Изхвърлени боклуци в градинка зад блока

  • 1 627
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 839
Привет, в квартала зад един от блоковете е голяма кочина-празни шишета,найлони,фасове и други боклуци.
Има ли начин да сезирам общината и входа да бъде глобен?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 538
Кой има задължението да я чисти?

# 2
  • Мнения: 1 839
Най-вероятно от самият вход трябва да си изчистят,понеже боклука е техен.
Както зимата глобяват за непочистен лед пред блока,така и с този боклук трябва да се процедира.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 538
Ще попитам по друг начин.
Има общински градинки/площи, които се намират зад/пред/до блокове, които общината има задължение да поддържа. Тази градинка с какъв статут е?
Иначе подаваш сигнал в общината, да. Глобяването е отделен въпрос.

Последна редакция: пн, 16 авг 2021, 09:36 от milenaka

# 4
  • Мнения: 1 839
В общината ме прехвърлиха към Столичен инспекторат.
Звънях там,но не вдигат телефон.
Надявам се те да изяснят нещата и да свършат работа .

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 141
Защо не се съберете десетина души от блока? Не вярвам да ви отнеме повече от 30 мин да почистите. Направете го за природата, а и за себе си. Ще видите, че ще се почувствате много добре след това.
Дай само и само да не се минете да свършите нещо, което не е ваше задължение, да живеете в мизерия...

# 6
  • Мнения: 1 992
Преди живеех в един блок, пак така отвън хвърлени боклуци. Събрахме се някоклко човека и почистихме. След седмица беше същата кочина, изглежда от етажите, хората си хвърляха боклука.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 141
Това не е причина да се примирявате с мизерията. У вас като изчистите и след няколко дни пак стане мръсно, нали пак чистите?

# 8
  • Мнения: 1 839
Защо не се съберете десетина души от блока? Не вярвам да ви отнеме повече от 30 мин да почистите. Направете го за природата, а и за себе си. Ще видите, че ще се почувствате много добре след това.
Дай само и само да не се минете да свършите нещо, което не е ваше задължение, да живеете в мизерия...

Ще се въздържа да ти отговоря подобаващо понеже имам усещането,че вибрациите ни съвпадат в някой аспекти от живота-а именно направата на добро към природата защото тя не заслужава това отношение .
Първо: това не е мое задължение, а на живущите в блока.
Второ : ако се научат ,че някой ще им чисти ще продължат да си правят същото,дори още повече.
Трето: бай ганя се нуждае от санкции и глоби ,иначе от приказки трудно разбира .Най-малкото е да му посегнат към джоба.
Четвърто:Не ме познаваш и не знаеш какво и къде съм чистил за моя сметка и колко пъти за да ме вкарваш в някакви си виждания за обстановката в която живея.
Към четвърта точка има още за допълване за постефекта от почистването,но ще си спестя за да не се обидят съфорумките ,че претенциите са им големи,но покритието никакво.
Относно темата- в столичен инспекторат приеха сигнала и очаквам действия от тяхна страна.

# 9
  • Мнения: 1 992
Не съм казала, че сме се примирявали, давам пример откъде може да падат боклуците. При нас взеха мерки, като ни таксуваха за чистенето отвън, като заплашваха, че може да се увеличи таксата. Постепенно намаля замърсяването.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 538
Не е тяхна работа да чистят (при това редовно) чуждата мизерия. Да сигнализира в Стол. инспекторат и те да си свършат работата.

# 11
  • Мнения: 22 867
Didi168, и си права, и не съвсем. Чистя у нас, но аз си правя боклуците. А, когато няколко човека чистят около блока, а двама-трима други продължават да си мятат боклуците от терасата, не мисля, че трябва да продължават чистещите. В нашия вход едни такива имаме, вечно по пътя, водещ зад блока, където им е терасата, има салати изсипани, понякога и счупена чиния, оглозгани кости, а в храстите и дърветата отсреща е сметище. Бутилки......понякога ги показвам на едни, дето ги събират и търсят в кофата. Първите ентусиасти, дето чистехме, вдигнахме ръце. Продължи едно младо момче, помагаше му синчето, на 4-5 годинки, да се учело според таткото. Жал ми е било, като го гледам да обира мръсотиите. Изчиства, нищо не остава, детето влачи торби с боклуци до кофата. Бележки налепи по входните врати момчето, да пазим чисто, че децата ни играят в мръсотията. Ами, познай дали правещите боклук се трогнаха. Говорихме с кварталния, трябвало на място да ги хванем и свидетели да има. Няма как да се подредим от входа да ги вардим боклукчиите. На мен ми е изсипван пепелник на главата. Такъв скандал им спретнах на момента, че от себе си се изненадах. Майката само смрънка, че не било от тях, а аз видях ръката с пепелника. Синът обаче, реши да се прави на възпитан и ми се извини, не бил видял. Двама възрастни с две деца вървим, не сме топлийки да не се виждаме. Ама то и никой не погледна. Навик им е да мятат. Преди пък майката питах защо хвърля обелки от лук и дръжки и семки от пиперки, отговорът беше - ами, за кученцата, жал ми е. Изчетох лекция, че кучетата не ядат обелки от лук и дръжки, а на когото е жал, си го взема вкъщи и го гледа, както трябва. Тогава бях с лабчо, но не знам дали бях убедителна. Simple Smile
Та затова ми стана интересна темата, ще следя за евентуални решения. Че нещо не се справяме и просто като че ли го приемат хората вече. Не че е нормално, а точно вдигат ръце, не можем да се справим.

# 12
  • Мнения: 11 596
В общината ме прехвърлиха към Столичен инспекторат.
Звънях там,но не вдигат телефон.
Надявам се те да изяснят нещата и да свършат работа .
Не звънете, а подайте сигнал тук, придружен със снимков материал:
call.sofia.bg
Регистриране на сигнал:
https://call.sofia.bg/bg/Signal/Create

Тук ще получите входящ номер на сигнала и после уведомление какво е свършено. Няма нужда да пишете кой е направил боклука, а само, че го има.
Със звънене нещата няма да се изсяснят, но от този онлайн система няма къде да ВИ избягат и щат-не щат се размърдват.
Вижте на картата колко сигнали има.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 548
Почиствате и слагате торбите пред вратата на мърлячите. То е ясно, че такива от дума не разбират. Подавате сигнали до инспектората и посочвате кой е виновникът. Може да са мудни понякога, но и глоби съм виждала да налагат.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 5 141
Похвално е, че сте подали сигнал, а не просто мрънкате или подминавате, както правят почти всички.
Ние сме чистили околоблокови пространства и съм забелязвала, че след като се изчисти, окоси и направи красиво и декорирано, на повечето хора им става неудобно и спират да мятат опаковки.
Можете да сложите и камери. Пак няма да спре всички, но двама да се откажат да хвърлят... файда.
Това за пепелника и оправданието, че не били погледнали, е много глупаво. Какво, ако нямаше минувачи, не е проблем ли? Казахте ли им, че фасовете не поникват и е излишно да ги садят в градинките?

Общи условия

Активация на акаунт