Отношенията м/у сестра ми и нейния лекар

  • 4 350
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,искам да ви споделя една история. Моята сестра е семейна с дете. Преди години по здравословен проблем се запознава с лекар и от тогава са приятели.Въпросния лекар също има семейство. Последните две години за всеки здравословен проблем търси него и той винаги е на среща. Последните месеци имаше доста здравословни проблеми и през цялото време този човек и пишеше да я пита как е,какво се случва,може ли да и помогне и т.н.Казва и,че му е скъпа много и трябва да се грижи за себе си и т.н. Аз съм на мнение,че трябва да прекъсне малко отношенията си с него и според мен е влюбен в нея,но за нея това е загриженост. Само аз ли виждам или тя е сляпа.

Последна редакция: сб, 14 авг 2021, 13:56 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 6 149
А ти нямаш ли си семейство, което да гледаш или другите са ти по-интересни?

# 2
  • Мнения: 18 542
Това от лекарски сериал ли е ?
Лекарка имам такава, да се чудиш защо ми помага.Вярно ,не си пишем, но откликва винаги като имам проблем.
Често има теми , аз в лекар и  сега той пък влюбен.
Поне подробности повече ,да почем романа.

# 3
  • София
  • Мнения: 971
Не виждам къде е проблема?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 468
А ти защо се бъркаш в семейството на сестра си? И чак въпрос дали е луда..😳
Иначе моята сестра е в абсолютно същата ситуация и мъжа ѝ често ревнува. Но никога не съм си позволила дори да я попитам, а сме много близки и абсолютно всичко си казваме. Дори не мисля за това. Всеки е свободен да прави каквото сметне за добре. Това няма да промени отношението ми към нея, та дори и да е "луда".

# 5
  • Мнения: 6 764
Моята гинеколожка също ми пишеше, за да ме пита как съм. Да я подозирам ли в тайни чувства?!
Когато човек има сериозни проблеми, логично би се чувствал по-сигурен ако има познат лекар, особено в България.
Дали този лекар е влюбен или не в сестра ви и дали е споделено, си е нейна работа. Няма да са ни първите, ни последните семейни кривнали от пътя, ако въобще има такова нещо. Възрастни хора са все пак.

# 6
  • Мнения: 26
Животът на сестра ви и вашият живот са две отделни неща. Единствено, ако тя ви поиска съвет, тогава може да се включите. Всичко останало е нарушаване на личните граници.

# 7
  • Мнения: 5
Тя искаше моето мнение и съвет и аз го дадох,но не и хареса моето мнение.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 559
Strahlivata, според мен не трябва да се бъркаш.

# 9
  • Мнения: 812
Тя искаше моето мнение и съвет и аз го дадох,но не и хареса моето мнение.

Искаше да получиш одобрение поне в интернет? Толкова ли свърши интересното в твоя живот, че трябва да нищиш чуждите? Пиши за твоите лични проблеми и преживявания, много махленско е да развяваш чужди чаршафи. И не ми разправяй, че си загрижена, защото дума не обелваш за здравословното й състояние, което явно не е и цветущо. Ако ти дадем зелена светлина, по-нахална ли ще си с твоите "мнения" пред сестра ти?

# 10
  • Мнения: 26
Тя искаше моето мнение и съвет и аз го дадох,но не и хареса моето мнение.

Ами, спрете до тук. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 23 093
Strahlivata, според мен не трябва да се бъркаш.
Това тя ли е? Ако да, ще си спестя коментара.

# 12
  • Мнения: 3 330
Тя искаше моето мнение и съвет и аз го дадох,но не и хареса моето мнение.
От нас какво се очаква? Да се съгласим с теб и ти да кажеш на сестра си, че и глиганите с анцузи са на твоето мнение ли?
Що не оставиш жената да си гледа живота и ти да си създадеш собствени емоции?

# 13
  • София
  • Мнения: 28 559
Strahlivata, според мен не трябва да се бъркаш.
Това тя ли е? Ако да, ще си спестя коментара.
Като гледам маниера и правописа... 1:1 са.

# 14
  • Мнения: 1 281
Може би завиждаш за близостта им?
Не те вълнува, освен ако сестра ти иска съвет от теб. Кажи й според твоето виждане, но повече не се намесвай. Тя ако иска може деликатно да преустанови контактите с него или поне да ги намали, но това си е тяхна връзка... нямаш място там.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 139
Авторке, с това въображение е срамота, че си тук, а не изкарваш кинти. Креативното писане далеч не е единствената опция за бизнес с тези заложби.
Иначе, следи сестра си и доктора внимателно, току-виж ако ги изпуснеш от поглед, станала беля. 🤗

# 16
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
То пък човек да не прояви учтивост, да го набедят за влюбен Satisfied

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
То пък човек да не прояви учтивост, да го набедят за влюбен Satisfied


Изпадала съм в такива състояния. И то нееднократно. И как да обясниш, че не само не си бил влюбен, ами и през ум не ти е минало такова нещо, чак после като кажат, тогава се чудиш  и започваш да се чешеш, дето не те сърби. Да не говоря сега като съм разведена не смея да се  пошегувам нещо, да не си помислят някакви-всякакви, че после "като ти кажат, че сестра ти е к...а, иди доказвай, че нямаш сестра"

# 18
  • Мнения: 2 580
Според мен между сестрата и лекаря наистина има нещо, поне флирт, ако не друго.
То бива загриженост, но не съм чувала някой лекар да пише на пациентите си от загриженост, че са му скъпи. Скъп може да им излиза той на тях, зависи от таксата му. Wink
Нормално е авторката да се притеснява за сестра си. Това че си има свое семейство не значи, че вече не е семейство и за авторката и тя ще гледа отстрани с безразличие какво се случва. Кръвта вода не става и мъжът може да е съпруг до време, но сестрата е сестра за цял живот.
Тя не е тръгнала да прави нищо лошо, само е поговорила. В едно семейство и между близки хора трябва да има комуникация, а не нещата да се премълчават. Това не е вмешателство, защото тя не е тръгнала да нарежда и поставя ултиматуми, а само изказва мнение и загриженост.
Друг е въпросът дали ще има резултат и какво може да направи. Ами нищо засега. Сестра ѝ няма да я послуша. Освен да чака и да подкрепи сестра си при нужда.

# 19
  • Мнения: 1 797
Strahlivata, според мен не трябва да се бъркаш.
Това тя ли е? Ако да, ще си спестя коментара.
Като гледам маниера и правописа... 1:1 са.
Това не е ли дамата с братовчедка в Америка, дето имала проблеми с приятеля си?

# 20
  • Мнения: 5
Според мен между сестрата и лекаря наистина има нещо, поне флирт, ако не друго.
То бива загриженост, но не съм чувала някой лекар да пише на пациентите си от загриженост, че са му скъпи. Скъп може да им излиза той на тях, зависи от таксата му. Wink
Нормално е авторката да се притеснява за сестра си. Това че си има свое семейство не значи, че вече не е семейство и за авторката и тя ще гледа отстрани с безразличие какво се случва. Кръвта вода не става и мъжът може да е съпруг до време, но сестрата е сестра за цял живот.
Тя не е тръгнала да прави нищо лошо, само е поговорила. В едно семейство и между близки хора трябва да има комуникация, а не нещата да се премълчават. Това не е вмешателство, защото тя не е тръгнала да нарежда и поставя ултиматуми, а само изказва мнение и загриженост.
Друг е въпросът дали ще има резултат и какво може да направи. Ами нищо засега. Сестра ѝ няма да я послуша. Освен да чака и да подкрепи сестра си при нужда.

Благодаря ви ! Един човек да ме разбере! Обичам сестра си и искам да е добре. Нямам идея дали е влюбен,но човек с хиляди пациенти да пише всеки ден как е и  да е споделил лични неща и то много,много лични за мен не е нормално. Границата пациент-лекар е мината.

# 21
  • Мнения: 468
Авторката е загрижена за сестра си,да не се увлече в тези отношения и да си развали семейството.Не,че ако тя реши,някой ще я спре,но все пак,понякога човек има нужда някой да го раздруса и да го отрезви,а кой,ако не най-близките,които ги е грижа и ги боли за теб.

# 22
  • Мнения: 6 149
Ами да я раздруса като иска, кой я спира? Не се знае обаче кой ще е раздрусания накрая.

# 23
  • Мнения: 2 039
Щом сте си казали мнението и то не се е приело,няма какво друго да направите.Това си е проблем на сестра ви и съпруга и,не ваш.

