Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Мнения за гимназии в Пловдив - 2

• 3 033
  • 88
  •   1
Отговори
  • Пловдив
Добре дошли в новата тема! Надявам се да е полезна.

Тема № 1
https://www.bg-mamma.com/?topic=1336010

# 1
  • Пловдив
Благодаря за новата тема! Очаквам скоро  да ни уведомят в коя паралелка ще сме в ЕГ Иван Вазов.
Надявам се децата да тръгнат присъствено, защото не ми се мисли как ще научат нов език, ако са дистанционно.

# 2
  • Пловдив
MamaGeri
Благодаря за ангажимента 💗
Аз съм си мислела, че не само учителите, а и администрирането на училището е по-евтино при ДО и затова е предпочитано. Бюджет по единен стандарт за издръжка на всеки записан в училището. И директорът решава как да го разпределя. Като паднат разходите за парно, ток, вода, поддръжка на материалната база (при ДО), остават повече пари за разпределяне другаде.
А и колкото съм успявал да чуя часовете на децата он лайн-нищо ефективно, масово отбиване на номера и...времето да минава. Само  Мая Пелтекова по БЕЛ в Патриарха държеше винаги да е пред децата с включена камера и искаше и тях съответно да вижда....
Една позната майка учител ми сподели, че никога преди не е имала толкова свободно време, както при ДО....
....

# 3
  • Пловдив
При празно училище от 1.09.до 14.09. МГ стартира иновациите на 6 и 7 клас онлайн. 5 клас ще отидат за два дни и после и те дистанционно. Като се изсипят на 15.09. всички други нима ще минат присъствено? Едва ли.

# 4
  • Майничка
Ханна, не виждам на сайта им, но предни години май и гимназистите започваха по-рано.

# 5
  • Пловдив
Не, само малките имат иновации две седмици преди 15.09., поне от няколко години е така.

# 6
Директорката на МГ от самото начало е привърженик на ДО, така че не знам какво чудо трябва да се случи, че да бъде ПО, ако ѝ се даде свобода да решава тя дали да е ДО или ПО. Миналата година се хвалеше, че МГ е избрана за център за дистанционно обучение за цяла Южна България.

# 7
  • Пловдив
Да побутна темата...
Има разпределение по паралелки и съобщение за родителска на 11.09. в ЕГ Пловдив!
Някакво мнение за Мария Владимирова?

# 8
  • Пловдив
А за Руската все още няма съобщение за родителска среща. Сигурно другата седмица ще обявят, че то не остана време.
Нямаме идея и в коя паралека ще сме, нито кой ще е класен ръководител.

# 9
  • Пловдив
Много късно ви откривам, но веднага се разписвам. На Руската родителската среща беше някъде около 10, по спомен. Паралелките бяха разпечатани и залепени на вратата на общежитието, в деня на срещата. Моят ще е 10 кл с испански, ако имате въпроси, тук съм

# 10
  • Майничка
В Руската още текат ремонтни работи, затова започват от вторник, тогава е ПС. Класните се знаят, ама тези на 8 клас още не си знаят хората.😄

# 11
  • Пловдив
Хубаво беше днес да обявят род.среща в Руската. Гледах миналата година са били 8-9-11, а ако ги обявят вторник-сряда хората нямат време да се организират за 1-2 дни. Да не говорим, че може и да не успеят да се информират дори. Не всеки цъка сайта им през 30 минути.

# 12
  • Майничка
На 9 и 10 ще са за 8 клас, графикът излезе в сайта.

# 13
  • Пловдив
Интересно, сигурно четат тук Simple Smile
Докато пишех последния си пост все още нямаше съобщение.

Редактирам се, за да попитам всеки сам ли си купува учебниците в Руската или се събират пари и училището ги купува?
Има ли такива, които учат с хромбуци и от у-щето ли ги предоставят?

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 08:09 от lili_78

# 14
Ние бяхме с нея , докато бяха присъствено всичко беше наред, после през ДО-то не си даваше много зор. Съседния клас при Спасова учеха много повече.

