Пневмония на новородено

  • 4 236
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,  реших и аз да се обърна към вас.
Родих планово секцио на 30.08 второ детенце момченце(2900г) чакано 3г, каката и цялото семейство бяхме най-щастливи.
Но след 4ч ми казаха че не диша добре, не се е адаптирало и го карат в неотология. На следващия ден 31.08(на моя рожден ден)разбрах че  е с двустранна пневмония и са го интубирали, вляли са му сърфанкат и два  вида антибиотици.
Загубих ума и дума, от тогава  не спирам да плача. Намираме се в селена Пловдив.
Не спирам да се моля. Това ли е най-тежкото състояние двустранна пневмония с интубация? Има ли преминали през този ад?

# 1
  • Мнения: 921
Здравейте, честита рожба! Притесненията ви са разбираеми, но бих искала да ви успокоя и да ви вдъхна надежда.
Пневмонията наистина е сериозно заболяване, но е напълно лечимо.
Първородното ми дете се роди 800 гр в 26 седмица и мина през какво ли не.
Също имаше тежка пневмония, но за щастие докторите успяха да се справят.
Най-вероятно се касае за вътрематочна инфекция или погълнати околоплодни води.
Вярвам, че докторите ще вземат правилните решения и детето ще се възстанови скоро.
Имайте кураж, не губете надежда.
Сърфактанта много помага, на моето му сложиха 2 дози и беше доста време на апаратна вентилация, но важното е че преудоля всичко.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 274
Честито бебче да расте здраво и щастливо..И горе главата..! Знам,че се притеснявате,нормално е новороденото ви бебче е болно,но и аз като бляк Пърл ще ви успокоя.Племнникът ми се роди с вродена пневмония и два часа след раждането обясниха,че има пневмония.С антибиотици и 1 седмица в кувьоз се оправи и много бързо взе да наддава и расте..Сега е на 1г и 6м..Докторите казаха,че е било заради някаква инфекция..Успех и бързо оздравяване 🌹☘️

# 3
  • Мнения: 21
Благодаря ви за подкрепата Hands Pray
Молим се с всички сили:heart:
Толкова чакано бебче е

# 4
  • Мнения: 33
Здравейте, аз също като вас на 30.08 родих моето бебенце в 39 г.с, планово секцио с никакви индикации за проблеми (не са ми били изолирани никакви бактерии през цялата бременност от урина или влагалище) , нито съм се разболявала, но както и да е. След няколко часа е започнал да диша трудно, след което са го интубирали. На два антибиотика, в ковьоз и на системи, с диагнозма вродена пневмония. Изпитах най-големия ад в живота си, когато разбрах, но още на следващия ден след операцията започнах да нося кърма в отделението. Вчера малчо се екстубира сам, толкова силно дърпаше тръбата, че му я махнаха и сега диша самичък. Още е в ковьоза. Неонатолозите не говорят никога с прогнози, затова и не знам колко още ще е на антибиотик и в ковьоз и кога ще може да се приберем. Но моето притеснение идва от това да не е по-податлив на респираторни заболявания сега и искам да го предпазя максимално като си го приберем. Бихте ли споделили, някой който го е изживял, има ли нещо по-различно в грижите за дечица, които са били на апаратна вентилация? Трябва ли да се посети неонатолог според вас като профилактика? Притеснява ме също и че е слабичък и не знам как ще бъде в началото с кърменето, по колко ще изяжда и т.н, но мисля че това мога да го проследявам. Всякакви съвети и насоки биха били полезни, разбира се ще питам и лекарите преди изписването, когато малчо е готов. А на авторката, знай, че има още една мама в същата ситуация като теб, вярвай, че скоро бебче ще диша самичко и тепърва ще се гушкате и опознавате. ❤

# 5
  • Мнения: 21
Mani1996, благодаря за подкрепата от сърце и душа се моля скоро да се гушнем, защото аз дори не можах да го гушна. Все още е интубиран, малко са намалили апарата и малко той диша, но още не ми е спокойно. Не съм наясно какво следва след като се оправи дали ще означава, че е ще е податлив на плевмония. Четох коментари и по други места, че не са имали повече проблеми, но в крайна сметка всичко е в Божийте ръце

# 6
  • Мнения: 3 295
Здравейте, как сте? Как са децата ви?
Искрено се надявам вече всичко да е наред Simple Smile

# 7
  • Мнения: 21
Здравейте, бебчо е още е в интензивно отделение. Екстубирали са го в събота, но все още има тръбичка в нослето, с която му впръскват кислород. Вчера бяхме при него да го видим, диша нормално, но на моменти по учестено,което не трябвало да става. Бавно стават нещата, но и неговото състояние е било много критично. Сега съм в къщи броя секунди,минути и така дни до като си го вземем здрав. Все още ми е притеснено, а и сега още повече как ще го опазим от Ковид и още куп вируси...това трябваше да е най-щастливата ми година от 3г насам, а тя стана една...

