Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 15

  • 42 804
  • 799
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 542
Аз съм пила 3-4 вида, единствено от цитрата виждам ефект, за това си карам на него.

Цитрат пия и аз с реален ефект.
Рядко го спирам за седмица-две и пак започвам. Смятам магнезия за задължителен, особено при редовни тренировки. Те пък са особено важни за дами на нашата възраст. Убедена съм, че дори никога да не е тренирала, всяка жена трябва да опита да го прави редовно в тази преходна възраст. Ползите са неизброими Blush

# 301
  • Мнения: 20 162
Аурора, то и дъщерята заради корема е или на малат, или на глицинат. То и моят корем не е супер дупер, но интересното е, че цитрата не го дразни.
Рокстар, и ние с мм от един оксид ли беше, карбонат ли беше, имахме бягане до тоалетната, та бързо прекратих употребата му. Щом и мм, дето е железен в това отношение, се оплака...

# 302
  • София
  • Мнения: 38 476
Там е работата, че моя корем пък е страшно чувствителен. И почвам да се чудя от какво е - овулацията, Примроуза, магнезия, едни праскови....🙄
Ще спра магнезия де.

# 303
  • Мнения: 20 162
Вземи си тогава глицинат или бисглицинат.

# 304
  • Мнения: 1 913
Аз пък преди доста време купих таурат. И още не съм го пила.... Той дали става?

# 305
  • София
  • Мнения: 3 113
Aurora, благодаря за таблицата, много е полезна! Изобщо не знаех, че има толкова различни форми на приемане на магнезий.

# 306
  • Мнения: 1 372
За каква таблица говорите относно приема на магнезий? Ако може Аурора прати ми я и на мен. Нещо съм изпуснала , а ми е важно. Аз пия най-обикновен магнерич заради екстрасистули. Ама пак си ги имам. Вероятно трябва да пия нещо по-добро.

# 307
  • София
  • Мнения: 940
Ето я табличката, която Aurora сподели:

Да добавя, че според това за какво трябва да се пие магнезии, трябва да избере точния вид.

# 308
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Пробвала съм първите три вида магнезий. Не забязвам никаква разлика, който и от трите да приемам. Като цяло целта ми е да се предпазя от крампи. Като го пия съм добре, но спра ли дори само за 2 седмици, пак ме почват.

# 309
  • София
  • Мнения: 3 113
На 50 г. съм, допреди две години нямах никакви проблеми с цикъла, освен че около 45-та година ми се скъси интервалът между циклите - вместо 28 на 21-22 дни. От 2019 започна да прескача - имах 9 цикъла, после през 2020 намаляха на пет. Тази година имах на два пъти зацапване вместо цикъл. Миналата седмица ми дойде за първи път истински, но пък вече 9-ти ден не спира. Случвало се е примерно един път в годината да ми продължи малко по-дълго, но този път се притесних повече. Бях на преглед днес, менструално е кървенето, имам киста на десния яйчник, вероятно хормонална, и удебелена лигавица на матката. Гинекологът ми предписа Дицинон и витамин С. Ако кървенето не спре, ще трябва да влизам за абразио, иначе съм на контролен другата седмица.   
Днес бях на контролен преглед и влизам да се похваля с хубави новини:

1. Кървенето спря в петък.
2. Кистата на десния яйчник е от задържан фоликул, значително е намаляла и върви към резорбиране.
3. Матката вече е с нормални размери като след цикъл ( при прегледа миналата седмица беше с размер като за двумесечна бременност).
4. Съмненията за полип не се потвърдиха.

С две думи, проблемът си е от ЕГН-то. Smirk Предписа ми Примолут-нор по 10 дни всеки месец за урегулиране на цикъла и контролен преглед след следващата менструация.

# 310
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
За колко месеца ти изписаха примолута?

# 311
  • София
  • Мнения: 3 113
За колко месеца ти изписаха примолута?

Ако правилно разчитам рецептата, за 3 месеца.

# 312
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
На някой да му е познато това... На 52 съм (цикълът ми вече е тук-там) и повече от година се събуждам през нощта да ходя до тоалетната 1 или 2 пъти... случвало се е и повече... няма значение дали съм пила или не пила течности вечерта (през деня си ходя нормално)... Това страшно много ми се отразява на съня... сутрин събуждам се като недоспала и крива... Някакви идеи/съвети...

Използвате ли някакво приложение на телефона за отбелязване на цикъла... такова, че когато липсва през определен месец/и да остава празно... Това, което ползвам не ми върши точно тази работа...

# 313
  • Мнения: 22 854
Моето дава дати в една статистика от началото на ползване, не знам ако нямам цикъл какво би дало.Сигурно празен календар за месеца.

# 314
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Моето дава дати в една статистика от началото на ползване, не знам ако нямам цикъл какво би дало.Сигурно празен календар за месеца.
Скрит текст:
Благодаря... аз бях доволна от моето докато имах редовен цикъл... обаче сега вече не ми върши работа... изключително натоварена съм и не мога да помня кой месец съм била с цикъл и кой не... надявах се на приложението... ама и то ку-ку като мен... Wink

Общи условия

Активация на акаунт