Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

На път с бебе

• 1 031
  • 12
  •   1
Отговори
Привет група. Понеже много често пътуваме на дълъг път с дъщеря ми (9м.) исках да попитам дали имате някакви предложения за развлечения в колата. Носим всякакви играчки, спираме да почиваме често, но всичко й омръзва. Мислех си за някакъв бебешки таблет или нещо като малко телевизорче, което се закрепя за седалката.. Знам ли и аз вече. Ако някой знае нвщо полезно мжое да сподели

Реклама
# 1
Не я учете да се развлича с устройства преди да е проходила дори.

# 2
Може единия да пътува отзад при детето, компанията  винаги е добре дошла.

# 3
Следя, защото ние имаме голям проблем с пътуването в кола. Пътувам при него (на 10 месеца е), говоря му, пея му, играчки, книжки, но нищо не помага и ако не му е време за сън и не заспи бързо, нервничи, преминава в плач, после в неутешима истерия. Наскоро се пречупих и пуснах клипчета на телефона. Дори и това има краткотраен ефект, за 5-10мин.

# 4
Тръгвайте тогава, когато е време да заспива.Поне част от пътя ще спи и няма да му омръзне толкова много.

# 5
  • Варна
Взирането в екран по време на пътуване при много хора предизвиква прилошаване и повръщане. Не го причинявайте на детето си.

# 6
  • София
Самото пътуване достатъчно натоварва емоционално и с впечатления бебето, че да му товарите възприятията и с електронни джаджи.
Пътувайте в обичайните му часове за сън, носете му мляко да пие (успокояват се), някоя любима играчка. Пейте песнички, говорете му спокойно, не му повтаряйте екзалтирано,че скоро стигате или обичайните успокоителни за възрастните фрази.

# 7
  • Велико Търново
И аз бих ви посъветвала да пътувате в часовете за сън на детето. Развличането с каквито и да било устройства няма да ви донесе нищо добро. Аз пътувам сама с дъщеря си доста често - песни, храна, приказки разказвам и сън . И хайде да тя е по-голяма играем на разни игри - лети, лети и т.н.

# 8
Аз също не искам да свиква с технологиите от малка, но понякога само това помага... При 5 6  часа път.. Разбира се че се возя при нея, пея, говоря, играчки и т.н...както съм написала и по - горе, но не е достатъчно
Не я учете да се развлича с устройства преди да е проходила дори.

# 9
  • София
Тогава просто разделяйте пътя на части.
Ние винаги сме прилагали този метод, вкл. сега, когато децата са големи.
Далеч по-приятно е. Път от 5-6 и повече часове делим на 2 и повече части. Спираме, нощуваме някъде, разхождаме се, хапваме на спокойно място, посещаваме някое забавно място (примерно, зоологическа градина или парк). Действа разтоварващо и пътят изобщо не се усеща. Минавали сме и над 1000 км. по този начин с малки деца и с кола.

# 10
И аз си го мислих този вариант, май ще опитаме
Тогава просто разделяйте пътя на части.
Ние винаги сме прилагали този метод, вкл. сега, когато децата са големи.
Далеч по-приятно е. Път от 5-6 и повече часове делим на 2 и повече части. Спираме, нощуваме някъде, разхождаме се, хапваме на спокойно място, посещаваме някое забавно място (примерно, зоологическа градина или парк). Действа разтоварващо и пътят изобщо не се усеща. Минавали сме и над 1000 км. по този начин с малки деца и с кола.

# 11
Наскоро отговарях за 10-месечно бебе в продължение на един час в колата. Не спа. Аз се правих на маймуна този час, книжки, изненадки с криене на играчка и появяване, гимнастика на бебето, както е в столчето, песнички с различни гласове и прочие шеги и закачки. То не се разрева, макар че обикновено мрази да пътува, но аз се изнервих доста. Simple Smile Представям си, ако трябва да се занимавам с това пет часа. Накрая ще ме изнасят от колата.

Нещата сега коренно се промениха, той вече е на 11 месеца и го возят вече със столче за по-голямо детенце, от тези, обърнати по посока на движението. Еее, нищо общо с преди. Ами той вижда разни неща, сочи с пръст, донякъде се забавлява сам. Така че дойдох до извода, че само скуката е причина. Бих пуснала песничка, не и клипче.

# 12
  • София
Винаги нагласяме да пътуваме според това кога ще спи. Ако разстоянието се взима за около 2 часа той спи през цялото време.
Ако е повече (сега до морето беше 3,5-4 часа) го съчетахме с единия сън + спирахме за 20тина минути за обяд (негов) и малко да се разходи от столчето. После гледа през прозореца (столчето е в посока на движението), играхме малко с подаване на играчки и разглежда интерактивна книжка с капачета.
Забелязали сме, че става нервен като огладнее, ако му е горещо, или се опитва да заспи, а не може, или ако е наспан няма шанс да седне в стола. Иска навън, да се разнообразява, а не да стои седнал в кола, опасан с колани. Само за нещо много спешно сме го слагали тогава в кола. На 11м е вече, но действаме така откакто се е родил и засега не сме имали някакви особени проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт