Пъзели 32

  • 24 496
  • 759
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 8 561
Добре, бе, от къде при НАП този ресурс да проверяват разни такива хорица, които веднъж на 2 седмици пращат пъзели за общо 30-40 лв? Друга работа си нямат... и изобщо, как става? Свързани са им системите с тези на куриерите - добре. Ама с мен как ще свържат цялото нещо? С едното име и телефон не би трябвало да става, пък в Еконт ми нямат ЕГН и адреса (него може да го имат, но не във връзка с тези пратки).

Ghibli и Зори, вие изобщо не сте подстрекателки... Grinning

# 331
  • гр.София
  • Мнения: 1 628
Тони, Еконт трябва да ти имат ЕГН-то. Всяка година са длъжни да подават данни към НАП за всички плащания към физически лица, минали през тях през предходната година: ЕГН, суми, даже от НАП знаят какво е продадено.

# 332
  • София
  • Мнения: 8 561
Може да го имат, не помня. Да им е честито, със здраве да го ползват.
Веднъж бях работила на граждански договор и трябваше да подам данъчна декларация, за 20-на лева дължим данък. Чинно отидох, попълних по възможностите си и според насоките каквото можах, наредих се на гише и като ми дойде ред лелята каза буквално "абе, момиче, ти за тия 20 лв данък ли си дошла? То не си заслужава времето да коригираме декларацията - ходи си и ако до април никой не те потърси, забравяй за 20-те лева". 'Ми, не ме потърсиха... Сега обаче явно е друго, ще чакам включване Simple Smile

# 333
  • гр.София
  • Мнения: 1 628
Дано да не се включат, но имах такъв случай миналата година с дан,декларация на един познат. Обадиха му се от НАП и го накараха да подаде коригираща декларация, заради доходи от Еконт. Даже му изброяваха какво е продал

# 334
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Аз се интересувам, защото колкото и да трупам като мишок скоро искам не искам ще трябва да започна да продавам. Нещо ми се мотаеше в главата, че можеш да си поискаш извадка от всички трансакции (от еконт/ спиди)на едно място.
Както и да е, аз като започна да продавам ако някой нещо си купи, няма да декларирам ако е пъзелче, тук там. Трябва да се проверят хубаво тези неща.
Успях да видя кои са поръчаните и забравени от мен пъзели и съм в потрес ( сетих се да погледна в поръчките в озон). Явно съм била основно в някакъв конски период - има два с коне и един със зебра Joy  Като ги намеря вкъщи ще пиша ако някой си хареса нещо. Но пък съм много щастлива, че случайно съм забърсала някакъв двоен 2 х 1000 на Фалкон има и един Master pieces Joy Общо взето се получи нещо като подарък за мен от мен

П.П. Гледам ги сега Springbok и направо ми стават очите на понички Joy

Значи още един път се редактирам, но е важно - за декларирането, НАП налазвали ако видят, че е търговска дейност! Правели се проверки НАД 2000 лева за годината, така че спокойно можем да продаваме!

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 16:42 от Мона Лиза

# 335
  • София
  • Мнения: 2 302
Хи-хи, влязох днес в магазин за едно левче да си купя хартия за печене и разни други домакински дреболии и вижте с какво излязох JoyJoyJoy Пъзелчетата са 16/11 см Satisfied

# 336
  • гр.София
  • Мнения: 1 628
Master Pieces, 1000 части



# 337
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Новата ми поръчка.



# 338
  • Мнения: 6 901
От мен 750 части Master pieces


За първи път редя тази марка и за първи път редя 750 части. Парчетата не бяха нито много дебели, нито много тънки, средна работа. Гланцови, което не ми е любимо, но пак не бяха много лоши. Сглобката беше сравнително хлабава, нямаше прах. Като цяло не са връх в качеството, но пък като вземем предвид цената всъщност са си доста добри. Беше приятен за редене и стана много бързо, даже не очаквах толкова - за 2 дни редене по час-два на ден. Чак се чудя дали да не си го запазя да го наредя пак.
Редактирам се - отидох да разглеждам други пъзели на марката в озон след като ги одобрих и видях редовната цена на този. Всъщност не е много евтин. Което променя малко нещата. Аз съм го взела на намаление и за тази цена е бил супер. Но ако не са намалени не знам дали бих взела други.

Последна редакция: сб, 25 сеп 2021, 20:31 от Бухтичка

# 339
  • Мнения: 2 373
Снежанка на Schmidt

# 340
  • София, България
  • Мнения: 5 596
HighSpeed, всичките ми харесват много! Кажи ако ще ги продаваш после.

Бухтичка, дай шанс на Master pieces по-натам като пуснат пак намаленията, защото има по-качествени и по-некачествени партиди.

Съмър, пребори я Снежанката, а? Браво!

Аз още се мъча с глупавите къщички за птици, даже в началото бях на косъм да разваля пъзела и да го прибера, толкова да не ми хареса. Направо нямам логично обяснение защо съм си купила толкова скучен пъзел, предполагам, защото е SunsOut и просто съм се поблазнила по марката. Иначе нестандартните части са супер готини.

# 341
  • Мнения: 4 369
Mimi_Demi, много жизнерадостен и цветен!

HighSpeed, добро зареждане с новите попълнения!

Бухтичка, толкова цветен, шарен, слънчев. Донесе ми спомените от това ляво на морето!

Hot SummeR, и аз имам на същата фирма един горски пейзаж, но ми се видя доста труден. Стигнах само до рамката и го прибрах за някога!

Мона Лиза, никакво отказване! Аз съм любителка на птичките и най-вече на червения кардинал. В кошницата имам сложени 18 броя и им чакам намалението. Иначе имам два в рамки, два залепени и два които още не съм редила, нооооо.....никога не ми стигат пилетата Simple Smile.

Готова съм с поредните пилета. Отлично качество, много красиви цветове и идилия в градината.
HighSpeed, ако ги искаш още, твои  са.



Слагам няколко, с които искам да се разделя. Мисля за момичетата от темата 500 ч да са по 7 лв, 1000 ч да са по 10 лв. Всички са качествени и в отлично състояние.

Скрит текст:




# 342
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Ако някой не ме е преварил, всички ги искам!

# 343
  • Мнения: 4 030
Mary popping, аз искам Bed and breakfast, ако high speed случайно не ги вземе. Иначе ето един нов от мен. Определено ме позатрудни
Happy fairies time, 1000 части на Trefl

# 344
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Сори, пилетата първа ги заплюх! Искам ги Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт