Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 67

  • 31 186
  • 757
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 938
Дай Боже всекиму с Хашимото такива резултати!
Извън шегата-не съм наясно с ирисова диагностика, но изследванията са си ок.

# 331
  • Мнения: 384
Дай Боже всекиму с Хашимото такива резултати!
Извън шегата-не съм наясно с ирисова диагностика, но изследванията са си ок.
Благодаря.

Ами доста съм доволна от диагностиката, от там ме насочиха към тези изследвания и разбира се, имам оплаквания. Възможно ли е въпреки резултатите да имам проблем?

# 332
  • Мнения: 6 938
А в какво се изразяват оплакванията Ви? Може би, ако споделите повече подробности, ще получите по-адекватни насоки.

# 333
  • София
  • Мнения: 2 319
Като хора с опит, бихте ли ми помогнали за разчитане на резултатите. Виждам, че всичко е в норма, но на ирисовата диагностика ми показа тереоидит на Хашимото

А щитовидните хормони FT3 и FT4 не сте ли мерили? Те са показателни, ако имате оплаквания и могат да покажат евентуална хипо- или хиперфункция на жлезата.
Според ТАТ и МАТ нямате Хашимото, въпреки, че едните антитела са тръгнали в посока нагоре. След като си пуснете и другите хормони и в случай, че има някакви отклонения от оптималните стойности, отидете на ендокринолог да ви погледне жлезата на УЗ.

# 334
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Здравейте! Бих искала да попитам, тъй като съм решила да си пусна  TSH, FT3, FT4, ТАТ  и МАТ, има ли значение на кой ден от цикъла се пускат? И всичките ли е хубаво сутрин рано да се тестват? Благодаря!

# 335
  • Мнения: 1 517
Всичките сутрин рано на гладно, без кафе, в чист ден без кървене.

# 336
  • Мнения: 384
Пред половин година ходих на ендокринолог, прегледа ме и нямах проблем. Имам сърцебиене, което не е следено, а по усещане и според ирисоложката. Отслабване (по около кг на месец), силна нервност, раздразнителност. От половин година съм друг човек, но имаше и други обяснения на нещата. Болките в стомаха ако са от значение, но се оказа че и там нямам проблем ..
Изписа ми хомеопатия

# 337
  • Мнения: 2 687
на мен лаборантката не ми взе кръв за хормони, дори и само защото съм пушила, камо ли кафе. според нея. и спазвам, поне аз. споделям, ако мога и а тук да съм полезна Simple Smile

# 338
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Всичките сутрин рано на гладно, без кафе, в чист ден без кървене.
Благодаря!

# 339
  • Мнения: 1 981
Добър вечер на всички! Чета темата от доста време, но днес след поредните незадоволителни изследвания се реших да се включа активно сред вас.
Малко повече от година вече имам установен завишен TSH и от тогава пия Еутирокс - първоначално 25, сега - 50. На предните изследвания (през август) TSH беше малко над 3 и лекарят, който ме следеше в БГ каза да продължа с 50 мкг, но явно не е достатъчно. Друго за ЩЖ не пия. По мое мнение имам хипофункция не само поради резултатите, но и по други белези: косопад, завишаване на теглото без промяна на хранителния режим, сърцебиене...На 46 г. съм. Пия добавки за косопада, както и вечерна иглика. Не съм диагностицирана с Хашимото до момента.
Изследванията не са правени в БГ и ме затруднява да установя какви са стойностите на fT3 и fT4, но ми се струва, че са далеч от оптималните. Публикувам резултатите от днешните ми изследвания (сама реших да ги направя) в скрит текст и ще бъда много благодарна да получа вашите коментари и съвети.
Предварително благодаря!

Скрит текст:
Hormonul tireotrop,  TSH   4,52            0,27 — 4,20  μIU/mL
Tiroxina liberă,  fT4             1,37             0,93 — 1,7 ng/dL
Triiodtironina liberă, fT3     2,96             2,0 — 4,4 pg/mL
Feritina                                  16,2              5,0 — 148,0 ng/mL
Insulina                                 10,6              6,0 — 29,0 μIU/mL
Vitamina B12                       418              193,0 — 982,0 pg/mL
Vitamina D ﴾25‐OH﴿            62.2              30 — 100* Nivelul optim de vitamina D ng/mL
Anticorpii către tireoglobulina, anti‐TG        <20,0          0 — 40         IU/mL
Anticorpii către tireoperoxidaza, anti‐TPO    27              0 — 35         IU/mL
Fier, Fe                                  7,85               10,7 — 32,2   μmol/L

# 340
  • Мнения: 5 272
на мен лаборантката не ми взе кръв за хормони, дори и само защото съм пушила, камо ли кафе. според нея. и спазвам, поне аз. споделям, ако мога и а тук да съм полезна Simple Smile
Права си, вероятно и лаборантката. Аз обаче, като отида, не стигам до такива откровения 🙂 та си ми взимат пробата.

# 341
  • Мнения: 11 836
marini ТСХ е висок, Т4 е добре, но Т3 е нисък. Феритин и желязо са ниски. Антителата са в норма, но антиТПО отива към горна граница.

# 342
  • Мнения: 491
Момичета , как организирате пиенето на хормон ,витамини и колаген?
Пия течния л-тироксин сутрин .Имам магнезии -малат, в комплекс, витамин д,витамин К(отделно), л-глутамат, колаген.

Какво мога да дам за подсилване на имунната система на три годишно с хипофункция-пие Л-тироксин сутрин.Коластра става ли?
Благодаря.

# 343
  • Мнения: 47 981
Коластра, витамин д за детето,други не.
За теб- много рано сутрин хормона, след час-два колагена,след още час кафе,нататък другите добавки.

# 344
  • София
  • Мнения: 1 248
Трябва ли да не се пие хормона сутринта, ако ще се правят кръвни изследвания?

Общи условия

Активация на акаунт