Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Д-р Иван Сигридов - Тема 6

• 14 375
  • 240
  •   2
Отговори
Добре дошли в новата тема за Д-р Сигридов Simple Smile

Доктор Сигридов вече има свой медицински център -> МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР Д-Р СИГРИДОВ.

Работно време:
Пон – Пет: 8:00 – 19:00 ч.

Контакти:
Линк към сайта на МЦ Д-р Сигридов - https://sigridov.bg/
Линк към facebook страницата на МЦ Д-р Сигридов - https://www.facebook.com/sigridovbg
Линк към facebook страницата на Д-р Сигридов - https://www.facebook.com/dr.Sigridov/
Група с благодарни пациенти - https://www.facebook.com/groups/608013362638281
Имейл: contacts@sigridov.bg

Запазване на час само по телефона (всеки месец излиза графика за записване на час)->
0882 930 565
02 488 55 55
0700 70180 разговорите се тарифират на стандартна цена според използвания оператор.

София, бул. Цариградско шосе 115 К, бл. В, ет. 1 (вход откъм ул. Михаил Тенев)
Google maps: https://www.google.bg/maps/place/42%C2%B039'36.1%22N+23%C2% … 834631?shorturl=1

Мобилно приложение
Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=at.cloudfaces.sigr … ov.medical.clinic
App Store- https://apps.apple.com/us/app/sigridov-medical-clinic/id1540065091

Цени- https://sigridov.bg/ceni/

Линкове към предишни теми
Линк към тема 1 - https://www.bg-mamma.com/?topicrefid=18;topic=819984
Линк към тема 2 - https://www.bg-mamma.com/?topicrefid=18;topic=1148401
Линк към тема 3- https://www.bg-mamma.com/?topicrefid=18;topic=1210224
Линк към тема 4- https://www.bg-mamma.com/?topic=1292434
Линк към тема 5 - https://www.bg-mamma.com/?topic=1334882

Списък с необходими изследвания

I. Консултация след спонтанни аборти:
- цялата документация от болничните изследвания, престои, епикризи и прочее
- ПКК+диференциално броене
- серумно желязо+ЖСК
- хемостаза (АРРТ, фибриноген)
- витамини В12, В6, D3 (25OH)
- TSH, FT4, TAT, MAT, йод
- основен пакет тромбофилии
ДНК изолиране
R506Q (FV)
20210G>A (протромбин)
4G/5G (PAI)
677C>T (MTHFR)
- консултация с доц. Русев (имунолог)

II. Бременни, ФМ 20 седмица:
- серумно желязо+ЖСК
- хемостаза (aPTT, фибриноген)
- витамини В12, D3 (25OH)
- TSH
- общ белтък и албумин
- кръвна захар
- обикновена урина

III. Бременни, 30 седмица:
- серумно желязо+ЖСК
- TSH
- общ белтък и албумин
- кръвна захар
- обикновена урина

IV. Бременни пациентки, насочени от колеги, при установен проблем:

Ако проблемът е в скъсяване на шийката:
- серумно желязо+ЖСК
- TSH
- CRP
- стерилна урина
- вагинален секрет

2. Ако проблемът е в изоставане на бебето:
  ПКК+диференциално броене
- серумно желязо+ЖСК
- витамини В12, В6, D3 (25OH)
- TSH, FT4, TAT, MAT, йод
- основен пакет тромбофилии
ДНК изолиране
R506Q (FV)
20210G>A (протромбин)
4G/5G (PAI)
677C>T (MTHFR)
- общ белтък и албумин
- обикновена урина

V. За скрининга в 12 седмица, профилактично, по желание:
- основен пакет тромбофилии (4G4G, F5 Leiden, протромбиноген, МТФХР)

ПРАВИЛА ЗА ПУСКАНЕ НА ИЗСЛЕДВАНИЯТА :
1. Правят се извън менструация (за не бременните), неконсумирали храна и вода, минимум 10 часа, м/у 7,30 и 8,30 часа.
2. Ако приемате щитовидни хормони кръв се дава преди сутрешния прием.
3. При контролни изследвания не се спират добавките, ОСВЕН вит. В12, на инжекции-спира се от 7 до 10 дни преди изследването

Последна редакция: пн, 30 авг 2021, 12:17 от bicheva_y

# 1
Здравейте момичета. Утре имам час за ранна фетална морфология при д-р Сигридов. Някоя знае ли каква е цената приблизително, за да знам как да се подготвя 😊?

Последна редакция: пн, 30 авг 2021, 18:34 от KaterinaGeorgievaa

# 2
150лв. Всички цени ги има на сайта.

Здравейте момичета. Утре имам час за ранна фетална морфология при д-р Сигридов. Някоя знае ли лаква е цената приблизително, за да знам как да се подготвя 😊?

# 3
    MaDu  сега видях, че има ценоразпис. Много благодаря!

# 4
    Следя темата, защото има доста полезна информация и за небременни като мен. Надявам се ако (когато) забременея, да се срещна лично с д-р Сигридов Wink
    Благодаря на всички дами, които споделят лични впечатления Flowers Hibiscus

# 5
    Записвам се отново

# 6
    Здравейте момичета, знаете ли д-р Сигридов освен в частния си кабинет дали работи и другаде. Благодаря!

# 7
    • София
    Здравейте момичета, знаете ли д-р Сигридов освен в частния си кабинет дали работи и другаде. Благодаря!
    Само там е.

# 8
    Благодаря много!

# 9
    • Тук и сега
    Вече и при доктор Ковачев май ще е трудно записването с тези графици...

# 10
    Вече и при доктор Ковачев май ще е трудно записването с тези графици...

То се очакваше. Напливът за МЦ е огромен, а вече не се пренасочват пациентки към Калчев (логично)...

# 11
    В тази връзка, някой знае ли, дали на дата за записване при Д-р Ковачев се записва за първичен преглед или не само?

# 12
    В тази връзка, някой знае ли, дали на дата за записване при Д-р Ковачев се записва за първичен преглед или не само?

Аз успях на 27ми /в петък/ да запиша чак за 15ти Септември, като се има предвид, че се следя при него и им го казах и пак казаха, че всичко е пълно и няма как да ми дадат за по-рано. Наистина напливът става много голям.

Аз искам да питам, има ли такива, които се следят в Центъра, къде мислите да раждате?

# 13
    Здравейте,
    Изписано ми е да пия Minami CARDIO - Омега-3, но го няма налично в здравис. Някой знае ли от къде другаде може да се купи или да препоръча някаква алтернатива?
    Благодаря предварително Simple Smile

# 14
    Ето го Кардиото,има го налично:
    https://www.zdravis.com/product/1199/morepa-plus-omega-3-za-krav … ema-i-sartse.html
    Също може да се замени и с Кардиото на Garden of life:
    https://www.zdravis.com/product/1564/minami-cardio-omega-3-za-kr … ema-i-sartse.html

Здравейте,
    Изписано ми е да пия Minami CARDIO - Омега-3, но го няма налично в здравис. Някой знае ли от къде другаде може да се купи или да препоръча някаква алтернатива?

# 15
    https://www.zdravis.com/product/1199/morepa-plus-omega-3-za-krav … ema-i-sartse.html
    https://www.zdravis.com/product/1564/minami-cardio-omega-3-za-kr … ema-i-sartse.html

Здравейте,
    Благодаря Simple Smile аз пия второто, което го няма, но ще поръчам това от първия линк тогава Simple Smile

# 16

Здравейте,

Аз поръчах от Амазон и ми излезе около 60 лв. Може също да има в този сайт www.iherb.com

# 17
    Момичета с въпрос съм към тези които са правили промивки след биопсия на матката. По време на промивката имахте ли кръвотечение?