# 15
  • София
Записвам се и аз.
Не мога да разбера защо всичко в последния момент. Родителите на деца с АЕ в ЕГИВ в последния момент ще разберат явно кога ще са на родителска среща. 🙄

# 16
  • Anywhere
Електронни устройства евентуално биха предоставили на материално затруднени ученици и то за ДО. Училищата нямат практика да раздават електронни устройства на децата. От предни набори знам,че всеки сам си набавя учебниците.
В НТГ вече излезе списъка и аз липно започнах да ги набавям!

# 17
  • Пловдив
На родителската среща в ЕГ Пловдив на 11.09.сигурно ще се събират пари за учебниците по немски. Ориентировъчно сума?
Всъщност, за какво друго биха искали пари?!
mamiiva,
Благодаря за споделеното впечатление.
Не че съм окуражена....

# 18
  • Пловдив
На родителската среща в ЕГ Пловдив на 11.09.сигурно ще се събират пари за учебниците по немски. Ориентировъчно сума?
mamiiva,
Не че съм окуражена....
Миналата година не са ни събирали пари за нищо. На родителската
ни казаха от къде да си купим учебните.Hug

# 19
mamiiva,
Не че съм окуражена....
Миналата, не по-миналата година ни събираха пари за учебниците и тетрадките по немски, не си спомням точната сума, но беше нещо около или над 100лв. Хубави са, учебните материали, казвам го като човек, който ползва немски и си заслужават парите. Продаде другите учебници, но тези си ги запази.

# 20
Аз също имам смътен спомен, че събирахме, който има възможност разбира се, около 107-109лв. за учебниците по немски още на родителска среща.

# 21
  • Пловдив
Някой има ли наблюдения от учителите по немски в Руската? Виждам, че в 8 клас трябва да минат 3 учебника - А1, А2 и В1. Как са организирани часовете, имат ли някакви практики, говорене, общуване? Евентуално организират ли им някакви клубове?

Редактирам се, за да попитам, дали някой получи информация в коя паралелка е детето и дали са изпълнили желанията децата да бъдат в един клас с приятелчета? Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 15:44 от lili_78

# 22
  • Пловдив
Прити шай, ако по Предприемачество сте при Дулева - тя държала да имат учебника, но е малко трудно откриваем. Дано тази година да се появи.

# 23
  • София
Обадили са се днес на майка ми, брат ми ще е 8 Д клас в ЕГИВ. Много се изненадах, че класната му ще е по химия- Пеева, т.е първата година няма да им преподава дори. Иначе тя и по мое време преподаваше, но на мен не ми е. Май преди бяха добри отзивите за нея, някой има ли мнение?

# 24
  • Пловдив
Не преподава на моя син, на негов приятел, но няма мнение... Междудругото имам 2 чисто нови блузи с дълъг ръкав, униформени, размер xs...за руската... Ако някой има интерес, на лични

# 25
  • Plovdiv, Bulgaria
Да побутна темата...
Има разпределение по паралелки и съобщение за родителска на 11.09. в ЕГ Пловдив!

JiD , значи децата ни са съученици! Моят син каза, че не се учило много при нея, за мой ужас!!!

# 26
  • Пловдив
шушито!
супер!
имат вече инстаграм група, зная от моя син. И в нея са се събрали над половината клас. Ако твоят (нали може на "ти"?) син все още не е част от нея, пиши ми. Аз издирих ФБ профила на госпожата (имаме общи приятели), пратих на сина ми снимки (той няма ФБ профил), той пък ги препратил във въпросната инстаграм група.
Зная за още една съфорумка, чиито син е в "нашия" клас.
Simple Smile
Имам и още една позната, чието момче май (ако съдя по името) е в "нашия" клас!

# 27
  • София
Минала е днес родителската среща на брат ми. ЕГИВ- английски.Нямало да са с учебници на хартия. По английски щели да имат 3 преподавателки, то само тях ги знам, преподавателите по останалите предмети са непознати за мен. По български щяла да им е В.Петрова, ако съм запомнила правилно, за която имаме много негативни мнения от близки хора, дано е добър преподавател, че си е важен предмет.

