Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Програмиране

• 529
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте мами интересувех се за да станеш програмист на кой предмети трябва да наблегнеш за да кандидатстваш

# 1
Здравейте мами интересувех се за да станеш програмист на кой предмети трябва да наблегнеш за да кандидатстваш
Математика!

# 2
Ако наистина програмирането е твоята страст, в университета ще загубиш много пари и време, след което ще опреш до академиите като Софтуни или Телерик. Така че си спести дългия завой и направо се ориентирай натам. Добрия програмист работи главно с логика. Математика се ползва в гейм девелъпмънта. Ако нямаш амбиции в тази насока, математиката не ти е нужна. Дори напротив, ако си добър в езиците, шансовете да ти се отдава програмирането са огромни. Също много важно условие е перфектния английски. Без него не се хващай на хорото.

# 3
Познавам доста програмисти и никой, който е завършил университет с такава специалност, не е опрял до някакви академии. Иначе по темата - математика (която развива и логиката)

# 4
Познавам доста програмисти и никой, който е завършил университет с такава специалност, не е опрял до някакви академии. Иначе по темата - математика (която развива и логиката)

А аз самата съм програмист, така че смятам моето мнение за по-достоверно (по пътя на логиката, нали).

# 5
Ами не знам, аз говоря за хора, завършили СУ, в други университети може да е по-различно.

# 6
Диплома от университет искат само в държавните служби, а там не се препоръчва за никой, който уважава професията и е добър в нея. Иначе може и да се самообучи човек, стига да му е тръпка. В интернет има всичко, от което имаш нужда, но за да го филтрираш ще изгубиш и повече от 4 години. Моя личен съвет към автора е да пробва някои от безплатните курсове в академиите, просто за да видиш как ще ти се стори. Наистина не е за всеки, но в никакъв случай не е сложно. Трудно от гледна точка, че изисква системен труд (учене) - да, но не непостижимо.

# 7
Не съм казала, че някъде ти искат диплома, а че университета съвсем не безмислен, защото се научават доста неща. Но няма да споря, за да не разводняваме темата, всеки си има мнение.

# 8
  • София
Е, да, очевидно българският език не му е сила

Общи условия

Активация на акаунт