Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Покажете си детските стаи - тема 28

• 9 891
  • 171
  •   1
Отговори
# 1
  • Пловдив
Записвам се първа в новата тема Heart
Благодаря Захарче!

На финалната права сме!!! Очаквам тези дни, да се обадят, че плоскостите да готови и от там насетне остава сглобяването.
Очаквам и матраците да пристигнат тези дни.
Все още не съм намерила пердета...
А какви дръжки харесах - идеално пасват на темата на стаята, но ММ категорично отказва, да сложи единични дръжки Rolling Eyes Някой може ли да помогне с доводи, с които да го убедя, че не са по-лоши от стандартните, които се монтират с две видии

# 2
Кажи му сега ще дупнеш една дупка, ако не ти хареса...винаги може да дупнеш втора и сложиш от другите дръжки Grinning

# 3
  • Пловдив
Точно това му казах и аз, но понеже едната дупка ще е в центъра, а ако се наложи последващо дупчене, двете ще са симетрични спрямо централната ос Rolling Eyes

# 4
Абе мъжа е за да дупче. Какво му разцира главата от естетика Grinning

За чекмеджета ли е чуденката? За врати на гардероб?
Може и комбинирано да е...

# 5
  • Пловдив
4 чекмеджета на бюрото, още толкова на секцията и няколко на вратичките, пак на нея.
Вариант със смяна на челата и вратичките при нужда е немислум - МДФ-а, който избрах е с баснословна цена и едва го убедих, да не го сменяме

# 6
Вкъщи аз ги решавам тези неща. Не знам какво да те посъветвам, освен да отидите в магазин и лично да пробвате двата варианга, да видите кое ви е удобно.

# 7
  • онче бонче бонбонче
За столовете приключи ли спора? Исках да кажа, че е едно да седнеш да се облегнеш и повъртиш, друго е да се наведеш напред да пишеш, ама там свърши темата Smile За бюрата най-важно е да е със здрави панти на вратичките Wink

# 8
Е защо да е било спор...дискусия  според мен.
А как точно ти се опира гърба, когато пишеш - да, интересен въпрос.

# 9
  • София
Е защо да е било спор...дискусия  според мен.
А как точно ти се опира гърба, когато пишеш - да, интересен въпрос.
Много лесно. Ако писането е на клавиатура, а не с химкал и за дълъг период от време - не виждам нищо странно.

# 10
То и на офис стол да си пак се навеждаш напред за да пишеш. 🙄🙄 Или трябва да го бутнеш много под плота, което нещо не ми се вижда ок.  Знам ли.

# 11
В момента пиша на клавиатура, от офис стол. Не съм прегърбена, облегната съм и имам десетина см до ръба на полота. Дори не си спомням някога да съм писала приведена, може би единствено когато ползвах трапезен стол за две седмици, което не бих повторила никога.

# 12
Благодаря на всички, които дадоха ценна информация за удобни столове - за мен беше много полезно. На "противниците" без ирония им пожелавам здрав гръб и крепко здраве!

(Сега харесвам невъртящите се столове, защото коленцата ми похабяват пода, макар че за дете въртящ се наистина е друга работа - с брат ми навремето голямо пързаляне беше, но същият стол стопира болките ми в гърба при якото учене в 8 клас през една зимна ваканция.)

# 13
  • София
Скрит текст:
Благодаря на всички, които дадоха ценна информация за удобни столове - за мен беше много полезно. На "противниците" без ирония им пожелавам здрав гръб и крепко здраве!

(Сега харесвам невъртящите се столове, защото коленцата ми похабяват пода,
Скрит текст:
макар че за дете въртящ се наистина е друга работа - с брат ми навремето голямо пързаляне беше, но същият стол стопира болките ми в гърба при якото учене в 8 клас през една зимна ваканция.)
В Юск съм виждала подложки за такива столове, може и в други магазини да има, друг вариант е да се сложи малък килим или нещо от сорта - как ще се отрази на интериора е друг въпрос.

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 17:22 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 14

Против удобството не видях някой да се изказа.
А и удобното за един, е неудобно за друг.
Grinning

Такива подложки освен в юск, има и в икея. Колелцата почват да дерат паркета, когато се затлачат с косми и спрат да се въртят. Тогава само се сурцат. Точно така са и нашите в момента, не успяхме да разглобим самото колелце за да го почистим, ще купуваме нови, но все забравяме. Благодаря, че ме подсетихте Grinning

# 15
При мен по подновен паркет останаха черни следи - може и от зацапани колелца да е било, но при предишния лак ги нямаше. Мисля си, че на лак не случихме - преживях го, ама в началото много се ядосах. После и конкретният стол се счупи - следващият няма да е на колелца.

# 16
Под бюрото съм сложила самозалепващо прозрачно фолио - предвидено е за залепяне на реклами и надписи на пода на помещения с голям човекопоток. Почти незабележимо е, изключително издръжливо на надиране и след махане не остават следи. Като търсих, ги видях подложките в Икеа и Юск, но са груби, грозни и скъпи. Тогава ми препоръчаха фолиото и съм мноого доволна.
И аз с голяма молба! Нужна ми е регулируема стойка за голям графичен таблет, че "гълта" половината бюро. Таблетът тежи 10.4 кг и стойката трябва да позволява пълно хоризонтално положение от и вертикално прибиране към стена, когато не се ползва. Дали някой има или знае къде мога да намеря такава стойка?

# 17
  • Mediterraneo
И при нас е същият проблем с графичния таблет. Не знам колко тежи, но е 24 инча и заема половината бюро. Стойката е добра идея!

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 23:51 от Тарталета

# 18
Верно ли графичен таблет тежи 10,4 кг? Какво е това чудо?
Не мога да помогна, но се впечатлих.

# 19
В какво съхранявате играчките? Скоро се местим, и за сега в стаята на детето има само легло и гардероб.

# 20
  • SF
В кутии за съхранение на играчки. Играчките са нещо преходно за детето. Стават безинтересни, "израства ги". Предават се нататък заедно с кутиите или се унищожават. Следващите играчки вече не се държат в кутии. Търсете временно решение като за 2-3 години.
Малките деца не умеят и нямат интерес да подреждат големи шкафове или витрини за играчки. Родителите се опитват да ги научат, че това е важно, но по-удобно е да се рови в кутия и всико да се бута в нея, когато мама помоли стаята да се подреди.