# 18
    Аз съм правила, след ову беше при мен. Имах зацапване след промивката, мнооого слабо

# 19
    Момичета, какви стойности за витамини В6, D и фолиева ви е споменавал за желателни д-р Сигридов?
    Знам, че са различни от посочените за референтни в разните лаборатории.

# 20
    Аз съм правила, след ову беше при мен. Имах зацапване след промивката, мнооого слабо

При мен също е малко но си е бистра кръв на ежедневната превръзка си имаше 2 3 капки и венага след процедурата като се избърсах отново имаше. Аз съм 2 дни след цикъл, може и заради това да е. Благодаря за отговора! 😊

# 21

При мен също е малко но си е бистра кръв на ежедневната превръзка си имаше 2 3 капки и венага след процедурата като се избърсах отново имаше. Аз съм 2 дни след цикъл, може и заради това да е. Благодаря за отговора! 😊
    [/quote
    Звъннете утре да питате. Вероятно е нормално

# 22
    Здравейте! Имам назначен фертилити тест,ще прозвучи смешно може би,но какво контейнерче сте купували за събиране на цикъл и как сте го събирали?

# 23
    Здравейте! Имам назначен фертилити тест,ще прозвучи смешно може би,но какво контейнерче сте купували за събиране на цикъл и как сте го събирали?
    Ако имате възможност минете през Геника - от там ми дадоха контейнерче с разтвор в него. Иначе може в контейнерче, от аптеката, за стерилна урина - аз си бях взела няколко, събирах в тях и прехвърлях в този от Геника с разтвора. Така ми беше обяснила и лаборантката от Геника.

# 24
    • София
    Аз си купих менструална чашка за 11 лв с доставката от OLX ,не мисля да я ползвам регулярно,само за изследването си я взех

# 25
    • sofia
    Привет, направих БХС миналия четвъртък, но все още нямам резултати от кръвната проба. Колко още да изчакам, преди да се обадя?

# 26
    Здравейте, за не бременни какви изследвания изисква др.Сигридов?

# 27
    • София
    Аз си купих менструална чашка за 11 лв с доставката от OLX ,не мисля да я ползвам регулярно,само за изследването си я взех
    Ако я ползвате редовно ще се родите! Направо човек забравя, че е в цикъл.

# 28
    Въпрос към не бременните момичета, които са били при Д-р Сигридов. Как се записва час за вторичен преглед? Остава ми да изпълня още малко от плана, който ми даде, и не знам колко по-рано и как точно става записването на час при него...

# 29
    Аз мисля, че след първия преглед след това само с др Ковачев се срещаме.. При др Сигридов живот и здраве на + тест. Но нека още някой се включи с мнение

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 23:04 от bonibon_

# 30
    И на мен не ми записаха час. Изпълних, даже и отгоре плана на Сигридов. Опитах да бъда настоятелна, дори жената ми каза, че ще се допита и ще върне обаждане, но след като ми се обади, каза само при Ковачев. Ако има нещо по специфично и само ако Ковачев каже тогава евентуално може да се запише, но и това не вярвам че ще стане.

# 31
    Благодаря за отговорите Simple Smile За мен не е проблем това, защото Д-р Ковачев е супер, но след като Д-р Сигридов няколко пъти ми каза "и да дойдеш бременна!" се чудих трябва ли да се видим още веднъж преди евентуални опити Blush

# 32
    На мен дори ми каза да запиша час след като изпълня списъка му, но това няма значение. Явно само като бременни ще успеем.
    Стискам палци на всички да е по-скоро.

# 33
    А имахте ли в списъка от Д-р Сигридов предимплатационна терапия и някой знае ли какво представлява тя?

# 34
    И на мен това ми пише в плана. Мисля, че се има предвид отстраняване на дефицитите, промивки при нужда и тн.

Аз също мн харесвам др Ковачев, но не мога да си кривя душата, че някак др Сигридов, назначавайки ми хииииилядите изследвания каза, че ще търси проблем, за да го блокира при следваща бременност причините (имам загуба в 3 месец и плодът беше с 2 малформации).

Последния път питах др Ковачев взети ли са мерки при следваща бременност да се потисне причината при комулация на моите гени и на ММ да се случват малформации (др Сигридов беше категоричен, че 2 малформации не били просто случайност и като направим изследванията и види къде е проблемът, ще потисне работата на тези гени, за да изкарам бременност, даже каза, че може да се наложат диети и промяна в начина на живот)
    ...Да, ама не ....др Ковачев ми отговори: ако при следваща бременност пак стане така, ви съветвам да направите инвитро с ПИД на ембрионите.....

Ами не ми стана приятно... Защо дадох 4000лв за изследвания, ако накрая пак не знаят къде е причината и ако ще се стига до инвитро....

Честно казано ми прави впечатление, че др Ковачев не държи така на изследванията, както др Сигридов.... Не знам, дано не съм права...

Последна редакция: чт, 09 сеп 2021, 12:03 от bonibon_

# 35
    Привет, направих БХС миналия четвъртък, но все още нямам резултати от кръвната проба. Колко още да изчакам, преди да се обадя?
    Звъннете в центъра и ги попитайте защо се бави. При направен БХС в четвъртък (преди отпуската им), в петък имах резултати по мейл.

# 36
    няма смисл да звъниш защото пробата се изследва само в понеделник , а понеделник беше почивен ден за това ще я изследват чак индия понеделник. така че най рано края на лр седмица звъни

# 37
    • sofia
    Получих я, благодаря ви!

# 38
    Здравейте момичета,

Някоя от вас правила ли е лапароскопия (не хистероскопия) при д-р Ковачев за премахване на ендометриозна киста?
    Честно казано, това което ме притеснява е, че преди да дойде при д-р Сигридов не бях чувала за д-р Ковачев, разбирам, че тепърва се учи и трупа опит и се притеснявам как би ме изчистил от кистата, така , че да не се появява наново. Бих имала повече доверие на д-р Калчев за това, но той вече не работи в клиниката. От друга страна докато не забременея ще трябва да се следя при Ковачев (а не Сигридов), а доколкото чета от коментарите тук май не обръща чак такова внимание на всички изследвания изписани от Сигридов. Та се чудя има ли смисъл да се оперирам при Ковачев и следя до забременяване при него или да се насоча към някоя от другите големи клиники, които се занимават с ин витро, като Надежда например?

# 39
    Д-р Калчев има нова клиника на ул. 21 век в кв. Витоша,ако там ще ви е по-спокойно. Това е бившата ин витро клиника на д-р Лилия Димитрова,сега е клиника д-р Калчев.

# 40
    Момичета, коя омега 3 препоръчва д-р Сигридов при бременност, май трябваше ДХА да е повече или бъркам?

# 41
    Д-р Калчев има нова клиника на ул. 21 век в кв. Витоша,ако там ще ви е по-спокойно. Това е бившата ин витро клиника на д-р Лилия Димитрова,сега е клиника д-р Калчев.

А д-р Калчев с д-р Димитрова ли работи сега и правят ли инвитро?

