мл са съвсем  съвсем добре за тази възраст, да не говорим, че това е само едно единствено претегляне. Разбираш ли, то нищо не казва за цялата картинка. Още нещо, колко се роди и колко ви изписаха и колко го претеглиха днес? Бебетата си възстановяват теглото от раждането след 2-3 седмици! Какво е това теглене на 10-я ден?!! За жълтеницата, измериха ли му билирубиновите нива или е така, на външен вид съд. Ради имаше силна жълтеница и лежа под лампа няколко дни и ни изписаха на 7-я ден, но му трябваше още около 2 седмици ( може и повече), за да се изчисти напълно. Какъв фенобарбитал?! Спецално за фенобарбитала ти препоръчвам да потърсиш втори мнение.
За кърменето - кърми го често на 2 часа с пауза през нощта максимум 4 часа. На тази възраст бебетата са сънливи и често са склонни да пропускат ядене, но трябва да се събуждат.
Можеш да се справиш и се справяш добре!!!

# 5
  • Мнения: 7 106
Абсолютно подкрепям мнението на бубулечка!!!
80 мл. са повече от нормално, я да се включат мамите с адаптирано мляко да кажат по колко са папкали бебоците им на една седмица.Колко добавка ти казаха да даваш след кърмене?
Най-важно е да се успокоиш.След това да си припомниш всичко, което си прочела тук и да гушнеш бебо в кревата и да оставиш всичката друга работа по дяволите.Само хапвай и пиивай колкото ти се иска и в кревата.И цица на бебо, на всяко промъркване. И съм сигурна, че нащата  са ОК, само трябва ти да си спокойна.
Колкото до това, че не е наддал от изписването, не съм сигурна че е така.Може да е спаднало още на тегло след изписването и едва от тези дни да е започнало да качва.Има и нещо друго, жълтеницата прави сънливи бебетата и по вяло сучат.Прави всичко възможно да го държиш буден, докато се храни , като следиш дали гълта или си смуче за приспиване на празен ход.Ако задремва бързо, не бързай да го слегаш в креватчето, ами го изправи да го оригнеш и предложи другата гърда.
И на края не се отчайвай - всички сме ги имали тези притеснения.Аз ако знаеш какви крокодилски сълзи съм ляла Wink , пък ето сега си се кърмим още и ни плющят ушите.
Целувки  Grinning !

# 6
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз бях като теб, все едно аз съм го писала. Първата седмица беше наддала само 50гр... значи имай предвид, че предишният път сигурно е била мерена в болницата и може да се получи разлика от смяната на кантарите. И аз така се шашнах, че нямам кърма и тн и започнах да давам добавка, ама малко, на последното кърмене и накрая взе да преяжда и да повръща и тн....
Моят съвет е да бъдеш спокойна, да не прибягваш до адаптирано мляко - още повече че наистина 80мл са си просто идеално за бебе на една седмица, 100 е максимума. изчакай да мине още някоя седмица, премери пак на същия кантар и така..... Аз ходих всяка седмица да я меря до 40 ден... Ако мислиш че не му стига давай и двете гърди, моята госпожица в повече случаи яде и от двете гърди

# 7
Изчакай спокойно до края на първия месец и ще видиш,че всичко ще е наред!Детето си суче многодобре!

# 8
  • Мнения: 3 777
Благодаря,
не даваме адаптирано мляко. Купихме но с мъжа решихме да не даваме, засега само се кърмим.
Това за жълтеницата ни притеснява защото и мъжа е бил с много тежка и е щяло да се стигне до кръвопреливане.

# 9
  • Мнения: 46 508
Цитат на: Shali
...........я да се включат мамите с адаптирано мляко да кажат по колко са папкали бебоците им на една седмица.Колко добавка ти казаха да даваш след кърмене?


Дъщеря ми е на адаптирано от 3-тата седмица и й правех по 90 мл., защото така ми беше по-лесно да уцеля дозата от 3 лъжички, то тя реално изяждаше 70-80 мл., така че това е напълно достатъчно и според мен Grinning

# 10
  • Мнения: 7 106
Цитат на: nikol78
Цитат на: Shali
...........я да се включат мамите с адаптирано мляко да кажат по колко са папкали бебоците им на една седмица.Колко добавка ти казаха да даваш след кърмене?