# 21
  • Русе/Germany
Ето в такова от Икеа
Остана наследствено от брат и, на него му го бях взела за да си разделя леготата, беше само с плитките контейнери, но сега за малката смених 4 от тях с 2 дълбоки, за да може да се събират повече в контейнерите, иначе в плитките са разделени на тема, в едното са барбита и подобни кукли, в друго чантите и очилата, в трето големите бебета и т.н, в дълбоките всякакви останали, малката е на 3г и за момента се е научила и тя да си ги прибира по местата.

# 22
  • София
Пейка-контейнер.

Понеже детето е малко, в едното крило на гардероба, на нейната височина съм оставила рафтовете и чекмеджетата да са за играчки също. Когато поотрасне, ще запълва постепенно това с дрехи, а играчките ще намалеят като количество.

Откритите рафтове и дълбоки тави изглеждат удобни и красиви, но не мога да им хамалувам да ги бърша непрекъснато от прах.

# 23
  • Русе/Germany
За контейнерите има капаци Simple Smile
Иначе и ние имаме така пейка, но за момента е пълна с други неща 🤦‍♀️
Малки дрехи и подобни, които чакат някой да ги снима и да ги продава 🙈

# 24
  • София
Аз съм от мега мързеливите, и капаците биха ми дошли вповече да ги бърша. Joy Relaxed Innocent

Стига ми, че има бюро с три рафтчета и детска кухня. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 25
Нашите за момента са така.
Скрит текст:
Скрит текст:

В пластмасовите кутии са нещата за кухнята, нещата за рисуване и дребни играчки на малката. В черния контейнер са игри на каката. Периодично сменям играчките. Другите са в кашони в килера. Малката много пръска и това за момента се оказа най-удобната организация. Предстои да ги разделим в две отделни стаи и тогава вече ще търся други варианти. Трябва да вземем и някаква библиотека за книгите, че с този кош е доста кофти.
Като цяло моите деца нямат много играчки, свободното време гледаме да сме навън.

# 26
  • Варна
Под бюрото съм сложила самозалепващо прозрачно фолио - предвидено е за залепяне на реклами и надписи на пода на помещения с голям човекопоток. Почти незабележимо е, изключително издръжливо на надиране и след махане не остават следи.
Откъде може да се вземе такова фолио? Засега още не се е надрал паркетът, но като гледам какво е в дневната под другия стол.... паркетът е абсолютно за циклене и лакиране. Не че скоро ще му се случи това щастие, но поне в детската да го опазим.

# 27
Месечинке, от рекламна агенция е фолиото. Не остават следи след махането, ако по време на махане се нагрее. Тогава по- голяма част от лепилото ще си остане по самото фолио.

# 28
Моята понеже е голяма , прибрах играчките в чували с вакуум и в гаража.
Мисля да взема пердета ,че в момента голо ми изглежда.

# 29
От къде е купена пейката-контейнер?
Благодаря!

# 30
  • София
Ikea. Май Stuva се казваше серията.

# 31
Нашите за момента са така.
Скрит текст:
Скрит текст:
Трябва да вземем и някаква библиотека за книгите, че с този кош е доста кофти.
Като цяло моите деца нямат много играчки, свободното време гледаме да сме навън.

Ние сме със същия тип рафт, но 8 отделения. Едното е за книги.
първо беше обърнат с дългата част успоредно на пода, сега е завъртян като библиотека. Играчките са и в кутии, и открито на рафтовете. Удобно ни е на всички.

# 32

Откъде може да се вземе такова фолио?
Мога за Пловдив да дам координати. Ако проявявате интерес - пишете.
Фолиото, което сме сложили не оставя лепило след махане. Ние първоначално бяхме сложили само под бюрото. След това го махнахме и сложихме по-голямо, за са обхване и площта под един контейнер и не се е налагало да нагряваме. След свалянето нямаше никакви следи.

Последна редакция: вт, 24 авг 2021, 14:10 от avia

# 33
Стува са пейките да

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 23:40 от AnMary

# 34
  • Добрич
Здравейте,  какви са недостатъците на двуетажно легло, освен смяната на чаршафи.
Баткото е на 10год, късно ли му е за втория етаж, малката е на 1,6 год.
Предпочитам стандартни легла, но мястото е ограничено.  Двуетажно от Икеа гледам. До каква възраст би било разумно да се спи на втория етаж?

# 35
Докато не почне да си удря главата Simple Smile

Горещо е горе близо до тавана. Това е минус.

АЗ не бих сложила такова, колкото и малко да е мястото. В малка стая това двуетажно ужасно захлупва. На картинка и в голям салон изглежда ок, но като го натикаш в кутийката - съвсем различно е вече.

# 36
Аз съм много доволна от kURA, по ниска е от стандартното двуетажно и определено не захлупва, верно че стаята е голяма, но спестява много място, в случая както са 3 деца и една детска на този етап, са незаменими легла.Всъщност почти целият ни апартамент е обзаведен с ИКЕА, гениални са в това да предлагат хубав дизайн и да пестят място.   Има много хакове за това легло и е с мега изчистен дизайн. Може да погледнеш вариантите за по-големи дечица как са аранжирани интериорно. Много зависи и от декорите дали ще отвори стаята или ще я "захлупи". Както се вижда горе, са сложени на дългата страна на стаята и това също не е случайно. Както и дава възможности за много комбинации и вариации, това специално. Няма допълнителни стълби, но е мега стабилно. Малките са на 2,6 г. /т.е от раждането си са имали достъп до легълцето/ Каката го има от както беше на 5. Доста е стабилно и обезопасено.

Ето няколко интересни, комбинирани момчешки стаи, правилото е да не са тъмни стените, да се използват малко цветове и комбинирани мебели от една серия, за да не се захлупа дизайна и пространството. На последната с барбароните, за малкото дете, бих сложила повече цветове на долното легло и шкафове с врати, за да избегна натрупаването на външни цветове и елементи. Общо взето дали ще е захлупено, зависи основно как ще се аранжира, не дали е двуетажно леглото.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 10:17 от Cherry^Blossom

# 37
  • София/Перник
При липса на място, а наличие на две деца е добър варианта с двуетажно легло.
Ние у дома сме също с модела Kura от Икея, като го подобрихме с помощта на хаковете от интернет 😀. Показвала съм го преди.

