Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 10

• 26 985
  • 269
  •   1
Отговори
Полезни съвети за организация и подредба в нашия дом

8 хитринки за по-подреден гардероб

Организация на дрешници и гардероби - минимални размери за висящи дрехи и др.

# 1
Ами те като компотените..омниа ли се водеха с винта Joy
Хем прозрачно, хем кръгло, може и един върху друг...
Добре забравеното старо...Grinning

# 2
Запис, ме точно се чудя как да подредя новия гардероб..)

# 3
    • Пловдив
    Пластмасови прозрачни и квадратни буркани съм си взимала от MIIO. Има с най-различни по цвят капаци - моите са зелени, заради кухнята, а отзад са с оранжевите, че те са за на ММ билките Simple Smile
    Два размера са, но и идея си нямам като вместимост колко са - големите събират 1 кг насипно.
    Търся поне от 5-6 години такива стъклени, за да го подменя, но няма или цената им не ме устройва Rolling Eyes
    Малките подправки са ми в бурканчетата от ИКЕА в плиткото чекмедже отгоре.
    Скрит текст:

# 4
    • Пловдив
    Да, teta75,точно. Simple Smile И са евтинки-нещо към 3-4 лв ми се върти.Капачките се завиват лесно с малко движения.Обаче са по-високи и тесни от компотените.

https://praktis.bg/burkan-staklo-1000ml

Големите,които съм взела са по 1л.

Свеки има много модели.Подобни на тези,които съм взела на винт,но с друга капачка,която немога да напиша.Кръгли високи за спагети-като показаните ,и квадратни отново за паста.
    Оказа се,че най -удобни са ми на винт.
    А и на мен ми трябваха такива ,които да имат възможност да се нареждат един върху друг,защото чекмеджетата ми са много високи.

В Англия имах от Икейските с металната щракалка и гума.Също ми бяха удобни,но малко повече ги цапах,защото трябваше да ги хвана по-здраво,за да ги отворя и затворя.

Последна редакция: ср, 18 авг 2021, 22:02 от nelina_london

# 5
    • Габрово
    Ами те като компотените..омниа ли се водеха с винта Joy
    Хем прозрачно, хем кръгло, може и един върху друг...
    Добре забравеното старо...Grinning
    Аз точно в компотени държа някои неща, ама от старите компотени, не с винт.
    Затворени са с пластмасови капачки дето струват стотинки и ги има по домашните потреби, то си е плътно затворено с тях и не пропуска влага и миризма. В тях са ми галета, захар и разни такива дето рядко посягам към тях, но ми вършат чудна работа. Изсушена домашна чубрица също държа в такъв буркан, във всичко друго ми умирисваше целия шкаф.
    По-малките от 400мл са си идеални и за един върху друг, само че не знам точно такива дали се намират вече, моите са много стари.
    Скрит текст:
    Направо ме изби на носталгия докато търсех снимка да сложа

# 6
    Аз си живея в дзен без нито един буркан, в който да държа спагети, ориз или друго.

# 7
    • Габрово
    Спагети и ориз не държа в нищо... понеже в моята кухня такива няма Grinning
    Странно ми е за спагетите де, чак пък специален буркан за тях. Не знам дали бих се насочила точно към бурканите или друг тип контейнер за същите неща, но пък си ги имах вкъщи и съм вкарала част от тях в употреба.
    Преди време и смляно кафе пак в такъв компотен държах, докато си купих за него по-приятно изглеждащ буркан пак с херметично затваряне. За захар и прочие на дъното на шкафа не ме бърка как изглеждат, но бурканът с кафето е буквално първото нещо дето вземам в ръка сутрин, всеки ден. Трябва да не ме дразни как изглежда и да е много удобен за хващане при отваряне. Смених няколко заради последното, че никак не е готино да си започнеш деня с разсипано смляно кафе Grinning

# 8
    • Mediterraneo
    Е, аз си имам специален буркан за спагетите, що да е странно. Удобен си ми е. Ориз, захар, сол, това са ми бурканите. А, два готини си купих, държа си орехи вътре.

# 9
    • Пловдив
    Аз си живея в дзен без нито един буркан, в който да държа спагети, ориз или друго.
    Въпросът ми може да е много тъп,но би ли споделила как ги съхраняваш?
    Предполагам,че е в пакетите със щипка,но как ги организираш ,за да ги откриваш?
     Никога не съм държала спагети ,паста или боб в буркани.Те си останаха докрая на пакети.
     Готвя много от  различни интернационални кухни.Съответно имах(все още съм новодомка и не съм  напазарувала всичко) по 4 вида брашно,ориз и захар.Като прибавя и всички видове варива ,а те са много, и 7-8 вида паста ставаше нещо страшно в пакетите с щипка...само ровех и разсипвах.И понеже мястото беше кът,преместих най-използваните в буркани,а останалите в прозрачни кутии(тип take away) на 3 реда в горен шкаф и с надпис.

Последна редакция: ср, 18 авг 2021, 22:54 от nelina_london

# 10
    И на мен ми беше пислано преди да чистя шкафовете. Като бяха в оригиналните опаковки винаги изпадаше по нещо и ароматите се смесваха. А как мразя да събирам разпилени спагети Trollface
    Отделно, че мъжът ми и детето са ужасно невнимателни и беше една каша...
    С буркани и надпис всичко е по конец. Няма миризми и не се налага чистене през ден Bowtie

# 11
    • Бургас
    Тези кутии имам аз https://www.vivre.bg/p-1001921/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0 … 0%B4%D0%B0_modula Понякога се случва да отворя капак, докато премествам кутия, но са много удобни и компактни. А спагети държа в метална кутия от уиски.

# 12
    Каквато и организация да приложа, все не е удачна у нас. Просто трябва да се разделя с 2/3 от вещите, но как да се случи... сърце не ми дава.

# 13
    Anra, вкъщи беше същото. Като ни хвана ковид и изхвърлих 2/3 от нещата вкъщи. Хвърлях на принципа - ползвано ли е близката година. Ако отговорът е "не" в чувала. Сега се радвам на подреден и незадръстен дом. Е, децата пръскат яко, но съм забранила играчки извън детската.

# 14
    Чудех се ок ли е съхранение на боб, леща и подобни в метални кутии? Преди време показвах как организирах брашната в едни много удобни на Икеа, които се водят за кафе. Но вътре са си в хартиените опаковки и на практика нямат допир с метала, а боба и лещата изсипваме, освен това рядко ползваме и стоят доста време. Ето тези:
    Скрит текст:
    И като цена са доста добре. 4 и 6 лв.

П.П. Страшно много излишни неща имаме в кухнята, но у нас мъжът ми е "главният готвач" и всичко му е много важно!  Добре че имаме по 1 шкаф на двете тераси и успявам да набутам рядко използваните неща.
    Но без подправки няма как, така че за тях съм ок. Така съм ги подредила, че няма празно място. Като пъзел е, взимаш и връщаш в същата дупка. И да искаш, няма как да разхвърляш Trollface

# 15
    Аз все още икейските кутии ползвам и нямам желание да ги сменям, удобни са ми или свикнах просто. Със сигурност съм ги показвала, но не ги откривам.
    Скрит текст:
    За боб, леща, ориз, фиде, сушени шипки и подправки ползвам тези:
    Най-големите, средните, и, понеже не намерих най-малката на сайта, тук и трите вида.