# 42
    Др. Калчев не прави инвитро. Дали насочва към въпросната докторка пациентки, които имат нужда от инвитро, не знам. Но той си каза и преди, че вече няма да се занимава с това.
    Winter  дали с повече DHA или повече EPA, май зависише от това дали си хомо или хетерозигот по mthfr

# 43
    Хетерозигот съм, аз мислех че зависи дали си бременна или целиш забременяване.....

# 44

А д-р Калчев с д-р Димитрова ли работи сега и правят ли инвитро?
    Нямам представа, лаишки предполагам,че просто е взел клиниката като вече разработена в сферата на гинекологията и нямат общо. Д-р Лилия Димитрова е във Вита,доколкото знам. Може да се обадите и да питате, самата клиника е на ул.21 век номер 27.

# 45
    Хетерозигот съм, аз мислех че зависи дали си бременна или целиш забременяване.....
    Някои бременни в темата писаха, че им е изписал с повече ЕРА (май хомозиготите, но не съм изобщо сигурна) иначе и аз съм хетерозигот и пих с повече DHA (розовата на  Минами) ама ми я спряха като ми се разреди много кръвта.

# 46
    Момичета, на някой Сигридов да е препоръчвал генетично изследване в Геника за омега 3 и 6 усвояването и да сте запознати нещо специфично следва ли, ако съм хетерозигот?

# 47
    Момичета, на някой Сигридов да е препоръчвал генетично изследване в Геника за омега 3 и 6 усвояването и да сте запознати нещо специфично следва ли, ако съм хетерозигот?

На мен ми го пусна, но още чакам резултати, ще следя и аз дали някой знае нещо.

# 48
    Аз съм хетерозигот и пия с повече EPA. Назначи ми го на база резултат от hs CRP и едва ли си спомня, че съм хетерозигот.

# 49

Това са моите разултати. Преписано ми е кардио омега 3 и фосфатидил-серин комплекс, който така и не намерих никъде и се разбрахме за сега да не го пия. Пия и други добавки, но мисля, че тези двете са свързани с това изследване.

# 50
    Здравейте момичета. Бях при доктор Сигридов началото на месеца,откри няколко проблема и ми назначи изследвания. Разбрахме се да му ги изпратя щом са готови,като ми каза,че в сайта ще се появи платформа за изпращане на резултати. За сега няма нищо такова,а следващият ми час е след почти месец. Има ли имейл или друг начин , чрез който да мога да му изпратя резултатите?

# 51
    Момичета, помагайте, моля Weary За 2-ри път тази година ми излиза херпес, дори сега са няколко, на долната устна. Не съм правила изследвания, но то е ясно, че си го имам гадния вирус. Мажа локално с Ацикловир крем, но съм чела тук и за Валтрекс таблетки. Ако някоя от вас има същия проблем, би ли споделила, моля Flowers Hibiscus

# 52
    Аз също след първия път,сега събирам всички изследвания и след това при Ковачев трябва да отида за офис-хистероскопия,но мисля че двамата ще разчетат изследванията или поне ще ги обсъдят. По този повод искам да попитам момичетата с по-голям опит какво ще рече моето изследване. Виждам,че има проблем,но ще съм благодарна ако някоя е подобен и каже какво е точно.
    Благодаря 🙂

# 53
    аз влизам с въпрос за Бояджиева , някой ходил ли е при нея след обременяване с глюкоза ? и предполагаем ГД

# 54
    djordjia, означава, че имате вродена тромбофилия и при бременност ще сте на кръворазреждаща терапия. Разбира се това ще го обсъдите директно с Доки. На моя преглед ми каза , че наблюдава, че ако жената е в оптимални нива на витамини и минерали изобщо не се стига до терапии за тромбофилия, но предполагам, че при всяка е различно.
    Освен това трябва да приемате метилирани форми на витамини от група Б.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 12:29 от bonibon_

# 55
    • София
    аз влизам с въпрос за Бояджиева , някой ходил ли е при нея след обременяване с глюкоза ? и предполагаем ГД
    Аз съм ходих при нея, но в Майчин дом. Резултатите обаче ми бяха в норма и само диета ми предписа и да си пускам всеки месец кръвни да се следя. Много е внимателна и подробно обяснява, преглежда всичко.

# 56

Здравейте, Доктор Ковачев ми изписа витамините от снимката и ми каза да спра фолиевата киселина. Та въпроса ми е възможно ли е това тъй като в никой от тези витамини не виждам са има фолиева киселина или нещо не съм разбрала правилно.

# 57
    • София
    Аз ходих,но преди 4 години за същото нещо,още беше в Майчин дом.И моите резултати бяха в норма,но и мен ме сложи на диета,бях накрая вече и ме ми е казвала да се тествам отново.

# 58
    djordjia, означава, че имате вродена тромбофилия и при бременност ще сте на кръворазреждаща терапия. Разбира се това ще го обсъдите директно с Доки. На моя преглед ми каза , че наблюдава, че ако жената е в оптимални нива на витамини и минерали изобщо не се стига до терапии за тромбофилия, но предполагам, че при всяка е различно.
    Освен това трябва да приемате метилирани форми на витамини от груба Б.
    Благодаря много! Ами ниски са ми нивата на витамините,сега ще правя и др изследвания и вече доки ще реши как ще е .

# 59
    Скрит текст:
    Здравейте, Доктор Ковачев ми изписа витамините от снимката и ми каза да спра фолиевата киселина. Та въпроса ми е възможно ли е това тъй като в никой от тези витамини не виждам са има фолиева киселина или нещо не съм разбрала правилно.
    Има фолиева киселина в В комплекса. На опаковката е написано...

# 60
    • София
    Скрит текст:
    Има Б9 (това е то) ,метилирана форма,доколкото виждам.
    Вероятно ти е казал да я спреш,защото в б комплекса има,да не ти стане много,или ако си я изследвала и ти е висока .

# 61
    Привет, аз съм 30 г.с. и пия долу-горе същите и на мен каза да спра фолиевата Simple Smile Само че моят Б комплекс е на Натурал Факторс.
    Исках да споделя, че съм много раздразнена как всеки път се чака по 1 час в този МЦ.
    За какво ги записваме тези часове? Онзи ден като бях при Ковачев, за 16:50, като отидох жената за 16:00ч още не беше влязла. Разбирам, че са много натоварени, но наистина е дразнещо, поне за мен.

# 62
    И аз си чакам като отида  .... Досега не беше проблем, защото бях хоум офис и можех да си позволя забавяне, но вече сме в офиса и ще ми е много трудно да лавирам с придвижване, чакане минимум 40 мин, преглед и после връщане към офиса...

# 63
    На никой не му е приятно да чака, но едва ли има какво да се направи. По-важното за мен е, че като вляза не ме претупват набързо, защото закъсняват с графика.

# 64
    Момичета, искам дъ попитaм др.Ковачев, освен, че прави прегледи за не брeменни , прави ли и арт ин витро процедури?

# 65
    Здравейте момичета. Бях при доктор Сигридов началото на месеца,откри няколко проблема и ми назначи изследвания. Разбрахме се да му ги изпратя щом са готови,като ми каза,че в сайта ще се появи платформа за изпращане на резултати. За сега няма нищо такова,а следващият ми час е след почти месец. Има ли имейл или друг начин , чрез който да мога да му изпратя резултатите?

Имам същото питане и аз Sad
    Или единственият начин е на място, ама без час?

# 66
    • София
    Привет, аз съм 30 г.с. и пия долу-горе същите и на мен каза да спра фолиевата Simple Smile Само че моят Б комплекс е на Натурал Факторс.
    Исках да споделя, че съм много раздразнена как всеки път се чака по 1 час в този МЦ.
    За какво ги записваме тези часове? Онзи ден като бях при Ковачев, за 16:50, като отидох жената за 16:00ч още не беше влязла. Разбирам, че са много натоварени, но наистина е дразнещо, поне за мен.

