Медицински център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 4

  • 19 970
  • 197
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 68
Здравейте, предстои ми инсеминация в New Life в Пловдив при д-р Петрова. Тя е убедена че трябва да да опитаме 4 бр инсеминации преди ин витро. Има ли положителни отзиви и + тестове от инсеминации в тази клиника?


Покрай падабни групи се запознах с момиче, което е бременна от втора инсиминация. Зависи какъв е проблема. Аз имам една неуспешна , две нястартирали . След това ни насочиха инвихро с мъжки фактор и се получи.

# 166
  • Мнения: 24
Аз съм с две неуспешни инсеминации с донорски материал и уж хубави тръби и никакви други проблеми. Тоест, нямаше причина да не стане. Чиста загуба на пари и време. Три години ми загуби в сладки приказки.
Преместих се в Селена, направиха ми диагностична лапароскопия. Оказах се с много трудно пропускащи тръби под високо налягане и под 5% шанс да забременея с инсеминация. Направихме инвитро, като забременях от първия опит. Дъщеря ми е на 1.5 г. Съжалявам, че си загубих времето с Петрова.

Д-р Петрова ли прецени, че тръбите ви са проходими? Без цветна снимка?

# 167
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
С ЦС, но тя даже не я погледна. В Селена докторът ми обясни къде е проблема още като погледна ЦС и лапарото го потвърди.

# 168
  • Мнения: 2 607
С ЦС, но тя даже не я погледна. В Селена докторът ми обясни къде е проблема още като погледна ЦС и лапарото го потвърди.
кой ви е доктора? Насочвам в момента една приятелка, която вече изпуска влака. И тя се мотаеше доста до Петрова. И при нея уж всичко им е наред

# 169
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
С ЦС, но тя даже не я погледна. В Селена докторът ми обясни къде е проблема още като погледна ЦС и лапарото го потвърди.
кой ви е доктора? Насочвам в момента една приятелка, която вече изпуска влака. И тя се мотаеше доста до Петрова. И при нея уж всичко им е наред
При д-р Ангел Ставрев бях, но буквално хванах последния влак с него. Той спря да работи с пациенти, когато бях бременна в 6 м. Д-р Даниел Ставрев, д-р Матев са прекрасен избор. При първия следих бременността си и родих, а за втория имам добри отзиви от познати.

# 170
  • Мнения: 748
По фонд ли правихте инвитрото в Селена? На мен ми казват и от двете места, че с такава диагноза най-вероятно няма да ме одобрят по фонд, защото все пак пропускат, било то и трудно.

# 171
  • Мнения: 413
Аз ви препоръчвам да не ходите в Селена. Там загубих три години.С най- добри чувства към Блу ейнджъл. Ембрилогията им е трагедия. В Ню лайф ембриологът е много добър. Доктор Петрова е с гаден характер, но все пак има и други лекари в Ню лайф. Ако влезете във форума в бг мама на Селена, ще видите, че там лошо мнение за Селена няма. Няма, защото се трият.  Влезте в групата във фбк- Дългият път наречен ин витро. Най- полезната група. Всякакви клиники се коментират. Ще видите какви са мненията за Селена и ще се хванете за главата. По - добре си пстанете в Ню лайф, ако толкова държите на Пловдив. Успех. Моята снимка също е правена в Пълмед, тъй като дпктор Петрова работи с тях. Пишеше, че нямам проблем. След две години правих лапаро за махане на миома и … наистина нямах проблем с тръбите. Аз успях в София, но това е друг въпрос.

