Любители на кучета - 121

  • 25 818
  • 775
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 18 442
Ре, милинкия, кой знае при какви мангали е бил преди да попадне при вас.

# 511
  • Мнения: 93
здравейте, през последни5те дни нашето куче - Лабрадор на почти 11 месеца -  става много неспокоен, по-често вечер, издърпва с лапи някое одеало и започва да прави характерните сексуални движения. Тази вечер не се е успокоил  и е правил така към 3 часа. Питам се дали  той  се измъчва, защото не може да удовлетвори своето желание? Как да му помогнем? Моля, който има опит, знае какво се случва, да ми отговори. да ме посъветва. искаше ми се ветеринарят да направи това, но той само ми предложи хапчета или да го кастрирам.

# 512
  • София
  • Мнения: 13 661
Еми то и ние ще ти предложим да го кастрираш.
Подобно поведение не е задължително свързано със сексуалност. Проява на доминация е и ако го прави навън на други кучета ще си изяде боя.
Отвличай му вниманието като започне.

# 513
  • София/Перник
  • Мнения: 983


Това от снощи: "Мислиш да си лягаш ли? Мнеее, това си е мойто място! Цъ." Аз: "Слизай долу, Чарли. Знаеш, че аз съм тук!" Той:

# 514
  • Мнения: 18 442
Евана, стана ми интересно какви са тези хапчета? Освен хормонални или успокоителни, не се сещам какво друго може да подейства.

# 515
  • София
  • Мнения: 13 661
Хормони и антидепресанти. Не виждам нужда. Добитъкът влиза в пубертета и се опитва да се налага. Не знам, защо не е кастриран. Ще го развъждат ли или просто не искат да се разделят с декорацията.

# 516
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
Ако няма да го развъждате, какво друго да направите, освен кастрация?! Това е въпросното облекчение! Нашето мъжко куче не е кастрирано, с цел развъждане. Но Мокка го възпита добре. Безцеремонно го спира при всякакви опити и той отдавна се отказа, милият. Като му намерим булка, тогава Wink След като свършим тази работа, ще решим дали да има друго кучило или да кастрираме.

# 517
  • Мнения: 18 442
Нейното куче не е ли малко още за кастриране? Нали препоръките за големите породи, особено тези със склонност към ортопедични проблеми, са да се изчака да се спре растежа, т.е. след годинката, даже до 1.5г.?

# 518
  • София
  • Мнения: 8 932
За мен мъжко куче не трябва да се кастрира толкова рано. Това е доминантно поведение и има и други начини за коригиране, ако кастрацията е нежелана.

# 519
  • София
  • Мнения: 13 661
Колкото доктори, толкова мнения. Аз бих го кастрирала. Моят е кастриран преди да стане на 3 месеца. За мен е рано преди 6, но....с размерите на родителите си е. Малко по-дребен от братята и сестрите си е, но е изтърсак, а и мина през операции и антибиотици.

# 520
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
Определено е по-добре преди настъпване на половата зрялост. Но ние не знаем какви са плановете на дамата за кучето. Ако не планира кастрация, следва да работи върху корекция на поведението.

# 521
  • Sofia
  • Мнения: 632

Днес до обяд нямаше никои в нас и Белята скучала. Прибирам се аз и е като ваденка за мен,сега лежи да я чешам по корема за извинение.
Тея дни всичко живо или разгонено или полудяло по разгонено. Та все някои ще й се навре под опашката и тя вече станя агресивна. Вчера се опита да ръфне приятелски Бретона,дето играе от бебе с него. А той милия просто мина зад нея,нито я подуши,нито нищо.

И да се оплача,моята щерка решила да я подстригва и това е резултата. Добре,че не е кръцнала ушОто.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 14:55 от Margaritka_2014

# 522
  • Мнения: 18 442
Конкретно за немска овчарка и Голдън ретрийвър има доста сериозни проучвания, че е добре кастрацията да се случи след годинка, защото в противен случай се увеличава 3-4 пъти рискът от ставни проблеми. За Голдън-ите не съм ги чела, но в това за немските овчарки се реферира към тях, ако някой има интерес.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5645870/

В големия форум за немски овчарки преобладаващото мнение е, че трябва да се изчака кучето да достигне максималните си размери, преди да се кастрира. Повечето са обединени около възрастта 18-24м., а една част даже и до 3г. Предполагам, че заради изследването се правят заключения за степента на физическото развитие и са вдигнали възрастта.

За поведенческите проблеми и че трябва да се отработват 2 мнения няма.

# 523
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ох, Маргаритка, милото опитно зайче! Joy Heart

# 524
  • София
  • Мнения: 396
Конкретно за немска овчарка и Голдън ретрийвър има доста сериозни проучвания, че е добре кастрацията да се случи след годинка, защото в противен случай се увеличава 3-4 пъти рискът от ставни проблеми. За Голдън-ите не съм ги чела, но в това за немските овчарки се реферира към тях, ако някой има интерес.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5645870/

В големия форум за немски овчарки преобладаващото мнение е, че трябва да се изчака кучето да достигне максималните си размери, преди да се кастрира. Повечето са обединени около възрастта 18-24м., а една част даже и до 3г. Предполагам, че заради изследването се правят заключения за степента на физическото развитие и са вдигнали възрастта.

За поведенческите проблеми и че трябва да се отработват 2 мнения няма.

Чела съм, че независимо от пола е добре да се изчака да завършат растежа си. Аз поддържам това мнение. Смятам, че за психиката на кучетата е по-добре така. Не съм специалист. за себе си съм решила засега да не я кастрирам. Нашето решение е лесно, тъй като смятаме да роди /може би само веднъж/. След това ще мислим.

Общи условия

Активация на акаунт