Заприлича на този вид:

# 38
Ето и други варианти при ограничено място (двуетажното легло създава затруднения при слизане в сънено състояние):
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 13:52 от Zizini

# 39
  • Добрич
Благодаря за идеите, чудни снимки!
Ние имаме единични Malm, пак от Икеа, но искам да вмъкна в стаята и едно диванче 125см, на което да сядат да гледат тв, или като дойдат други дечица, да не са по леглата все. Е както и да ги въртя тези легла, няма място за диванчето. Затова се чудя, да ги сменя с двуетажно.
Ето снимки, от ляво се намира голям гардероб, от дясно е бюро и шкаф за играчки +тв. Тоест няма да размествам останалата част.

# 40
  • София
Благодаря за идеите, чудни снимки!
Ние имаме единични Malm, пак от Икеа, но искам да вмъкна в стаята и едно диванче 125см, на което да сядат да гледат тв, или като дойдат други дечица, да не са по леглата все. Е както и да ги въртя тези легла, няма място за диванчето. Затова се чудя, да ги сменя с двуетажно.
Ето снимки, от ляво се намира голям гардероб, от дясно е бюро и шкаф за играчки +тв. Тоест няма да размествам останалата част.

А защо не си направите ето такова диванче. Може да го направите колкото искате широко и да се мести лесно из цялата стая.

# 41
Не бих променила леглата. Предложеното разгъваемо диванче ми харесва или може по някой барбарон да им вземете (някой детски - този е само за илюстрация):
https://jysk.bg/dompotrebi/detski-mebeli/barbaron-kolind-60x90x6 … D1%80%D0%B1%D0%B0

# 42
  • Варна
Честно казано при малка стая не бих я затрупвала с мебели допълнително, това диванче ми се види абсолютно излишно. Не виждам проблем да са "по леглата", слагаш повечко големи възглавници и готово.

# 43
  • Добрич
То диванчето го имаме, беше в стаята докто бяхме с кошара, сега стои в коридора и го прескачаме, затова му търся място.
Пък и е разтегателно, като за гости идеално. Ще го мисля още, не съм харесвала двуетажно легло никога, но сега се замислям.

# 44
Не бих заменила удобни стандартни легла, за да сложа такова на два етажа + диванче за евентуални гости, които така или иначе има къде да сядат по сегашните легла.

# 45
Само да вметна аз..в малка стая, трима спящи, въздух не стига. Това за гостите...ако остане един или двама госта, плюс двете деца...ще се издушат, от опит.

На мнението на Месеченка и Мери съм иначе.

# 46
  • Добрич
Добре, благодаря за мненията, убедих се, стандартните легла са си по-удобни. Ще го мисля това диванче, за вилата евентуално .

# 47
  • Mediterraneo
Моите са на 16 и 11 години, малката продължава да спи на горния етаж. Няма опция за промяна в момента, това е положението. Никой не се е задушил, спали са 4 човека в стаята( двама на земята). Заложили сме на голямо бюро в случая. В най- големите жеги през август малката спи на дивана в хола, защото на горния етаж става много топло( колкото и да не е в самата стая).
В началото бяха с нормални легла, ъглово разположени, но взехме едната стена под прозореца за бюрото.

# 48
  • Пловдив
Днес пристигнаха вече разкроените плоскости за втората детска стая н (на баткото). Ще има двуетажно легло - 2 години опити да го разубедя - не и не Rolling Eyes Не можело в стаята на сестра му да има 2 легла, а неговата - само едно... Както вече да е - проектирахме двуетажно, защото ъглови е просто немислимо, а сандвич е невъзможно, защото в такъв случай, трябва да се лиши от бюро.
Пристигнаха и матраците днес - да се бяха уговорили двете фирми, нямаше да стане така Joy
Вече плоскостите са разпределени и утре, живот и здраве, започваме от леглото.
С баткото убедихме ММ за дръжките и ги поръчахме Simple Smile  В края на месеца би трябвало да са при нас.
Остават пердетата и стола Rolling Eyes

# 49
Стаята, ако се визират моите спящи деца е 25квадрата. Мисля има въздух достатъчно

# 50
Принципно имах предвид. Не за твоята стая, а за последните постове..в тях се спомена, че няма масто за две легла и т.н.
Но принципно се изказах де.

# 51
Какво ще кажете за този стол? Брат ми скоро има рожден ден и искам да му вземем подобен стол. Става на 13г. По цял ден играе на плейстейшъна, а и евентуално отново им предстои онлайн обучение 🙄. Или предложете друг в този ценови клас, до 200лв макс. https://jysk.bg/ofis/geymrski-stolove/geymrski-stol-havdrup-cherno-cherveno

# 52
  • София
Точно тази седмица ММ и детето (на 15) гледаха подобен, в синьо и черно в същия магазин.
Казаха, че не им изглежда удобен за дълго ползване, особено за голямо дете. На малкия (почти 9) вероятно би бил по-удобен.
Взеха малко по-скъпи, с възглавнички на врата и кръста. Ето такива
https://jysk.bg/ofis/geymrski-stolove/geymrski-stol-lamdrup-cheren-zelen

# 53
Нашите възглавнички се въргалят по земята в детската стая. Давам съвет от патило. Огледайте добре външните ръбовете на облегалката на стола. Когато столът не се ползва и е плътно до бюрото, ъглите на бюрото разкъсаха канта от изкуствена кожа. Съветвам ви да няма кант от изк. кожа, ако искате за по- дълго да изглежда като нов. Материята на нашия стол веднага стана в пипинки/топчета. На белия плат ще изглеждат като захабена мръсна дамаска. Отделно бялото може да се оцвети от дънки.