Дъщеря ми е на адаптирано от 3-тата седмица и й правех по 90 мл., защото така ми беше по-лесно да уцеля дозата от 3 лъжички, то тя реално изяждаше 70-80 мл., така че това е напълно достатъчно и според мен Grinning


Точно това имах пред вид, благодаря зо включването Grinning !

# 11
  • Мнения: 3 777
Според докторката трябва да яде 110 мл, първия месец.
120 втория. Не е лоша педиатърката, млада е и е семейна приятелка, но тези неща ме стресират. Добре че мъжа е твърдо с мен и одобрява всяко мое решение, иначе сигурно щях да лудна. Много ви благодаря и дано бебчо наддаде за тази една седмица.

# 12
  • София
  • Мнения: 717
Цитат на: Slunce
Според докторката трябва да яде 110 мл, първия месец.
120 втория. Не е лоша педиатърката, млада е и е семейна приятелка, но тези неща ме стресират. Добре че мъжа е твърдо с мен и одобрява всяко мое решение, иначе сигурно щях да лудна. Много ви благодаря и дано бебчо наддаде за тази една седмица.


Абсолютно не съм съгласна...... Shocked Бях също на пробно кърмене, първи месец. Попитах изрично за да съм в час с нещата - отговор70-80 първи м., 120-130 втори.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 482
Аз няма да напиша нищо по-различно от другите майчета тук, но се включвам, за да те ПОДКРЕПЯ и УВЕРЯ и аз, че бебчо се храни СУПЕР и от никакви добавки няма нужда. 80 мл. за едноседмично бебенце е от добре, по-добре!!!

Не плачи и не се поддавай на такива изказвания, нали знаеш лекарите как си говорят - изобщо не се съобразяват и не им пука ти как ще се почувстваш!

# 14
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Slunce
Според докторката трябва да яде 110 мл, първия месец.
120 втория. Не е лоша педиатърката, млада е и е семейна приятелка, но тези неща ме стресират. Добре че мъжа е твърдо с мен и одобрява всяко мое решение, иначе сигурно щях да лудна. Много ви благодаря и дано бебчо наддаде за тази една седмица.


ДО КРАЯ на първия месец трябва да се достигне количеството от 100-110 мл. и то за изкуствено хранените бебета които са на режим през 3 часа.Това обаче изобщо не важи за кърмените и още повече ако кърмиш на поискване.
Егати педиатърката, щом на десет дни трябва да яде по 110 мл. то на 5 месеца какви ли количества ще трябва да поглъща според нея Rolling Eyes

# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Тая докторка е луда. Дариа е на изкуствено мляко почти от началото. Първия месец ми хапваше по около 60 гр. на ядене. Ядеше по 5-6 пъти на денонощие. На 8 ден бяхме на консултация и беше свалила още грамчета от първоначалното си тегло, жълтеница имаше до към 20-тия ден... Никак не се шашна докторката ми. Никакви хапчета не ни изписа, само каза, че жълтеницата я прави сънлива и да я будя, ако тя сама неще. Първия месец мисля 600 гр. качи и докторката пак каза, че е чудесно.

Не се шашкай въобще и потърси второ лекарско мнение, то ще ти даде увереност, все пак повечето майки тук не са лекари.

# 16
  • Мнения: 3 379
80 гр е екстра, освен това както знаеш бебето изсуква различно кол на всяко кърмене, так аче спокойно

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
80гр. наистина си е ок за тази възраст, а контролното кърмене като цяло си е голяма глупост Imp Ти на всяко хранене ли изяждаш едно и също количество?Що се отнася до жълтеницата - как му беше билирубинът на детенцето при изписването?Ако е бил на високи нива може би изобщо нямаше да го изпишат.Ники също кара тежка жълтеница на вид - целият беше оранжев, а очичките му съвсем жълти, но изследванията му си бяха добри и ни изписаха на третия ден.После още поне две седмици беше жълт, но нищо не съм му давала.Някои препоръчват подсладена водичка, но ти си прецени.За фенобарбитала определено потърси още едно мнение.

# 18
  • Мнения: 2 655
Чакай сега.
Първо се успокой, това е най-важно за кърменето и теб в тези дне след раждането. Wink
Аз т.е. ние със съпругът ми минахме през този ад наречен новородено с жълтеница.Вообще не е проблем, че не е наддало за 1 седмица. Нали не е спаднало теглото. Това е важно за сега. Не бързай да го тъпчеш с формула. Има време, а и педиатъра не е прав. Доктора на АЛИ каза, че може 10 гр. да качи за 1 месец да продължавам да кърмя.