# 28
  • Пловдив
И нашата родителска среща мина в петък в ЕГИВ. Дъщеря ми е в немска паралелка. Класната им ще бъде по руски. Много ми хареса учителката, просто прекрасна - жена, за която професията е призвание.
По немски ще имат 3 госпожи. Униформата им е задължителна, само в дните, когато има ФВС няма да са с униформи, за да не се получава струпване в съблекалните.
По БЕЛ ще им води мъж.
Ще учат с хромбуци, т.е ще купуваме само тетрадки.

Имам въпрос - къде се изваждат карти за градски транспорт, годишни ли са, за колко линии и колко струват?
Преди време съм виждала, че вадят на автогара Север, но не знам дали все още има там гише.

# 29
  • София
Тончева ли ще им е класна?
По български мъжът беше и на брат ми. Има много положителни отзиви за него.

# 30
  • Пловдив
Карта за градски транспорт за ученик за всички линии е 16лв. на месец.
Аз съм изкарвала карта на бул. "6-ти септември" след кръстовището с "Васил Априлов", посока жп прелез.

# 31
  • Пловдив
Гишета има също в началото на Отец Паисий и на сточна гара под блока. И на гарата, ако няма промяна.
Картите се издават за период по желание.
Съвет от мен. Правете месечни. Ако детето си изгуби картата, финансовите загуби са по-малки. Няма проблем да ходи веднъж на 3 месеца и да си вади 3 отделни карти.

# 32
  • София
В София няма такива проблеми. Толкова ли е трудно да се направи навсякъде... Ако картата се изгуби, се издава нова карта, която е заредена до датата, за която е било платено.

# 33
  • Пловдив
То много работи може, но не са като някъде си. Тук не пишем какво може да бъде, а какво е.

# 34
  • София
Просто споделям. Щом в един град може, значи навсякъде може. За съжаление явно няма кой да го реализира.

# 35
  • Пловдив
Чепилска им е класната.

# 36
  • София
Чепилска им е класната.
Мерси, не я знам нея. Simple Smile

# 37
  • Майничка
В София превозвачът е един, общински, проверките са епизодични и проблемът с гратисчиите беше и вероятно още е огромен. По едно време масово се правеха шашми с билетите.
В Пловдив превозвачите са няколко и все частници, назначават си кондуктори и вероятно имат сметка от продажбата на билетчета. Гратисчиите са единици, а общината не е на зор, та да мисли в посока карти.

# 38
И на автогара Родопи има място, където издават карти. Не съм попадала на опашка там.

На френската паралелка класна ще е Гергана Стефанова, хареса ми. Френският е почти поравно разпределен между нея и Капка Тодорова. По БЕЛ Вера Петрова и по мат Надя Стоицева.

Това с хромбуците хем ми харесва, щото по-леки раници, няма пари за учебници, помагала, хем не ми харесва четенето от екрани. Но предстои да видим как се случва.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 22:44 от mira70

# 39
Аз ще имам осмокласник чак другата година, но започваме вече да се оглеждаме за гимназия. Математиката му е проблемна, затова започна уроци. Математическата и езиковите не са ни приоритет. Обмисляме търговската и хуманитарната. Според мен за него би било добре и   ПГЕЕ и ПГБТ. Много малко информация и отзиви има обаче за последните две. Моля някой ако има информация да сподели повече за гимназиите. Притеснява ме средата дали ще е добра, подготовката дали ще е на ниво и т.н.

# 40
  • Пловдив
Гимназията по електротехника напоследък набира популярност.
В Хуманитарната са много момичета и малко момчета, или поне така бяха преди година-две.

Втората е гимназията по битова техника ли, тя ли беше до 1-ва градска поликлиника? Ако е тя, ми се струва, че нивото е зле. Имам работа в района и се случва да наблюдавам децата в някое от междучасията, докато чакам в близост - ами пълни хулугани и гамени ми се виждат. Средата там едва ли е на ниво.
Но това са само странични наблюдения, може пък не всички да са такива.