# 54
Имайте предвид, че столовете трябва да се взимат според височината, да пасват на извивките, така че е най добре да се тестват при покупка.
 Моят стол в офиса е подобен на червеният, май от метро или офиис уан ги бяхме купували, не си спомням, много ми е удобен. И отделно шефа беше поръчал за мен и за него и за мениджъра някакви много модерни. НО! аз съм 1,65 и съм има няма 55кг и тея големите са ми супер неудобни, уж се водят ортопедични и незнам си какво. Просто ми идва голям за мен и изввивките ми не пасват на тая ортопедичност на стола и си карам с тоя от метро. Шефа отделно е огромен мъж и има и проблеми с кръста и казва, че му е много добре с него, така че не е от стола, а го отдавам просто на моята структура, че не е за такъв огромен стол

# 55
  • Русе/Germany
За детете не бих взела с кожа, нашия стол преди да започне да го изпозва дребния (на 10г) си беше като нов, след негова активна употреба кожата вече е накъсана и изглежда потресаващо, лющи се и т.н, ама ще трае още малко.
А не беше и много евтин, към 140-150€ струваше 🤷‍♀️

# 56
И стола на момчето ми не е кожа, но всички кантове са кожени.

# 57
Имайте предвид, че столовете трябва да се взимат според височината, да пасват на извивките, така че е най добре да се тестват при покупка.
 Моят стол в офиса е подобен на червеният, май от метро или офиис уан ги бяхме купували, не си спомням, много ми е удобен. И отделно шефа беше поръчал за мен и за него и за мениджъра някакви много модерни. НО! аз съм 1,65 и съм има няма 55кг и тея големите са ми супер неудобни, уж се водят ортопедични и незнам си какво. Просто ми идва голям за мен и изввивките ми не пасват на тая ортопедичност на стола и си карам с тоя от метро. Шефа отделно е огромен мъж и има и проблеми с кръста и казва, че му е много добре с него, така че не е от стола, а го отдавам просто на моята структура, че не е за такъв огромен стол

Ето това е...и на мен извивките все не ми пасват.

# 58
По-слабите хора поръчахме тип офисни-от плат, по-едрите директорски от кожа. То тази кожа според мен запарва в жегите, мрежите са за предпочитане.

# 59
Да не говорим как се хлъзга на половината ми поли и рокли Simple Smile

# 60
  • София
Точно тази седмица ММ и детето (на 15) гледаха подобен, в синьо и черно в същия магазин.
Казаха, че не им изглежда удобен за дълго ползване, особено за голямо дете. На малкия (почти 9) вероятно би бил по-удобен.
Взеха малко по-скъпи, с възглавнички на врата и кръста. Ето такива
https://jysk.bg/ofis/geymrski-stolove/geymrski-stol-lamdrup-cheren-zelen

И аз бих препоръчала да гледате подлакътниците да са пластмасови, а не облечени с кожа и отделно гърбът да може да пада съвсем до легнало положение. Моят син много държеше на него, защото често гледа филми на компютъра и си полягва на стола.

# 61
От предната тема по сагата ергономично бюро - избрахме и поръчахме това. Като го сглобим и тестваме ще дам отзив.
https://www.office1.bg/rfg-byuro-ergo-light-sivo-1

Последна редакция: нд, 29 авг 2021, 22:08 от greenbabybee

# 62
  • онче бонче бонбонче
Отзивите за бюрото може би ще проличат не веднага, а след като се ползва поне известно време в учебния период. Аз поне се чудя доколко е удобно бюро без шкафче и чекмеджета и без всичко да ти е под ръка Thinking

# 63
Предполагам. Засега учебни материали няма, а щом им дойде времето ще взема шкафче (с чекмеджета) на колелца до бюрото само за тях. Мебелите са бели с малки розови/сиви акценти и от тази гледна точка нямам с какво да се съобразявам.

# 64
Откакто в офиса ползвам бюро без шкафове и чекмеджета никога вече не бих взела със. Много по-удобно е с подвижни контейнери.
Горното бюро изглежда много хубаво, със здраве да го ползвате.
Видях, че в Лидъл тази седмица ще има бюро-за тези, които търсят.

# 65
  • моята мила родна страна
С каква височина са матраците на детските ви легла? Има ли някакви оптимални см., които да се гледат и под какви не е удачно да се пада?
Освен това- с пружини, бонел система, латексов, с полиуретанова пяна или някакъв друг вид, би бил за предпочитане?

# 66
  • Точно където трябва
Записвам се и аз в тази тема. Предстои ми да оправя стаята на детето. Старите мебели ще ги махна всички. Лошо, че детето ще е първокласничка, а аз не сколасах до сега. Още не мога да си избистря какми мебели е задължително да има и колко да са големи. Искам и голям гардероб и бюро и тоалетка и място за книги. Тъй като имам височина се чудя за гардероб с надстройка. А играчките...Стаята е около 3,5 на 3,5. Ще ми се леглото да е персон и половина. И за цветовете имам драма -стените са мръсно бяло и ми се ще пак такива да останат. Отделно искам бели мебели, но и нещо за цвят трябва да има. Освен да играя с килим, пердета и някакви рисунки/стикери по стените... Ще чета назад, но ще препоръчатели качествен стол, бюро /или да го поръчвам с мебелите/ Приемам всякакви съвети.

# 67
  • Пловдив
С каква височина са матраците на детските ви легла? Има ли някакви оптимални см., които да се гледат и под какви не е удачно да се пада?
Освен това- с пружини, бонел система, латексов, с полиуретанова пяна или някакъв друг вид, би бил за предпочитане?
Всички матраци в детските стаи са високи по 20 см. Не знам има ли стандарт или нещо такова, но първо сложихме тези в стаята на дъщеря ми и след като 4 години не мръднаха, поръчахме и за стаята на сина ми такива. Сега вече има опция, да се избира височината, но тогава нямаше, та ги пуснахме пак на 20.
Латексови са - определено не бих взела други!

p.s. Днес сглобихме леглото в стаята на баткото - супер щастливи са и двамата и легнаха там Joy
На снимката липсват матраците Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 30 авг 2021, 23:08 от sweet_maniche

# 68
elliee това е стаята на дъщеря ми.
Скрит текст:
Размерите са като вашата. Бюрото трябваше да бъде друго, но това ни го подариха и за първо време става. Леглото е малм 120см, предстои да купим контейнери. Също така гардеробът ще бъде сменен с такъв до тавана. В последствие ще направим и ново бюро по подобие на това.
Скрит текст:
Според мен ако има възможност за голямо легло - сложете. Мислех си да обърна леглото на стената на вратата, но не знам какво пространство ще остане за пътека.