Този комплект също ми върши работа, компактен е и не заема място. Когато ми трябва, вземам кутийка.

Брашно и сол държа в тези две:
    ,
    а спагетите в такава:

на сайта по-добре се вижда, че направо нова форма съм ѝ придала.

# 16
    labrex, в момента са точно в такива и не мога да ги трая Laughing Формата е такава, че се губи много място. Редя ги една нагоре, една надолу с главата, за да станат по-плътно. И над тях остава неоползотворено място. Също капаците им не могат да се измият перфектно, жълтеят на места.
    Скрит текст:

А, на снимката се вижда и контейнера за спагети. И него ще сменям с нещо по-семпло, тази шарения даже не помня как се появи у нас.

# 17
    Е, аз си имам специален буркан за спагетите, що да е странно. Удобен си ми е. Ориз, захар, сол, това са ми бурканите. А, два готини си купих, държа си орехи вътре.
    Може ли ориентир за бурканите за орехи?

# 18
    Аз поизхвърлих доста неща от шкафовете и ми се поотвори място. Все още не са пожълтели за разлика от кантовете на средните рафтове на шкафовете ми. Дала съм задачка на ММ да сменя канта, ни се мие, ни се трие. Не знам от какъв зор жълтяса, че и на петна.

Тези стоят в килера, че са много дълги и не се побират в шкафовете.

Като видя по-красотни, ще ги сменя, почнат ли да ми жълтеят - също. В сравнение с подобни пластмасови кутии, не от Икеа, тези изглеждат съвсем прилично, от другите изхвърлих. А и нещо ме е прихванало да изхвърлям пластмасата от къщи и да заменям със стъкло. Купи смених с метални, стъклени с капаци си купих, предишните кутии за брашно и сол ми бяха от пластмаса, заминаха и те. Просто тези все още ги харесвам. Simple Smile

# 19
    Не виждам до кога е срока на годност, когато са в кутии..за това държа боб, ориз в оригин.опаковка с щипка отгоре.
    Така си виждам печата...
    Иначе понеже готвя рядко, има опасност да им мине годността, а аз да не разбера.

# 20
    Въпросът ми може да е много тъп,но би ли споделила как ги съхраняваш?
    Нелина, първо да уточня, че у дома няма повече от пакет спагети, брашно, захар, сол(живея срещу супер маркет)....Боб, леща(спечелих от коледна игра и за това ги имам), ориз и т.н. не съм купувала от доста време. Ако ми се наложи да ползвам ориз за ММ и щерката взимам пакет от 500 грама. Остатъците държа в пакетите им с щипки и ги прибирам в голяма пластмасова кутия с капак и закопчалки. Имам 2 големи такива кутии(стоят една до друга, а не една върху друга), в които държа и какао, нишесте, морска сол, брашно от елда, оризово, ленено (последните пак се купуват в малки разфасовки). Така ако има нещо изпадало- то е в кутията. Дърпам, вадя, почиствам(когато е необходимо) и пак редя. Тези кутии се намират в долен шкаф. В горен имам 3 кутии, в които редя подправките. Вадя кутията- намирам си точната подправка и пак прибирам. В тези кутии подправките също са подредени- в едната са подправки, които се продават в солници, в другата са подправките в пакетчета, в трета са шишетата с олио, оцет, зехтин. Грам не се впечатлявам, че нещо съхранявано по този начин ще изветрее или ще си смеси аромата с други такива, защото до сега не ми се е случвало. Не купувам по 5 пакета чубрица, за да напълня буркан и да го ползвам година. Купувам 1 пакетче, а като свърши- ново.

# 21
    Разбира се, че всеки си прави организацията според както му е удобно. Аз понякога изрязвам датата или срока на годност от плика и го пускам в кутията. Подправки зелени замразявам във фризера, но пък сушени майка прави - чубрица, мащерка, в кутиите. Много ми идват и следващото лято се сменят, не мога да ги използвам, но не мога и да я убедя да прави по-малко, нито да не ги взема, че се обижда. Но пък ми вършат работа и са хубави. Купените разни в малките бурканчета с надписи.
    И в кутии имам подправки, двете зелени на снимката, купуваме всякакви с ММ, не всичко успяваме да използваме и хвърляме понякога с изтекли срокове на годност някоя екзотика, купена с мерак, пък не ползвана редовно или изобщо не отворена.
    Икейските кутии мисля, че тук в някоя от темите ги открих и някак ми паснаха. Сега съм на вълна красиви бурканчета, като съм ги насъбрала едни шарении, т.е. най-различни, ама да ми радват окото повече, не че ми вършат работа. Снощи и буркан за маслини си поръчах, щот от буркана, дет съм ги купила не мога да ги ям, присядат ми....Joy Трябва в такъв за маслини да са. Изобщо, май Не се сърди, човече написа, че има вероятност да я изхвърлят, дето ще сменя кутии, мен пък заради буркани и бурканчета всякакви може да ме изкарат. Ама ги купувам само на принципа "ох, че ми харесваааа", никаква мисъл за къде ще го сложа и за какво ми е изобщо. Да го купя, пък после ще му мисля и да позапълня пак шкафовете след поредното изхвърляне, да не са празни и да има какво да  изхвърлям следващия път. Simple Smile

# 22
    • ENGLAND
    И аз съм с Икейските кутии показани по-горе, много съм доволна, за толкова години нищо им няма. А и ми пасват идеално в долно дълбоко чекмедже.

# 23
    • Майничка
    Правоъгълните буркани и кутии наистина са най-удобни за подреждане. Моите за сушени подправки са едни стари от кафе, още от Карфур, тъкмо пълнят цял ред на горен шкаф. Ползваме много, обикновено празним поне по 2 буркана годишно.
    "Сладкарските" - бакпулвер, ванилия, желатин, бои, екстракти и т.н. са в пластмасови кутийки в едно чекмедже в долен шкаф, в съседното са разни по-екзатични, които ползвам по-рядко, като гарам масала, разни арабски, брашно от манатарки, шафран, карамфил и подобни. Те са в мънички стъклени бурканчета с капачка на винт, малко разнокалибрени, защото са от различни продукти - хайвер, конфитюрче, мед - каквото съм имала.
    Паста варя цял пакет. Преди стигаше точно, сега деля на 2 части - което се изяде на момента, другото - в хладилника за база за запеканка за следващия ден. Нямам кутия за спагети.
    Ориз и червена леща купуваме в пакети по половинка. Бобът и обикновената леща вземаме насипни и държим на терасата, на сянка, в трилитрови бутилки от минерална вода. Брашната също стоят в проветрив шкаф на терасата, в хартиените пликове, ако са отворени - с щипка. Ореховите ядки разфасоваме в пликчета и стоят във фризера.

# 24
    • Асеновград
    Аз съм ви показвала и моите буркани преди доста време но вече ги ползвам почти две години така и са ми много удобни, големите стъклени буркани (2 размера са) са от Джъмбо, по малките седят върху по-големите. А мъничките за подправките са от икеа. И не бяха много скъпи. За спагетите имам отделна кутия пак от джъмбо но не стои в този шкаф. А по другите шкафове имам още подправки и back up в по големи количества които не се събират в малките бурканчета.

В момента доста ми са се поопразнили бурканчетата но ще пазарувам тези дни. Simple Smile

Иначе приборите съхраняваме така

Органайзера също е от джъмбо.

