Как да се справим с болката в очите след като сме плакали много?

  • 1 478
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Вече втори ден ми болят очите и главата ме боли, дали да не е от синузита? Изплакаха си очите обилно с вода, но не помага.

# 1
  • Мнения: 4 518
Не е синузит. Щом е имало много плач, имате нужда от хубава почивка и да прочистите мислите си.

# 2
  • Мнения: 40 752
От плач очи не болят, даже напротив, сълзите прочистват окото.

# 3
  • Мнения: 4 518
Черна станция, не искам да споря, но мен винаги ме болят след като плача много. Вероятно не е от самите сълзи, а от бърсането на очите със салфетка.

# 4
  • Мнения: 13 532
Направи си по-дълго време студени компреси с тампони за почистване на грим. Охлаждай ги често в студена вода.

# 5
  • Мнения: 40 752
Черна станция, не искам да споря, но мен винаги ме болят след като плача много. Вероятно не е от самите сълзи, а от бърсането на очите със салфетка.

Така може, но явно не е от плача Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 433
Вариант 1 - от самото плачене, моите също се подуват и болят. Студени компреси наистина оправят нещата.
Вариант 2 - ако имаш обострен синузит с бактериална инфекция, тя може да се прехвърли в очите и да доведе до конюнктивит. Това също ми се е случвало.  Тогава освен болка и дразнене, би трябвало да имаш зачервяване и секрети.
Препоръчвам ти, ако не ти мине до понеделник, да се консултираш с офталмолог, защото, ако има инфекция, такива не са безобидни и без лечение не минават.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Компрес от пакетче чай от лайка, мокрите и го охлаждате в хладилника.

# 8
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Ако човек плаче със силно стискане на очите, е нормално да боли на следващия ден. И те имат околоочна мускулатура и се претоварват, плюс повишение на налягането в околните съдове. Аз съм така. Охлаждане и спокойствие за очите - без телевизия, компютри, таблети, телефони докато премине. Много отпускащо действа гледането в пламъка на запалена свещ (само жив пламък, никакви лампи и крушки!) Светлината от него не натоварва окото.

# 9
  • Мнения: 123
Благодаря за полезните отговори

# 10
  • Мнения: 2 039
Студени компреси с лайка и капки за очи.

Общи условия

Активация на акаунт