Лежащи мами - 48

  • 47 185
  • 852
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 50
Мен ме наплашиха така преди 2 седмици. Препоръчаха ми да намаля въглехидратите и повече протеини. Като във въглехидратите се включват и плодовете. Демек повече месо и сурови ядки, бадеми, орехи, и др.


Здравейте, момичета. Бях на преглед и се оказа, че съм с околоплодни води на горна граница. По принцип съм с гестационен диабет и казаха, че се дължи на това, но се притеснявам.
Има ли някой със същия проблем. В 29 гс съм.

За съжаление не мога да спра въглехидрата, заради диабета, появяват се кетони, които са вредни за бебето.
Благодаря 🥺

# 541
  • Мнения: 553
Amalia, единствено консултация с ендокринолог виждам като решение в твоята ситуация, и то с добър опит. За съжаление не мога да ти препоръчам конкретен. От племенницата си имам бегъл опит, че за да избегне кетоацидозата, но да се съобрази майка й с активния растеж, правят някакви индивидуални диети.

# 542
  • Мнения: 1 024
Благодаря за споделените истории, а като времетраене колко дълго след като прокървихте, ви зацапваше? Знам, че е индивидуално, но ще съм благодарна, ако споделите.

# 543
  • Мнения: 73
Може би беше около две или три седмици. Накрая спрях да му обръщам внимание.

# 544
  • Мнения: 16
Здравейте момичета с плацента превия сам частично покрива цервикалният канал и терапия клексан 0.4 заради геноцит 4g/4g на 17 бях на скрининг и се даде повишен риск от преклампсия назначиха ми и акард 150 мг които ме е страх да започна заштото сам с зацапване от 11.01 и ми казаха да спра дуфластон и циклогест които слагай от трансвер и да мина на утрогестан 2 вечер но с това карвене което ту спира ту се появява не спрях дуфластон рязко както каза моята генеколошка а намали дозата  от 3 на ден на 2 и ако спре карвене то постепенно да го намалява но не спира исписаха ми 3 инжекции хориомон 5000 фчера бих 2-ра та но сутрин рано се сабуждам с карвене което през деня спира но вечери пак се появява моята докторска ми казва че е нормално но аз сам доста притеснена с това карвене вече 12 дни не сам от София кадето правех инвитрото а тук не намирам адекватно лечение вав 13 седмица сам моля за мнение ако има и др. Момичета с подобен проблем

# 545
  • Мнения: 41
Здравейте, момичета! Има ли някои от вас, които са с поставен песар заради скъсена шийка и в частност поставен от д-р Христов? Може ли да помоля да споделите как протече манипулацията, още на първия преглед при доктора ли беше поставен песара, изпитвахте ли дискомфорт след това, какъв режим спазвахте, как се разви бремеността ви и изобщо споделете всичко за което се сетите. Предстой ми преглед при д-р Христов на 07.02. Моята лекарка е съгласна за поставяне на песар, но не и на серклаж, аз също. Какво ли не изчетох и не изгледах за тези песари - едни казват, че помагат, други, че са пълна глупост. Сега съм в 22 г.с. с шийка 25 мм. Ще съм благодарна на всички включили се!

# 546
  • София
  • Мнения: 1 413
Dimitriyka не знам до колко ще съм ти полезна, но на мен ми поставиха песар тази сутрин. Не е най-страхотната манипулация, но приключва за 1мин. така че не е драма за умиране. Аз съм в 29г.с с 23мм шийка, в 20гс. бях с 29мм и с утрогестан, магнерот, Профенид и само лежане я докарахме до днес. Моята АГ го сложи, за да удържим до 37г.с. това са нейните планове, но за всеки случай ми поставят и кортикостероиди за дробчетата на бебока.

# 547
  • Мнения: 41
Жоржи, благодаря за отговора. След манипулацията хоспитализирана ли сте или сте вкъщи?

Dimitriyka не знам до колко ще съм ти полезна, но на мен ми поставиха песар тази сутрин. Не е най-страхотната манипулация, но приключва за 1мин. така че не е драма за умиране. Аз съм в 29г.с с 23мм шийка, в 20гс. бях с 29мм и с утрогестан, магнерот, Профенид и само лежане я докарахме до днес. Моята АГ го сложи, за да удържим до 37г.с. това са нейните планове, но за всеки случай ми поставят и кортикостероиди за дробчетата на бебока.

# 548
  • София
  • Мнения: 1 413
По принцип, ако не налага друго лечение си те пускат, аз съм в болницата заради кортикостероидната терапия и вливките с магнезий.

# 549
  • Мнения: 65
Здравей Димитрийка!
На мен ми сложиха песар в 13 гс. Не проработи. Получих леко кървене, фуниевидно отваряне, контракции и загубих бебчето в 19гс.
Обясниха ми преди това, че песар или прогестерон вагинално имат еднакъв ефект. Усеща се лек дискомфорт, но не е изобщо болезнено. Всичко е макс 5минути. Искрено ти желая успех 🥰.
При мен това беше втора неуспешна бременност и докторът ми реши, че ще опитаме с неинвазивен метод (без серклаж) уви аз попаднах в % неуспешни случаи. До ден днешен не мога да си обясня защо при някои жени работи, а при други не.

