Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Каква раница за първокласник? Тема №3

• 4 026
  • 73
  •   1
Отговори
# 1
  • Бургас
Лелеее, цяла тема имало 😯
С твърдо дъно ли да е или да не е 😄
Досаден спомен от учиническите ми години е как слагам раницата на пода до чина, а тя все се килва настрани, напред, пада. Само не стои изправена.
И страничен джоб без закопчаване да има, за да е удобно да вкарва/ изкарва шишето.

# 2
  • София
Гледах модели на някои фирми, които са с твърдо дъно. Раниците същевременно бяха доста леки-по 600-700гр. Та според мен за малък ученик си е добра идея. За големите почти всички са меки, да не кажа, че не съм виждала с твърдо пластмасово дъно.

# 3
  • София
Ходих днес до Джъмбо и взех голяма раницa за учебниците, които ще стоят там.
Цените са от 14.99(за по-елементарните) до 60лв.
Взех тази с космонавта от долните снимки. И двете раници са по 19.90, 750гр. тежат, в ъглите долу на дъното имат нещо гумено, което предпазва от цапане и прокъсване. Не блестят с качество, но за 20лв смятам, че са супер. Та ако някой търси раница до такава сума, мисля, че има какво да се види.
Макар, че примерно за 65-69лв има и такива на Coolpack
Скрит текст:

# 4
  • София
Здравейте. Записвам се в темата, защото ще имаме първокласник и съм в процес на избор на раница. Детето е високо за 1 клас - 144 см и затова ще вземем по-голяма раница. Спрях се на Coolpack, като марка (по препоръка). Препоръчаха ми и Gabol, но нещо не успях да харесам десен. Вчера с детето гледахме раниците и той си избра ето тази:
https://www.hlapaci.com/product-1204/ranitsa-coolpack-strike-par … v8Wv6dGnAQlkqPTq0
На мен ми се вижда малко детска, но се чудя дали да не вземем нея, все пак той си я е избрал. Аз лично исках нещо по-семпло.
Несесери имаме 3 - два са с цип от отварящите се, в които всичко е подредено и един мек, в който да се нахвърлят нещата. Честно да ви кажа, моят не е от най-подредените, а и на мен лично с тези ластици ми е страшно трудно. Мисля да го пратя с мекия, ако няма изискване точно какъв да е несесера.

# 5
  • София
Харесах една раница на Coolpack и аз, но се чудя дали не е огромна за моето девойче? 44/32/15. Ще е първи клас, 123см

# 6
  • Варна
Вчера с детето гледахме раниците и той си избра ето тази:
https://www.hlapaci.com/product-1204/ranitsa-coolpack-strike-par … v8Wv6dGnAQlkqPTq0
На мен ми се вижда малко детска, но се чудя дали да не вземем нея, все пак той си я е избрал.
Вземи му я на детето, не е апартамент, догодина ако реши, че му е детска ще вземете нова. Аз съм на принципа, че все пак е за него, значи трябва то да си я хареса.

# 7
  • София
Моят е дребен(около 114см) и добре му стоеше тази https://coolpack.bg/uchenicheska-ranitza-coolpack-strike-s-cupcakes-1.html в друг десен. И рових къде ли не да намеря същия модел(явно е миналогодишен) в десена, който искаше(черна с ракети) .
Тй много искаше тази с ракетите и Лед светлината, но за него щеше да е голяма.
Акп детето е над 120см, мисля, че ще са добре раниците, които са с размери над 40см(42, 44, 46)

# 8
Моят син е 134 см.  Тази е раницата https://www.ozone.bg/product/ranitsa-coolpack-vance-hyde/

# 9
  • София
Аз в озон харесах тази https://www.ozone.bg/product/cool-pack-ranitsa-coolpack-strike-ice-cream/
Някой дали я е виждал на живо? На картинка е много весела. Чудя се дали няма да са много ярки цветоветв.

# 10
Аз в озон харесах тази https://www.ozone.bg/product/cool-pack-ranitsa-coolpack-strike-ice-cream/
Някой дали я е виждал на живо? На картинка е много весела. Чудя се дали няма да са много ярки цветоветв.
На мен много ми харесва Simple Smile Не съм я виждала на живо, но съм и пристрастна към марката Simple Smile

# 11
Ние последно се спряхме на тази https://coolpack.bg/uchenicheska-ranitza-coolpack-joy-s-dark-night.html
Само се чудя, дали да поръчвам, да не вземе да свърши или да поизчакам някое намаление?!...

# 12
  • София
В озон няма ли я?

# 13
  • София
Аз си мисля, че намаления ще пуснат макс седмица преди 15.09. Преди това сигурно ще си държат редовни цени, ще са намалени стари модели.
Съмнява ме да свърши No Mouth Но кой пък знае...