# 41
  • Майничка
В Хуманитарната квотите на хуманитарните паралелки с английски и немски са 70:30 в полза на момичетата, тези с руски и природните науки нямат квоти.
ПГЕЕ отдавна дръпна, особено с платените стажове в Германия и Чехия. Ако си оправи и двора, цена няма да има.😁

# 42
А ПГЕЕ дали наистина са само първа смяна? В няколко медии попаднах на такава инфоемация. Надявам се да имат ден на отворени врати, за да идем да разгледаме базата.

# 43
  • Пловдив
С тази пандемия никоя гимназия не направи ден на отворените врати за тази учебна година. Поне аз не чух такова нещо.
Да похваля организацията на нашата родителска в събота - Шушито! - една съфорумка се оказа много оправна дама и на живо. Heart Eyes
Веднага събрахме парите за учебници по немски, събрахме тел. на родители, направихме вайбър група с класната. Други освен нея не видяхме. И директорът Николай Радев. Но те ще са с класната по 20 часа седмично, така че ...
Наборът се научи от клип в Ютуб да си направи възела на униформената вратовръзка и вече сниман. Купихме с голям зор и едни черни обувки от естествена кожа, да не е с маратонки. Каза, че само на 15-ти ще ги сложи. Много се надявам да не е така!!! Иска да е със 7/8 тъмносин памучен панталон на първия учебен ден. Аз съм против... Ей, такива "драми"!!!

Сега, имам голямо чудене, за което се надявам да ми споделите опит.
Записан е за поредна година в следващото ниво по английски в Максимум. Там, може би знаете, не си поплюват - домашни и изисквания яко. И, понеже, са били на вариант веднъж седмично по 3 часа език в уикенда, моите деца предпочитат езика в школата да им е разделен на два делнични дни по час и половина. И аз, като бяха дистанционно в края на учебната 2019/2020, си оформих мнение, че 3 часа уикенда английски (особено он лайн!) е отегчаващо и им идва в повече.
Та, дали сега заради многото немски през седмицата в училище, да не преместя английския в Максимум в уикенда!? Или, да си го оставя вторник и четвъртък следобедите в Максимум?!
Говорих с него - той твърди, че ще се справи, но едва ли подозира обемите по немски, които ще му се стоварят за учене в училище.

# 44
  • Пловдив
Нямам спомени някога ПГЕЕ да са били на смени. Те си имат голяма сграда. Даже започваха в 8 преди време. За момче училището си е супер.  
За битовата техника - една справка с минималните балове говори за не особено добро ниво на учениците там.
За езика си зависи онсновно от детето, но ученето на немски, френски, италиански, испански, си е сериозна работа с натовареността, която имат в училище. За да има добри резултати, трябва вкъщи да се работи толкова часа, колкото са имали в училище. Поне. Сиреч, ако днес е имал 4 часа немски, трябва да отдели още 4 у дома.
Аз лично изобщо не бих го записала на английски в 8 клас. Има време за курсове и сертификати.

# 45
Подкрепям dundi73, най-трудно на нас с немския ни беше да спрем да гледаме филми на английски, и да преминем на немски. Все още предпочита английския, само че Hoerverstehen-а закъсва без да слушаш поне в началото постоянно немски, от там е трудно да го проговориш.
Иначе в youtube има достатъчно немски филми за изучаващи немски език.

# 46
  • Пловдив
И аз подкрепям дънди. Оставете тази година детето без английски. Английския сега си го поддържат естествено, защото основно гледат и общуват на английски. Няма да загуби нищо. Но ще закъса с немския, ако трябва да отделя време и за английски. Сертификата няма да избяга.

# 47
  • Пловдив
Звъннах на една приятелка с големи момичета, минали през Английската с немски (умни и отлични деца по мое мнение!) - и тя сподели, че са прекъснали английския в Максимум за 8 клас. Макар че дъщерите й имали съученици, които в 8 клас продължавали и с английския и пак били отличници....
... моето не е вундеркинд (звучи ми като дума с немски произход Wink ) - така че звъннах на Максимум и ...Отложихме Hot shots 3 за лятото.
Благодаря ви за споделеното мнение.
Heart
Успешна учебна година на всички форумски осмокласници!