Преди 5 години съм чакала по 4-5 часа и през ум не ми е минавало да се оплаквам.Ако имате безпроблемна бременност,спокойно може да отидете да се следите в някоя квартална поликлиника,или болница,където влизате на минутата.При Сигридов се чака ,имало е моменти в които ми се е налагало да прекарам по един час в кабинета ,просто защото имах много проблемна и тежка бременност и неща ,които е трябвало да огледаме и обсъдим и е адски неприятно да  чуеш възклицанието от друга бременна ,която бърза да ходи след това  да обикаля мола  "Еееее най-сетнееее" като излизаш.
    Защото някои пациентки на Сигридов сме се борили със зъби и нокти да износим живи и здрави деца,готова бях да си разпъна палатка пред клиниката и никога през ум не ми е минавало да мрънкам,че чакам.
    Съжалявам,мен винаги са ме дразнили пък подобни изказвания за това кой колко чакал и имах нужда да го кажа.

# 67
    Здравейте, за съжаление също имам тежка бременност, с усложнения и също се боря и правя всичко необходимо да го износя докрай. Написала съм, че прегледът е при др. Ковачев, а не при Сигридов. И, да има какво да се направи - просто да се спазва графика. Не зная как е било преди 5 години, в момента др. Сигридов прави единство ФМ.

П.С. Благодаря ви за съвета за кварталната клиника, не бях се сетила за него.

# 68
    Кой да спазва графика? Другите пациентки ли? Според мен всяка от нас си ходи в дадения час,  просто за някои случаи докторите се налага да отделят повече време и от там идва закъснението. Кажи му да си спазва той графика другия път като идеш, де ... Ама ако на теб се наложи да те гледа и консултира 40 минути вместо 20, защото имаш проблем, ще си доволна че са ти обърнали внимание, нали
    П.С. На мен се е налагало да чакам и при Ковачев, и при Сигридов за морфологиите, и при Калчев преди да забременея. Не ми е било никак приятно, но знам че закъсняват, защото имат други пациентки вътре, а не защото си пият кафенце. Както казах по-важно ми е, че като вляза, ми се обръща същото нужно внимание

# 69
    Момичета, малко са тези, дето ей така ходят при Сигридов. Сигурна съм, че си имате достатъчно неща за които да мислите, не се дърляйте една с друга. Жените трябва да се Разбираме и уважаваме една друга, независимо от всичко.

# 70
    • София
    Момичета, малко са тези, дето ей така ходят при Сигридов. Сигурна съм, че си имате достатъчно неща за които да мислите, не се дърляйте една с друга. Жените трябва да се Разбираме и уважаваме една друга, независимо от всичко.
    Не ,не се заяждам с никого,просто редовно ми се случваше като бях бременна,някой да пуфти и да коментира моето забавяне в кабинета.Ужасно беше.Коментара просто ме подсети.Да,зареди такива като мен ставаха забавянията,и ако знаете и колко пъти съм влизала първа по спешност без час ... да,имало е и коментари,че това не е спешен кабинет.Дали въпросната жена наистина е знаела какво е да имаш проблемна бременност?
    jane , не е към теб.Попринцип е коментара.
    Успешна бременност ти желая до финала и дано грижите са на заден план вече

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 19:54 от *Bubble*

# 71
    Не е насочен към теб коментарът ми. Simple Smile За всички се отнася.
    Някак си все успяваме да забравим колко сме специални като жени и губим уважение една към друга, заради тривиални неща в този мъжки свят.

Flowers Hibiscus

# 72
    Скрит текст:
    Има Б9 (това е то) ,метилирана форма,доколкото виждам.
    Вероятно ти е казал да я спреш,защото в б комплекса има,да не ти стане много,или ако си я изследвала и ти е висока .
    Да права си оказа се, че в  В12 има фолиева киселина.
    Благодаря

# 73
    Не, в В12 няма фолиева киселина. Има в В комплекса, написано е на опаковката! Метафолин е форма на фолиева киселина!

# 74
    Здравейте, срещнах се с Д-р Сигридов през юни, след 2 мисед. Вече бях тръгнала по пътя на подробни изследвания и се оказах с мутации от тромбофилния панел. Др-ът каза, че това НЕ Е причнита за неуепхите и пусна още гени и изследвания. Миналата седмица се видях с Ковачев за коментар на всички изследвания и когато го попитах каква е причнита според него, той каза, че категорично не е в дефицитите и мутациите, които имам, а имунологично -завишена активност на НК клетки. На това се противодейстсвало с аспирин, фраксипарин и още нещо, което не записах.
    Сега заръката му е да си пия витамините и след 2 цикъла да напрваим контрола (да видим как е желязото и вит Д) и "да си действам". Въпрсът ми е - когато се оправят дефиците и имам зелена светлина за действие, какво се случва и кой те следи адектватно при положение, че в клиниката на Сигридов няма да мога да се вредя веднага след положителен тест, а именно тези първи седмици и дни биха ми били критични. Някоя от вас минала ли е по подобен път  и може ли да ми даде малко повече информация за НК клетките. Предполагам, че ще ми трябва и проследяващ имунолог.
    Преди прегледа със Сигридов, се бях видяла с Русев и той изписа класическа терапия от Итралипид 2-4 дни преди овулация и повторно 2-4 дни след положителен тест, Аспирин протект и след положителен тест Фраксипарин.
    Може би е още рано да го мисля, но искам да съм подготвена, а не като видя 2 чертички да се чудя на кого да звъня и къде да ходя за тези вливки.
    Чета и от вас, че Сигридов не е фен на терапията с аспирин, аз останах и от подобно впечатление при 1вия ми преглед, но сега на коментара на изследванията Ковачев ми каза, че това е пътят. Каза ми да си пия от сега аспирин протект през вечер.
    Страшно съм объркана, ако може някой да сподели опит, ще съм много благодана!

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 21:41 от AuroraDream

# 75
    Аз също пих Аспирин през вечер докато опитвахме. Като звъннах да кажа на док, че имам положителен тест за бременност, ми го спряха. Сигридов ме прегледа в 8 г.с. и беше категоричен, че не ми е нужен. Като имаш плюс тест, звъниш направо в клиниката (без да следиш графици) и казваш, че си пациентка на Сигридов, току що си разбрала, че си бременна и искаш час за ембрионална морфология. Може да обясниш, че си на терапия, назначена от док, която може би има нужда от промяна предвид бременността. Успех 🍀

# 76
    Здравейте момичета,

Някоя от вас правила ли е лапароскопия (не хистероскопия) при д-р Ковачев за премахване на ендометриозна киста?
    Честно казано, това което ме притеснява е, че преди да дойде при д-р Сигридов не бях чувала за д-р Ковачев, разбирам, че тепърва се учи и трупа опит и се притеснявам как би ме изчистил от кистата, така , че да не се появява наново. Бих имала повече доверие на д-р Калчев за това, но той вече не работи в клиниката. От друга страна докато не забременея ще трябва да се следя при Ковачев (а не Сигридов), а доколкото чета от коментарите тук май не обръща чак такова внимание на всички изследвания изписани от Сигридов. Та се чудя има ли смисъл да се оперирам при Ковачев и следя до забременяване при него или да се насоча към някоя от другите големи клиники, които се занимават с ин витро, като Надежда например?
    Здравейте,  не съм пациент на нито един от тримата “лекари”, но следя групите, тъй като планирам бременност и се чудя къде да се насоча. Прави ми впечатление как се лансира д-р Ковачев от д-р Сигридов, както и след като д-р Калчев се преместио от медицинския център на Сигридов,  доста пациентки започнаха да пишат негативни коментари за д-р Калчев в социалните мрежи. Тъй като ми се налага оперативна намеса, реших да проуча малко повече лекарите, когато направих справка в българския лекарски съюз, видях че д- р Ковачев няма “ специашност” както излиза на другите лекари, та се чудя как така оперира сам…… тзащото това разбирам от коментари на пациенти , правили операции при него
    Моля някой за коментар има ли и дръг лекар по време на операциите