# 14
Няма я в Озон, самата раница се появи преди седмица, явно е от нова колекция. Има я само в няколко сайта...
Бяхме харесали други, че дори и по-скъпи, но тази е идеалната!
Освен нея са пуснали и още няколко нови разцветки, едната - с динозаври също е много симпатична.
До септември няма да чакам със сигурност... Най-много седмица.

# 15
Ах,от кога търся такава тема... 😀 ,за да събера малко отзиви от мами на ученици.Много хвалби за Габол от родители и за Белмил от книжарка,та взехме такава.На мен мн не ми допадат цветовете,но детето си я хареса и затова нея взехме,отделно държеше да е на тема футбол https://www.molivko.com/ranitsi-belmil/ranica-belmil-football-338-35-5 Като цяло се навих да дадем 70лв  само,защото казват,че са качествени,дано са прави.Само нз защо в сайта пише,че има 2 год гаранция,на етикета на самата раница пише 1год,а след като им пиша на e-mail и задавам въпроси,никой нищо не ми отговаря... 🙄

# 16
  • гр. София
Включвам се случайно, докато търсех отзиви за раници. Майка съм на четвъртокласник, който вече четвърта година ще кара със такава раница
Изключително удобна и много, ама много здрава раница. Определено си заслужаваше 130 лв преди 3 години, но гледам, че и сега са такава цена. Плата не е мръднал, а се влачи, дърпа, много експлоатация. Просто не вярвах, че ще издържи толкова време 😁 така че, не му мислете, заслужават си Wink

# 17
  • София
Днес поръчах тази, която си хареса детето:
https://www.emag.bg/ranica-cool-pack-strike-party-time-mnogocvet … 243/pd/D965K3MBM/
Пише обаче, че е 29 литра. На друго място видях литрите, иначе в емаг само размери са дадени. Наистина е голяма, имаше я някъде из мрежата на картинка с дете, което я държи, но мен това не ме притеснява, защото, както писах, моят е висок за първокласник - 144 см. Към нея поръчах и торба за физическо тип мешка, да са му комплект.

# 18
  • София
Да, за такава височина ще е добре. Моят племенник е доста висок, обаче и той не достига вашите размери. Сега ще е трети клас и е между 145 и 150. А го смятахме за висок първокласник Satisfied Моето е скромничко 114см. и тези раници са му огромни. 
Хубава е раницата, забавна. Повечето момчешки или са черни с някаква картинка, или просто някакви шарени черти...тук таме военна емблема или динозавър Rolling Eyes  Ще рече човек, че детето, като стане на 6-7 и вече не обича животни, цветя,, растения, дъги, слънца и животни, различни от вълци и динозаври.

# 19
  • София
Да, за такава височина ще е добре. Моят племенник е доста висок, обаче и той не достига вашите размери. Сега ще е трети клас и е между 145 и 150. А го смятахме за висок първокласник Satisfied Моето е скромничко 114см. и тези раници са му огромни. 
Хубава е раницата, забавна. Повечето момчешки или са черни с някаква картинка, или просто някакви шарени черти...тук таме военна емблема или динозавър Rolling Eyes  Ще рече човек, че детето, като стане на 6-7 и вече не обича животни, цветя,, растения, дъги, слънца и животни, различни от вълци и динозаври.

Да се надявам, че ще му е забавна и след 1-2 години, че не ми се сменят раници всяка година. Simple Smile)) Аз единствено се притеснявам да не каже догодина примерно, че му е много детинска.

PS: От Емаг ми отказаха поръчката и вече пише, че раницата е изчерпана. Пуснах поръчка към друг сайт, дано да отговорят. Има я на 3-4 места онлайн. Ако не, ще търсим друго.

Последна редакция: ср, 18 авг 2021, 16:40 от Spastik Children

# 20
  • Пловдив/София
Въпрос, къде мога да разгледам хубави раници и други ученически пособия на живо с детето? Декатлон има ли подходящи? В Джъмбо има ли нещо над средно качество? По принцип учебниците са в шкафче от понеделник до петък, но все пак искам хубава раница, с много отделения и детето да я хареса (момче)

# 21
  • София
Въпрос, къде мога да разгледам хубави раници и други ученически пособия на живо с детето? Декатлон има ли подходящи? В Джъмбо има ли нещо над средно качество? По принцип учебниците са в шкафче от понеделник до петък, но все пак искам хубава раница, с много отделения и детето да я хареса (момче)

Книжарница Lumar https://lumar-bg.com/ в the Mall, в Ориндж също има доста раници. Четох и за Кикиморско Царство, близо до Парадайс, но не съм ходила още.