# 24
  • Мнения: 731
Що се впрягате в тема на strahlivata?😆

# 25
  • Мнения: 5
Щом сте си казали мнението и то не се е приело,няма какво друго да направите.Това си е проблем на сестра ви и съпруга и,не ваш.
така е Simple Smile Може би,бях афектирана и реших да пиша.

# 26
  • Мнения: 1 580
Strahlivata, според мен не трябва да се бъркаш.

Още докато четох си мислих същото.😁

Иначе по темата - че и афера да имат - животът и семействата са си техни. Ти какво можеш да направиш или промениш?

# 27
  • Мнения: 1 000
Дори да я сваля, какво от това? Понякога  болести доста добре се повлияват от мило отношение, дори флирт. Ако тя е нямала нужда, лекаря щеше да пасува.
Имам сестра. Никога не бих си позволила да я дебна къде и защо нещо се случва. Много сме близки, но има едни неща дето не ги казваме и пред себе си. Защото така.

# 28
  • Мнения: 7 261
Че е флирт, флирт е. Ама пак не е работа на сестрата.

# 29
  • Мнения: 5
Нямам намерение да се меся в личните контакти на сестра си. Искаше се моето мнение по въпроса и аз го дадох. Не отричам,че лекаря си разбира от работата,защото и аз съм го посещавала благодарение на нея. Не вярвам само от загриженост да приема двама наши близки да ги лекува в болница без да взема и лев за това.

# 30
  • Мнения: 3 330
Не вярвам само от загриженост да приема двама наши близки да ги лекува в болница без да взема и лев за това.
А трябва ли? Преди 2 години смениха без кръвно  на майка сърдечна клапа в Сити клиник абсолютно безплатно. Дори престой не е заплащала, защото е с ТЕЛК 100% инвалидност. Заплатихме по желание за избор на екип. Лекуващата лекарка комуникира с болницата за приема, лев не ни е взела.

# 31
  • Мнения: 2 749
Един читав лекар да има, който се интересува от пациентите си и веднага ще го набедят в нечисти намерения. Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 12 006
Един читав лекар да има, който се интересува от пациентите си и веднага ще го набедят в нечисти намерения. Grinning
Така е, а момичето има супер досадна сестра, която да си навира носа, където не й е работа, че и чак по форумите да я разнася.

# 33
  • Мнения: 2 580
Един читав лекар да има, който се интересува от пациентите си и веднага ще го набедят в нечисти намерения. Grinning
Така е, а момичето има супер досадна сестра, която да си навира носа, където не й е работа, че и чак по форумите да я разнася.
Колко интересно, явно го познавате този лекар и вие. И от вашето здраве ли се интересува всеки ден? Добре, че нямате досадни сестри, иначе и вие щяхте да сте изтипосани по форумите.
Те тези форуми не са ли точно за споделяне, търсене на информация и взаимопомощ или аз нещо се лъжа? Изтипосване е, ако е споделено име, адрес, телефон, ЕГН, фейсбук профил и актуална снимка в цял ръст на сестрата и единствения читав доктор в България, а такова нещо аз не виждам.
То и ние даваме мнения, съвети, определения и наставления на килограм, значи ли че сме супер досадни и си навираме носа? Нещо за сламката и гредата май ставаше въпрос... Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 12 006
Колко интересно, явно го познавате този лекар и вие. И от вашето здраве ли се интересува всеки ден? Добре, че нямате досадни сестри, иначе и вие щяхте да сте изтипосани по форумите.
Те тези форуми не са ли точно за споделяне, търсене на информация и взаимопомощ или аз нещо се лъжа? Изтипосване е, ако е споделено име, адрес, телефон, ЕГН, фейсбук профил и актуална снимка в цял ръст на сестрата и единствения читав доктор в България, а такова нещо аз не виждам.
То и ние даваме мнения, съвети, определения и наставления на килограм, значи ли че сме супер досадни и си навираме носа? Нещо за сламката и гредата май ставаше въпрос... Thinking
Дори и да има флирт между тях - това не е работа на сестра й. Сестрата да си гледа собствените чаршафи, а не чуждите. Няма работа да наднича в на сестра си долните гащи. Без значние дали бил лекар, зъболекар или който и да е. А по описаното няма как да разберем има ли нещо повече от добро отношение и професионален интерес към здравословното й състояние. Ти авторката с втори ник ли си?