# 172
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
По фонд ли правихте инвитрото в Селена? На мен ми казват и от двете места, че с такава диагноза най-вероятно няма да ме одобрят по фонд, защото все пак пропускат, било то и трудно.
Самофинансирано беше моето инвитро.
Kaia Trifonova, всеки е доволен от там, където е успял. Следя темата за Селена, никой нищо не е изтрил, мненията са реални. Аз успях от първи опит инвитро при тях. Ембриологът на Ню Лайф може да е добър, но първо хубаво ще те изцоцат, после ще ти предложат инвитро. Добре, че се усетих да се махна на 3тата година след 2 неуспешни инсеминации. С шанс под 5 % в моето състояние, Петрова си правеше инсетата, а аз си плащах като поп обречени на неуспех процедури. Съжалявам, но нещо, което лекарят в Селена видя за секунди на снимката, тя даже не се потруди да погледне. Имам много познати успели там при инвитро. Но на мен ми загуби времето. Д-р Ангел Ставрев още като чу от къде идвам, веднага поиска снимката и я прегледа на компютъра си. Подробно ми обясни какво се вижда на снимката и че заключението няма нищо общо с реалността. Може да е грешка в заключението, но на мен тази грешка ми струваше скъпо. Съжалявам, че ми е такова мнението. През цялото време Петрова ме убеждаваше, че сме ОК и ще се получи. Да не говоря, че 3 години едни бактерии не успяха да излекува. Накрая ме докараха до резистентност тъм всички АБ.
Но! Да са живи и здрави! Имат си достатъчно пациенти, дано няма повече опарени като мен.
Аз съм благодарна, че въпреки трудностите, имам дъщеря си. Споделям този опит не за да очерня някого, а да насоча момичетата да са бдителни и да потърсят още едно мнение, ако нещо ги съмнява. Аз вярвах сляпо на сладки приказки и се опарих.

# 173
  • Мнения: 413
Мнения мои и на още две момичета, които познавам, относно липсата ма трансфери в Селена, липса на цени на лабораторията, цената на болничния от 100.00 лева в Селена, безумните цифри на други неща по време на ин витро и след това… всички тези мнения във форума на бг мама за Селена се трият след около 20 минути. Ако държите на Пловдив, останете в Ню лайф! Влезте в групата на фбк, която писах по- горе, и вижте мненията на хората с имената и снимките си стоят зад думите. В Бг мама рицарите на Селена са две три и са много активни, не се подвеждайте.
Блу ейнджъл, радвам се, че преди три години си успяла от раз в Селена, но псвен теб и още една дама, не четем за други успели. Постът ми не е към теб, моля да не ме разбираш погрешно. И аз споделям опит също като теб. Нали така

# 174
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Изобщо не го приемам лично, няма за какво. Нямам нищо общо с болницата, нито личен интерес. Единственото нещо, което ме свързва с тях, е прекрасната ми дъщеря. Съжалявам, че не си успяла там. Коридорите на 4ти етаж се пукаха по шевовете от бременни момичета през тази една година, в която аз посещавах болницата. С доста момичета се запознах, пациентки на различни доктори. Избор има, и в Пловдив, и в София, ако не, в Турция. Не всяко семейство успява в Селена или Ню Лайф, че ако щеш и в БГ. Всичко е и известна доза късмет, никой никъде не обещава 100 % успеваемост, нали така? Аз до последно вярвах, че в Ню Лайф ще ми решат проблема, затова и изкарах близо 4 години при тях. И не ме е яд за друго, а за неглижирането на проблемите. Да, за тях може да са банални бактерии, за мен бяха спирачка за задействане на процедурите. А отношението на Петрова, когато видя, че не може да се справи с едни уж банални бактерии, беше под всякаква критика. Накрая ми каза, че аз съм си виновна, че не може да ме излекува. Това нормално отношение ли е? Може да е добра в определени неща, но точно това неглижиране съсипа здравето и изгуби времето и парите ми. Ако се бях вързала да правя още две инсета и после да кандидатствам по фонда, както тя ми предлагаше, щях да съм си платила доста повече от 1 инвитро и да съм загубила още кой знае колко време.
Цените на Селена не са тайна, както и на всяка друга болница или лаборатория. Задължени са да ги обявяват публично и го спазват. Винаги съм знаела за какво точно плащам и колко ще ми струва. Ако не съм била наясно, съм питала. А относно размера, това е частна болница. Който си мисли, че има нещо безплатно, лъже се. Инвитрото ми е самофинансирано и цената, която платих, въобще не е толкова висока спрямо това, което съм чела или чувала от познати.

