На море в България 2021 г.! - 5

  • 60 648
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 159
Второто ни море през септември беше много спокойно и останахме очаровани. Хванах ме прозорец на топло време, морето гладко без вълни и тълпи нямаше супер.
Магнолиите си държат нивото заради французите. Качествена храна, добро обслужване, но почистена стаите само 2 пъти за една седмица.
Тъкмо се зарадвах, че има ранни записвания вече,  но.... цените, ах, цените, с 41 процента нагоре.

# 271
  • Мнения: 2 883
Аз на почивка отивам да си почина…
Точно. Затова и обичам големите комплекси: храна, забавления, паркинг, басейн, излаз на плажа… искам всичко да ми е под ръка, а аз само да си лежа на шезлонга в dolche far niente.

# 272
  • Мнения: 3 505
Хората сме различни, аз предпочитам да ми е тихо и спокойно, а на нашето море това си е почти невъзможно в топ сезон.

# 273
  • Мнения: 2 883
Шумно е по нашето Черноморие, да. И аз обичам тишината, но ние ходим с деца, а те си искат точно джангъра. Като бяха малки харесваха атракционите, сега харесват магазините и забавленията. Като порастнат сигурно ще харесват кафенетата и дискотеките, но тогава надали ще искат вече да ходят с нас. И тогава ще дойде време за тишината.

# 274
  • София
  • Мнения: 5 935
И аз уж обичам тишина, ама тази година попаднахме на уединено, тихо хубаво място. Уж къща, уж всичко има, ама далеч от всичко, далеч от хора, за един хляб на кола се качваш. Все готвих, все с колата до басейни за децата и т. Н. Абе лудите ме хванаха на 2- рия, 3- тия ден. Децата пък си търсят забавления и така. Леко скучно беше, хем не бяхме само нашето семейство.

# 275
  • Мнения: 103
Аз на почивка отивам да си почина.. Напрягам се от търсенето на ресторант и то за обяд и вечеря. И е проба-грешка в повечето случаи. Пък резервации, пък чакаш севритьорка, меню, ядене, пиене, сметката... Някак ми е по-спокойно на ОИ, че има ядене. Да не го мисля къде, какво, как. Пък като ни се прииска на ресторант, ресторанти бол, отиваме и ядем. Но хората за това сме различни, на едни се харесва едно, на едни - друго.
Коментарът ви звучи много удачен, особено ако имате бюджет и за двете, едновременно да платите за ОИ и да имате възможност за свободно изхранване, от друга страна нали ресторантите били такива и онакива... Аз не бих казала, че нямаме възможност, но избираме или едното или другото по ред причини, за Дюни не съм търсила, в Турция не сме ходили, чудихме се за Албена, но прочетох достатъчно лоши неща, за да се окажа от приемливите варианти, пък и на мен ми идва скучно в затворен комплекс. Може би като порастнат още децата и до ОИ ще стигнем, но засега не сме на тази вълна.

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Точно в големите комплекси им е най-весело и най-щастливи са децата.На аниматорите това им е работата.Да няма скука.Има аквапаркове някъде и лунапарк.Един родител колкото и да се старае не може да запълни контакта им с децата на тяхната възраст и игрите .А хубавите детски спомени са незаменими.

# 277
  • Мнения: 890
Не мога да се начудя защо 4 и 5 звездните хотели у нас непременно са големи, да не кажа огромни и изхранването е на блок маса. Да се редя на опашка за храна ... ами няма да стане.
Защото това се харесва.Включително и на мен.Харесвам когато съм на кеф тогава да ям  да не чакам в някой ресторант по няколко часа да вечерям .И ако успея да седна да ми дават зор или да ми сложат някой непознат на масата.Да не говорим за предварителни резервации и други тарикатлъци които масово тази година имаше по морето.
ОК, но какво пречи да има и а ла карт ресторанти и всеки да ходи в ресторанта, който му харесва. И защо трябва да е задължително ОИ? Аз например рядко закусвам.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
А вие как си представяте хотел само с
Ала-кар-т ресторанти?Там храната и обстановката е друга което изисква по добри готвачи и високо ниво на обслужване.А в България всеки търси по-евтино да не говорим ,че никой готвач от по опитните няма да иде на морето за няколко месеца а ще предпочете да си работи целогодишно някъде.За пример в Турция има такъв но цената на човек е около 3000лв за 7 дни.

# 279
  • Мнения: 8 982
От 15-и октомври паркирането в Албена става безплатно. Юруш на авантата! Yum

# 280
  • Мнения: 10 794
Хахах как им се е откъснало от сърцето на албенци Grinning Ще правим едно зимно море на аванта, то се е видяло Grinning

# 281
  • София
  • Мнения: 5 935
Безплатно става, само защото не остава там ни един човек или пазач да събира такса паркинг, инак нямаше да пуснат аванта никому Joy

# 282
  • Мнения: 10 794
Бивш албенски кадър съм, послoвичната пресметливост на Албена ми е до болка позната Grinning

# 283
  • Мнения: 35 109
То и в началото на Септември нямаше почти никой в курорта , а след 15.10 даже и бездомни котки няма Wink

# 284
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Тъкмо в събота се разделихме с 10 лв., зада разгледаме празния почти курорт. Имаше хора в Калиакра и в Маритим, може би и в Гергана. Ходихме да видим Аква парка - горните хотели изглеждаха затворени.
В тази връзка някой знае ли цените в аквапарка какви са? Ако не сме в Албенски хотел.

Общи условия

Активация на акаунт