Ранен цикъл и кърмене

  • 3 541
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Момичета, имам едно запитване: възможно ли е да ти дойде цикъл на 28ми ден след раждането, при ексклузивно кърмене? Тази сутрин си събудих с типичните и леко позабравени от мен болки в кръста и яйчниците плюс леко разстроен стомах (точно както ми се случваше и преди на първи ден от цикъла), последвано от малко кръв. След няколко часа пак малко кръв и съсирек.
Имах розови-кафеви лохии до преди 5-6 дена, когато най-после станаха по-жълтеникави. Предполагам е възможно и лохиите да са се върнали, но тогава защо болките?
АГ-то ми е отпуск и може би ще трябва да посетя някой друг лекар, но до тогава, ако някой има информация ще ми е много полезна. Също така, има ли болкоуспокояващо, което да може да се приема при кърмене, но и да не увеличи кървенето, знам ли и аз вече.

# 1
  • Мнения: 1 560
Във форума има цял подфорум на тема въпроси и отговори на тема кърмене. Мисля, че дори се казваше подобно, попитайте там най-добре.

Аз, като кърмеща, взимах Парацетамол за главоболие, затова си спомням, че е разрешен.

# 2
  • Мнения: 2 460
Напълно е възможно. Просто бързо се възстановява яйчниковата функция. Никакъв проблем не е кърменето. Само внимавайте да не забременеете набързо отново.

# 3
  • Мнения: 19
Нормално е и при мен се случи така, но като отидете на преглед, споделете случилото се, за да може и лекаря ви да е запознат за вбъдеще.

# 4
  • Мнения: 2 685
Здравейте!
Вероятно имам хиперлактация, тъй като предимно цедя кърма за всяко хранене и давам на бебка. Всичко си беше добре, но имаше няколко дни, в които се будеше на два часа и затова цедих явно много често и сега гърдите през час са ми много тежки и препълнени с кърма. Не й давам директно гърда, въпреки че си засуква правилно, защото се изнервяше в началото, ревеше, тъй като й пускаше малко кърма тогава и така привикна със шишето. Моля за съвет как да процедирам, понеже хем имам много кърма, хем не е добре да цедя по много, за да не стане още повече…

# 5
  • Мнения: 4 839
А защо не пробвате пак да кърмите?
И аз в началото цедях, но след няколко седмици минахме на кърмене и така си продължаваме.
На колко е детето, по колко пъти се храни, по колко мл пие, вие по колко пъти и колко мл цедите? Повече от необходимото ли цедите, замразявате ли кърма?

# 6
  • Мнения: 2 685
Храня я на поискване, но горе долу през 3-4часа си яде. Не замръзявам кърма. Започнах да й давам първо да суче и след това да цедя малко кърма и нещата като че ли засега се оправиха, обаче в началото трябваше да търпя доста рев, защото все повече беше привикнала към шишето, понеже й пуска по-лесно и повече.

# 7
  • Мнения: 4 839
Щом е започнала да суче, просто спрете да цедите. Така стимулирате двойно. Тялото ви ще се нагоди за около седмица и няма да има нужда да цедите повече. 3-4 часа е доста голяма пауза за бебе на два месеца, най-вероятно плаче, защото е гладна и шишето й е по-лесно.
Може да пробвате да предлагате гърда на час и половина-два, така няма да е прегладняла и ще може спокойно да си суче. На тази възраст трябва да се храни по 10-12-14 пъти на ден.

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте дами! ❤️
Имам момиченце вече на 1г и 4м кърмя все още.. Миналия месец ми дойде за първи път от както съм родила! Този месец пак няма нищо а имам силни болки в корема и главата ми се въртят въпроси нормално ли е това!!
И тъй като все още кърмя мога ли да забременея по-лесно!! Че сега нямаме много желание за 2ро! Благодаря Вии ❤️

Общи условия

Активация на акаунт