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 09:38 от pavlina_hrist0va

# 69
  • Варна
sweet_maniche,
как направихте тавана?

Матракът на малкия е 18 см дебел, латексов. Нашият в спалнята беше дори 16 см, пак латекс, много ни беше удобен. Сега обаче жената в магазина каза 16 см в никакъв случай, та я послушахме Laughing

# 70
  • София
jovigirl, е знам да има изискване за дебелина на детските матраци.
- бебешките ни бяха около 12 см дунапрен между кокос върху дървена скара, според мен много удобни (полягала съм)
- до скоро децата бяха с пружинни на ТЕД - по препоръка на консултанта да са издръжливи на скачаме, мисля бяха 20 см.
- сега са 22 см с пак са пружинни, но друг тип https://videnov.bg/matrak-cool-gel-memori-bodi-balans-ednolitsev-82190, твърди са, много удобни.
Изключително доволна от обслужването при покупката и от разноса.
Сандъците са дълбоки (поне 30 см) и се получава високо легло.

elliee,  за мебелите в стаята съм да са минималните, в т.ч. ширината на леглото -  за повече свободно място.
Децата ми са големи и нямат проблем с 80 см, а самите ние ползваме на 140см-легло (старото ни бе 160 см).
Дори при 1 дете бих сложила второ легло или диванче за гости, а не "легло за двама" (имаме в друго жилище диванче с ширина 120 см и за гостуване сме приютявали и двама възрастни на него)

# 71
  • Точно където трябва
Проблема е, че детето не спи само, а с мен. И като я познавам още доста ще продължи това. Само нека избегнем темата колко е вредно това. Или сега да взема легло 120см. Пък ако някой ден реши, че ще спи сама пак да сменям...

# 72
Защо да сменяш...ще си спи на широко Grinning
Моят спи на 140...

# 73
Моята дъщеря също свикна да спи на широко. Сега бяхме на почивка и спа на 90см легло - ами падна 5 пъти от това легло. Просто това е голямо дете, иска ширина и място.

# 74
Аз също мисля да взема 120 или 140 за дъщеря ми. Няма нищо по-удобно от широко легло. Сега е на осем.

# 75
jovigirl, е знам да има изискване за дебелина на детските матраци.
- бебешките ни бяха около 12 см дунапрен между кокос върху дървена скара, според мен много удобни (полягала съм)
- до скоро децата бяха с пружинни на ТЕД - по препоръка на консултанта да са издръжливи на скачаме, мисля бяха 20 см.
- сега са 22 см с пак са пружинни, но друг тип https://videnov.bg/matrak-cool-gel-memori-bodi-balans-ednolitsev-82190, твърди са, много удобни.
Изключително доволна от обслужването при покупката и от разноса.
Сандъците са дълбоки (поне 30 см) и се получава високо легло.
Нямам предвид да има изискване откъм дебелина, а по-скоро оптимален вариант предвид удобство и комфорт.
Точно между този пружинния на Тед и този на Екон се колебая https://ekon.bg/latex/produkt/matrak-kokos-standart/?gclid=Cj0KC … CsnKezLJOlZsfGXUU

# 76
  • Пловдив
Нямам предвид да има изискване откъм дебелина, а по-скоро оптимален вариант предвид удобство и комфорт.
Точно между този пружинния на Тед и този на Екон се колебая https://ekon.bg/latex/produkt/matrak-kokos-standart/?gclid=Cj0KC … CsnKezLJOlZsfGXUU
Понеже вече няма наличен модела Корал Делукс, който взехме преди години, тъкмо Кокос Стандарт поръчахме. Снощи хлапетата ги сефтосаха - удобни били Simple Smile
Лично не съм пробвала, но и това време ще дойде Simple Smile
Боядисахме с Вехро ЕКО номер PCM2121. След това баткото разположи планетите по пода (фосфоресциращи стикери от Алиекспрес) и аз нанесох бяла боя за основа върху вече изсъхналото синьо. След това ги налепихме и със схема на съзвездията на северното полукълбо налепихме съзвездията (звездичките са 3 размера, пак от Алиекспрес)

# 77
И при нас е същият проблем с графичния таблет. Не знам колко тежи, но е 24 инча и заема половината бюро. Стойката е добра идея!
С наближаването на учебната година все повече ме притиска времето да реша как да "разчистя" бюрото от таблета.
Мислех да обменя идеи с Тарталета на ЛС, но се надявам да се включат и други "засегнати".
Открих хак със стойка, но тревогите са ми, че ако щерката реши да понатисне таблета, може да неприятно:
https://www.thedesignsketchbook.com/how-i-attached-the-ergotron- … on-my-ikea-table/
Има вариант и за монтаж на стена, но и там опасенията ми са аналогични Confused
https://www.ergotron.com/en-us/products/product-details/45-243#/ … ab-specs-collapse
Другият вариант, който обмислям, е стойка с регулеруема височина:

Ето тази ми хареса на снимка, но не я откривам в магазин:
Харесах и болнична маса за хранене, но цената е при запитване и съм сигурна, че никак няма да ми хареса:
Ако някой реши да се включи със съвет, ще съм благодарна.

# 78
Avia, тук има подобна маса на цена от 140лв

# 79
Аз от бебешката кошара направо ги местя на 120см ширина моите деца около годинката, като спя при тях още известно време. Така направих с първото, сега и с номер 2. Удобство си е на широко легло, ако може да си позволи човек. Не ми е удобно на 90см на мен 🤷‍♀️

# 80
Благодаря, Павлина! За съжаление, товароносимостта е много малка. Има симпатични и евтини варианти за лаптоп, но там 10-15 кг. са предостатъчни, а за голям таблет за рисуване, според мен, са нужни поне 20 кг.+
Ето това се намира за около 70лв. и изглежда добре, но и то е до около 10кг.:

# 81
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
Вкъщи и аз и половинът сме с тези масички за лаптоп.Взимахме ги преди години от Плесио.Моята е бяла , неговата черна.Не са мръднали и за лаптопте ни поне са страшно удобни.Местим ги из целия апартамент.

# 82
  • Точно където трябва
Има ли бюро /в частност детско/, което може да прибира компютър достатъчно, че да не ме дразнят всички джаджи. Нещо като на Слави Трифонов, дето се прибираше монитора и някак да се скриват и кутията и т.н. Трябва да купувам някакъв, почти се навих за лаптоп, но Ай ти-тата ме разубеждават. А едно бюро за компа и друго за писане ми идват много.

# 83
  • София/Ямбол
Ако няма да се играят игри или да се използва за чертане и обработващи програми не виждам защо един лаптоп да не е достатъчен. Има и такива с достатъчно добри параметри за горните неща, просто цената им е различна:).  Иначе за стационарен компютър и писане просто трябва да е по голямо самото бюро, за да може да се позиционират добре нещата.