# 550
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! Има ли някои от вас, които са с поставен песар заради скъсена шийка и в частност поставен от д-р Христов? Може ли да помоля да споделите как протече манипулацията, още на първия преглед при доктора ли беше поставен песара, изпитвахте ли дискомфорт след това, какъв режим спазвахте, как се разви бремеността ви и изобщо споделете всичко за което се сетите. Предстой ми преглед при д-р Христов на 07.02. Моята лекарка е съгласна за поставяне на песар, но не и на серклаж, аз също. Какво ли не изчетох и не изгледах за тези песари - едни казват, че помагат, други, че са пълна глупост. Сега съм в 22 г.с. с шийка 25 мм. Ще съм благодарна на всички включили се!

Здравей. Аз имам поставен серклаж Макдоналд от д-р Христов в 23 г.с. при дължина на шийката 2.2 см. и фуниевидно разширение. Скъсяването ми бе установено в 21 г.с. при ФМ, като препоръката от следящата ме лекарка и лекарят, извършил ФМ, е да бъде поставен серклаж. Д-р Христов беше на същото мнение. В момента съм 35 + 3 г.с. и не съм имала проблеми. Не са поставяни кортикостероиди за дробчетата на бебето, защото не го счетоха за нужно, а и шийката ми се удължи след серклажа и медикаментозната терапия. Бяха ми предписани магнезий, но шпа и утрогестан, които продължавам да приемам и до днес. Също така предимно лежа от 21 г.с. Аз лично бих те посъветвала да се вслушаш в препоръките на д-р Христов. Успех!

# 551
  • Мнения: 50
Здравейте, момичета! Има ли някои от вас, които са с поставен песар заради скъсена шийка и в частност поставен от д-р Христов? Може ли да помоля да споделите как протече манипулацията, още на първия преглед при доктора ли беше поставен песара, изпитвахте ли дискомфорт след това, какъв режим спазвахте, как се разви бремеността ви и изобщо споделете всичко за което се сетите. Предстой ми преглед при д-р Христов на 07.02. Моята лекарка е съгласна за поставяне на песар, но не и на серклаж, аз също. Какво ли не изчетох и не изгледах за тези песари - едни казват, че помагат, други, че са пълна глупост. Сега съм в 22 г.с. с шийка 25 мм. Ще съм благодарна на всички включили се!
Здравейте! На мен ми поставиха песар в 25-та седмица. Бях с разкритие, фуниевидна шийка, скъсена до 13 мм. и пролабирал мехур. Поставиха ми го с пълна упойка, нямах дискомфорт и не го усещах до края. Износих близначките си до 36-та седмица с него, вече са почти на три месеца. Режимът ми беше изцало на легло, пиех магнерот, утрогестан и алеракт. Лекарят ми махна песара на операционната при раждането, след като ме хвана спиналната упойка, така че пак не усетих нищо. От сърце Ви пожелавам същия успех! Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 18:02 от Irina N

# 552
  • София
  • Мнения: 5 456
Здравей Димитрийка!
На мен ми сложиха песар в 13 гс. Не проработи. Получих леко кървене, фуниевидно отваряне, контракции и загубих бебчето в 19гс.
Обясниха ми преди това, че песар или прогестерон вагинално имат еднакъв ефект. Усеща се лек дискомфорт, но не е изобщо болезнено. Всичко е макс 5минути. Искрено ти желая успех 🥰.
При мен това беше втора неуспешна бременност и докторът ми реши, че ще опитаме с неинвазивен метод (без серклаж) уви аз попаднах в % неуспешни случаи. До ден днешен не мога да си обясня защо при някои жени работи, а при други не.
И на мен Сигридов ми казваше,че първата ми загуба не е била поради цервикална недостатъчност,много малко от случаите били зареди това,как нямало с втората бременност да слагаме серклаж и така до 21 г.с ,когато историята замалко да се повтори ...
По спешност се озовах при д-р Христов и овладяхме положението ,и стигнах до успешен финал,но се оказа,че аз просто съм си "мекица"и с бая зор избутахме.
Следващата ми бременност ще е с ЕТСО серклаж,бих ти препоръчала и на теб една консултация с д-р Христов.

# 553
  • Мнения: 65
О, да! Аз от вече 3 години следя коментарите, които вие момичета пишете за него. И вече бях на консултация 😊. Надявам се на чудо и при следваща бременност ще направим ЕТКО.
Аз нямах късмет, след втората загуба и пореден 3ти кюретаж, получих страствания в цервикалния канал...хистероскопии, естрогенни терапии 😒😔
🤞 вече най- сетне имаме зелена светлина... Стискайте ни палци ❤

# 554
  • София
  • Мнения: 5 456
О, да! Аз от вече 3 години следя коментарите, които вие момичета пишете за него. И вече бях на консултация 😊. Надявам се на чудо и при следваща бременност ще направим ЕТКО.
Аз нямах късмет, след втората загуба и пореден 3ти кюретаж, получих страствания в цервикалния канал...хистероскопии, естрогенни терапии 😒😔
🤞 вече най- сетне имаме зелена светлина... Стискайте ни палци ❤
Супер,много,много ти стискам палци!
Дръж ми в течение,ние още не правим кой знае какви опити,но събирам смелост така да се каже 😁
Първо има да изчистя един Фертилити тест.

Общи условия

Активация на акаунт