СЪВЕТИТЕ МИ:
1. Вдигай го на всеки 2 часа и го кърми, дори и да спи непробудно. През ноща също./Това ме накараха да подпиша за да не я вземат в болница/.
2. Не давай формула, тя няма да помогне на жълтеницата.
3. Ако можеш го печи на слънце. Ние печахме АЛИ гола след всяко кърмене.
4. Извеждай го всеки ден /след като стане на 2 седмици/ на вън. Полезно е.
5. Не се тревожи.
6. Хапвай повече ядки и плодове, ако има кой да ти готви и супи.
7. Пий 1,5-2 литра вода на ден и др. течности, докато ти се установи кърмата.
8. Кърми и не се отказвай. Ти и само ти можеш да дадеш най-доброто на твоето бебе.
9. Повтаряй си по 100 на ден, че ще успееш.
10. На бебето казвай:"Бори се миличко, ще се справиш". На мен много ми помагаше всичко това.

И пиши какво е станало. Знам в какъв кошмар си и ти съчувствам от цялото си сърце. Аз минах по този път и то бях по цял ден сама. Дано има кой да ти помага у дома. Wink Целувам бебето ти от разстояние и му пращам и аз и АЛИ много положителна енергия за да се бори с жълтата гостенка и да има сили.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 845
Слънчице, спокойно!
Всичко е наред.В никакъв случай не се притеснявай!Това, което ще ти напиша в общо линии се повтаря с мненията на останалите майки,извинявай за дългия отговор.

1.80грама е повече от добре за човече на 10 дни.С тези 110грама предито може да си хвърли дипломата или да прочете малко повече литература./На мен ми сеу струва,че просто се опитва да се прави на много важен пред теб,или да те мотивира за кърмата, не може сириозно да те шашака така/ В момента цитирам Л.Трифонова-
Общи условия за хранене на бебето-от втората седмица до втория месец -дневното количество е около1/5та от теглото на детето или около 200мл на кило тегло.Средно при повечето деца тази доза е 70-100мл. при 7 дневно хранене.Ако тежите например 3,5кг-3,5*200мл=700мл за ден.Ако се храните 7 пъти--по 100мл на едно ядене, ако 8 пти-87,5мл.
бебето започва да яде 110-150към втория месец.
пак в сщата книжка се казва, че това са съвсем препорчителни и ориентировчно дози и 20% повече или по-малко е съвсем нормално.
2.Контролното или пробното кърмене е досто ориентировъчно и не дава ясна предства как детето се храни  и наддава. Самата ти си била притеснена от мястото. Самата аз см направила толкова много пробни кърмения ма 2,5 месеца, че сега само насила кърмя пробно-с пробното кърмене само се плаша неоснователно, а после се оказва,че си наддаваме прекрасно.
3.В различните части на деня бебето изсуква по различни дози.Ако на обяд изсуче по-малко, на следващото хранене ще си навакса.
4.Кантарите в родилното и при педито може да са различни, да не е замерено хубаво и н.н.
5.Александра се роди 3,580, а ни изписаха след 7 дни 3,400-нормално спадане на теглото  след раждане -при нас 180гр.Първата седмица вкъщи не наддавеше супер добре, даже мъничко, но втората седмица си навакса и в края на месеца резултата беше 1,100отгоре.Никой не ми каза ,че не е наддала достатъчно през първата седмица вкъщи,никой не ме накара да давам добавки.Само ми казаха да кърмя, да не я оставям да се успива на гърдата/вследствие от жълтеницата/
6.Кърми, ако сега се откажеш и започнеш с добавка/по всичко личи, че ще си имаш достътъчно кърма/,рискуваш да направиш бебето мързеливо, да не суче достатъчно и да ти понамалява постепенно кърмата.
7.За жълтеницата -съвсем скоро в съседния форум-Бъдещи и настоящи майки, имаше тема за фенобарбитала и жълтеницата.
Тук не мога да бъда особено компенетна,но лично аз си извадих следните изводи.При вас дори да има нужда от подобни мерки, това трябва да се направи след изследване на билирубина на бебето.Ито, ако  преди това не може да се повлияе облъчването с някаква лампа. При нас я имаше още около седмица-две след изписването-т.е.2-3седмици от раждането.Давах водичка с повечко захар-на 100 грама не 1ч.л, а 2ч.л/по лекарска препоръка/. На много бебета към 10ден не е преминала физиологичната жълтеница
Сега Али вече си пие вода без захар, без грам да се мръщи/то толкова и пие като кърмчено бебе/.
8.За седмица детето горе-долу трябва да наддава 200-250 грама, но всъщност е важна стойността за месец. На мен лично ми се струва съвсем нормално първите дни бебето да е по-слабичко, и постепенно да събира силички,за да хапва повече и по-смело.
И сега след този ужасно дълъг идосаден постинг-за да имаш кърма няколко неща според мен са важни-да си спокойна и уверена в собствените сили, да хапваш достатъчно /без да се тъпчеш/,да пиеш 10-12 чаши вода на ден/абе, течности толкова/,не е нужно да те наливаш с боза,прясно мляко,бира,да се изцеждаш първия месец и да не оставяш бебто да се успива на гърдата и да пропуска кърмене/заради жълтеницата са големи поспаливци/, ПРОСТО ДА КЪРМИШ.И да забравиш за добавката.
Успех!