# 77
    Здравейте момичета,

Здравейте,  не съм пациент на нито един от тримата “лекари”, но следя групите, тъй като планирам бременност и се чудя къде да се насоча. Прави ми впечатление как се лансира д-р Ковачев от д-р Сигридов, както и след като д-р Калчев се преместио от медицинския център на Сигридов,  доста пациентки започнаха да пишат негативни коментари за д-р Калчев в социалните мрежи. Тъй като ми се налага оперативна намеса, реших да проуча малко повече лекарите, когато направих справка в българския лекарски съюз, видях че д- р Ковачев няма “ специашност” както излиза на другите лекари, та се чудя как така оперира сам…… тзащото това разбирам от коментари на пациенти , правили операции при него
    Съветвам Ви да се обърнете към Д-р Цветков, напоследък много жени споделят опита си с него и са много доволни, особено тези, които са го потърсили да им оправя поразиите след Калчев.
    Иначе ако бях на мястото на Д-р Сигирдов, също ще търся качествен ЧОВЕК и талантлив млад лекар, за да му предам от опита  и знанията си. Очевидно е намерил такъв в лицето на Д-р Ковачев. Сигурна съм, че този път не е сбъркал с избора, който е направил.

# 78
    Привет, някой да е коментирал наскоро прием на магнезий с д-р Сигридов? Следящият ме АГ ми го изписа, в 18 г.с. съм. В същото време нямам крампи и се чудя има ли смисъл да го приемам. Мислех да си пусна изследване за нивото на магнезий, но чета, че винаги излизал в норма в кръвта и че това не означавало , че има достатъчно в клетките и съм объркана.

# 79
    Привет, някой да е коментирал наскоро прием на магнезий с д-р Сигридов? Следящият ме АГ ми го изписа, в 18 г.с. съм. В същото време нямам крампи и се чудя има ли смисъл да го приемам. Мислех да си пусна изследване за нивото на магнезий, но чета, че винаги излизал в норма в кръвта и че това не означавало , че има достатъчно в клетките и съм объркана.
    Аз съм питала Д-р Сигирдов и той ми отговори, че стойността трябва да е 0,8 за бременни. Такаче ако  вашия резултат е под 0,8 можете да приемате магнезий, но да е органична форма а не Магнерот. Но преди да сте го изследвала и без консултация каква доза Ви трябва, не Ви съветвам да го започвате. Влияело на кръвното налягане на бебето ако се предозира.

# 80
    • София
    Здравейте момичета,

Здравейте,  не съм пациент на нито един от тримата “лекари”, но следя групите, тъй като планирам бременност и се чудя къде да се насоча. Прави ми впечатление как се лансира д-р Ковачев от д-р Сигридов, както и след като д-р Калчев се преместио от медицинския център на Сигридов,  доста пациентки започнаха да пишат негативни коментари за д-р Калчев в социалните мрежи. Тъй като ми се налага оперативна намеса, реших да проуча малко повече лекарите, когато направих справка в българския лекарски съюз, видях че д- р Ковачев няма “ специашност” както излиза на другите лекари, та се чудя как така оперира сам…… тзащото това разбирам от коментари на пациенти , правили операции при него
    На мен пък ми прави впечатление, че сте се регистрирала, само за да напишете това. Дали е случайно??

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 11:52 от Veseto*

# 81
    Здравейте момичета,

Здравейте,  не съм пациент на нито един от тримата “лекари”, но следя групите, тъй като планирам бременност и се чудя къде да се насоча. Прави ми впечатление как се лансира д-р Ковачев от д-р Сигридов, както и след като д-р Калчев се преместио от медицинския център на Сигридов,  доста пациентки започнаха да пишат негативни коментари за д-р Калчев в социалните мрежи. Тъй като ми се налага оперативна намеса, реших да проуча малко повече лекарите, когато направих справка в българския лекарски съюз, видях че д- р Ковачев няма “ специашност” както излиза на другите лекари, та се чудя как така оперира сам…… тзащото това разбирам от коментари на пациенти , правили операции при него
    На мен пък ми прави впечатление, че сте се регистрирала, само за да напишете това. Дали е случайно??
    Следя постовете.
    Да, регистрирах се тъй като реших да пиша, а без регистрация не мога

# 82
    Здравейте момичета,

Следя постовете.
    Да, регистрирах се тъй като реших да пиша, а без регистрация не мога

Или просто идвате с цел да плюете? Защо не споделите каква точно процедура ви предстои? Това не са единствените лекари в София и страната, за да правите такъв задълбочен анализ, може да посетите друг лекар, ако кажете какво ще правите, ще ви посъветваме?!

# 83
    Аз мога да споделя опит. За д-р Сигридов и Д-р Калчев бях чела по формите, това, което повечето от вас също са чели - как единия решава не решими проблеми и как другия е най-добрия оперативен гинеколог. След 5 години мъки и 5 загуби се срещнах за пръв път с Д-р Сигридов, които ме насочи към Д-р Ковачев за корекция на матката, за която самия Сигридов каза "тази корекция не е хапка за всяка уста" . Вече двама добри лекари в голяма АГ болница се бяха пробвал да я коригират без особен успех, да не кажа, че според Сигридов даже нищо не беше направено. След като не от 1 и 2 места бях чула, как няма нужда да се правят ново опити за корекция и още един куп глупости, които големи пловдивски лекари ми бяха на говорили се оказа, че не само може ами е напълно задължително да се направи корекция! Нещо повече оказа се, че е възможно именно това да е било една от основните причини за загуба на бременност в 31 г. с. за която пак чух "ами случва се". Ами на мен "случва се, опитайте пак" ми се случи 5 пъти по ред и не е нормално.
    Та и аз не бях чувала за д-р Ковачев преди това, но 2 хистероскопии имам при него и нещата вече вървят по правилна посока. И след двете не съм имала никакви оплаквания, освен няколко дни съвсем леко зацапване. Надявам се скоро да споделя и конкретни резултати, но е факт, че до сега мога само да му благодаря за това, което направи за мен до тук. За д-р Калчев не мога да кажа нищо, тъй като нямах възможност да се запозная с него, но рядко съм срещала негативни коментари.

# 84
    Момичета случвало ли се е на някоя от вас 8 дни след овулация да има бледо кафяво зацапване. От вчера вчерта се появи и продължава до днес, съвсем оскъдно е, но все пак го има. Този месец сме се пзили около овулацията защото ми правиха промивки с антибиотик. Нямам болки, а цикъла трябва да ми дойде на 25.09.2021.