# 48
И аз мисля, че така ще е по-добре за детето. Миналата година и аз го записах в Максимума, но още след 3-тия учебен ден в ЕГ-то го отписах с 200-та. Натоварването по нов език в 8-ми клас е сериозно. То вярно, че си зависи предимно от детето, но за моя разпилян тийн беше невъзможно. А и ние бяхме при фрау Спасова все пак. Grinning

# 49
И аз реших тази година да направим пауза с английския език. Даже говорих с госпожата от школата (дъщеря ми е в "Уилям Шекспир") и тя така ни посъветва, сега да заляга нас немския.
 JiD, коя паралелка е твоето дете? Ние сме Б клас, класната ми допадна, млада, ентусиазирана и амбициозна ми се стори.

# 50
А и ние бяхме при фрау Спасова все пак. Grinning
Късметлии Grinning, и екскурзия им организира накрая.

# 51
  • Пловдив, Раковски
И нашата родителска среща мина в петък в ЕГИВ. Дъщеря ми е в немска паралелка. Класната им ще бъде по руски. Много ми хареса учителката, просто прекрасна - жена, за която професията е призвание.
По немски ще имат 3 госпожи. Униформата им е задължителна, само в дните, когато има ФВС няма да са с униформи, за да не се получава струпване в съблекалните.
По БЕЛ ще им води мъж.
Ще учат с хромбуци, т.е ще купуваме само тетрадки.

Имам въпрос - къде се изваждат карти за градски транспорт, годишни ли са, за колко линии и колко струват?
Преди време съм виждала, че вадят на автогара Север, но не знам дали все още има там гише.

Здравейте! Относно карта за ГТ- вадят се на автогара Север, на едно от гишетата. Носи се уверение от училището и ...за снимка не разбрах дали трябва. Месечната е била 16лв миналата година. Друга информация нямам.

# 52
  • Пловдив

JiD, коя паралелка е твоето дете?
VII в
Wink

# 53
А и ние бяхме при фрау Спасова все пак. Grinning
Късметлии Grinning, и екскурзия им организира накрая.
Нали! Grinning
На екскурзията имам отзиви, че са си изкарали супер, много са доволни. Моята странна птица не пожела да се запише, макар, че почти му се молих. По едно време мислех да ида само аз без него Joy Ако трябва да съм сериозна наистина Спасова е желязна, много дава, но и много изисква в замяна. Трябва да си много упорито инатлив, за да не научиш немски при нея. Методите не са и от най-щадящите, но са ефективни.

# 54
И на автогара Родопи има място, където издават карти. Не съм попадала на опашка там.
на всяко едно място ли може да се вади карта за цялата градска мрежа
ако продължат да ходят, ще вадя от октомври
В МГ мина родителската на нашия клас, абсолютно безполезна-нито преподаватели казаха, нито учители
до 7 клас беше супер организацията, но явно като станат повече паралелки, не е добра

# 55
до 7 клас беше супер организацията, но явно като станат повече паралелки, не е добра

Може ли да попитам само 5-7 клас втора смяна до колко часа са?

# 56
  • Пловдив
То друг вид карта за ученици няма. 16 лв. на месец за всички автобуси. Снимат на място, та детето е желателно да е с вас. Тъкмо да види как става и следващия път да се оправя само.

# 57
Може ли да попитам само 5-7 клас втора смяна до колко часа са?
първа смяна 7.30-13.10ч
втора смяна 13.20-19.00 ч

# 58
  • Plovdiv, Bulgaria
JiD, много ти благодаря за милите думи. Съжалявам, че така набързо се видяхме, но имахме важна мисия да се организираме със задачките.  Днес децата от немските паралелки в ЕГ Пловдив са излизали и са се запознали.  Много приятни момичета и момчета каза моя сини и наистина е много развълнуван.
Аз искам да пожелая на всички деца успешна и удовлетворена учебна година!  Flowers Four Leaf Clover

# 59
Мнение за  учители от МГ?
Пейчо Терзиев-математика
Павлин Бакалов-български

# 60
  • Пловдив
Децата вече влязоха в новите училища! Да е успешна и здрава новата учебна година! Да следват мечтите си, да постигат целите си, да срещнат учители и хора, които ще ги вдъхновяват да продъжават напред, да намерят верни приятели и най-вече да са здрави! На добър час!