# 20
  • Мнения: 2 655
Цитат на: Slunce
Благодаря,
не даваме адаптирано мляко. Купихме но с мъжа решихме да не даваме, засега само се кърмим.


Това сега го видях!
БРАВО!
Взели сте умно и добро т. е. най-доброто решение.
Ние сме с теб. Ти ще се справиш.
Късмет!

# 21
  • Мнения: 4 414
Слънчице, аз нямам много какво да добавя - момичетата са били доста изчерпателни:) Искам само да те подкрепя. Не се шашкай и не плачи! Повече положителни мисли са нужни сега. Повтаряй си каква късметлийка си с това прекрасно бебе и такъв подкрепящ татко и се усмихвай!:)
Стискам ти палци! Целувки на бебочето:)

# 22
  • Мнения: 713
В последният месец от бременността бебчовците трупат само сланинки, които им служат през първите дни след раждането, докато започнат да сучат ефективно и докато се чистят от всичко налапано при излизане от утробата. Тук казват, че е нормално да изгубят до 10% от теглото си в първата седмица.
Значи мойта маймунка се роди 3 650, 51 см. Дойде акушерката да я тегли в края на 2-та седмица - 3 700, 53 см. Като се предвидят 10 % излиза, че добре си беше наддала. Всичко си беше иначе нормално кърмихме си се по цял ден и по цяла нощ Grinning .
Слънчице, споко както и другите мами са казали. Таткото ви е много готин, нашият от самото начало ревнуваше и направо му призляваше като ме гледа как кърмя с часове Imp . Като че ли на мен ми беше забавно. Та........
Радвай се на малкото Слънце и успехи в наддаването.

# 23
  • Мнения: 2 529
Въпреки изчерпателността на другите мами ето ти и моят случай, защото беше идентичен, а още се кърмим: Grinning

1. Емо се роди 2900, 48 см, беше с тежичка жълтеница и затова го облъчваха в болницата с лампа и ни изписаха на 7-ия ден - 2740. Жълтеницата продължи поне до края на 1-ия му месец, без лекарства и никакви подобни.
2. След около седмица Емо тежеше само 2770 - педиатърката дойде вкъщи, аз имам електронна везна. Аз се бях разплакала и обявих, че нямам кърма. Педиатърката ми ми каза, да продължавам да кърмя и че бебето няма нужда от добавки, въпреки че на контролното кърмене той изсука за 30 мин 30 гр.
3. Случаят при мен е различен само с това, че детето ми наистина сучеше съвсем по мъничко, а през другото време не успявах да го събудя заради жълтеницата. Със сигурност знам кога колко е изсуквал, защото го мерех на всяко хранене (ти няма нужда да го правиш). Реших си проблема като му додавах изцедена кърма известно време, докато не позаякна.
4. В края на първия месец беше пораснал със 7 см и беше вече 4150гр Grinning ...

# 24
  • Мнения: 3 777
Цитат на: belinda
Що се отнася до жълтеницата - как му беше билирубинът на детенцето при изписването?Ако е бил на високи нива може би изобщо нямаше да го изпишат.Ники също кара тежка жълтеница на вид - целият беше оранжев, а очичките му съвсем жълти, но изследванията му си бяха добри и ни изписаха на третия ден.После още поне две седмици беше жълт, но нищо не съм му давала.Някои препоръчват подсладена водичка, но ти си прецени.За фенобарбитала определено потърси още едно мнение.

