Имате ли странични ефекти от Ковид ваксините и какви ?

  • 7 984
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте !
Темата не е антиваксърска, а информация за това какви странични ефекти сте имали от ваксината - никакви, малки, по-големи и т.н.
От много години ваксините спасяват човечеството и най-вероятно сега също, но все пак е добре да се знаят и какви странични ефекти има от ваксините.
За сега знам човек, които след ваксина качил АНА 1:3200 и болки в ставите, но със времето са спаднали до нормалните стойности 1:100
Жена, която казва (не я познавам лично), че е започнала да получава след ваксината изтръпване на крайници и на 10-тия ден започнала да не може да се мърда и в болницата я диагностицирали с Гилен Баре.
Няколко случая за - виене на свят, шум в ушите и иглички по крайници вече 3-4-ти месец.

Както виждате може да има странични ефекти и смятам в тази тема всеки да сподели неговите или на негов познат кога са се появили, след коя ваксина, кога са минали, от какво са се получили, на какъв лекар сте ходили и всякаква информация.
Само да спомена отново темата не е антиваксърска от Ковид също може да се получи автоимунно, Гилен Баре, шум в ушите, изтъпване на крайници и още хиляди.

# 1
  • Мнения: 253
Нищо съществено! Аз, мъж ми и двете ми деца имаме вече и двете дози. Аз се чувствах леко отпаднала и двата пъти, мъж ви го боля мястото на инжекцията 1-2 дни, децата нямаха никакви оплаквания. Трудно ми е да разбера цялата истерия около ваксините. Около мен всички са ваксинирани и не съм чула някой да е имал някакви фрапантни странични ефекти. Работя с онкоболни пациенти на химиотерапия - всички имат вече по 2 дози от ваксината. 2-3 се оплакаха, че са вдигнали температура 38,5 - 39С 24-48 часа след втората доза. Няма болни от ковид сред тях след ваксината, нито сред колегите ми.

# 2
# 3
  • Мнения: 3 114
Нищо съществено! Аз, мъж ми и двете ми деца имаме вече и двете дози. Аз се чувствах леко отпаднала и двата пъти, мъж ви го боля мястото на инжекцията 1-2 дни, децата нямаха никакви оплаквания. Трудно ми е да разбера цялата истерия около ваксините. Около мен всички са ваксинирани и не съм чула някой да е имал някакви фрапантни странични ефекти. Работя с онкоболни пациенти на химиотерапия - всички имат вече по 2 дози от ваксината. 2-3 се оплакаха, че са вдигнали температура 38,5 - 39С 24-48 часа след втората доза. Няма болни от ковид сред тях след ваксината, нито сред колегите ми.

Обкоболните по принцип нямат сериозни странични ефекти, защото имунната им система е много слаба. Нежеланите ефекти от ваксината се получават при хора със свръх-активна имунна система, тоест автоимунни реакции. Гийем-баре   е автоимунна реакция също. Аз за съжаление съм с такава имунна система, АНА ми станаха положителни след ваксината, получих болки в ставите, мускулите, умора, изтръпвания, невропатия, високо кръвно и други кардиологични проблеми, световъртеж Вече няколко месеца. Какви ли не изследвания правих. Оказва се, че предишните ми автоимунни заболявания са в ремисия все още, а това е нова автоимунна реакция предизвикана от ваксината, според лекарите. Пак според тях, имат много такива пациентки като мен. Най-вече жени.
Аз лично не познавам други, понася добре на всички ваксинирани около мен. Изтеглих късата клечка.

# 4
  • Мнения: 10
При мен страничните ефекти с Пфайзер бяха следните:
Първа доза - Лека болка в ръката, в която ми я биха, като мускулна треска, мина за 2-3 дни, нищо съществено
Втора доза - Същата болка в ръката за 2-3 дни. Бих си ваксината в 9:30, цял ден нищо, през нощта се събудих в температура, пих парацетамол, пак си легнах и на сутринта нищо

Това беше всичко Simple Smile
Всички мой познати и роднини имаха подобни реакции, имаше и такива с абсолютно никакви

# 5
  • Мнения: 2 883
Единствената странична реакция при мен беше тази, че 2 седмици след втората ваксина ме повториха симптомите, които имах непосредствено след поставянето ѝ. Втрисане, лека температура, болки в мускулите, непоносимост към миризми, изострено обоняние. И двата пъти ме държа по около 6 часа. Първия път го очаквах, но втория не, реално и до сега не знам дали действително е било от ваксината, но тъй като симптомите са еднакви и с еднаква продължителност, реших, че е от това.
След първата ваксина нямах никаква реакция.

Общи условия

Активация на акаунт