# 61
  • Пловдив
Успешна учебна година на всички!

Някой има ли впечатления от школата по английски "Тринити"?

# 62
Успешна учебна година на всички осмокласници! Да са здрави и да намерят верни приятели в новите училища!

# 63
  • Пловдив
Къде продават емблеми на МГ, които да се залепят/зашият на обикновена тениска?

# 64
  • Пловдив
Ами... никъде. Ако от фирмата за ризи/тениски ти продадат, но не знам за какво са ти. Моята 5 години си ходеше с едноцветни блузи без емблема.

# 65
Eмблеми на МГ може да се закупят на Капитан Райчо, търговския център преди Гранда, има магазин за униформи и фолклорни облекла. Не съм сигурна как се казва магазинът, но от него се купуват униформите на Патриарх Евтимий например. Продават се за черни дрехи и за бели дрехи. Миналата година бяха по 1,50лв, тази година не сме купували и не мога да дам актуална информация. Там са изрязани, готови за пришиване. От магазина за закупуване на дамските ризи за униформата на МГ може да се купят също, но там са избродирани на по-голям плат и трябва да се изрязват, бяха 1лв.

# 66
  • Пловдив
AsitaNew, благодаря! Dundi73, и аз не знам за какво ми трябват, т. е. знам, че не ми трябват и не съм търсила изобщо, но се оказва, че не е съвсем така. Не ми се коментира просто МГ.

# 67
Дали някой е изкарал вече карта за градския транспорт? Дъщеря ми твърди, че освен уверението, трябвало и ученическа карта, а още не са им ги върнали подпечатани, и не искала да ходи "да виси напразно". Аз мисля, че уверението е достатъчно, но знам ли....

# 68
  • Пловдив
До сега е било само с уверение. Може на някого са са поискали лична карта, за да докаже, че е той/тя.
Май нямат архив на издадени карти и някой може с си извади карта с чуждо уверение.

# 69
Досега винаги сме вадили с уверение и ученическа карта. Това за пункта зад автогара Родопи.

# 70
  • Пловдив
Ние извадихме на автогара Север. Детето присъстваше, снимаха я. Трябва уверение и лична карта или ученическа.

# 71
  • Пловдив
Кога се получава това уверение. Вече 7 години такова не съм виждала. Изрично ли трябва да се изиска. До сега карта не съм вадила, защото не е било необходимо и по принцип аз работя "такси", но за тази година се замислям.

# 72
  • Пловдив
Редовно си правим карти за ГТ и БДЖ. Включвам се да помогна.
Изисква се уверение от училището и официален документ със снимка.
Уверението се взема от канцеларията на училището при поискване от дете/родител. Училището няма ангажимент да издава уверения на всички.
Документ със снимка може да е миналогодишната ученическа карта или бележник. Хората там искат да им се удостовери, че лицето на снимката е свързано с името, което пише в уверението.

# 73
Кога се получава това уверение. Вече 7 години такова не съм виждала. Изрично ли трябва да се изиска. До сега карта не съм вадила, защото не е било необходимо и по принцип аз работя "такси", но за тази година се замислям.

За първи път сега в английската гимназия им раздадоха уверенията без специално да са ги искали. В предишните училища се ходеше в канцеларията, със закупена от нас бланка-уверение, която те попълват.
 Допълвам се, Ashley, благодаря за информацията, дъщеря ми още няма лична карта, значи може да пробваме с ученическата от старото училище, освен ако днес не им раздадат новите.

# 74
  • Пловдив
И на нас в Руската ни раздадоха уверенията без да сме ги поискали миналата седмица на родителската среща. Иначе по принцип се изисква от класния или от канцеларията.