Не знам нищо не казаха.
Казаха че има Слаба жълтеница!!!
Казаха и че е отслабнал в болницата, но на епикризата му пише че го изписват толкова колкото е роден! Shocked 3900гр, на консултацията 10 дена по късно е 3750 #Shocked направо си е за притеснение.

# 25
  • Мнения: 3 777
Благодаря на всички.
Правя всичко, което сте написали...прочела съм целия форум преди да родя.
Давам му вода с 2л захар, ям добре, ядки, плодове, чай за кърмачки.
Бебчо от 8 мия си ден ходи на разходки.
Той става средно по 10 пъти да яде и си изсуква всичко затова и се надявам другата седмица всичко да е наред и да се похваля.

Отново ви благодаря за подкрепата и ценните съвети.

# 26
  • Мнения: 1 629
Не разбрах дали те кара/педиатъра/ да даваш вода и/или глюкоза заради жълтеницата. При нас това беше проблемът, спрях всичко друго, освен кърмата и започна да наддава задоволително дори за педиатъра ни  Grinning

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И Диана беше с доста силна жълтеница заради отрицателния резус фактор...така поне казаха.
Казаха да и давам много вода...аз давам - тя не иска да пие..
Е...реших да послушам детето си.
Само с кърма..вярно по-бавничко мина жълтеницата..може би 15-тина дена я държа след изписването. В началото беше доста мъничко бебе....а ела да я видиш сега! Чупим кантара на доктора.....

Но май напоследък започва да се вталява малко....Simple Smile))

# 28
  • Мнения: 3 777
Цитат на: muriel
Не разбрах дали те кара/педиатъра/ да даваш вода и/или глюкоза заради жълтеницата. При нас това беше проблемът, спрях всичко друго, освен кърмата и започна да наддава задоволително дори за педиатъра ни  Grinning


Карат ме с 10 процента захар. Питах за глюкоза каза НЕ.
Да ама бебо не иска вода и не го насилваме.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 845
Слънце, стискам палци!

Някой ми беше казал, че изписват бебетата от болницата едва когато наддадат или си възвърнат теглото при раждането.При нас не беше така.Но ако това е вярно, може при вас да са попресили нещата.
А иначе детето плаче ли?
Защото ако е гладно, според мен няма да имаш покой

# 30
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Slunce
Казаха и че е отслабнал в болницата, но на епикризата му пише че го изписват толкова колкото е роден! Shocked 3900гр, на консултацията 10 дена по късно е 3750 #Shocked направо си е за притеснение.


Честно да ти кажа, съмнявам се че са го изписали, колкото е роден, още повече, че се е родил голям ( доколкото си спомням бебетата губят определен процент от теглото си след раждане и съответно при по-тежките бебета, спадът е по-голям. Освен това, за да са точни и съпоставими двете измервания, трябва да са направени на една и съща везна.

# 31
  • Мнения: 3 777
Цитат на: marissha
Слънце, стискам палци!

Някой ми беше казал, че изписват бебетата от болницата едва когато наддадат или си възвърнат теглото при раждането.При нас не беше така.Но ако това е вярно, може при вас да са попресили нещата.
А иначе детето плаче ли?
Защото ако е гладно, според мен няма да имаш покой


Изписаха го отслабнал, но на епикризата не го пише.
Иначе бебчо не плача изобщо, много е кротък. Спи и се буди на всеки три часа да папка. Само нощем се буди по често от коликите и се кърмим по начесто тогава.

# 32
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Iva_D
( доколкото си спомням бебетата губят определен процент от теглото си след раждане и съответно при по-тежките бебета, спадът е по-голям.


до 10% е нормалния спад, доколкото си спомням...

# 33
  • Мнения: 6 206
Слънце, не плачи и не се притеснявай толкова много.
Ние стояхме с жълтеница до края на първия месец, дори щяха да му отлагат ваксината за хепатит, но никакви хапчета не е пил. И се оправихме.
И аз да кажа, че 80 гр хич, ама хич не е малко. Ние по това време изсуквахме 50-70 на ядене, а сега ела да ни видиш - 8,5кг, сигурно вече 9 кг бомбичка.
Целувки на малкия и спокойно.