# 35
  • Мнения: 2 749
Лекарят не го познавам, но познавам хора, които все в чуждия живот гледат. Едно е да пишеш за съвет за себе си, друго е да одумваш хората, па макар и сестра да е.

# 36
  • Мнения: 12 760
Няма лошо да ги одумва, те са си анонимни, нищо им няма.
Авторке, сестра ти защо ти поиска съвет? Тя дали предполага, че той е влюбен в нея и ти поиска мнението дали е така? Какво те попита?
Може тя да е влюбена в този лекар.

# 37
  • Мнения: 468
Сестрата може да е някоя засукана мацка,която обича флирта,пък то на мъжете,колко им трябва,нежна, красива пациентка,изпаднала в беда и ето ти история с неочакван край И,като са започнали грижовните послания от докторчето и сестричката се хвали на другата,виж какъв мил и загрижен човечец и то доктор,ама той от любезност и човещина,не че съм му завъртяла главата.Имам такава братовчедка,говори кротичко, мазничко,все не разбрала,демонстрира един наивитет и кой кондуктор без билет я пуснал,Еди кой си и се усмихвал чаровна,ама тя хич и не разбрала,че я харесват и че ги провокира!Та и това го има!

# 38
  • Мнения: 2 580
Лекарят не го познавам, но познавам хора, които все в чуждия живот гледат. Едно е да пишеш за съвет за себе си, друго е да одумваш хората, па макар и сестра да е.
А, значи не познаваш лекаря, но знаеш, че е единствения читав в България и няма нечисти намерения? Авторката поне познава хората, които одумва, ама ти направо я охарактеризира без да си и виждала очите, само защото познаваш други хора. Ненапразно написах по-горе думите за сламката в чуждото око и гредата в своето.
Върнах се и отново прегледах първото мнение. Започва така: "Здравейте,искам да ви споделя една история.". Понякога човек има нужда да сподели с някого, защото му тежи. Естествено не може да каже на приятели или други членове на семейството "Абе, знаете ли, че се притеснявам за сестра си, защото подозирам, че има нещо с лекаря ѝ.". Колко време ще остане това тайна, ако го направи, особено в малък град? Освен това по този начин наистина ще е одумване.
Най-добрият начин да ти олекне от притеснение и пазене на чужда тайна са форумите, те затова са анонимни.
Друг е въпросът, че по форумите има едни хора, които във всяка тема се чувстват длъжни да одумат авторът, вместо да защитят теза по темата. Ама иначе "не съм от тях, како Сийке!".
Да отговоря и на една от тях, защото гледам ми е задала въпрос по-нагоре. 😃
Ти авторката с втори ник ли си?
Мне, аз съм братът на лекаря. Wink Laughing Smile
П.П. От чисто любопитство питам: ти знаеш ли какво значи "аd hominem" или ти идва отвътре? Thinking

# 39
  • Мнения: 19 848
На мен тази свръх загриженост ми е болнава. Много ме е грижа щот аз нямам емоционален живот. Мерси. Бе гледай си в твойта копанка и тва е.

# 40
  • Мнения: 39 296
Имайте предвид, че авторката не чува добре, тъй че може и да не е разбрала дали  предписва аспирин докторчето или я пита с какви гащи е в момента.

# 41
  • Мнения: 2 749
Ми то това е тезата - лекарят си е читав, а авторката е филмарка без личен живот.

# 42
  • Мнения: 2 580
Имайте предвид, че авторката не чува добре, тъй че може и да не е разбрала дали  предписва аспирин докторчето или я пита с какви гащи е в момента.
Това не го разбрах, но ако е намек относно физически недъг е много грозно.
Силно се надявам наистина да съм недоразбрала.

# 43
  • София
  • Мнения: 28 559
Това е информация от предишния профил на авторката.

# 44
  • Мнения: 11 337
Е де ги намират другите такива загрижени лекари?!
Да му се невиди явно аз съм много смотана!
Никак даже не отказвам такова внимание, че и да е влюбен в мен не отказвам Simple Smile

# 45
  • Мнения: 1 000
То май и на сестрата това и е зора, Дорис Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 39 759
Заключено по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт