Каква раница за първокласник? Тема №3

  • 37 933
  • 494
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 11
LaughingLaughing
А случайно да сте виждали някъде този несесер или да се сещате за книжарници, освен Люмар и Кикиморско Царство, които да предлагат coolpack? Намерих го в два сайта ( веселан и готино.бг), но ми отказаха поръчката.

Несесери на кулпак видях в книжарница Елфите. Големи имаше, с 2, 3 ципа, не знам от тези дали имат. Имат сайт, но несесерите, които гледах в магазина ги няма в сайта им. Може да им пишете и да попитате. https://detski-igrachki.com/index.php?route=information/contact Имат подобни и на топгал. Аз бих заложила на тях.


Днес ходих със списъка...боли ме глава. Имаше още 2 мами със списъци и татко за раница. Таткото беше по експедитивен с раницата от мамите с тетрадките Laughing  Аз лично и колата не съм си избирала толкова време.
Получаваха някакви нови чанти за храна май и ще намина утре пак да погледна.

# 256
  • Мнения: 374
Голямата раница я избрахме, тя ще се носи в понеделник и взима в петък и сега чуденката ми е какво е най-удачно за ежедневно ползване за храна и вода - малка раничка, чанта през рамо? Някакви препоръки и съвети?
Малка раничка за вода , закуска и др.дребни неща. Може тази от градината.

# 257
  • Мнения: 1 276
Аз като чета какви пари се харчат за голямата раница, която детето почти не носи, защото е прекалено тежка, та направо ме е срам да кажа цената на малката раница за кутията с храна и водата. 8 лв.струваше в " Пепко" , по- късно се " оскъпи" с още 2 лв., защото се наложи смяна на машинката на ципа

# 258
  • Мнения: 534
В крайна сметка нашата голяма раница струва 1 стотинка. Да, една. И не ме е срам, даже съм много доволна.

# 259
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Аз като чета какви пари се харчат за голямата раница, която детето почти не носи, защото е прекалено тежка, та направо ме е срам да кажа цената на малката раница за кутията с храна и водата. 8 лв.струваше в " Пепко" , по- късно се " оскъпи" с още 2 лв., защото се наложи смяна на машинката на ципа
И аз много спорих с мъжа ми, че раницата за храна, термос и такива дреболии, която ще се носи ежедневно, ще е най-обикновена, а за учебници и тетрадки, която реално няма да носи, ще дадем грешни пари. Ама до развод не ми се стигаше все още Laughing

# 260
  • Мнения: 11 477
Аз като чета какви пари се харчат за голямата раница, която детето почти не носи, защото е прекалено тежка, та направо ме е срам да кажа цената на малката раница за кутията с храна и водата. 8 лв.струваше в " Пепко" , по- късно се " оскъпи" с още 2 лв., защото се наложи смяна на машинката на ципа
И аз много спорих с мъжа ми, че раницата за храна, термос и такива дреболии, която ще се носи ежедневно, ще е най-обикновена, а за учебници и тетрадки, която реално няма да носи, ще дадем грешни пари. Ама до развод не ми се стигаше все още Laughing
Ами точно така си е, иска ми се някой да ми го беше казал преди. Но предполагам, че не във всички училища има организация за оставяне на учебниците в шкафчета.

# 261
  • Мнения: 2 255
Аз пък предпочитам да направя еднократно по-голям разход, но да купя вещ, която е издържлива и ще служи няколко години. Затова и подбирам цветове, които да стават и за по-голямо дете. С раницата на голямата се получи, да видим сега как ще е. Преди беше Херлиц air go, сега заложихме на backup. За съжаление не мога да намеря качествени бутилки, или са неудобни, или се чупят части от механизма на затваряне.

# 262
  • Мнения: 2 114
Бутилка мога да препоръчам на Брита, много сме доволни.

Аз съм в издирване на малка ежедневна раница, но нищо не харесвам все още....Някакви предложения.

# 263
  • Мнения: 4 761
Всеки има различни разбирания за нещата. Но да споделя, че раницата на сина ми се използва вече пета година, никъде няма изтъркано или скъсано, дори захабено, а се хвърля и рита безобразно и се носи всеки ден. Синът ми сам си носи раницата (само мога да извадя някой учебник, ако преценя, че е прекалено тежка). За мен това са едни от най-смислено дадените пари и не съжалявам. Не бяха никак малко, но определено раницата си заслужава всеки цент.

# 264
  • Sofia
  • Мнения: 5 936
Аз на моите (1-ви и 3-ти клас) купих скъпи раници (тип кития) с надеждата да са добре за гръбчетата. Само те ще си ги носят. Също така раниците ще се носят всеки ден, а няма да се остават в понеделник и взимат в петък. Но в училището ще стоят учебниците и материалите по музика, изобразително изкуство, технологии и предприемачество, както и гуменките/маратонките за физическото.

# 265
  • Мнения: 1 679
Да вметна и аз нещо-дадох препоръка за раници  Belmil,но все още не бях я носила аз (сега е втори клас) понеже главно баща му го водеше/вземаше в 1-ви.Тази година имат повече учебници и помагала и си е доста тежичка,аз му я нося като го взимам.Ами да ви кажа адски е удобна,не вярвах че може да има разлика от раница до раница,но има.Презрамките са доста дебели и меки съответно,а гърбът е ергономичен и има нещо като възглавнички,които реално обират луфта между раницата и гърбът на носещия я.Дано е невредима и след тази година 🙃
Така че,хора,не сте дали грешни пари,повярвайте. Wink

# 266
  • Мнения: 4 723
https://www.ozone.bg/product/astra-502021002-uchenicheska-ranitsa-ab330-game-go/
Наистина ли са 1 кг тези раници? Много ми се струват.
Синът ми е 5 клас, но малък на ръст и кг. и му търся по-лека и компактна раница.
Сега е с тази, но страничните джобове са скъсаха, вътре плата между преградите също.
https://www.ozone.bg/product/uchenicheska-ranitsa-hd-200-head-2/
Не искам вече да има толкова прегради. Едно основно отделение, второ за несесер и по-малко за разни дреболии (тефтерче, телефон).

# 267
  • София
  • Мнения: 8 639
Възможно е. Това е голяма раница за голямо дете, за първокласник ще дойде доста обемна. Не пише литрите, но диапазонът, който гледах и са подходящи за първокласник и да не е по-голяма от него е от 20 до към 23литра.

# 268
  • Мнения: 3
https://www.ozone.bg/product/astra-502021002-uchenicheska-ranitsa-ab330-game-go/
Наистина ли са 1 кг тези раници? Много ми се струват.
Синът ми е 5 клас, но малък на ръст и кг. и му търся по-лека и компактна раница.
Сега е с тази, но страничните джобове са скъсаха, вътре плата между преградите също.
https://www.ozone.bg/product/uchenicheska-ranitsa-hd-200-head-2/
Не искам вече да има толкова прегради. Едно основно отделение, второ за несесер и по-малко за разни дреболии (тефтерче, телефон).

Колкото по-тежка е раницата, толкова по-голяма тежест може да поеме. Мешка за физическо или спортна раничка за колело вероятно тежат по 200 - 300 гр., колкото е вложено в тях като материал.
А на една качествена раница би трябвало и вътрешните прегради да са изработени от по-качествен плат и не би следвало да се късат. Така мисля аз. Затова си държа на марката, която съм установила, че наистина изпипва всеки детайл.

# 269
  • Мнения: 4 761
На сина ми раницата тежи 750 грама и е с вместимост 21 литра. Марката се хвали, че това са най-леките на пазара от този тип. Нашата отпочна пета година.

Общи условия

Активация на акаунт