Как е минал вчерашния ден на вашите деца? Ние снощи имахме 30-40 думи за учене и писане по немски Simple Smile

# 75

Купих, миналия месец, жълти и червени емблеми от ул. Булаир 26, там е фирмата, която шие дамските ризи.

# 76
  • Пловдив, Раковски
И на нас в Руската ни раздадоха уверенията без да сме ги поискали миналата седмица на родителската среща. Иначе по принцип се изисква от класния или от канцеларията.

Как е минал вчерашния ден на вашите деца? Ние снощи имахме 30-40 думи за учене и писане по немски Simple Smile

Здравейте! И моят син е в Руската с Италиански. От вчера имаха точно 40 думи за учене + азбуката Simple Smile Ще свикват с ученето на думи, няма как. Те с всеки ден нововзетите думи ще се увеличават:)

# 77
  • Пловдив
Така е да. Доколкото разбрах на края на 8 клас трябва да имат запас от 3000 думи и ниво В1

# 78
  • Пловдив
Аз изкарах карта за транспорт с уверението и личната карта от миналата година. На уверението пише, че е валидно до 14.09.2021г. За октомври вече трябва с ново.

# 79
  • Пловдив
Така е да. Доколкото разбрах на края на 8 клас трябва да имат запас от 3000 думи и ниво В1
Нивото, което се покрива до края на 8-ми клас е B1.1
В края на първи гимназиален етап/10 клас/ - B1
В края на втори гимназиален етап/12 клас/ - B2

# 80
  • София
Брат ми е "Д" клас с английски в Руската. Каза, че първият ден били наблегнали на произношението. 😃 За домашно и учене не съм го питала. Simple Smile

# 81
  • Пловдив
Децата с ангийски си имат основен речников запас, та първите думи от учебника си ги знаят. Някъде докъм Коледа всичко ще им е познато и някои няма да си дават много зор.
За тези с новите езици, трябва първо да понаучат някоя и друга дума, но и 40 думи не са много, после може броят да понабъбне. Като вкарат и граматиката, става весело.

# 82
  • София
Децата с ангийски си имат основен речников запас, та първите думи от учебника си ги знаят. Някъде докъм Коледа всичко ще им е познато и някои няма да си дават много зор.
За тези с новите езици, трябва първо да понаучат някоя и друга дума, но и 40 думи не са много, после може броят да понабъбне. Като вкарат и граматиката, става весело.
Знам, знам, аз бях с испански и то при Димитров, не знам дали го знае някой. 😃 Никога няма да забравя как на първото контролно 22 от 26 човека имахме оценки от 0.25 до 1.75. 🤣🤣🤣

# 83
  • Пловдив
И аз в едни по-далечни времена съм получавала 0 на диктовка по френски. Че и за 2,00 не стигаше. Joy
иначе за Димитров съм чувала много неща.

# 84
  • Пловдив
Така е,  на децата с други езици ще им е много по-трудно. До Нова година поне ще носят 2-ки на контролните Simple Smile

# 85
  • София
И аз в едни по-далечни времена съм получавала 0 на диктовка по френски. Че и за 2,00 не стигаше. Joy
иначе за Димитров съм чувала много неща.
Всичко е истина. 🤣🤣🤣
Дали има в групата родители на деца с испански език в Руската. Интересно ще ми е да чуя мнението им за Медина. 🤔😃

# 86
  • Пловдив
Ето ме, има, има. 10 клас, трябваше Медина да им е на ИУЧ, цяло лято "трепереше" и се подготвяше за него, но е останал само на 11 и 12 клас, така че срещата му с него се отлага Stuck Out Tongue Winking Eye

# 87
Аз пак с въпрос. На родителската среща класната спомена, че в английската гимназия имат различни извънкласни дейности. Вчера господинът по физическо е казал, че има група за народни танци, но нищо по-конкретно. В сайта не намирам никаква информация за извънкласни занимания, ще съм благодарна, ако някой знае и сподели. 🙂

# 88
  • Майничка
Програмите по интереси, различни от ФУЧ, се предлагат към края на септември-началото на октомври.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 21:33 от gargamela

Общи условия

Активация на акаунт