# 84
  • Варна
Със сегашните плоски монитори и прибиращ се плот за клавиатура и мишка не виждам защо би се налагало второ бюро. Едно е достатъчно. Кутията евентуално стои отстрани на земята или в някоя ниша и толкова.

# 85
Аз държах на стационарен компютър, когато старият беше за смяна. Препоръчвам го и на хора, чиито деца сега ще са в начално училище. Мониторът е в дъното на бюрото, а не на върха на носа на детето. Самата кутия е скрита при нас - в шкафа отстрани, който отзад няма гръб, за да се охлажда компютърът и да минават свободно всичките кабели. Над шкафа има две чекмеджета. Плотът за клавиатурата и мишката се прибира. На пръв поглед си е стандартно бюро. Нашето го правихме по поръчка - по-високо и по-широко. Така офис столът се прибира максимално напред без подлакътниците да пречат.

# 86
  • София
Има ли бюро /в частност детско/, което може да прибира компютър достатъчно, че да не ме дразнят всички джаджи. Нещо като на Слави Трифонов, дето се прибираше монитора и някак да се скриват и кутията и т.н. Трябва да купувам някакъв, почти се навих за лаптоп, но Ай ти-тата ме разубеждават. А едно бюро за компа и друго за писане ми идват много.

За дете тийнейджър пък винаги е по-добре лаптоп. При почивки и дълги гостувания при родата винаги си взима лаптопа с него. Когато е в къщи има допълнително голям монитор и друга клавиатура и тогава лаптопа се скътава някъде отстрани, за да не пречи

# 87
  • Варна
Здравейте, може ли да помоля тези от вас, които са поръчвали легло тип къщичка като от тази снимка, да споделят отзиви за този модел и за производителите, от които са поръчали:
Скрит текст:
Благодаря ви предварително! Както и имате ли отзиви за Kids room Bulgaria и мебели Детски свят? Търсих с търсачката за мнения и за двете неща, така попаднах на темата, благодаря на всички, които се отзоват!

# 88
  • Бургас
Аз взех такова легло за стаята на дъщеря ми, но още не е сглобено.
Също се бях ориентирала към Kids room, дори си бяхме писали да уточним някои неща и като дойде момента ми за поръчка ми съобщиха, че са си увеличили цените. Леглото излизаше с 300 лв повече от това, което бяхме говорили с тях и се отказах.
В крайна сметка поръчах от Найси мебели, този модел

Това, което мога да кажа за тях до момента е, че комуникацията е отлична. Проведохме няколко разговора, в които ми обясниха подробно всичко, което ме интересуваше. Изпълниха леглото по-рано от обявения срок и го задържаха още 3 седмици, защото ние нямахме готовност да го вземем. Добре е опаковано. Като го сглобим ще мога да дам повече информация, но няма да е скоро, че другите ремонтни дейности доста ни забавиха.

# 89
  • SF
Това легло е и по-красиво от другото. По-прибраничко е и къщичката ми се струва по-практична. Другото има някаква излижна височина, на която бих закачила малки висящи лампички, подобни на тези за къмпинг или коледна украса. На гредата горе освен да й бърша трудно прах, не се сещам за какво ми е.
Второто легло е по-сладко.

# 90
  • София
Тези лампички не ви ли притесняват? Не се заяждам.  Аз  имам голям страх от коледните лампички, защото съм гледала репортажи за пожар, тръгнал от коледни лампички, оставени без надзор.  Ако няма да има човек в стаята, ги спирам. През нощта - също. Иначе много ми харесват детски стаи с лампички, съобразени с интериора, но пусти страх ме спира.

# 91
  • Бургас
Те са на батерии. Поне ние имаме с батерии. От другите и мен ме е страх.

# 92
  • Варна
Много благодаря за отзива, Мария! Съвсем забравих да пиша и на тях, видях обявата им в olx първо, чудих се колко са надеждни откъм изработка.  Но ще им пиша и на тях днес. Дали сте огледали леглото като качество на боя, да са гладки елементите и т.н.? Странно, че отзиви почти не откривам почти за никоя от фирмите.
Да, на качената от мен снимка леглото изглежда странно голямо. Но аз държа на тази летва отгоре, защото имам намерение да сложа цветна завеска в десния край на леглото като от снимката и подобен модел без покривче точно пак ме устройва:
Скрит текст:

Синът ни постоянно стои под столове, увити в одеяла, тип палатка. Мисля, че ще му хареса идеята, а и вечер, когато спи да я дърпам тази завеска, тъй като често ще има отворен прозорец в близост.
Лампичките са на батерии, аз също не мисля, че ще са опасни.

# 93
  • Бургас
Не сме го разопаковали още и не съм го огледала. Докато не се боядиса не искам да го отварям, макар че е прибрано другаде.

# 94
Като стана въпрос за легла, някоя от вас има ли този модел?
Скрит текст:
Много ми хареса, че е на звездички, дъщеря ми ги обожава. Откривам го единствено във Виденов, но белият цвят е изчерпан, за съжаление.

# 95
# 96
Благодаря! На втория линк е голямо, 190/80, колкото е и при Виденов. Само, че тук цената му е по-сериозна....ще го наблюдавам известно време за промоции. Wink

# 97
Момичета, дайте идеи за сайтове за детско обзавеждане, което да е по-нестандартно. Имам чувството, че навсякъде гледам едно и също и колкото повече гледам, толкова повече нищо не ми харесва. Става въпрос за обзавеждане за новородено. Първоначално мислех да взема легло 3 в 1, но едно че размерите му са огромни, второ мястото за повиване изглежда малко, а следващият размер с по-голяма площ за повикване направо е корабът майка.  Най-вероятно ще имам момченце, поне това се видя на ултразвука. Но това ПДЧ оцветено в синьо на всяко второ легло направо ме побърква и им слагат някакви странни дръжки на цветя, за момче?! Просто не е моето.
Търся нещо със стил, малко тип скандинавско обзавеждане - повече бяло, красиви шарки за акцент. Много ще се радвам, ако споделите идеи.

# 98
  • София
А не може ли акцента да идва от обиколниците и чаршафите, завесите, цвета на стените и килима? А самото легло и другите мебели например да са изцяло в бяло.