# 85
    Дали на някоя от вас е "изписван" коктейл от сок от коприва, боровинки, цвекло, ампула вит С и желязо? Ковачев ми продиктува 50 мл от сока от коприва, 2 пъти на ден, но виждам, че на опаковката на сока, който взех (на Schoenenberger), пише да не се надвишава 20 мл дневно. Чудя се дали съм сбъркала в самия сок, който съм купила или просто дозата си е конска Simple Smile

# 86
    Дали на някоя от вас е "изписван" коктейл от сок от коприва, боровинки, цвекло, ампула вит С и желязо? Ковачев ми продиктува 50 мл от сока от коприва, 2 пъти на ден, но виждам, че на опаковката на сока, който взех (на Schoenenberger), пише да не се надвишава 20 мл дневно. Чудя се дали съм сбъркала в самия сок, който съм купила или просто дозата си е конска Simple Smile
    Здравейте! На мен ми е "изписан" същия коктейл, но с половин лимон, вместо ампула вит.Ц Simple Smile

# 87
    Здравейте! На мен ми е "изписан" същия коктейл, но с половин лимон, вместо ампула вит.Ц Simple Smile

Всъщност и аз имам и половин лимон, и вит С. А какъв сок от коприва ползвате и спазвате ли си 50 мл? Ако докторът ви е обяснил нещо повече за соковете, бихте ли споделили? На мен ми каза, че трябва само да са био и сока от цвекло мога и сама да си го правя, ако имам сокоизтисквачка.
    Благодаря

# 88
    Момичета,след като си минах първия преглед и пуснах назначените изследвания разбрах,че коментар на тях се прави от д-р Ковачев. Понеже резултатите са готови още преди седмица, а аз имам час за фетална морфология при д-р Сигридов след две седмици,той ще приеме ли да ми ги погледне тогава или ще ме препарати при Ковачев за коментар?
    Става въпрос за вирусология и чревна пропускливост(които не са в норма за съжаление),не за витамини,ако това има значение.

# 89
    Звъннете в МЦ и попитайте. Може да се окаже, че 2 седмици не са малко време. Попитайте на рецепция и ще ви кажат.

Имайте предвид, че тук небременни споделяме, че др Ковачев ни разчита резултатите. При бременните може да е различно. (Аз нямам идея)

# 90
    Говорих с регистратура, когато записвах час за фетална морфология. Единствено ми казаха да си запиша час за коментар при д-р Ковачев , нищо повече. А аз пуснах изследванията толкова рано, защото д-р Сигридов ми каза да не се бавя и щом са готови да ги кача в платформата в сайта,за коментар. Еми платформа още няма,а на имейла на центъра не ми отговарят. Ще ида с тях при д-р Сигридов след 2 седмици. Дано ги приеме.

# 91

Всъщност и аз имам и половин лимон, и вит С. А какъв сок от коприва ползвате и спазвате ли си 50 мл? Ако докторът ви е обяснил нещо повече за соковете, бихте ли споделили? На мен ми каза, че трябва само да са био и сока от цвекло мога и сама да си го правя, ако имам сокоизтисквачка.
    Благодаря
    Ами аз лично частта с копривата я пропуснах на своя глава, защото съм с тромбофилия и четох, че копривата не е ок (точните доводи не помня, беше преди време), а и първоначално не намерих в търговската мрежа. ПОДЧЕРТАВАМ, че това е мое решение, възможно е да не съм разбрала добре прочетеното за копривата и тромбофилията и извода ми да е неправилен!
    Повече информация за соковете нямам, освен това което сте написали и Вие. Simple Smile

# 92
    • София
    Здравейте, момичета! За първи път пиша в тази тема, защото все още не съм пациент на д-р Сигридов, надявам се скоро да стана! 🙏 Бих искала да попитам, ако някоя от Вас знае, какво е мнението за приема на витамини на доктора след установяване на бременност от тест (кръвен или пиклив)? Визирам вит. Д, вит. Б6 и вит. Б 12, като Б9 (фолиевата) знам, че се пие без прекъсване. Чуденката ми произтича от факта, че съм чувала, че в начална бременност не е ок да се приема нищо друго освен фолиева. А докато стигна до преглед от него, не се знае какво може да се случи... Ще съм благодарна да споделите своите наблюдения и опит! 🍀 Благодаря предварително и пожелавам на всички успех!!! ❤️

# 93
    Не съм спирала приема на В комплекс и вит. Д при положителния тест. Сигридов ме прегледа в ранна седмица, казах му какво пия и ми каза да си ги продължавам.

# 94
    Здравейте,
    Искам да ви попитам има ли разлика в фертилити тест с менструална кръв и фертилити тест с биопсия от матката?
    Благодаря Ви

# 95
    Здравейте,
    Искам да ви попитам има ли разлика в фертилити тест с менструална кръв и фертилити тест с биопсия от матката?
    Благодаря Ви

Здравей, мисля, че вирусологичната биопсия обхваща повече маркери от тези във т. нар. "Фертилити тест" на Геника. В Геника е това:

# 96
    Благодаря ви за отговора.
    Аз имам направена офис хистероскопия при Д-р Калчев и биопсия на първата биопсия излезе, че имам херпес вирус HHV6 лекувах го. Направих контролна биопсия излезе че го нямам херпес вируса излезе, че имам Gardnerella vaginalis. Учудващо как на първата нямах Gardnerella vaginalis. След това бях при
     д-р Ковачев за разчитане на резултати от Д-р Сигридов и той ми предложи с промивки да лекуваме Gardnerellata. Направих една, но имах неразположения след нея болки дискомфорт и за втората промивка се отказахме. Каза ми да правим опити, но аз не съм сигурна дали съм я излекувала. Мисля да пусна фертилити тест в Геника и ако излезе да я лекувам с антибиотик.
    Про последваща бременност ме е страх ако не съм излекувала.
    Моля за съвет.

# 97
    Благодаря ви за отговора.
    Аз имам направена офис хистероскопия при Д-р Калчев и биопсия на първата биопсия излезе, че имам херпес вирус HHV6 лекувах го. Направих контролна биопсия излезе че го нямам херпес вируса излезе, че имам Gardnerella vaginalis. Учудващо как на първата нямах Gardnerella vaginalis. След това бях при
     д-р Ковачев за разчитане на резултати от Д-р Сигридов и той ми предложи с промивки да лекуваме Gardnerellata. Направих една, но имах неразположения след нея болки дискомфорт и за втората промивка се отказахме. Каза ми да правим опити, но аз не съм сигурна дали съм я излекувала. Мисля да пусна фертилити тест в Геника и ако излезе да я лекувам с антибиотик.
    Про последваща бременност ме е страх ако не съм излекувала.
    Моля за съвет.
    [/quote
    Гарднерелата, ако е във влагалищен декрет не се лекува с автибиотици. Т.е. може би може и с антибиотици, но гарднерела се лекува успешно и само с влагалищни препарати. Аз лично съм я лекувала с Арилин рапид, и после гинофит. Избягвайте антибиотици.,освен ако не е много наложително. При ползването на антибиотици се влиза в един омагьосан кръг, и след излекуването на едната бактерия идва друга и така до без край.

# 98
    • София
    Момичета,а дали не е по-добре да се пусне непосредствено преди цикъла с Фертилити теста една микробиология на цервикален/вагинален секрет ,защото все пак този съсирек преминава през влагалището и по моята непрофесионална логика,може да се "зацапа" с бактерия от влагалището.
    Този вирус как се лекува?С имуностимулатор ли?

# 99
    Това не е вирус, а нормална бактерия, част от вагиналната флора. Но когато е в завишени стойности трябва да се вземат мерки. Обикновено като е така, липсват лактобацили.