# 22
За Пловдив - книжарница Джулия до "101 балона" в центъра.

# 23
  • София
Lumar имат магазин и е големия търговски център до метрото на бул.Малинов. продават не само Coolpack, ами и други марки.
Аз все пак бих отишла в The mall. Там на едно място са Лумар и няколко книжарници, в които има раници и ученически неща. Наведнъж ще може да разгледате доста. Ное онзи ден така направихме и накупихме всичко по списъка, както и чанта за физическо(раницата вече я имахме).

# 24

В ‘Кикиморско царство’ зад мол Парадайс преди две години имаше много голям избор. С днешна дата ми се струва, че има избор в книжарницата на Сиела в мола на Опълченска - признавам обаче че не съм търсила конкретно. Просто ми се набиха в очите раниците.

# 25
  • Пловдив/София
https://www.emag.bg/ranica-cool-pack-strike-party-time-mnogocvet … 243/pd/D965K3MBM/
Пише обаче, че е 29 литра. На друго място видях литрите, иначе в емаг само размери са дадени. Наистина е голяма, имаше я някъде из мрежата на картинка с дете, което я държи, но мен това не ме притеснява, защото, както писах, моят е висок за първокласник - 144 см. Към нея поръчах и торба за физическо тип мешка, да са му комплект.
И ние взехме същата, но с картинки на спайдърмен. Моят е висок около 127-130 (не съм го мерила скоро), седи му голяма, но я хареса и после не пожела друга. Отказа категорично да ходим в друг магазин, гладен бил, явно мъжете са си мъже Simple Smile) Никакво вълнение за тетрадки, само несесер си хареса, всичко друго сама ще купувам.
Изглежда ми удобна, че е с три джоба, удобен гръб и две години гаранция уж, ако не загубя бележката. До няколко месеца ще му пасне на ръста, да не ме е яд.

# 26
  • София
И ние взехме същата, но с картинки на спайдърмен. Моят е висок около 127-130 (не съм го мерила скоро), седи му голяма, но я хареса и после не пожела друга. Отказа категорично да ходим в друг магазин, гладен бил, явно мъжете са си мъже Simple Smile) Никакво вълнение за тетрадки, само несесер си хареса, всичко друго сама ще купувам.
Изглежда ми удобна, че е с три джоба, удобен гръб и две години гаранция уж, ако не загубя бележката. До няколко месеца ще му пасне на ръста, да не ме е яд.
Ние я поръчахме от един онлайн магазин, но чак в Троян - Хлапаци. Добре че я имаше. От второто място също ми я бяха отказали и направо се бях насочила към друга, която детето с малко компромиси избра. Обаче я намерихме.
Купувахме всичко заедно - тетрадки, моливи, флумастри и т.н. Интересно му е. Сам си избра всичко. Даже дънки мери, понеже са към униформата.
Скрит текст:
Има панталон към униформата, от нещо като дънков плат, но не ми хареса модела, а и класната каза, че може отдолу с дънки.
Той не иска да мери дрехи по принцип, но щом е за униформата, слуша.
Чакам сега мешката, която е от същия десен, за физическото. Голямо вълнеие, голямо нещо. Simple Smile

# 27
  • София
Моят тръгна с ентусиазъм, като пазарувахме, но скоро му писна и като влязохме вече да мери панталони(че нали е голям вече, не може само с анцузи Smiley ) и очевидно му беше писнало и мрънкаше.  Аз още помня преди години, като търсихме бална рокля за мен с майка ми. Ядохме едни фалафели на Пиротска и така ми се разбълбука корема, че в поредния магазин тя хареса една огромна лилава рокля и само да се свършва казах-Да Laughing Тя и досега си е красива рокля, но доста тежка и бих избрала нещо по-парти изглеждащо. После бях с хранително натравяне, нея я размина Satisfied
Аз малко слагам стоп на пазаруването, докато се изясни ще ходят ли въобще. Ще чакам на 8-и родителската среща. Макар, че ми оставта само 2-3 дреболии, другото е купено.

# 28
  • Бургас
Аз като видя една дреха, знам дали ще му стане. Ако се съмнявам - оглеждам се за дете с неговия ръст из магазина и моля родителя само да доближа дрехата до детето, за да преценя. Досега само усмивки съм срещала, хората са доволни, че могат да съдействат. Гледам да пазарувам без него, че с него ееее оле мале 😄 За обувки - изкарвам стелка на обувки, които му стават, налагам на лист или картон, изрязвам и тръгвам да купувам обувки. За усилище му взех три чифта черни дънки - семпли, без разни джобове, бродерии и протъркано. Търсих, търсих и накрая намерих намалени на 15лв. в един иначе доста скъп магазин в мол-а.
Дези, с лилава рокля си представям и кошничка с цветя 😄😊 На нас сигурно още работи са ни необходими, но не знам какви все още.