# 99
Нуждите на децата и семейството се променят с времето и в тази връзка не бих почвала стая за новородено от нулата, която да го изкара докато стане голямо момче (10г примерно). Личен опит с две деца. Аз се заричах, че няма да спят при мен и още куп подобни. Разпределението за бебе и дете също са много различни и тн..
Вземете му първоначално една кошара с повивалник и в движение гласете стая. През това време ще имате възможност да намерите и това, което ви харесва.
Аз, например, ако бях взела легло 3 в 1 щеше да ми е съвсем излишно. А като бременна имах и други нагласи, които не се припокриха с реалността в последствие.

Иначе за идеи - пинтерест, въображение и после мебели по поръчка.

# 100
В магазин Малечко бях гледала много симпатични легла, без синьо и тн, но бяха и малко по-скъпи (затова и не взех). Но давам като идея.

# 101
  • Пловдив
Абсолютно подкрепям мнението, че до към 2-3 годишна възраст децата имат нужда от едно обзавеждане, след това, до към 10 от друго и после вече се минава на тийн Rolling Eyes
Две деца имам - на 8 и на 11 години - три детски стаи обзавеждахме (последната в момента).
За по-нестандартно обзавеждане - по поръчка! Така съобразявате мебелите първо с габаритите на помещението, второ - с цветовете и трето - с личните Ви предпочитания.
За удобството, да съобразите мебелите с лично вашите нужди и разбирания, предполагам е излишно да пиша Simple Smile

# 102
https://www.meblik.bg/bg/nordic/

Това се води скандинавски стил.

# 103
На този етап аз бих взела само едно легло и някякъв скрин. Ще е достатъчно. Има симпатични бели легла и скринове в Икеа. Декорираш с подходящ текстил и толкова. Не съветвам да се хвърляш от сега на кой знае какви мебели. Обичайно поне в началото бебето дори не си спи в стаята. Сама ще се убедиш, че и за теб ще е по-удобно след 16тото ставане посред нощ.

# 104
  • Варна
И аз подкрепям написаното за бебешка стая. Аз заложих на скрин за дрехи и повиване от Икеа(безценно за нас лично), първите 6 месеца бяхме с малко легло на колелца до спалнята, после преминахме на кошара от Икеа 120/60, така си бях наумила и съм доволна от избора си. Другата любима и безценна вещ от Икеа ми беше люлеещият стол, колко безсънни вечери на колики пое, колко кърмения и дневни гушкания, сега детето много го обича. Декорирах стаята с разни възглавници като облачета, красиви детски илюстрации, след първата година се появиха столче и масичка за детето, една по една се появиха и неговите любими вещи, кухни и т.н. Вече няма място в стаята му, която не е голяма и без това. Simple Smile

# 105
Подкрепям горното, ние също стартирахме със скрин, повивалник и кошара от ИКЕА (ние направо с 60/120 Wink ), впоследствие вече се появиха библиотека за книжки (точно от тези, които показват кориците), етажерка за играчки, масичка и столче,.... За начало многото мебели само събират прах и пречат според мен. 

# 106
  • Велико Търново
Здравейте! Децата искат пуф, но нямаме много място. Интересува ме някой купувал ли е от надуваемите кресла на UNTEX и дали са удобни? Обмислям вариант с тях, защото са надуваеми и мога във всеки един момент да ги прибера.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 12:22 от dannyny

# 107
  • Точно където трябва
Някой купувал ли е ретро или винтидж мебели? Има ли и пак да са модулни?

# 108
  • SF
По снимки и картинки изглеждат много удобни и истински. Ако ще е нещо временно, са идеален заместител на пуфовете, които с времето слягат, деформират се. Но не знам децата ти доколко задоволени ще бъдат от фалшиментото. Simple Smile

# 109
  • Пловдив
Някой купувал ли е ретро или винтидж мебели? Има ли и пак да са модулни?
Ето нашите винтидж мебели. Визирам двата скрина. Стаята има какво да се довършва, жълтият скрин няма да е там

# 110
  • SF
Красиви са ти ретро мебелите, но са някак сгушени между околните.  Разбрах, че ще махаш жълтия шкаф, дай малко въздух на мебелите. Можеш ли шкафа от първата стимка да го поставиш на по-свободна стена или трябва да е там заради принтера? Принтерът може да се събере на бялата маса.

# 111
  • Пловдив
Красиви са ти ретро мебелите, но са някак сгушени между околните.  Разбрах, че ще махаш жълтия шкаф, дай малко въздух на мебелите. Можеш ли шкафа от първата стимка да го поставиш на по-свободна стена или трябва да е там заради принтера? Принтерът може да се събере на бялата маса.
Много варианти обмислихме, но това е най доброто разположение за двете деца. Всяко ще има собствен кът (стена). Там където е принтерът са всички ученически дреболии. Децата са две момичета на 12 и 3 г. За всяка има гардероб и шкафове за вещи.
Искам да отбележа че на мястото на жълтият шкаф ще има етажерка с кошнички(кутии) за всички жизнено важни "боклуци",които съм натъпкала там. Гардероби те са шкафове за обувки с рафтове защото трябваше да са плитки. Нямаме полилей., килим, перде и стол. Ще се радвам на предложения.

# 112
  • Пловдив
Днес сглобихме и последното парченце от пъзела Joy
Стаята на баткото е (почти) готова. Очаквам утре или във вторник да доставят и дръжките (успяхме, да убедим мъж ми, че дръжките са убийствени и са точно за тези мебели)!
Чакам пердетата и търся две тематични шалтета.
Трябва и някакво мини-килимче да взема за пред леглото и най-накрая да намерим дърводелец за стълбата на леглото, че вече 4 ни отсвириха, като разбраха, че искаме просто една стълба Rolling Eyes

# 113
На каква височина са контактите в детските ви стаи?
Скрит текст:
Започваме ремонт и се чудя се дали да ги сваля до земята или да са по-високо разположени, което не ми е много по-вкуса, но за предпочитане откъм безопасност. (детето е на 4)
В момента са на 90-100 см. височина и със сигурност няма да останат така.

# 114
На тавана ли ще ги качиш?
Слагаш протектори на контактите, следиш децата, и така.
На въпроса - на 20 см от земята са мисля.

# 115
  • Варна
30-40 см някъде са нашите.

# 116
  • Пловдив
Контактите из апартамента са ми на такава височина, че да ми е удобно Simple Smile
В стаята на дъщеря ми, има контакти над таблите на леглата, два са долу ниско до бюрата (може би на тридесетина см от пода). Има и един високо, точно до вътрешното тяло на климатика.
В стаята а Дреб отново има контакти над таблите на леглата (на долното има и в края от към краката), има и една тройка, точно над бюрото. Има също единичен и горе до вътрешното тяло на климатика.