# 25
    • Габрово
    Много са удобни тези органайзери за приборите, моят също е подобен. При мен има и още една преграда отстрани която е от горе до долу и в нея слагам големи ножове, та съвсем идеално ми идва. На майтап го купих отнякъде като временно решение, а си остана с години вече.

# 26
    Моето чекмедже е фабрично така разделено..така го поръчах де.

Ето ви кутии, но са скъпи...
    https://www.vivre.bg/p-1001917/%D1%81%D1%8A%D0%B4_%D1%81_%D0%BA% … %BA_modula_375_ml

# 27
    • София
    Докато сме на темата за избор на буркани за съхранение на продукти, да кажа че в магазините за левче /Евроленд/ също има доста интересни буркани /а и други домакински принадлежности/, които са на прилична цена 2,50-3,50 лв.

# 28
    Виждали ли сте някъде нещо подобно? Трябва ми тъмно сиво, черно, може и метално (инокс), но да е с две отделения. Това ми пасва идеално, но го намирам само в испанския амазон

# 29
    • Mediterraneo
    Може ли ориентир за бурканите за орехи?

А, ориентир. От Алди ги забърсах, не съм търсила специални буркани за орехи. Харесва ми, че са на винт и се затварят наистина много плътно, че от орехите редовно се завъждат пеперуди. А орехи имам килограми( жива и здрава да е свеки, чупи, чисти и праща ядки насам), държа ги в хладилника за по- сигурно по принцип. Ще снимам да ги покажа, де.

# 30
    Благодаря за новата тема.

Както винаги е много интересна и информативна, както дава и нестандартни идеи.

Аз също потвърждавам, че квадратни съдове за съхранение са много по-удобни

Мисля, че съм споделяла преди, че имам подобни на горните,  в най-различни големини. Заемат повече място от алтернативата продуктите да се държат в оригиналните опаковки, но на мен ми харесват. Имам в момента 12 с различни продукти (брашно, няколко вида ориз, няколко вида леща и бобови, няколко вида паста, и прочие. Стоят стабилно един върху друг, добре затворените капаци, които създават вакуум със стените, не позволяват да се отворят инцидентно, както предпазват от проникване на разни гъгрици и подобни в контейнерите. Отделно спагетите ги държа във висок подобен.

Подправките ги държа в оригиналните им малки бурканчета засега.

Оригинални документи на хартиен носител съхранявам в папки-класьори с различна тематика - и вътре различните видове - в прозрачни джобове. На горния десен ъгъл на първия лист в съответния джоб залепвам малко самозалепващо листче (имам такива жълти, че се отличават от бялата хартия) с кратко описание (например - "името на човека - Свидетелство за раждане - оригинал", или "името на човека - Договор с банка едикоя си - дата - оригинал"). Така когато ми трябва и търся оригинален документ, прехвърлям бързо джобовете и гледам само в горния десен ъгъл надписа на жълтото листче, вместо да гледам нагоре-надолу всеки лист. Папките са ми с различни цветове, което е също плюс, че знам в кой цвят какви документи съхранявам. Но от друга страна, след ремонта на стаята в къщи, в която си обособих нов офис, ми се прииска да уеднаквя цветовата гама и сигурно ще купя еднакви бели класьори за да не се отличават много от стената, защото така или иначе напоследък не ми се налага да ми трябват, и в повечето случаи сканирани документи вършат работа.

# 31
    • онче бонче бонбонче
    Аз се отказах от пластмасовите съдове за съхранение, колкото повече се пише срещу пластмасата, толкова повече ми въздейства, независимо дали всичкото анти-. и против- е вярно Smile Имаше керамични едно време, много ми харесваха, обаче сега не намирам дизайн който да ми се понрави. Напоследък си харесах едни големшки тумбести буркани със зелени маслини от любимия супермаркет, пазя ги за съхранение на насипни неща. Ама много маслини трябва да се изядат за пълен комплект 😂 (На мен не ми трябват квадратни, подправки и т.н са ми на въртележка в ъглов шкаф)

точно се чудя как да подредя новия гардероб..)
    Каква е чуденката? Делиш зимни и летни, сгъваш, окачваш и сядаш на терасата с коктейлче да гледаш залеза Tropical Drink

# 32
    Аз от както разкарах 80% от рафтовете в гардероба и сложих лостове и закачалки, съм много доволна! Мразя да сгъвам дрехи, те се и мачкат. Бляяя. Сега предстои да свърша същата работа и с гардероба на децата. Мъжът ми беше потресен като купих 200 закачалки 😆😆😆

А относно документите - нашите също са в папки. По една за всеки член от семейството, една за фактури и гаранционни карти, една за колите и така. Веднъж годишно правя чистка за ненужните неща. Може би се повтарям, но от както изхвърлих 2/3 от ненужните вещи вкъщи и сякаш домът ни стана друг.

# 33
    • Пловдив
    Аз се отказах от пластмасовите съдове за съхранение, колкото повече се пише срещу пластмасата, толкова повече ми въздейства, независимо дали всичкото анти-. и против- е вярно Smile
    Пластмасата вреди, дори повече, от колкото хората допускат. Особено за децата ни!
    Аз много отдавна разкарах всичко пластмасово от кухнята. Не е удобно и практично винаги - например храна и вода за училище в стъкло, но се свиква.
    Иначе в Пепко днес видях пластмасови буркани, които стоят стабилно един върху друг:

# 34
    Всичко ми е стъклено отдавна, изхвърлила съм и всичко, което не става за миялна.

Най-хубави са ми големи буркани от кафе, няма сега такива хубави. Имам подправки в тънки високи бурканчета от каперси - бахар, цветен пипер; в бурканчета от детски пюренца, но от най-малките - шафран и лют пипер, имам и едни мноого красиви буркани от краставички на Я, в Хита имаше преди.
    Имам такива http://domashni-potrebi.com/%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%BD … 4%D0%B5%D0%BD-283  много удобни и капаците не пропускат.

Спагетите ми са в такива
    https://kreo.bg/za-sahranenie-na-produkti/burkani-i-kutii/burkan … 1700-ml-keep-cena

Много харесвам с бамбуковите капаци - ето квадратен малък https://chiniiki.com/product/17320/staklen-burkan-s-bambukov-kap … ichka-450-ml.html

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/XXw5wjY1jmgYLqBalAtWf0SF … denPF8vle6LYIyz9k

http://n-art.bg/product/70928/staklen-burkan-s-darven-kapak.html

Гаранциите са ми в джобове с лепенка отпред, на която записвам датата на изтичане на гаранцията и серийните номера на съответния уред, защото питат за тях, ако се наложи сервиз. Като изтече гаранцията оставям само телефона на сервиза и упътване за работа, но само ако още не съм достатъчно упътена.

Имам две такива https://maistorplus.com/media/cache/image_original_600/image/000 … 9d542a7efd39.jpeg
    В едното си държа нарязано на кубчета сирене в зехтин, риган, шарен пипер, дафинов лист и други подправки. Голяма красота е. В другото имам настъргани моркови, лук и целина в сол. Стоят в хладилника.