# 29
  • Варна
Какви панталони купувате? Моят син в 1 и 2 клас си ходеше с долнище на анцуг в дните, в които имат физическо, в другите дни с дънки. Панталон обу само за първия учебен ден.

# 30
  • София
И аз се надявам да е удобно да ходи с анцуг в дните, в които имат физическо. Той е срамлив, дори гащите се избират специално сега в градината, защото явно другите деца забелязват кой какви има Rolling Eyes
Иначе пазарувам обикновено без него. В Пепко харесах едни панталони, мислех да му взема 122(има такива на ХМ и леко са му дълги, но ги подгъваме) и като премери на място се оказа, че и 116 са му огромни на кръста и дълги, та взех 2бр. 110, колкото за началото, пък после ще докупуваме. Поне има малък брат, който носи дрехите му 1 година напред, че е по-едър, ще ги износи после. Взимам тъмни, желателно без много апликации, но не искам и твърде много да го черносам детето, аз съм фен на шарениите и гледам да има някаква закачка. 

Май ще ни се скарат, че не говорим за раници Grinning По-добре в темата за първокласниците да си обсъждаме.
Надявам се да ходят поне някакво време на училище, детето много се е ентусиазирало да си ползва нещата, слага си раницата час по час и я пълни с някакви неща.

# 31
  • София
Ами аз отидох в мола и се заврях в H&M - нищо, в Reserved - нищо и накрая в Пепкото му купих 7 панталона за около 80 лв. Еми сори, исках нещо скъпо да взема, но в Пепкото не само са евтини, ами и моделите много ми допаднаха, а имат доста еластан и му бяха удобни. Размер взехме 152, тези му станаха. Той не е много слабичък, освен че е висок.
И от една майка на по-голямо дете в нашето училище разбрах, че в дните, когато имат физическо, ходят с долнище на анцуг. Взех два тъмно сини тип анцуг, а другите бяха две панталончета с ластик и връзки отгоре и две тип дънки пак с ластик и връзки, само едни дънки са с копчета. Имаме и един що-годе по-официален панталон, купуван преди, той е за 15-ти и много се съмнявам да го облече след това пак.
И за да не е спам само - раницата ни е с твърд гръб, но не е с твърдо дъно. С майки от градината си говорихме и някои смятат, че твърдото дъно е важно, други смятат, че по-добре да не е с твърдо дъно, защото то я прави много обемиста, дори когато е празна.

# 32
  • София
Да, твърдото дъно ги прави обемни, но пък реално ние не търсим да се мушкат лесно в гардероб, а да събират багаж. Мислех, че ги прави по-тежки, но някои от най-леките раници, които видях са с твърдо дъно(тези на Белмил, например). Малките деца повече ги тътрят и ги защитава от прокъсване долу. Ако ги слагат под чина може да клюмат и падат. Не, че е края на света и може просто да се облегнат някъде(това, ако няма специално място за поставяне).  Нашата не е с твърдо дъно, но я водят за преходи и е малка на литри-тясна, но дълга. Тази, която взех за учебниците в училище е с гумирани части отдолу, но не по цялото дъно, само ъглите.

# 33
Здравейте, аз също съм майка на бъдеща първокласничка. Тя е едричка -140+ , а и е пухкава, та й поръчвам от лсу основно, там има много намаления постоянно.
 Ние раница взехме отдавна от озон, имаше някаква промоция, та взехме тази https://www.ozone.bg/product/pulse-ranitsa-blast-violetova-wave/ … OHjsaAs-cEALw_wcB
Беше 45 лв и взехме мек несесер пак на пулсе за 10ина лв. Беше още края на април.
Скоро си хареса и твърд такъв та взехме и такъв. Така или иначе ще й трябва
Не знам как е, тепърва ще трупаме опит дали е подходяща. Но от други майки знам, че трябва да събира блокчето за рисуване, а то не е малко. Всичко останало от списъка сме взели.
 Взела съм й маратонки, кецове, рокли, анцузи, все пак мисля че ще имат присъствено обучение. Взехме и кутия за храна от пепко, ще видим дали ще е удобна.

Последна редакция: нд, 29 авг 2021, 08:48 от Elsi86

# 34
Аз поръчах koolpack 24л, но дойде 27л. Вижда ми се голяма и ще опитам да я заменя

# 35
  • София
Аз поръчах koolpack 24л, но дойде 27л. Вижда ми се голяма и ще опитам да я заменя
И нашата е 27 л, но предпочитам да има повече място.