# 175
  • Мнения: 413
Да бе Блу вйнджъл разбрахме всички, болницата се пука по шевовете не от жени забременели там. А и е елементарно да се види статистиката на ЦАР и къде е Селена. Основно за Селена тебе слушаме от три години насам. Основно ти и още две дами. Нови няма. Спри да ме надговаряш, защото нямаш никакви аргументи. За цените в Селена и че не са за всеки, а за баровки като теб ще кажа, че аз съм оставила 16 х лв там. Халал да са им. Но понеже имам доста по- голям опит от теб, ще кажа така- пълно е с жени, неуспели по два пъти в Селена и успели от раз другаде след това. Вижте статистиката на ЦАР. Спри да рекламираш Селена в деуги теми, ставаш съмнителна. Който иска да се запознае с историята ти може да я прочете през страница я има в почти всяка тема. Много си полезна с някои неща, но с тази Селена просто става вече абсурдно. Има си тема, пиши си там. И без това другите мнения се трият.
Моят съвет към всички момичета в Ню лайф- направило сте по- добрият избор за Пловдив, най малкото защото ембриологията е на ниво, защото е прозрачно всичко. Статистиката на ЦАР Ню лайф е с много добри резултати, по- добри от горната болница. Ако не успеете до два пъти, преместете се в друга климика. Успей на всички и вярвайте. Това че дамата по- горе не е успяла в Ню лайф и мнението й е на всяка втора страница, не значи че за вас ще е така. Повече са доволните от Ню лайф. Успех на всички, Блу ейнджъл желая ти всичко добро. Отдавна съм се убедила, че не може да се надговори никоя от вас трите фенки на Селена. Без аргументи, просто си намилате едно и също и така до откат.

# 176
  • Мнения: 116
Здравейте, включвам се и аз с отрицателен отзив за Селена. Имам 6 опита в клиниката и 4 стимулации.  Последния опит бе направен с ембриони преместени от Селена в клиника Адела, които казаха, че за тях това не са добри ембриони. А в Селена бяха с отлично качество. Случайно попаднан на д-р Минчев в Ню лайф. И реших при него да направя следващия си опит. Никога в Селена хормоните ми не бяха добри за пресен трансфер. Как винаги прогестерона завишен още от втори ден? Как не съм се осъмнила в резултати от клиниката? Правих опити при д-р Минев и д-р Ставрев в Селена. Започнах да посещавам клиника Ню лайф и там при измерването на хормоните се случи чудо - прогестерона е добре. Направихме стимулация, след която също се запази с добри стойнасти и последва 7ми пресен трансфер, който се оказа успешен. Ние сме с мъжки фактор. Когато правих цветна снимка в Селена заключението доста се различаваше от действителността. Там пишеше, че тръбите ми са изкривени, слабо пропускат, но реално не е така. Успех на всички!

# 177
  • Мнения: 413
Аз имам близка приятелка на 41 г., която забременя от втора инсем. При мен не се получи, но пък при нея си стана бързо. Успех.

# 178
  • Мнения: 56
И аз съм от недоволните от Селена. Точно от др. А. Ставрев. С мъжки фактор сме. Имаме 2 процедури, напълно еднакви. Единствената разлика е, че първият опит беше със ЗЕТ, а вторият със СЕТ. Аз също мисля, че ембриолозите там не са най-добрия вариант, особено за мъжки фактор. Ставреви- старши, младши и дъщеря, не ни помогнаха, нямахме късмет с тях. Отидох там, защото работят събота и неделя, имат денонощен спешен кабинет и имат много добра апаратура. НО трябва да има и специалисти, които да работят с тази техника...

Не съм пациент и на Ню Лайф, но ако трябва да избера репродуктивна клиника сега, бих я избрала.
Селена може би да са добър вариант за раждане, проследяване на бременност, не мога дам личен отзив.

Извинете, че оспамих темата. Но щом се трият коментари в темата на Селена....

# 179
  • Мнения: 435
Здравейте момичета Simple Smile

Включвам се тук, тъй като ми предстои преглед при д-р Петрова. Моят случай не е изяснен все още официално, но вероятно съм с ИЯР. АМХ е ниско (0.19), инхибин норма (85).
Мога ли да очаквам обстоен преглед , обяснява ли всичко?
За сега търся опция за замразяване на яйцеклетки, не планирам забременяване, нямам партньор и съм на 40 години.

Общи условия

Активация на акаунт