# 35
    Нова съм в темата и се връщам да ви чета, но засега не намирам решение на въпроса си.

Как подреждате дрехи в гардероб с дълбочина 60см. При децата се получава така, че дрехите са на 2 редици и когато искат да извадят нещо от задната редица, в гардероба настава хаос. Търся хитрини как хем да използвам обема на рафтовете, хем да не ми се налага да да преподреждам дрехите всяка седмица. Благодаря за вниманието! Simple Smile))

# 36
    Надълго.
    Четвърта минута
    https://www.youtube.com/watch?v=ivasUy7h5VI&t=185s
    Тук след третата минута.
    https://www.youtube.com/watch?v=N4mx8CUB7x0

# 37
    В моя гардероб с дълбочина на рафтовете 60 см. съм сложила на ниските рафтове отзад кутии от икея (https://www.ikea.bg/products/baby-children/baby/children-small-s … hranenie/20089242), които ми пасват идеално по размер на ширина и височина. Ако искам нещо отзад, изваждам нещата отпред и след това цялата кутия.

Но с кутии по цялата дълбочина (както е показано на клипчетата) може би ще е по-удобно за деца.

# 38
    https://www.youtube.com/watch?v=F-4axfynVzE

Ето и за кухненските шкафове.

# 39
    Нашите гардероби са икейски 58см дълбочина. Както казах моят и на мъжа ми са предимно закачалки. На децата съм ги наредила на два реда като отпред са сезонните, а отзад извън сезонни. Малката не си взима още сама дрехи, но каката се справя блестящо и гардеробът се поддържа постоянно подреден.
    Скрит текст:

Скрит текст:

# 40
    • Пловдив
    Гаранциите са ми в джобове с лепенка отпред, на която записвам датата на изтичане на гаранцията и серийните номера на съответния уред, защото питат за тях, ако се наложи сервиз. Като изтече гаранцията оставям само телефона на сервиза и упътване за работа ...
    От личен горчив опит - добре е да се пази гаранционна карта + касова бележка, дори след изтичането. Така, в случай кражба и последващо залавяне, се доказва че вещта е точно вашата.

# 41
    Не редим дрехи на рафтове. Гардеробите са ни със закачалки изцяло.
    В скринове са останалите дрехи- бельо лично, пижами и др.под.

# 42
    Как подреждате дрехи в гардероб с дълбочина 60см...
    С рафтове с различна дълбочина, така получавам пряк достъп до всяка купчинка 
    Скрит текст:

И метален стелаж за долната част.
    Скрит текст:

# 43
    Здравейте!
    Откъде е закупен стилажът?
    Знаете ли дали в Кик има хубави стъклени буркани, подходящи за кафе, сол..?
    Благодаря 🌞

Как подреждате дрехи в гардероб с дълбочина 60см...
    С рафтове с различна дълбочина, така получавам пряк достъп до всяка купчинка 
    Скрит текст:

И метален стелаж за долната част.
    Скрит текст:

# 44
    • Велико Търново
    И аз харесвам квадратни кутии, че се уплътнява място. От Практикер си взех няколко такива с тенденция да ги увеличавам.
    А що се отнася до подредбата на гардероба - отвътре слагам несезонните, а отпред сезонните. После ги разменям. За сега ми е удобно така.

# 45
    • София
    Има разни буркани в кик, малки, големи, всякакви. Дали ще Ви харесат не мога да кажа, наскоро си взем малки за подправки.

# 46
    Дами, моля дайте идеи за органайзер/организиране на диадеми. Simple Smile
    Не искам да виси от някъде. Или да се поставя върху шкаф или да е вътре в самия шкаф. Важно е диадемите да се поставят и взимат лесно.

п.с. Ако сте коментирали назад из темите, насочете ме да се върна да чета.

# 47
    Дами, моля дайте идеи за органайзер/организиране на диадеми. Simple Smile
    Скрит текст:
    Не искам да виси от някъде. Или да се поставя върху шкаф или да е вътре в самия шкаф. Важно е диадемите да се поставят и взимат лесно.

п.с. Ако сте коментирали назад из темите, насочете ме да се върна да чета.

Не знам дали върши работа, нямам вкъщи диадеми, но слагам го: тук и за идеи.

Нещо подобно

Нещо от тоя тип:

# 48
    Според мен това е най-удобно.
    Скрит текст:

На дъщеря ми са в дългата кутия на този органайзер.
    Скрит текст:

# 49
    Здравейте!
    Откъде е закупен стилажът?
    Икеа. Има и в Jysk.

# 50
    Благодаря ви, labrex и pavlina_hrist0va!

Това го открих в Али Експрес. Засега май най-много ми харесва. Диадемите на моята дъщеря са от най-тънките и ще успее да побере доста. Simple Smile

Според мен това е най-удобно.
    Скрит текст:

# 51
    Здравейте!
    Предстои ни затваряне на няколко ниши, които ще направим на гардероби, като майсторът ще направи само лицевата част (врати, лайсни, механизми и т. н) Цялостното вътрешно разпределение ще го направим по наше усмотрение.
    Въпросът ми е, освен ИКЕА има ли други вериги, в които се предлага обзавеждане за гардероб? Ако някой има информация, ще се радвам да сподели.

# 52
    Здравейте!
    Предстои ни затваряне на няколко ниши, които ще направим на гардероби, като майсторът ще направи само лицевата част (врати, лайсни, механизми и т. н) Цялостното вътрешно разпределение ще го направим по наше усмотрение.
    Въпросът ми е, освен ИКЕА има ли други вериги, в които се предлага обзавеждане за гардероб? Ако някой има информация, ще се радвам да сподели.

В търсене на изтегляща се кошница за гардероб, попаднах на тази фирма. Не мога да кажа все още какво е качеството, но само при тях намерих кошница, която се адаптира по ширина, защото се оказа, че размерът на рафтовете ни е малко крив. Очаквам първата доставка в края на седмицата.
    Имат различни аксесоари за гардероби.
    https://kolosbg.com/prod.php?id=2842

# 53
    • Пловдив
    В магазините за мебелен обков има най-различни решения.
    Ние основно от Балкан Юг пазаруваме

# 54
    Момичета, аз нахлувам в темата с въпрос за в София - от къде утре ще мога да купя плоскост за гръб на кухня /да имитира мрамор/, да се нареже и кантира.
              На приятелка й се налага спешен ремонт на кабинет. Иска въпросния гръб да е близък по цвят и шарка (нещо като мрамор) с плота на бюрото й, а и да се направят рафтчета и реорганизация от същата плоскост, кантирани.

# 55
    То да купиш, но кой ще го монтира. Мебелист трябва да търси.
    В строителтите хипермаркети нямат ли тези услуги?

# 56
    • Пловдив
    Доколкото знам, Салекс имат и в София представителство.
    Поне в Пловдив избора е голям

# 57
    Здравейте, имам дрешник 3х3 метра на голи стени. На едната стена има центриран прозорец с размер около 60х65 см. горе-долу.
    Можете ли да ми предложите някакъв сайт или каквото и да е да се ориентирам с размери и разпределение на шкафове, чекмеджета и т.н. Искаме ми се да оползотворя пространството на макс. Няма да има чела, само ще направим с чела пространството за обувки и естествено чекмеджета за бельо.
     Горе долу да придобия някаква идея и да го разчертаем с мебелиста според нуждите и навиците ни. Благодаря Simple Smile

# 58
    • Пловдив
    Нашият е идентичен като прозорецът е високо ,точно срещу вратата.Не съм го снимала,но точно под прозореца са отделенията за обувки с врати,в ляво са нещата на ММ ,идентично моите са срещуположно.В средата са чекмеджетата ,над тях са лостовете с дрехи и над тях рафтове за куфари и кутии с рядко използвани неща.