# 36
  • Варна
Много ли е голяма разликата? Мен ако питаш, ако не е фрапантно не заменяй. Първо - основно вие ще носите раницата в 1 клас и второ - така бързо растат децата, че няма да усетиш как ще му дойде таман.

# 37
  • Точно където трябва
https://mousetoys.eu/product/28482/gabol-uchenicheska-ranitsa-s- … elenia-uendi.html
Тази избра детето. И никоя друга от стотиците показани не хареса

# 38
  • София
И аз мисля, че 27 литра не е твърде много и не бих я заменила. Освен това ако не се напълни, няма да тежи повече от 24-литровата, пълна със същите неща. Само изглежда по-голяма на гърба на малките ученици, но те бързо растат, а и наистина родителите предимно носят тази раница.

# 39
https://mousetoys.eu/product/28482/gabol-uchenicheska-ranitsa-s- … elenia-uendi.html

На мен много ми харесва - хем е шарена, хем не е прекалено. Да си я ползва със здраве детето!

# 40
  • София

На мен много ми харесва - хем е шарена, хем не е прекалено. Да си я ползва със здраве детето!
Много е хубава. Взимайте я Simple Smile

# 41
  • Точно където трябва
Взех я, доставиха ми я вече. Даже и два несесера към нея поръчах. Обаче очаквах единият да е от тези твърдите, дето всичко се нарежда по местата, а той не е. Може да е по-добре, че тя едва ли ще подрежда. Големичка ми се вижда, но е 23л. А тук като чета за 27 се чудя да не е пък малка. Ошашках се. Лекичка е. Онзи ден гледах лидълските. Хич не са лоши, с прегради, даже нещо, дето не знам какво е. И колан за кръста и пред гърдите. Тази няма такива екстри. Онази само ми се стори по-тежка.

# 42
  • София
23 литра си е нормална за първокласник. 27 им е голяма на повечето, но ако детето е по-едро ще му е ок.

# 43
  • Точно където трябва
Благодаря за окуражаването. Имах нужда някой да ми каже, че не съм сгрешила.

# 44
  • София
Майки с опит ми споделиха, че за децата е по-лесно да имат несесер без прегради, просто от тези, в които всичко е нахвърляно. Другите им били сложни и бавно се оправяли с тях.
На нас ни дойде раницата-мешка за физическо. Ще видим за какво ще я ползваме, че физическото в 1 клас е във филиала и там вътре играят с гуменките, с които стоят вътре.
Скрит текст:
При нас 1 клас е нещо като преход между градина и училище. Децата са в отделна сграда - филиал, която е малко като детска градина и вътре се стои с пантофи. Казаха да им вземем гуменки, за да стават за физическо.

# 45
  • София
И при нас пише, че уж имитирали обстановката от градината, но си е училище и според мен е само на думи 🤣 Те си стоят с обувките, ще му взимам някакви гуменки за салона. Имам надежди, че поне в началото ще играят навън на двора и ще е с маратонките му. Че ползваме особени обувки и нещо не откривам подходящи гуменки.

# 46
  • Варна
Майки с опит ми споделиха, че за децата е по-лесно да имат несесер без прегради, просто от тези, в които всичко е нахвърляно. Другите им били сложни и бавно се оправяли с тях.
Не съм изобщо с подобни наблюдения аз. Много по-лесно е да откриеш черния молив или химикала, когато всичко е подредено, вместо да отвориш ципа и да го издирваш измежду още 55 молива, химикала, линийки, гумички и подобни. Никакъв проблем не е имал синът ми с подреждането, даже напротив, много държеше всичко да си нарежда така, както е свикнал, за да може с един поглед да си открива това, което му е нужно.

# 47

И моите наблюдения са такива. Моят дори не си прави труда да се оправя с подобни неща. Но той по принцип не е подреден - подрежда само книги и лего, защото това го интересува. Всичко останало е в насипно състояние.

Вие преценете доколко детето ви е склонно да пъха моливче по моливче.

# 48
  • София
Моето дете, въпреки, че  е момиче и се предполага, че трябва отвътре да й идва да е подредена, хич не я бива в реденето и подреждането. Въпреки това несесер спрегради й беше много удобен в първи клас. Сега за втори клас пак ще  е такъв. Всяко моливче си прибира на мястото и дори стана много бърза, така че не се бави да вади  и прибира.