# 100
    Аз си направих Фемифлор тест с влагалищен и цервикален секрет. Всичко е чисто.
    Дали в само в матката тази бактерия. На биопсията ми излезна. Дали може да има грешка?

# 101
    Да ъпдейтна информация за моята драма с резултатите от изследвания назначени ми от доктор Сигридов. Медицинският център ми отговориха на имейла, погледнаха резултатите и ми казаха какво да предприема. Ако някой е в същата ситуация като мен,може да им пише Simple Smile

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 19:56 от KaterinaGeorgievaa

# 102
    • София
    Това не е вирус, а нормална бактерия, част от вагиналната флора. Но когато е в завишени стойности трябва да се вземат мерки. Обикновено като е така, липсват лактобацили.
    Да,да,ясно че не е вирус,на жената са й изолирали HHV6 в първия тест,тя го в лекувала и после се е появила тази бактерия.И понеже знам,че тя се появява при липса на лактобацили,затова питах как са се борили с вируса,защото ако е пила антибиотик,може да е объркал флората,или пък някакво друго лекарство ...

# 103
    Пих флажил лактобацилите ми са добре.
    Ще изчакам следващия цикъл за да направя фертилити тест.
    Д-р Сигридов ми препоръча фертилити тест с биопсия, но много е болезнено. Надявам се разултати да са еднакви.
    Вие как мислите?

# 104
    • София
    Пих флажил лактобацилите ми са добре.
    Ще изчакам следващия цикъл за да направя фертилити тест.
    Д-р Сигридов ми препоръча фертилити тест с биопсия, но много е болезнено. Надявам се разултати да са еднакви.
    Вие как мислите?
    Тази биопсия я взимат извън цикъла ли?
    Вероятно ти го е препоръчал за максимална достоверност и стерилност на пробата,да не е минавала през влагалището.

# 105
    Да извън цикъл се взима биопсия.
    Влагалището ми е чисто правий си фемофлор плюс в Геника.

# 106
    Как се взема биопсия? Само по време на хистероскопия или има и друг начин?

# 107
    Ако ви правят хистероскопия ги съчетават двете неща общо. Може да отидете и само за биопсия.

# 108
    • София
    А каква е разликата в обхвата между микробиологичната биопсия в Надежда примерно и Фертилити теста?
    Дали на Фертилити теста може да се зададът допълнителни неща за тестване,като например стрептокок от Б групата,който също не е от безобидните?

# 109
    Може ли да ми дадете контакт на д-р Николай Ковачев и освен в центъра и в Шейново знаете ли дали преглежда и на друго място

# 110
    В Репробиомед преглежда, но мисля, че само уикендите

# 111
    Може ли да ми дадете контакт на д-р Николай Ковачев и освен в центъра и в Шейново знаете ли дали преглежда и на друго място

Да, в Репробиомед в Овча Купел също преглежа. Мен ме е приемал сутрин, в 9 и през седмицата. НО като съм звъняла за час там, ми казват "разберете се с доктора".

# 112
    Най добре се обадете в МЦ Д-р Сигридов. Ще ви дадат най - точна информация.

# 113
    Момичета, искам да питам, тези от вас, които си следят КЗ преди и след хранене. Д- р Бояджиева ми каза да я меря с глюкомера един час след хранене. Този час се брои от както започнеш да се храниш или откакто си приключиш с храненето? Срещам противоречиви мнения…

# 114
    Здравейте, момичета! На някоя от вас изписван ли е фосфатидилсерин при подготвка за бременност? Можете ли да ми кажете защо се изписва (при какви показатели - кръвни/генетични изследвания) и за какво допринася при подготовката за бременност?
    Прочетох това на сайта, от където ми каза да го купя, но не мога да го свържа с нищо около показателите, по които знам, че работя, а не съм си записала по време на консултацията защо ще го взимам: "Phosphatidylserine пpeдcтaвлявa фocфoлипидeн ĸoмпoнeнт,които произлиза от coeвия лeцитин и играе важна eceнциaлнa poля в oбpaзyвaнeтo нa ĸлeтъчнитe мeмбpaни в мeждyĸлeтъчнитe вpъзĸи. Като структурен елемент нa нepвнитe мeмбpaни Фосфaтидил Cepин действа като увеличава aĸтивнocттa нa нepвoтpaнcмитepитe, а те от своя страна подобряват работата на паметта, ученето и нacтpoeниeто."

Благодаря ви!

# 115
    Момичета, искам да питам, тези от вас, които си следят КЗ преди и след хранене. Д- р Бояджиева ми каза да я меря с глюкомера един час след хранене. Този час се брои от както започнеш да се храниш или откакто си приключиш с храненето? Срещам противоречиви мнения…
    Информацията ми е от ендокринолог в "Надежда", на мен изрично ми каза 1 час след началото на храненето (първата хапка) и така правя. Имаш ли вариант да се свържеш с центъра или самата докторка, за да питаш и да ти е спокойно?

# 116
    Информацията ми е от ендокринолог в "Надежда", на мен изрично ми каза 1 час след началото на храненето (първата хапка) и така правя. Имаш ли вариант да се свържеш с центъра или самата докторка, за да питаш и да ти е спокойно?

Ами не, при д-р Бояджиева съм, не ми е дала тел си. Др седмица съм на преглед и ще питам, но да не се окаже, че две седмици съм засичала КЗ грешно, това ме притеснява. Тя ми е писала само 1 час след хранене да я меря нищо др не е уточнила… 🤷🏻♀

# 117
    наяждаш се бързо за 10-15 минути и засичас един час. Като цяло много противоречиви мнения ще чуеш но като ти е казала така мериш часа след като си се наял а не след като си започнал ! Защото ако ядеш 30 минутиище се получи че мериш захарта 30 минути след ядене и ще имаш тотално висока захар което нее правилно измерване!

# 118
    • село в ямболско
    Ние се каним да ходим при Сигридов. Във фб групата за Др Сигридов някой писа, че само бременни приемал. Не бременни много трудно и след попълване на анкета?
    Тук виждам, че не е така.
    На кратко за мен имам няколко кюретажа след спонтанни аборти, на 32 съм имам тромбофилия и имах завишени Нк клетки (правих изследване в Клиника Малинов 2019).Последната бременност слагах Клексан 0.4, през ден и АП през ден. И вливка интралипид това според доц Русев. Изтекоха ми водите в 12 г с, и последва кюретаж.
    Колко е прегледа горе долу?

# 119
    Това, което сте прочели е точно така - не се записват часове при Д-р Сигридов за не бременни. През няколко месеца пускат анкета и ако вашия случай е избран измежду всички ще ви запишат час. Опитайте се да запишете час при Д-р Ковачев Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 сеп 2021, 16:58 от LunaeLumen

# 120
    Здравейте,
    Някоя от Вас да има инфо, да е чела или срещала информация дали д-р Сигридов има някакво специално лечение и подход при бременни с открита сърдечна малформация на плода?
    Чела съм за много видове заболявания, които успява да коригира вътреутробно, но сърдечна малформация не съм срещала.
    Ще съм благодарна ако някоя има информация. Благодаря!

# 121
    Здравейте и от мен,
    Има ли значение се прави кога се прави хистероскопия? (зависима ли е от менструален цикъл / овулация?)

Предстои ми премахване на полип и всяка информация би ми била полезна.
    Също така не съм сигурна какъв вид анестезия да избера: спинална или обща.