# 59
    То да купиш, но кой ще го монтира. Мебелист трябва да търси.
    В строителтите хипермаркети нямат ли тези услуги?
    ММ лесно ще ги монтира, но явно утре двете с нея трябва да се справим по женски.

payla777, малко встрани от въпроса ти за разпределението, но да те посъветвам да предвидите добър комарник на този прозорец, както и двуосно отваряне за проветрение на дрешника. Щом не искате чела, помислете за релса със завеса около стелажите, за да не се прашат много дрехите по закачалките. Другото важно нещо е осветлението; огледало на вратата Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 19:14 от tetka_the_best

# 60
    • Варна
    Здравейте. Търся такъв органайзер за баня, но искам да го видя на живо. Някой да  е виждал нещо подобни? Във Варна съм.

# 61
    Благодаря за съветите.
    Да прозореца се отваря и до седмица ще поставят комарник.
    За осветлението сме оставили една централна и сме избели в единия ъгъл да се прекара осветление към самата мебел. Мебелиста каза, че ще излезе скъпо това с осветлението и че сега ги правят с насочващи осветителни тела. А за огледалото добра идея, но няма да може да е на вратата.

# 62
    Не знам дали точно това е правилната тема, но...как организирате и съхранявате лекарства? Държите ли ги в хладилник? Не питам за кутийки където се слагат хапчетата за деня/седмицата, а за опаковките с хапчета, сиропи, спрейове и други подобни? Една част се използват ежедневно и трябва да има достъп до тях. Представях си сиропите и по-малко използваните в някаква кутия с капак, може би пластмасова...

# 63
    Аз купих една голяма кутия от Икеа, всичко е вътре. Подредени са, но май не ми е най-удобния вариант. Като извадя нещо и всичко рухва. Може да пробвам с вътрешни делители от Джъмбо, но пък кутията е дълбока, а те са ниски. Общо взето ще търся вариант

# 64
      Моите са в две пластмасови кутии с капак, плътно затварящи се. В едната държа хапчетата, в другата листовки, рецепти, термометри. Имам и една метална кутия от бисквити, в която прибирам марли, бинтове, цитопласт и ластични бинтове. Държа ги в един шкаф на секцията в хола, който си е на ММ, аз лекарства почти не пия. В същия шкаф стоят и рецептурните книжки. Свещички и сиропи държа в хладилника, в едно ъгълче на вратата. Отначало лекарствата ми бяха в тоалетната, която е комбинирана с мокро помещение, в шкафа над мивката, но се оказа, че не е удобно и ги преместих.

# 65
      • Майничка
      На плота на кухненски шкаф, в непрозрачна, пластмасова кутия, горе-долу 50/30/25. Вътре всичко е организирано в по-малки кутии - превързочни и спринцовки са отдолу, в кутии от сладолед, мазилата - прави, в цилиндрични кутии от клечки за уши, блистерите и сашетата - според показанията, в правоъгълни кутийки от катък или  сирене за мазане, но обърнати на къса страна и надписани отгоре (болка, кръвно и т.н.), ампули и неотворени сиропи - в оригиналните кутии. Отворени сиропи и капки държим в хладилника.
      Ако нещо се пие постоянно или в момента, стои в малка кутийка над голямата.
      Само спирт и кутия с памук държа отделно, в шкаф над мивката, за да не отварям без нужда кутията.
      Не е най-доброто решение, предвиждам в бъдеще специално чекмедже, но засега там е най-сенчесто и хладно.

# 66
      Лично аз пия хапчета (лекарства и_или добавки) в кухнята, но нямам достатъчно място за съхранение точно там. Евентуално малко панерче с най-често използваните мога да вместя в шкафче много близо до кухнята. Отворените сиропи и спрейове сега държа в хладилника, но реално се чудя дали това е нужно...🤔

# 67
      • София
      Държа ги в голяма кутия за инструменти, в един шкаф в хола. Когато децата бяха малки едвам събирах вътре всичко. Сега е доста празна, може би трябва да ги преместя в по-малка.
      Много ми е удобно при пътуване, особено на село (няма аптека там), взимам цялата кутия, без да се чудя, кое да нося с нас.
      В хладилник държа само сироп Калциев глюконат, и то за десетина дни след отваряне, после хвърлям.

# 68
      • Русе/Germany
      Хапчета, мазила и т.н държа в кутия от Икеа (от твърдите картонени), на един висок шкаф в кухнята, децата не стигат до там, баткото вече може би успява ако се качи на стол, но той е голям и знае, че не се бута там. Кутията е бяла и така не се откроява. Пред кутията стоят Ибупрофена (използва се често) и ако някое дете е болно и неговите стоят отпред. Като не ми трябват вече ги прибирам пак в кутията. Сиропите са в хладилника.

# 69
      Нашите лекарства стоят в килера, в един стар соц шкаф. Имам приятелка фармацевт, която ми каза, че срокът на лекарствата е много малък след отваряне и е по-добре да се хвърлят, защото при нужда може и да не подействат.
      Разделила съм ги в кутии от АМ на детето, с надпис. Намалила съм ги до минимум.
      Скрит текст:

# 70
      • Габрово
      За щастие не ми се налага да държа много лекарства вкъщи, малкото дето имам са в кутия, колкото да мога да извадя цялата "аптечка" от шкафа и да си търся спокойно каквото ми е потрябвало. Преди даже в един несесер стояха, но в кутия ми е по-лесно да виждам всичко.
      Витамини и подобни не стоят там, а в по-малка кутия която ми е под ръка че все пак ги вземам всеки ден, нея няма смисъл да я слагам в шкаф.
      Нещото от "аптечката", което съм си пригодила да ми е удобно за мен, е кислородна вода в малко шише със спрей, него го държа над мивката в банята за да го стигам лесно, че то там ми трябва. Каквато съм си сръчна, често имам малки порязвания по пръстите. Със спрей ми е много по-удобно и икономично да я ползвам, а и така не се отваря и затваря всеки път и трае по-дълго.

# 71
      Натка, точно кислородна вода от известно време мисля да си сложа в спрей опаковка, защото и на мен ми се струва по-удобно и икономично. Това е единственият дезинфектант който малката търпи когато се нарани 😅 А аз го използвам и за други цели. В спрей опаковка държа и сребърна вода.

# 72
      • Габрово
      То дето е по-икономично отколкото да си залея порязания пръст с шишенцето - това ясно. Но и като се отваря всеки път, по-бързо изветрява кислородната вода. Особено както някои хора слагат и тампон памук на гърлото на шишето и така я нанасят.
      А аз веднъж се усетих че даже срокът на годност бил минал, но пък като я пробвах още си имаше типичното шуптене, т.е. наред си беше.
      При мен отначало започнах така да я пресипвам понеже наистина често се случва да се одраскам или порежа по пръстите, малко куцо става отварянето на шишето с кислородната вода че да ги третирам, то обикновено са тези пръсти дето най-много ги ползвам Grinning

# 73
      Не ви ли ръждясва или пожълтява в шкафа, където стои шишето? Същата работа и с йода. Вече ходя, купувам когато ми трябва и после изхвърлям.