# 49

Взехме тази. Аз също реших да е голяма, тя ще я носи само вътре в училище. Баткото беше с тип кутия, много здрава, но и обемна  и неудобна за мен 😊, а и сега ми се видяха много детски. Несесер твърд, чакам утре в Лидл, ползва и сега и ги харесва.
elliee 🥰 радвам се да те видя, много хубава е раница сте избрали да се ползва със здраве.
И на всички други пожелавам здраве и успех в училище и спокойствие на родителите 😉.

# 50
  • Точно където трябва
mama Irina, радвам се, че те засичам тук!
Успешен старт на всички първокласници!

# 51
  • Бургас
Раницата с котенцата и лапичките е невероятна! 😊

# 52
Katerun, благодаря! Госпожицата си я избра. Искаше ми се да не е с тези светли ципове, но пък всичко друго отговаря на моите изисквания и реших да я вземем. И все пак най важно е да си я харесва и да  ходи с желание на училище 🙂.

# 53
  • Точно където трябва
Раницата и е страхотна, mama Irina.
Аз исках малко по- тъмна, но тя от 1000 предложени се хвана за тази и откровено розови отказа . Все пак тя ще я носи.

# 54
Здравейте! И за моето дете търся раница, но вече за 5-класничка. Попаднахме на марка street. За първи път я виждам. Кажете нещо за марката?

# 55
  • София
Между другото фирми като Coolpack са разпродали почти всичко, особено за 1-4 клас. Едвам купихме вчера раница за първокласничката. Оказа се, че са малка фирма и повечето раници на сайта уж ги има, но реално ги няма. Та, ако някой все още се чуди, да се поразбърза.

# 56
Тази година вносът на Coolpack е бил много малък, така ми казаха на мен, след като от няколко сайта ми отказаха желаната раница.
Като видях, че и другите размери със същия десен се изчерпват, бързо склоних на следващата големина 24л и малко по-различен външен вид. След ден свърши и тя.
Така въпросът с раницата го решихме...
Но сега се чудя, какви обувки/маратонки да му взимам. Ще прекарва в училище над 9 часа, ще му се съсипят краката. Бях приготвила два чифта на Уайкики и ботушки пак от тях, но сега не знам дали изборът е удачен?! Вие на какви марки, щадящи краката, ще заложите?!

# 57
  • София
Тук има тема за първокласниците https://www.bg-mamma.com/?topic=1322820.345 Там обсъждаме всичко останало покрай подготовката. Пиша го, за да не ни скастрят модераторите, че обсъждаме други неща, освен раници...и да ни секнат ентусиазма Laughing
Иначе и мен ме тормози въпросът с гуменките за физическо.

# 58
  • Варна
Тази година вносът на Coolpack е бил много малък, така ми казаха на мен, след като от няколко сайта ми отказаха желаната раница.
Като видях, че и другите размери със същия десен се изчерпват, бързо склоних на следващата големина 24л и малко по-различен външен вид.

Здравейте, може ли линк или снимка на модела раница, който първоначално сте харесали и е по-малък от 24л. Аз също се насочих към тази марка, но поглеждайки в описанието, всичко ми си стори огромно на см , а искам възможно най-малка и лека раница.

# 59
Amica, тази беше първият ни избор
https://www.moliv.bg/bg/uchenicheski-ranici/coolpack/ranica-cool … -joy-s-dark-night
Всички, които са именувани Joy S, са 21 литра.
Взехме тази, също е много хубава https://gotino.bg/bg/ranica-coolpack-spiner-termic-m-dark-night/p2092.html
Не е кой знае колко голяма,но пада под дупето на детето - 124 см е висок той. Така или иначе ще му я носим ние и ще се взима само в петък. Ще дорасне за нея.

# 60
  • София
Моят син е дребос и мери тази(мисля че беше 21л, но в този сайт пише 19л) https://uwear.bg/uchenicheska-ranica-coolpack-strike-s-dinosaurs и му стоеше приемливо. Strike S е серията, пишете Coolpack Strike S и ви показва разни десени по сайтовете. Първоначално бяхме харесали тази, писах на хората от Лумар и ми отговориха, че е 23л. https://www.moliv.bg/uchenicheski-ranici/coolpack/sveteshta-uche … ack-rockets-joy-m Ходихме на място и му беше огромна. Имат една с регулираща се височина на презрамките-хубава идея, но и тя беше огромна. 