# 34
  • Мнения: 2 051
Слънце, нямам какво да добавя към съветите и успокоенията. Обаждам се само за да те подкрепя.
И на мен ми се случи преди години лекарка да си демонстрира амбициите по подобен начин, та да ти кажа, хич не се оставяй на лошите мисли.  Да се разкарва толкова малко бебче в тия грипозни дни по поликлиниките е грозна работа.
Успокой се и си кърми детенцето. Много добре се справяш.
И сравнявай резултати от теглене само на една везна.

# 35
  • Мнения: 590
Слънце, бебетата с жълтеница са по-сънливи и сучат по-вяло. Кърми бебчо по-често  Grinning това помага и за жълтеницата. А 80 мл са направо супер за вашата възраст  Grinning

# 36
  • Мнения: 397
Слънце,
Не започвай с добавката. При мен се получи същото - когато детето беше на две седмици, казаха, че не наддавало и да съм почвала добавката. Да, но после като почна да наддава и няма спиране - по килограм и двеста на месец. След това пък казаха - прекалено много наддава, да го сложа на диета. Аз му спрях изкуственото мляко и то започна да си наддава нормално - по 600 грама. Много объркващи съвети дават лекарите, затова вземи намери педиатър, който разбира от кърмене, иначе, ако слушаш педиатрите, детето ти ще се отбие максимум след 2-3 месеца. А за количеството, което изсуква бебето ти - моето на два месеца изсука 30 мл. от едната гърда. Лекарката обаче беше запозната с особеностите на кърменето и каза да изчакаме  да видим колко ще наддаде за една седмица, а да не правим изводи от пробното кърмене, защото бебетата изсуквали различно количество мляко в различните часове на деня. Моят съвет е - не бързай с добавката.

# 37
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Слънце, мисля, 4е се справяш отли4но.
Не се притеснявай за жълтеницата по4ти вси4ки
бебета я изкарват. Моя бебо също беше жълт 20 дни, но се хранеше добре, пове4е разходки и се оправи.
Успех! Стискам палци на следващата консултация
твоя бебо да шашне доктора и да " с4упи" кантара.

# 38
  • Мнения: 3 200
И ние карахме тежка жълтеница, кърмех през 1-2 часа, никакво адаптирано мляко, въпреки, че ни го изписаха, ще ви мине. Щом билирубина не е с високи стойности няма нищо притеснително според мен.

Успех!!!

# 39
  • Мнения: 3 394
Цитат на: бубулечка
Имам впечатление, че си редовен посетител във форума и може би не веднъж си чела, че контролното кърмене е безподобна глупост.  А защо така си се поддала невежеството на разни медицински кадри да те подведе  Bulb
Бебето е на 1 седмица. Колко се предполага, че трябва да изсуче: 1 киуо?   #Shocked  #Shocked  #Shocked 80 грама е просто супер за вашата възраст.
Жълтеницата и тя ще мине, не бързай с наркотика Фенобарбитал, жълтеницата минава след 3-4 седмици, а не веднага след изписването на бебето.
И въобще къде си помъкнала толкова малко бебе на консултация  #Crazy То горкото не се е съвзело от раждането, не сте се нагодили един към друг, а някои хора вече имат изисквания кога, как и по колко да яде. Предлагам ти да покажеш  Hands Fist  и да караш спокойно както до сега.
Всичко върви перфектно!




Правилно!!! Слънце, забрави тези контролни кърмения и гледай да слагаш бебчо на гърдата , а не на биберона! И спокойно

# 40
  • Мнения: 3 777
Мили прекрасни мами,
Успяхме засега, след 6 дена сме наддали 200 грама, само от кърма. Така и не го дадох това адаптирано мляко Simple Smile  Много съм щастлива.
Само жълтеницата ни е още налице, но ходихме да му вземат кръв на бебчо и утре ще знаем как ще я лекуваме.

Благодаря ви много за подкрепата и милите думи.

# 41
  • Мнения: 2 051
Браво на бебун!
А като мине жълтеницата ще се разяде още повече.
Обади се да кажеш какво ще правите с нея.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 249
Чудесно!!!:) Браво на мама и бебо!!
Все така да продължавате!

# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Браво на вас! Все така! Grinning

# 44
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Slunce
Само жълтеницата ни е още налице, но ходихме да му вземат кръв на бебчо и утре ще знаем как ще я лекуваме.


ние още сме с лека жълтеница, но педито каза, че е нормално когато бебо е само на кърма да се задържи по-дълго..

# 45
  • Мнения: 3 777
Цитат на: vedrra
Браво на бебун!
А като мине жълтеницата ще се разяде още повече.
Обади се да кажеш какво ще правите с нея.