# 74
      Йод държа в хладилника и не ми прави проблеми.

# 75
      Не ми ръждясва или пожълтява нищо...това на суха отвън опаковка ли се случва? Но рафтовете ни са или стъкло, или пластмаса (единият шкаф е стар, та пластмасата не е искрящо бяла по принцип, но не е пожълтяла повече). Имам и от тези противоплъзгащите подложки за шкаф/хладилник на някои места. Това е доста препоръчително за йод и подобни силно цапащи.
      Натка, може ли снимка на твоята спрей опаковка? Купих си един спрей за почистване на ръце от Лидъл, пръска страхотно. Глася го за бъдещ контейнер за кислородната вода, ама трябва да свърши...дали ще е проблем да използван същата опаковка? 🤔
      Наскоро купих от Кауфланф комплект противоплъзгащи подложки, цветни и предварително нарязани и скоро ще ги слагам в единия хладилник. 🙂
      Мариат, слагаш ли нещо под опаковката? Ние сме със стъклени рафтове, но аз все се презастраховам...

# 76
      • Габрово
      Моето е съвсем обикновено шишенце май от магазин за наливни парфюми го бях вземала, то ми е от години. От тях съм си купувала и само празни шишенца, те така или иначе си имат цена отделно от парфюма. Сега може и да има по-голям избор, но тогава хич нямаше, особено както исках да е стъкло а не някаква незнайно каква пластмаса.
      То каквото и да беше, пак щеше да е промито няколко пъти със спирт и с кислородна вода после, че чак тогава да съхранявам вече в него. Кислородната вода е по-нестабилна когато има някакъв примес, та затова първо с такава промивам и шишенцето, и пулверизатора да прокарам през него няколко пъти, да съм сигурна че няма какво да я замърси и да ми изфирясва.
      От йодна тинктура всичко се цапа, ако е подляло от шишенцето, това е нормално. Виж от кислородна вода не съм имала оцветявания, то тя по-скоро обезцветява всъщност.

# 77
      Такъв лош опит имам със стъклени и шишенца от налични парфюми, че...все механизмът им засича и това горе си остава натиснато в някакъв момент. Не знам, аз ли все на такива калпаци попадам...😁
      Как организирате батерии (ако имате повече)- има ли нещо до което не трябва да са в близост? И същият въпрос, но за зарядни и разните там кабели покрай тях?

# 78
      • Пловдив
      Стъклени шишенца с пулверизатор има в Джъмбо.
       Относно организацията на аптечката - държа в несесери, като лекарствата са в двустранно прозрачни.

В непрозрачните дрържа инцидентно ползвани неща и са с етикети, за да се ориентирам по-лесно.

Последна редакция: нд, 29 авг 2021, 17:32 от avia

# 79
      • Шотландия
      Идеи за събиране на пране по цветове, което да не заема много място? В момента го събирам в 4 големи торби - бяла, червена, сива (за черно и тъмни цветове) и светлозелена (за светли цветове), но ми заемат много място и не мога да ги скрия в шкаф или гардероб. От този вид са - иначе са функционални, но...

Ако е обсъждано, извинете ме, насочете ме къде.

# 80
      Здравейте!
      Коридорът ни е много тесен. Няма възможност за антре. Някой има ли органайзер от плат? Мисля да го закача на закачалките зад вратата, а плотът на шкафа за обувки да ползваме за нещо дребно на прибиране вкъщи.
      Къде държите дамската си чанта при такива тесни коридори.
      Кошовете за пране от плат удобни ли са?

# 81
      • Mediterraneo
      Няма шанс да наредя 3-4-5 торби или кошове за пране, та да сортирам по цветове! Ще се провъзглася за луда сама себе си, съжалявам. Не го намирам за практично и за сефте чувам някой да разполага с торби за различните цветове пране. Нищо лично към Мила!
      Аз имам един- единствен кош. Сортирам прането ръчно, все пак не е радиоактивно. За 30 секунди съм напълнила пералнята.

# 82
      • Майничка
      Ние събираме в отделна торба само бельото, но то се пуска два-три пъти седмично, останалото е общо.

# 83
      • София
      Аз деля прането на бяло, цветно, черно и детско. В момента са ми в кошове, извън шкафа, в който ми е пералнята и препаратите. Мисля в следващото жилище да оптимизира това и всичко да е скрито в шкаф. Ще сложа дълги, дълбоки кошове за пране на изтеглящи се рафтове. Все едно чекмеджета, но вместо страници - кошове. Другия вариант ми е металните решетъчни кошове на Икеа, но не знам дали ще ме устройва размерът.

# 84
      • Габрово
      Изглежда удобно да се разделя прането още с мятането по кошовете, само ми се вижда че това е за по-големичко жилище. Няма как да не заемат място такива торби/кошове, все пак те ако са твърде малки няма да побират достатъчно и няма да си вършат работата.

# 85
      • Пловдив
      Нашето пране е в един голям кош, отделно, в по-малък, който влиза в големия е бельото, а най-отгоре в едно легенче - чорапите и партенките.
      Бельото, независимо от цвета, пера на 60°, а останалото - на 30.
      Обикновенно бельото минава със светлите дрехи, а чорапите - с тъмните.

# 86
      Нашето пране го разделям в три коша - детско, възрастни, хавлии. За по-дребно делене нито  имам нерви, нито желание. Сигурна съм, че на децата също няма да им се занимава ас делене по цветове и всичко ще стане пак каша, каузата е обречена в нашия дом. А и ако чакам да се напълнят кошовете за да пусна пералня, къде ще му излезе краят. Не обичам да пускам незапълнена пералня.
      Един ден като правим ремонт на банята бих си сложила такива кошове.
      Скрит текст:

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 07:25 от pavlina_hrist0va

# 87
      Чудя се на торбите за мръсни дрехи.... Понякога се налага да пръсна някоя дреха я с белина, я с обезмаслител, я с друг препарат. Така леко омокрената дреха+препарата не правят ли петна и по плата на торбата? За протокола- действам като  Тарти.

# 88
      • Пловдив
      Преди повече от година купих от разпродажба в Икеа такъв шкаф за пране, но при нас банята е тясна и дълга - 2 м сухо и 2 метра мокро помещение, та мястото не ми е кът. Деля на тъмно и светло+ кутия за мръсни чорапи. Бяло пера веднъж в седмицата - хавлии и покривки, които не се застояват в кош.

# 89
      • Бургас
      Разделянето на дрехи е удобно и пести време при пускане на пералнята. Освен това във всеки един момент виждаш какво количество от какъв вид се е събрало и кое да изпереш. Но за мен освен мястото има и още нещо, което прави идеята неосъществима - липсата на съдействие от страна на другите в къщи. Кажете ми как да науча ММ /при децата почти съм успяла!/, че тениските трябва да се пускат на друго място, различно от от това за бельото му!
      За протокола - женени сме от 29 години.

# 90
      • Майничка
      Лесно - делегираш му прането. Не официално, а така, мимоходом, но по-често: "Скъпи, я пусни пералнята, че са се натрупали неща, а аз в момента ...(оправдание по избор)".
      Естествено, първоначално ценните ти неща си ги пускаш сама и отделно.😉
      На моя му отне по-малко от месец, а не е от най-внимаващите и не си държи особено на дрехите. Сега е първа китка за избор на препарати, цветоулавящи кърпички и препарати за почистване на пералня. Да не говорим как проверява джобове и закопчава ципове.😁😁😁

# 91
      • София
      Аз ползвам един голям кош.Разделям непосредствено преди прането.И това заради липса на достатъчно място.Разделям на:хавлиени кърпи,светли дрехи/вкл.бельо/ и тъмни дрехи/вкл.чорапи/.
      Отделно пера и спалното бельо.

# 92
      • Бургас
      У нас е този кош: https://aiko-bg.com/product-30369060063 - с две отделения за бяло и за цветно, вкл. черно. Това е максимумът разделяне на дрехи, който мога да очаквам от домашните Simple Smile. Иначе ако съм си само аз и имам достатъчно място, ще си сортирам и по цветове, и по вид.

# 93
      • онче бонче бонбонче
      Понякога се налага да пръсна някоя дреха я с белина, я с обезмаслител, я с друг препарат. Така леко омокрената дреха+препарата не правят ли петна и по плата на торбата?
      Хвърляш в пералнята вместо в коша и там да чака да дойдат останалите.

# 94
      Мариат, какви торби за мръсни дрехи имаш предвид? Тези текстилните чанти/кошове ли?🤔
      Големият ужас за мен е дрехи в общ кош и смесване на цветовете...🤪 В банята ни винаги се овлажняват, поне някои от дрехите...така идеално пускат цвят някои дрехи върху други...Нещо по-идейно от найлонови торби (но не и от плат по който остават петна)? Дали не са измислили някакви "найлонови" торби за многократна употреба?
      Банята ни не е голяма. Не е и от най-малките, средна. Имаме вана вътре (точно толкова е ширината) която "яде" много от мястото...мястото за коша за пране е точно до ваната и, макар да има завеса, често се случва да попадне вода и в коша...

# 95
      Моя разбор е съвсем различен. Един кош за бельо и горни дрехи, и втори за панталони и чорапи. Няма бяло, цветно, черно. Аз за бяло ако събирам пералня, никога няма да събера. За една - две дрехи изискващи белина, в леген на ръка за няколко минути. И трети отделен кош за кърпи за бърсане, покривки, хавлии...тук вече се дели ръчно при пране дали ще са хавлиите или кърпите и покривките.

# 96
      Да, Долче, за тези платнени чанти питах.

# 97
      Помислих, че са измислили някакви нови 😁
      Покривки не използваме от години. Само по празници като Великден, Нова Година и подобни може да сложим и покривка. Пералнята е на такова място, че няма как да сложа кош за пране точно там (не е в банята, а в малко помещение, заедно с втората тоалетна). Иначе много харесвам тези шкафове за баня с чекмеджетата...

# 98
      • Майничка
      Бельото го държим в мешка от нетъкан текстил (от някаква чанта за лаптоп беше), която виси на вратата в банята. Откачаш и директно изсипваш в пералнята.
      Самата мешка я пускаме периодично, но на ниска температура.

# 99
      А защо делите бельото от другото пране? Че аз ако взема да деля и бельото не знам как ще изпера. На един гащята черни, на друг тъмно сини, други небесно сини, моите бели. Всичкото бельо не мога да пусна в една пералня заедно. Ако взема да ги деля, трябва да пускам пералня за 2-3 чифта пликчета.

# 100
      • Майничка
      Бельото (+ тениските за спане) го перем на 60 градуса и дълга програма, независимо от цвета. Никога не е пускало, а за него не ползваме цветоулавящи кърпички. Купуваме само памучно.
      Хавлиените кърпи също са отделно, както и спалното бельо, но там не се налага събиране, защото ги пускаме веднага след смяна.

# 101
      Всичко събирам в един кош. Деля на бяло, черно и светло цветно/сиво при пускане на пералнята. Бельото пера заедно с другите дрехи. До сега, драми по повод това не е имало никога.

# 102
      Миоки, и аз така. 🙂 Нямам място да деля предварително, освен да слагам в найлонови торби, но пак са в един кош.

# 103
      • Mediterraneo
      Абсолютно не деля никакви чорапи и гащи на никого. Черни чорапи и бельо пера с черните дрехи, цветни- с цветни и пр. Почти винаги всичко пера на 60 градуса, така че нямам драми. единствено специално отделям на ММ работните дрехи, те не стоят в коша с прането.

# 104
      Хавлии, чаршафи и бельо - всичко, което се опира в тялото ни, пера заедно на високи градуси и дълга програма.
      Отделно са връхните, отделно черните, ако ползвам препарат за черно пране.
      Имам шкаф с огромно чекмедже на колелца отдолу, високо, над 60 см., което е разделено на три части за трите вида пране. Аз си го измислих, може да се вади и да се мести до пералнята, много е удобно.
      Обувки в пералнята не пускам.

# 105
      • Майничка
      Аз не пера "гладък" памук с хавлиите, защото съм забелязала, че тогава памучните неща не се изцеждат толкова добре и изсъхват по-бавно.

П.П.Имам предвид при центрофугирането, не ползвам сушилня.

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 22:39 от gargamela

# 106
      За сушенето после всичко деля. Иначе наистина памучните пресъхват, докато станат хавлиите.

# 107
      • Пловдив
      Аз деля бельото и чорапите. Както вече (май) споменах - бельото, независимо от цвета, пера със светли дрехи или със спалното бельо и хавлиите на 60°.
      Чорапите, също независимо от цвета, минават с "тъмното" или униформите ни на 40°. След тъмното (обикновено 2 пъти седмично) пускам бърз цикъл на самопочистване.

Причината за всичко това е, че кожата ми е супер чувствителна, а за жалост - дъщеря ми ме е наследила в това отношение Sad
      Всичко изплаквам допълнително с по 3 цикъла и си нося наше спално бельо по почивки Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 23:45 от sweet_maniche

# 108
      У дома всеки си има кош за пране в стаята. Ние с мъжа ми имахме общ разбира се, сега е само мой. Децата като им се понапълнят ги смъкват долу до пералнята, освен ако аз преди това не съм минала да обера прането от всички стаи. Сортирам на бяло, цветно и черно.

# 109
      При нас се наложи да въведа "кош" само за бельото и чорапите на малката...беше започнала да ги мята мръсните директно зад вратата, в ъгъла 🤐 Сега стои зад вратата, но поне ги слага в нещо, а не така насипни...

# 110
      • Пловдив
      У дома всеки си има кош за пране в стаята. Ние с мъжа ми имахме общ разбира се, сега е само мой. Децата като им се понапълнят ги смъкват долу до пералнята, освен ако аз преди това не съм минала да обера прането от всички стаи. Сортирам на бяло, цветно и черно.
      Страхотна идея Heart
      Благодаря!

# 111
      • Шотландия
      Сортирам на бяло, черно, червено и цветно (червеното много пуска). Пера не по-често от веднъж на седмица, когато са се събрали достатъчно дрехи от съответния цвят. 4те торби по цветове са в нашата спалня, в другата спалня има само 1 торба, която сортирам допълнително в тези 4 торби. Не държа мръсни дрехи в мокри помещения, защото може да мухлясат от влагата. Свалям торбата за пране в кухнята (на долния етаж),  когато има достатъчно дрехи за 1 пералня. Място има достатъчно, просто искам да скрия торбите за пране, да не са на показ. Хареса ми идеята с коша с 2 отделения, благодаря, два такива коша ще ми свършат работа,  ако са достатъчно големи.  Имаме 3 вградени гардероба, ще им намеря място някъде там. Спалното бельо и хавлиите пускам на допълнителна центрофуга, за да съхнат по-бързо, дори и когато ползвам сушилня.

