КАУФЛАНД - тема 50

  • 58 188
  • 766
  •   1
Отговори
# 480
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте! Майка ми си купи хлебопекарна Bravissimo от преди две или три седмици. Досега не можа да изкара хубав хляб,а това е третата и хлебопекарна в живота. От 10 години си прави хляб само с машина. Вината на е в нея 😂 Някой друг с такъв проблем ?

# 481
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Момичета, тюрбаните видяхте ли Stuck Out Tongue Stuck Out Tongue Winking Eye

Аз само консерва за котето харесах. Може и праз да си взема.

# 482
  • Мнения: 27 486
Соул, хекът от понеделник /замразеният/ е малък, с кости...Аз харесвам замразеното филе от хек, пресованото на правоъгълничета 🙂
Давайте рецепти за ципура на фурна, че за известно време ще имам достъп до италианска ципура...и фурна имам...та да се възползвам 😃
Тюрбаните 100% памук ли са този път? Предишният бяха 75%.

# 483
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Соул, хекът от понеделник /замразеният/ е малък, с кости...Аз харесвам замразеното филе от хек, пресованото на правоъгълничета 🙂
Давайте рецепти за ципура на фурна, че за известно време ще имам достъп до италианска ципура...и фурна имам...та да се възползвам 😃
Тюрбаните 100% памук ли са този път? Предишният бяха 75%.
100% биопамук.

# 484
  • Мнения: 54 401
Скрит текст:
Някой има ли протектор за матрак от Кауфланд, дали е хубав и дали става?  И дали е от този вид с ластици или целият матрак покрива?
Скрит текст:

или
 

Имам различни. От тези с ластиците в момента ползам на Дитекс, много е стабилен. Преди имах на друг производител, не пропускаше, но се разшириха ластиците, а отдолу найлонът се накъса на места. Но пак изкара 5 години, не е малко. Дъщеря ми има с борд, доволна е. Ние заради кучето ги слагаме, че много цапа, като е в цикъл, а не търпи гащи.
На някой от тези, които имате, имаше ли на картинката на опаковката снимка с акари или подобни?

Не. Поне не си спомням.

# 485
  • Мнения: 2 285
Вдигнали били левъла... де, бре?!? Все същите циг**ски номера. Шоколади купувах и връщах миналата седмица, заради некоректни цени. Тези зеленките, нали ги виждате как небрежно са ги намятали при останалите:



Иначе за ципура и испански зехтин гласувам с две ръце и два крака. Много обичам. Ако някой реши, че зехтинът не му е по вкуса, веднага ще помогна в усвояването му... като бълг. политик еврофондове ще го усвоя тоз зехтинец любим. Wink

# 486
  • Мнения: 10 210
Долче, благодаря ти 🤗, ето защо хекът е на тази цена, разобличен е 😃, пропускам го. И аз взимам филето, мариновам го, но ми е малко тегаво да стържа люспите. 😥 Без люспи няма ли? 🤔

За ципурата - зависи много от фурната. Примерно, моята пече доста различно от тази на майка. За да стане хрупкава рибката, пека на 180 градуса с вентилатор около 45 минути, после още 10-на на 150 с вентилатор. Нищо не й слагам преди/при печене. После лимон и подправки на вкус.

Какви некоректни цени..връщат разлика при разминаване в цени. А тук може и клиенти да са нахвърляли, често се случва, пише си кое е намалено, трябва да се чете. Супер шоколад взимам от тях - тяхна марка, с лешници, с намалени въглехидрати.

# 487
  • Мнения: 2 285
Връщат разлики, ако човек си прегледа навреме бележката и ако му се виси на още опашки. Нали на това разчитат? Да, да, наясно сме с номерата - клиенти са омешали десетина бройки от скъпите с намалените... ОК.

Ципурата я обичам на фурна, увита с лозови листа или на грил-тиган.

# 488
  • Мнения: 68 642
Фурната, в която правя рибата,  ми е проста и стара, вентилатор няма, вратата зее...ципурата си става хрупкава винаги, независимо от фурната, зависи колко време ще се пече. Всяко нещо, печено по-дълго време, си се препича.

За другото.. на мнението на Алисса съм.

# 489
  • Мнения: 10 210
М..не, в моята не, точно защото е по-модерна фурна 😁. Прави това, което й кажеш. Може да препича, може да оставя влага в храната..според зададената програма и температура. Както й да е, Долче искаше насоки, споделих как е при мен.

# 490
  • Мнения: 5 093
Само аз ли не я виждам ципурата в нашата брошура, отворих и линка , който рано днес постнахте за новата брошура, пак не я виждам. На коя страница е?

# 491
  • Мнения: 10 210
Дани, стр. 18, горе вляво. Цената е със сирЕна, но самата ципура не е много фотогенична 🙂, може да се пропусне.

# 492
  • София
  • Мнения: 22 728
Долче, мойта печка не е с вентилатор, но слагам ципурата в тава, зехтин, не я осолввм много, защото не обичаме солено. Пека до зачервяване.  Нищо сложно няма. Зелена салатка, лимонче.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 22:03 от Amiamo

# 493
  • Мнения: 5 093
Дани, стр. 18, горе вляво. Цената е със сирЕна, но самата ципура не е много фотогенична 🙂, може да се пропусне.

Божеее къде била слята с пейзажа, ципура невидимка. 3 пъти разлиствах и упорито гледах да я търся.

# 494
  • Мнения: 3 729
Забърсах и аз една бутилка зехтин от промоционалния, дано не е от горчивите. Ако е, ще замине за готвене. Мернах балсамов оцет на Веда и грабнах една бутилка. Харесвам много ябълковия био оцет, дано и балсамикото е добро. Нарамих още сума ти дреболии.
На плод-зеленчука нямаше кьораво намаление и слава богу, че ми е омръзнало уж само да погледна, пък после да влача дисаги до вкъщи.
За другата седмица нищо не си харесах, но ако имам път натам, ще си купя малко ябълки и грозде.

Общи условия

Активация на акаунт