Моля ако някоя от вас е преминала през това да ми пише Simple Smile

# 122
    • София
    Здравейте и от мен,
    Има ли значение се прави кога се прави хистероскопия? (зависима ли е от менструален цикъл / овулация?)

Предстои ми премахване на полип и всяка информация би ми била полезна.
    Също така не съм сигурна какъв вид анестезия да избера: спинална или обща.

Моля ако някоя от вас е преминала през това да ми пише Simple Smile
    Преди 5 години в Малинов д-р Калчев ми прави хистероскопия с пълна упойка в един от първите чисти дни след менструация.Махна синехии след кюретаж (при аборт),махна някаква преградка малка в матката,някаква малка ендометриозна кистичка и е оглеждал кухината.
    Мога да сравня упойката ми за хистерото (обща) и спиналната за секцио и честно казано предпочитам обща като става дума за хистероскопия,много е лека и изобщо всичко минава супер бързо,будиш се като от сън.
    Спиналната не е болезнена,но на мен лично ми беше доста неприятно усещането да не мога да си мърдам краката.С общата ми беше по-комфортно специално за хистерото,просто беше много лека.

# 123
    Момичета, имам нужда от вашата помощ, ако сте били в подобна ситуация. В 19 г.с. съм. Преди месец посетих за първи път д-р Сигридов, преди това ходех при Вецев и Калчев. Сигридов ми спря АП.  Притеснявах се, но засега кръвотоците са добре. Днес отново бях на преглед и ми каза да спра и Клексан и натаспин (досега приемах 0.4 Клексан и 2х1 натаспин), тъй като кръвта ми била много разредена- анти ха е 1.37. Притеснява ме, че според Вецев трябва да увелича НМХ . Някой с подобен опит може ли да сподели как са се развили нещата? Имам две предходни загуби и ме е страх.

# 124
    Нормално е да се притесняваш,особено щом имаш загуби. Аз имам една бременност с АП и НМХ, втора почти изцяло на АП само. Сега вече почти 10 сед. не взимам нищо. Кървотокът е добре и кръвта е разредена (аз я следя всяка седмица). Имам доверие на доктора и за сега поне това е наред. Ти решаваш кой да послушаш.

Момичета, имам нужда от вашата помощ, ако сте били в подобна ситуация. В 19 г.с. съм. Преди месец посетих за първи път д-р Сигридов, преди това ходех при Вецев и Калчев. Сигридов ми спря АП.  Притеснявах се, но засега кръвотоците са добре. Днес отново бях на преглед и ми каза да спра и Клексан и натаспин (досега приемах 0.4 Клексан и 2х1 натаспин), тъй като кръвта ми била много разредена- анти ха е 1.37. Притеснява ме, че според Вецев трябва да увелича НМХ . Някой с подобен опит може ли да сподели как са се развили нещата? Имам две предходни загуби и ме е страх.

# 125
    Извинявам се за нахлуването в темата ви, имам по-странично питане. Има ли възможност някъде по системата за директен контакт с др Сигридов и подаване на оплакване за неадекватно отношение към бременна пациентка от страна на рецепционистките? Адски съм обидена от държанието им днес и бих искала да обърна внимание, че преди всичко е редно да сме хора,  особено работейки в такава сфера с такъв контингент пациенти.

# 126
    Извинявам се за нахлуването в темата ви, имам по-странично питане. Има ли възможност някъде по системата за директен контакт с др Сигридов и подаване на оплакване за неадекватно отношение към бременна пациентка от страна на рецепционистките? Адски съм обидена от държанието им днес и бих искала да обърна внимание, че преди всичко е редно да сме хора,  особено работейки в такава сфера с такъв контингент пациенти.

Освен да оставите отзив във ФБ страницата им. Обикновено доста ги заболява от такива неща и рязко променят отношението.

# 127
    Хепарин не спира , почнат ли е веднъж не се спира . Слушай си АГ то . Сигридов нито ще те следи цяла бременност нито ще те изражда. Аз посещавам Вецев и според Сигридов нямах нужна от Ап , а това изобщо не беше точно така

# 128
    Аз също бях жестоко обидена от рецепционистката-точно тази, която снимат и хвалят в техните страници-Евгения Панова. Поради тази причина и не отидох на трета морфология при тях.

Аз искам да попитам. Мога ли да давам от това спрейче на 3 месечно бебе ?
    Лекарката ни е предписала по 1 капка вигантол. Но това ми остана неразопаковано, а и е органично и се чудя дали мога да давам от него.

# 129
    не можеш защото е 1000 единици и е прекалено много , 1 капка вигантол е 400 единици

# 130
    Добре, благодаря 🌷
    не можеш защото е 1000 единици и е прекалено много , 1 капка вигантол е 400 единици

# 131
    Здравейте,
    Предстои ми да пускам поредни изследвания и бих искала да проверя как са нивата ми на витамините от В групата - контролно.
    В момента приемам тези:
    https://remedium.bg/biocoenzymated-aktiv-v-kompleks-h60-kapsuli- … -factors-154950/p - по 1 на ден
    и
    https://subra.bg/bg/hranitelni-dobavki/nervnost-bezsnie-i-naprez … cg-x-90-caps.html - по 1 на ден
    Нужно ли да ги спирам седмица преди изследванията? Или това важи само ако става дума за биене на инжекции?

# 132
    Здравейте, има ли някоя от вас, която скоро е имала възможността да попита д-р Сигридов, (а може и друг специалист от този ранг) за мнението му относно поставяне на ваксина против Covid 19 преди зачеване (става въпрос за непосредствено преди!)? Объркана съм от противоречия.

# 133
    Здравейте момичета,при  Сигридов за небременни момичета ,от 01.10  може да попълните анкетата .Успех

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 15:40 от Емма Вълчева 686526

# 134
    Какви глупости пишете, просто не е истина…. Давате ли си сметка, колко много можете навредите? Анти Ха фактор 1.37 та тя има огромен риск от инсулт, но всеки си носи отговорност да действията.
    Хепарин не спира , почнат ли е веднъж не се спира . Слушай си АГ то . Сигридов нито ще те следи цяла бременност нито ще те изражда. Аз посещавам Вецев и според Сигридов нямах нужна от Ап , а това изобщо не беше точно така

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 17:14 от bicheva_y

# 135
    Здравейте момичета, някой може ли ДС ми даде тел на д-р Бояджиева / на ЛС /. Беше ми казала да отида на контролен преглед, но е в болнични и сега не знам кога да отида.
    Благодаря Ви предварително!

# 136
    Здравейте момичета, някой може ли ДС ми даде тел на д-р Бояджиева / на ЛС /. Беше ми казала да отида на контролен преглед, но е в болнични и сега не знам кога да отида.
    Благодаря Ви предварително!
    Здравейте,
    Нямам й телефона, но на мен ми преместиха часа при нея от 6.10 за 12.10 - тогава ще е на работа ако това ще е от полза Simple Smile

# 137
    • село в ямболско
    Здравейте момичета,при  Сигридов за небременни момичета ,от 01.10  може да попълните анкетата .Успех
    Благодаря! Попълних я имаше интересни въпроси.. А какво е интраутеринна смърт на плода, някой да ми каже?

# 138
    Когато бебето загива в утробата.

Благодаря! Попълних я имаше интересни въпроси.. А какво е интраутеринна смърт на плода, някой да ми каже?

# 139
    Може ли да ми дадете контакт на д-р Николай Ковачев?

# 140
    Здравейте има  ли бременна с инфекция уреоплазма. Ако може да  попитам нещо на лично.