Иначе, най-малките са тези, които ги водят за градина. Toby и Mini са сериите https://coolpack.bg/za-preduchilishtna-vazrast.html

# 61
Днес обикалях със сестра ми, за да изберем раничка за племенницата ми. Трябва да ви кажа, че категорично в Кикиморско царство до Парадайз https://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/shops.php има най-голям избор. Обиколихме навсякъде. Там имат невиждани количества Herlitz, Cool Pack, Belmil, Arsuna, Topgal и още за които не бяхме подготвени и лично не запомних. Което повече ме учуди, момичетата са готови да ти обяснят всички плюсове и минуси на всяка раница, и не клоняха към нито една от тях, а ни оставиха да си направим спокойно избора. Спряхме се на Herlitz и на Arsuna, и оставихме капаро, за да ни запазят до утре, докато малката осмисли окончателно цвета.
Ето кои избрахме:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … roducts_id/126097
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … roducts_id/130465
Имат и доста аксесоари, боклучета и каквото се сетите. Стояхме около 40 мин. и решихме да продължим утре, че влезнаха още клиенти.
Преди това ходихме къде ли не. В ориндж имат само техните прехвалени и тънки ранички, както и няколко скъпарски, лицензирани, които бяха в пъти по-лоши от Arsuna и Herlitz. В Люмар в мола нямаха Herlitz, Topgal, Belmil, за да сравним. Имаха само Arsuna и Cool Pack. В Сиела няма почти нищо. В Хипо и Комсед само боклучави, но те и не са специализирани в раниците. В Бууктрейдинг се опитаха да ни убедят да купим от огромният им асортимент от цели 3бр. Belmil... Пълен абсурд беше. Като цяло радвам се, че успяхме да сравним всички марки, които си бяхме набелязали в Кикиморското царство и за поредно дете направим избор, който за нас е правилен. Там са прекалили с моделите и марките, но поне може да се избере. Simple Smile
Утре продължаваме, че освен да вземем раницата, все още не сме избрали стол. Някой знае ли магазини с голяяяямо разнообразие от столове за бюро? Не искам да обикалям по магазини с по 2-3 стола и всичко останало по каталог и не в наличност.

# 62
  • Варна
Много благодаря! Purple Heart

# 63
Не съм изобщо с подобни наблюдения аз. Много по-лесно е да откриеш черния молив или химикала, когато всичко е подредено, вместо да отвориш ципа и да го издирваш измежду още 55 молива, химикала, линийки, гумички и подобни. Никакъв проблем не е имал синът ми с подреждането, даже напротив, много държеше всичко да си нарежда така, както е свикнал, за да може с един поглед да си открива това, което му е нужно.

Аз също съм на мнение, че е по-удобно всичко да е пред очите на детето и подредено. Нали идеята е и да ги научим да подреждат, а не на хаос. Отваря ципчето, разгъва и всичко му е пред очите. Между другото има хубави несесери на Arsuna, които днес открихме, които са 2 в 1. Твърд несесер с цип и в него малко несесерче. До сега не бях обръщала внимание, че има и такъв вид. Много удобен ми изглежда. Ето това имам предвид:

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … roducts_id/130472

# 64

Взехме тази. Аз също реших да е голяма, тя ще я носи само вътре в училище. Баткото беше с тип кутия, много здрава, но и обемна  и неудобна за мен 😊, а и сега ми се видяха много детски. Несесер твърд, чакам утре в Лидл, ползва и сега и ги харесва.
elliee 🥰 радвам се да те видя, много хубава е раница сте избрали да се ползва със здраве.
И на всички други пожелавам здраве и успех в училище и спокойствие на родителите 😉.
Ако може да питам, откъде взехте раницата?

# 65
Amica, тази беше първият ни избор
https://www.moliv.bg/bg/uchenicheski-ranici/coolpack/ranica-cool … -joy-s-dark-night
Всички, които са именувани Joy S, са 21 литра.
Взехме тази, също е много хубава https://gotino.bg/bg/ranica-coolpack-spiner-termic-m-dark-night/p2092.html
Не е кой знае колко голяма,но пада под дупето на детето - 124 см е висок той. Така или иначе ще му я носим ние и ще се взима само в петък. Ще дорасне за нея.

Joy S не е подходяща за 1-4 клас, не побира блок н4, днес я пробвахме.

В крайна сметка детето се спря окончателно на Herlitz със сърцето и  взехме нея.

Колебанията ни бяха с тази.

# 66
Така, от двата дни опит с раницата - нашата е голяма 30 л и е пълна, кутия за храна, шише за вода, учебници и тетрадки, гуменки за физическо, мокри и сухи кърпи. Вчера като я забирах ми се откачи рамото. Мисля да й купим раница с колелца, моля споделете от коя сте доволни. Също някой ми спомена в Джъмбо, дали има там на сносни цени?

# 67
  • София
Има симпатични в джъмбо, но с колелца не помня 🙄 Сигурно има де.
Ох, на мен ми е малко трудно да схвана системата с раниците и кое реално ще е най-удобно за детето.
Имат шкаф в класната стая. Но не е особено голям, детето каза, че тази от Джъмбо(23 или 25 л беше, забравих) не влиза съвсем и вратичката стърчи леко отворена. Пратих го на 16-и с нея-да стои в шкафа с нещата и с малката му ежедневна 12л, с която да си носи нещата за физкултура и кутия за храна. Тя на пръв поглед хич не изглежда малка.
Учителката не му я даде вечерта, без раници беше-оставали там. Изнервих се-то не може и да стигнеш до тия учителки, да ги питаш нещо, да ти обяснят за хранене, багаж. И досега няма седмична програма, затова натъпках всичко в раниците.
Вчера го накарала да остави тетрадките за писане в шкафа, принадлежности за рисуване. И върнаха само 3 учебника и 2 помагала и нещата за физическо(само ги разнасяхме, 2 дни не са имали).
Да го пращам ли въобще в понеделник с голямата раница? Мисля, че ще се съберат и в тази 12л, но не искам да остава там тази раница, уж му казах да предаде, но дали ще го направи...
Имаме и трета 🤣 Искаше, като моята Kanken, но ми се досвидя да му купувам оригинална и му взех реплика, голям размер. Та и нея може да ползваме.
Въобще, липсата на комуникация ме тормози мен. За храненето също имам оплаквания и още първия ден ме изнервиха много.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 14:00 от Дези.

# 68
  • Варна
Така, от двата дни опит с раницата - нашата е голяма 30 л и е пълна, кутия за храна, шише за вода, учебници и тетрадки, гуменки за физическо, мокри и сухи кърпи. Вчера като я забирах ми се откачи рамото.
А част от тези неща не може ли да стоят в училище, защо мъкне всичко всеки ден? Кърпи, гуменки... Няма нужда да се влачат постоянно. За раница на колела помислѝ добре, как ще я катери по стълбите? Колелата допълнително утежняват, а и прецакват гръбнака, защото като ги теглиш се усукваш, позата е кофти. На пръв поглед изглеждат удобни, но за ежедневни... Не знам. Евентуално може да огледаш за тролей, т.е. само подложката с колелца, кеф ти с нея, кеф ти без нея.

# 69
  • София
И аз за тролей щях да пиша. Видях в Ориндж или Сиела, не помня кое точно, но предполагам на много места ги има.

От Джъмбовската  раница съм доволна. Издържа първи клас геройски при цялото ежедневно мъкнене в две посоки добре напълнена и тежка с не помня колко пранета в пералня. Сега пак ще е с нея във втори клас. Харесва си я и почти не личи, че е ползвана за моя изненада.

# 70
Така, от двата дни опит с раницата - нашата е голяма 30 л и е пълна, кутия за храна, шише за вода, учебници и тетрадки, гуменки за физическо, мокри и сухи кърпи. Вчера като я забирах ми се откачи рамото.
А част от тези неща не може ли да стоят в училище, защо мъкне всичко всеки ден? Кърпи, гуменки... Няма нужда да се влачат постоянно. За раница на колела помислѝ добре, как ще я катери по стълбите? Колелата допълнително утежняват, а и прецакват гръбнака, защото като ги теглиш се усукваш, позата е кофти. На пръв поглед изглеждат удобни, но за ежедневни... Не знам. Евентуално може да огледаш за тролей, т.е. само подложката с колелца, кеф ти с нея, кеф ти без нея.
Не носи всичко, носи само по предметите за деня и пак тежи много.
Благодаря ви, ще разгледам какъв е този тролей, сега го чувам.
Pandachina, от Джъмбо на колелца ли е?
Дези, нямате ли номера на госпожата, или контакт с нея? Ние имаме вайбър група с нея, там ни казва какво да правим, какво да носим, на тях звъним като ги взимаме, много е странно, че нямате контакт...

# 71
  • Бургас
Ние пък имаме контакт с госпожата, но всеки ден изникват въпроси и ми е неудобно да питам, защото са 24 деца все пак. Не може само с нас си да я занимавам. В понеделник трябва да я питам дали може всеки ден да носи каквото са писали през деня, защото искам да му преглеждам нещата, да видя къде среща затруднения и да помагам в къщи. Вчера върнаха 2 тетрадки, защото бе петък, но през седмицата щели в училище да са всички тетрадки и учебници.

# 72
  • София
Elsi86, не е на колелца, но има лента, коята да се мушне в тролей. Тролей планирах да купя отделно, но се отказах.

# 73
Elsi86, не е на колелца, но има лента, коята да се мушне в тролей. Тролей планирах да купя отделно, но се отказах.
Разгледах ги тези тролеи, но не са ми опция, предпочитам раница с колелца, като е с колелца няма или рядко ще се носи на гръб...

Общи условия

Активация на акаунт