# 112
      # 113
      За лекарствата най-удобно ми беше в рибарско куфарче.
      Скрит текст:
      За съжаление не е практично при пътуване, защото заема много място в куфара. Затова сега всичко пак е в един голям прозрачен несесер и като ни потрябва нещо, просто изсипваме и после пак набутваме... Не е красиво, но това е положението.
      Преди си играх да ги разделям по болести.
      Скрит текст:
      Скрит текст:
      Но мъжа ми и детето още с първото ровене разказваха играта на организацията и реших, че няма да си губя времето.

Витамините и хапчетата за всеки ден ми стоят в едно чекмедже в хола.

Запасите в подобни на тези органайзери.

Дрехите за пране - в такъв кош. Преди бяхме с мек, но вечно беше съборен, изсипан, смачкан. На етикета пишеше, че не се пере, а мен забърсване с кърпа не ме устройва. Този има чувалче, което си пускаме в пералнята периодично. Събира много, всичко бухаме в него. Отделно перем само чисто белите неща, не ги събираме в друг кош, просто при пускането на пералня ги разделяме.

Хванах го в Jusk на някякава много голяма промоция и взех 3 Trollface в другия голям държим текущите одеала в спалнята. Хем не са отгоре, не се набиват на очи и не прашасват, хем са на 1 ръка разстояние. И същия, но по-малък, сложих на остъклената тераса, в него държим тоалетна хартия, когато вземем по-голяма разфасовка.

# 114
      Откъде е прозрачният несесер?

# 115
      • София
      аз ползвам такъв органайзер/кош за прането в банята и съм много доволна.
      https://www.vivre.bg/p-825219/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0% … 0%D0%BD%D1%8F_air
      Коша се сваля и се пере.

# 116
      Откъде е прозрачният несесер?
      От aliexpress. Честно казано много ме е яд, че поръчах само 1, защото се чака ужасно дълго за доставка. Много качествен излезе, 4+ г. ползване и не е мръднал.
      https://www.aliexpress.com/item/32670168725.html

# 117
      Aз имам подобен прозрачен несесер (с розова дръжка обаче) от Джъмбо. Ако имате път на там - огледайте се, може да има подобни.

Иначе лекарства държа в такъв тип кутия. От китайски магазин съм я купувала. Беше ми важно на височина да побира сиропи с опаковките.

# 118
      Сиропите ги държа в хладилник. Нямам идея дали е правилно.

# 119
      Сиропите държа в хладилник , но до месец след отваряне.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 20:31 от ccvet

# 120
      Дрехите за пране - в такъв кош. Преди бяхме с мек, но вечно беше съборен, изсипан, смачкан. На етикета пишеше, че не се пере, а мен забърсване с кърпа не ме устройва. Този има чувалче, което си пускаме в пералнята периодично. Събира много, всичко бухаме в него. Отделно перем само чисто белите неща, не ги събираме в друг кош, просто при пускането на пералня ги разделяме.

Хванах го в Jusk на някякава много голяма промоция и взех 3 Trollface в другия голям държим текущите одеала в спалнята. Хем не са отгоре, не се набиват на очи и не прашасват, хем са на 1 ръка разстояние. И същия, но по-малък, сложих на остъклената тераса, в него държим тоалетна хартия, когато вземем по-голяма разфасовка.
      [/quote]

Сега дали го има наличен? Ще може ли линк, че и е нужен точно такъв със свалящ се калъф отвътре.

# 121
      Как организирате книжките на децата? Ще ми се да са изложени, поне част от тях.

# 122
      Сега дали го има наличен? Ще може ли линк, че и е нужен точно такъв със свалящ се калъф отвътре.
      Не го виждам в сайта им, има друг, но не е овален и е по-скъп.
      https://jysk.bg/dompotrebi/prane/koshove-za-prane/kosh-za-prane- … h30xd42xv56sm-siv

# 123
      И в старата ни детска стая и в сегашната тийн, всички книги са подредени в стенни етажерки с 4 отделения, а за тези за които няма място там са в ТВ шкафа.

# 124

Много популярни напоследък са този тип библиотеки. На доста места започнаха да ги продават: https://www.kid-board.com/produkt/kidbook-етажерка-за-детски-книжки-от-плат-и-д/

https://www.igra4kite.com/product/tender-leaf-toys-darvena-biblioteka-forest

Аз лично използвам стандартна библиотека като долните рафтове са заети от книжките на най-малкото и са легнали, а не изправени.

# 125
      • Пловдив
      В стаята на дъщеря ми книгите са наредени в библиотека и няколко рафтчета над бюрото. Не мога да снимам, защото в момента точно стаята на брат ѝ правим и всичко е на вили и мотовили вкъщи Smiling Imp
      Тези дни предстои,да сглобим и библиотеката на баткото, тогава се надявам вече, да се наредят нещата и да си оправя апартамента, че полудявам в тази неразбория.
      И двете библиотеки съм си ги мислела аз, така че да са удобни за нашите (конкретно техните) нужди.

# 126
      • онче бонче бонбонче
      Много популярни напоследък са този тип библиотеки. На доста места започнаха да ги продават: https://www.kid-board.com/produkt/kidbook-етажерка-за-детски-книжки-от-плат-и-д/
      FlushedВ интернет са няколко пъти по-евтини. За популярност не знам, ама тоя плат събира прашиляк и трябва да се пере, докато една етажерка само забърсваш за две минути и готово. Който е с малки деца едва ли ще им е кеф да си създават допълнителна работа.

Има едни като дървената библиотечка показана от другия линк горе, но с второ первазче лайсна  за да не падат напред книжките.

# 127
      А защо книгите не се съхраняват по старомодния начин?

# 128
      • София
      Най-долните рафтове на обикновена етажерка. Преди слагах и една възглавничка за стол долу, получаваше се малко книжно кътче. Сега са по-големи и тези книжки прашасват в очакване на бебето.

# 129
      Аз нашите книги смятам да ги затворя ето в такава библиотека. Дъщеря ми е с алергия към домашен прах ии нямам голям избор.
      Скрит текст:

# 130
      А защо книгите не се съхраняват по старомодния начин?

Съхраняват се, многото книги са си на обикновена библиотека например, а пък най-ползваните в момента са на подобна малка библиотечка/рафтченца - да са видими, детето само да може да си ги вземе. Всъщност подобни малки библиотеки с фронтално подредени книги се ползват предимно за малките деца и станаха много популярни покрай Монтесори методите.

# 131
      • Варна
      Дайте предложение за съхранение на шапки с козирка.

# 132
      По темата за детските книжки мисля да си сложим няколко рафта към гардероба да стане като етажерка/библиотека, на според вас дали ще издържи прикрепено така🙄

# 133
      Гардероба имате ли го наличен или тепърва ще се поръчва ? Ето идеи

# 134
      Има го да, етажерката няма да е в тази посока, а 4 рафта примерно като тези, но 26 см напред за да се събира книжка 
      Незнам обаче само съм гардероба завита дали ще издържи тежестта

# 135
      До сега чистих и подреждах бюрото на синко, и една /повтарям - една етажерка /, отворена 60 на 60 санта ...толкова прах, ама толкова, че да не видя нищо открито...не, не и пак не. Нищо открито. Освен бюрото.

Само казвам де. Не се меся Grinning

# 136
      • София
      Има го да, етажерката няма да е в тази посока, а 4 рафта примерно като тези, но 26 см напред за да се събира книжка 
      Незнам обаче само съм гардероба завита дали ще издържи тежестта

Вие искате нещо такова
      Според мен трябва да има поне гръб.