Жълтеницата не се маха, изписаха ни Фенобарбитал Cry
Ще ми се скъса сърцето, но явно няма друг начин.
Иначе за два дена кърмене сме наддали 100 грама, направо супер Simple Smile моята лакома мишка почна да яде като ламя.
Сега остава да сборим и гадната жълтеница.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 249
Слънце, вземи потърси второ мнение. Съвсем сериозно! Още нямате 3 седмици! Колко ви е билирубина?

# 47
  • Мнения: 3 777
Цитат на: Iva_D
Слънце, вземи потърси второ мнение. Съвсем сериозно! Още нямате 3 седмици! Колко ви е билирубина?


Потърсихме и втората лекарка каза Фенобарбитал, билирубина не знам колко е. Казаха че не е добре. Педито каза че ако види че се оправя бързо ще спрем веднага Фенобарбитала. Надявам се наистина да се оправим бързо

# 48
  • Мнения: 4 414
щом 2 броя доктори са казали Фенобарбитал, значи се налага...не се притеснявай - не е толкова страшно! кърми си си бебока и гледай да го излагаш на слънчице, когато има такова. това също помага за жълтеницата.
стискам палци да се оправите бързо!
п.п. дръж ни в течение

# 49
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Shali
Цитат на: Slunce
Според докторката трябва да яде 110 мл, първия месец.
120 втория. Не е лоша педиатърката, млада е и е семейна приятелка, но тези неща ме стресират. Добре че мъжа е твърдо с мен и одобрява всяко мое решение, иначе сигурно щях да лудна. Много ви благодаря и дано бебчо наддаде за тази една седмица.


ДО КРАЯ на първия месец трябва да се достигне количеството от 100-110 мл. и то за изкуствено хранените бебета които са на режим през 3 часа.Това обаче изобщо не важи за кърмените и още повече ако кърмиш на поискване.
Егати педиатърката, щом на десет дни трябва да яде по 110 мл. то на 5 месеца какви ли количества ще трябва да поглъща според нея Rolling Eyes


Само да кажа, че Юли като беше на една седмица пиеше по 60 мл. и дори връщаше...
80 мл. са предостатъчно!

# 50
  • София
  • Мнения: 3 662
Слънце, не се притеснявай за жълтеницата. Щом бебчо си има апетит и хапва в най-скоро време ще премине. Чак пък толкова ли сте жълти, че ви изписаха този фенобарбитал. Той и Виктор още е с жълтеница, но днес на консултацията докторката, каза че е почнал да се чисти. Телцето му вече е избледняло, има само леко по лицето и в очичките. Но при нас явно е наследствено, защото и Калоян ми беше доста дълго време така, а и баща им е бил 3 месеца, като при него се е наложило частично кръвопреливане.
Ох, стискам ви палци скоро да се изчистите! Успех!

# 51
  • Мнения: 3 777
Цитат на: asa
Слънце, не се притеснявай за жълтеницата. Щом бебчо си има апетит и хапва в най-скоро време ще премине. Чак пък толкова ли сте жълти, че ви изписаха този фенобарбитал. Той и Виктор още е с жълтеница, но днес на консултацията докторката, каза че е почнал да се чисти. Телцето му вече е избледняло, има само леко по лицето и в очичките. Но при нас явно е наследствено, защото и Калоян ми беше доста дълго време така, а и баща им е бил 3 месеца, като при него се е наложило частично кръвопреливане.
Ох, стискам ви палци скоро да се изчистите! Успех!


Жълтичък е и спи по цял ден, сега казаха че от Фенобарбитал щял да е сънлив...оттова накъде повече Shocked и при нас таткото е бил с тежка форма пред кръвопреливане, но се е отървал на косъм.
Лошото е че тати се смята едва ли не за виновен, а той няма вина за жълтеницата на бебо, но го изживява много тежко не иска да яде, много е депресиран. Безумна история, да минава и да свършва, че идват други неща.

# 52
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
Моята бебка все още папа по около 80-100 мл. кърма, а е почти на 2 месеца. И наддава като по учебник - вече е 6 кг. (е, роди се голяма - 4.5 кг.). Не се притеснявай, ще наддаде. А относно жълтеницата - моята душица беше с жълтеница месец и половина след раждането, оправи се съвсем на скоро. Не съм давала вода, не искаше да пие.

Общи условия

Активация на акаунт