Днес ми доставиха дръжките за мебелите в стаята на Дреб Heart
Ако всичко е наред, довечера ще ги монтираме и ще снимам.

# 117
Контактите в стаята на детето са като в цялата къща - на около 20 см от земята. Така ни е удобно, така сме ги сложили. Не мисля, че дете на четири години ще бърка в контакта - това е по-характерно за прохождащите. Ако толкова ви притеснява, сложете предпазители.

# 118
Скрит текст:
На тавана ли ще ги качиш?
Зададох съвсем нормален въпрос, с нищо не провокиращ този сарказъм!
В останалите ни стаи са на височината на ключовете за осветление, т.е. на около 150-160 см., и все "ми вадят очите". Та затова ми се искаше да са по-ниско в детската и не толкова да се набиват на очи. Ще го мисля още. Благодаря на всички, споделили опит!

# 119
  • София
Няма нужда и от "протектори", ако контактите си ги имат вградени... всъщност никога не сме купували без, дори когато нямахме деца

# 120
  • Пловдив
За пръв път чувам за вградени протектори. Може ли малко повече информация?
Вкъщи сме с дефектотокова защита навсякъде, това ли имаш предвид?

# 121
  • Варна
Мисля, че става дума за едни мънички пласмасови нещица, обикновено цветни, които запълват дупките на контакта, ако в него няма включено нещо. Когато тръгнеш да включваш те хлътват навътре, а като извадиш щепсела пак се вдигат. Ето тези зеленичките неща, които се виждат в дупките:

# 122
Какво ще спре детето да мушне нещо метално, при показания вид?
За мен, това не предпазва. Лично мнение.

# 123
  • Варна
Спира, спира. Не се отместват лесно тези неща, аз трудно включвам щепсела в такъв контакт, трябва доста силно да натисна. Едно дете абсурд да успее, ако ще цял ден да човърка Laughing.

# 124
  • Точно където трябва
Искам да направя на детето мебели в стил прованс. Обаче стаята е висока и е грях да не използвам тази височина. Та мисля за някаква надстройка над леглото. Проблема е, че никъде, гледайки картинки в този стил, не виждам такова нещо. И се чудя дали няма да се получи нещо грозно накрая. Леглата са все едни свободностоящи...

# 125
Какво е стил Прованс?

# 126
  • гр. София
А нещо като това, с ламперия и тапети, може би ще се получи.

Искам да направя на детето мебели в стил прованс. Обаче стаята е висока и е грях да не използвам тази височина. Та мисля за някаква надстройка над леглото. Проблема е, че никъде, гледайки картинки в този стил, не виждам такова нещо. И се чудя дали няма да се получи нещо грозно накрая. Леглата са все едни свободностоящи...

# 127
  • Точно където трябва
О, не. Няма да слагам ламперия и тапети. Само ще освежа латекса. Леглото ще е 120 широко.

# 128

Може по поръчка да си измислите шкаф/полица или каквато там ви е идеята за надстройка над леглото, просто да се съчетава стилово. Да го направят shabby с техните прованс елементи просто.

# 129
  • София
Мисля, че става дума за едни мънички пласмасови нещица, обикновено цветни, които запълват дупките на контакта, ако в него няма включено нещо. Когато тръгнеш да включваш те хлътват навътре, а като извадиш щепсела пак се вдигат. Ето тези зеленичките неща, които се виждат в дупките:

Да, така изглежда, но механизмът е със завъртане. Трябва и в двете дупки да натиснеш, за да се завърти.
Скрит текст:

# 130
  • Варна
Мда, и аз подозирах, че само в едната дупка не е достатъчно да натиснеш, макар че не съм пробвала.

# 131
Според мен това за контактите е до детето. Цялата рода ми се чудеше как може да сложа контакт до главата на детето, че ще бърка в него, че можело не знам си какво. Ами голямата ми дъщеря до ден днешен (вече на 7г) никога не е бъркала в контакт. Никога не съм обезопасявала контакт.
Е, дребното е от друго тесто. Заради нея слагам такива тапи. Тя като види, че няма сама ги слага на контакта. Правила е опити да бърка, но като види, че няма нищо интересно и се отказва.
Скрит текст:

# 132
  • Пловдив
Ппппф, едни дръжки, за колко време се слагат...
Ако чакате "шаблон за поставяне на мебелни дръжки" - за много Rolling Eyes
Както и да е - готова е стаята на баткото! Остана декорацията.
Окончателният проект, по който работихме:

И вече реализацията:

Вратата на стаята е плъзгаща се, за да може да се използва максимално пространството.
Решихме раклата да е с 2 см по-ниска, но по този начин "влиза" под бюрото и така работната му площ става много по-голяма.

Гардероби в стаите няма никъде, защото са позиционирани в коридора.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 00:25 от sweet_maniche

# 133
Честита да ви е стаята. Определено е нестандартна 😀 аз раклата дори не я виждам. Как се осъществява достъпа до нея и до 2 етаж на леглото?

# 134
  • Пловдив
Благодаря Simple Smile
До горното легло достъп няма все още - държим стълбата да е от масив, но няколко дърводелци ни мотаят и в крайна сметка, май ще търсим сух материал и ще си я направим ние.
Ще е боядисана в бяло, все още се колебая, дали стъпалата да са тъмносини.
Раклата е с вратичка под самото бюро - като дръпнеш стола има достъп до нея

# 135
  • София
Страхотна стая! Поздравявам ви!

# 136
  • София
Браво за нестандартните решения, чудесно се е получило, особено със звездния таван.
От гледна точка на практичност, бих направила бяла стълба със сиви (като стените) стъпала.

# 137
Страхотната е стаята - със здраве да я ползва младежът.

# 138
Sweet_machine, страхотна стая! Извинявам се, ако е коментирано преди, но има много коментари в темата - можете ли да споделите коя е фирмата, изработила проекта?
Благодаря и със здраве да се ползва и за много игри разбира се!

# 139
  • Пловдив
Благодаря Simple Smile
Мебелите си ги правихме сами - идеята е моя и на ползвателя.
Поръчахме рязане и кантоване във фирма, занимаваща се с това.