# 8
  • Мнения: 5 365
Включвам се, за да ви вдъхна кураж и да ви пожелая съвсем скоро да си гушкате бебчо и да забравите всички притеснения.
Личен опит нямам, но майка ми има с мен.
Аз съм била с пневмония в началото и то сериозна. Майка ми дори отказва да говри за този момент, защото явно за нея е бил някакъв ад. Това се случва преди 34 години и са успели да ме стабилизар, а днес медицината е много по-напреднала.
За протокола, напълно пълноценен човек съм. Вече имам и свое дете.
Като малка наистина по-често боледувах я от гърло, я от сливици, но нищо сериозно или с трайни последствия.
Лека полека го израстнах този период, а и с времето се научих как да се пазя.
 Вярвам, че всичко ще се нареди и при вас!!! Flowers Hibiscus

# 9
  • Мнения: 3 295
Важното е че се подобрява, дори и да се случват бавно нещата, все пак е малко човече.
Знам какво е това ужасно чакане, при мен беше само 5 дена и беше някакъв кошмар в който не спирах да плача.
Имайте вяра че всичко ще се оправи, опитайте се максимално да запазите спокойствие, все пак ще му трябва здрава майка  когато го изпишат. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 21
Давам всичко от себе си да съм стабилна психически, защото имам и друго детенце  което ще е ученичка след няколко дни. В къщи се крия от нея като плача...но и тя си поплака за братчето си.. толкова го чакаше. Дай Боже скоро да сме всички заедно:praying_hands:

# 11
  • Мнения: 233
Как е вашето бебче? Аз родих на 14 септември и съм в същата ситуация. Бебето не дишаше добре, откараха го в неонатология с пневмония. Засега състоянието му е тежко, включен му е апарат за дишането. Умирам от притеснение какво ще се случи, всеки ден се надявам на информация за подобрение, а засега получавам само негативни новини.

# 12
  • Мнения: 33
Как е вашето бебче? Аз родих на 14 септември и съм в същата ситуация. Бебето не дишаше добре, откараха го в неонатология с пневмония. Засега състоянието му е тежко, включен му е апарат за дишането. Умирам от притеснение какво ще се случи, всеки ден се надявам на информация за подобрение, а засега получавам само негативни новини.

Какви негативни новини? Имайте предвид, че първите няколко дни неонатолозите наистина са много обрани в информацията, която дават. Но не правете грешката да четете в интернет какво пише за вродена пневмония. Детенцето ще се оправи, просто е нужно време. Ние сме си вече вкъщи от една седмица и (да чукам на дърво) засега всичко е наред. Беше общо 10 дни в кувьоз, на два антибиотика, първите 3 дни интубиран. Накрая вече всички кръвни показатели бяха нормални, инфекцията беше излекувана. В коя болница преместиха вашето бебче?

# 13
  • Мнения: 21
Здравейте, напълно разбирам как се чувствате. Нас ни изписаха след 17дена лечение. Но сега страха не спира казаха че имало кисти в главата и трябвало да го проследим на 30 дни. Направо настръхвам от сега, някой ако е наясно нека сподели

# 14
  • Мнения: 921
Здравейте, напълно разбирам как се чувствате. Нас ни изписаха след 17дена лечение. Но сега страха не спира казаха че имало кисти в главата и трябвало да го проследим на 30 дни. Направо настръхвам от сега, някой ако е наясно нека сподели
Дъщеря ми има киста в главата в следствие на кръвоизливи от раждането. Както вече споменах беше екстремно недоносена с много рискове.
Не искам да ви плаша, но наистина е нужно да се проследяват накъде отиват нещата с кистите.
Орентирайте съм към добър специалист за ТФЕ, а по-нататък задължително следене от детски невролог.
До колкото си спомням сте от Пловдив. Там има чудесен детски невролог- Иванов.
На този етап никой не може да каже дали ще има някакви последствия, мога да ви обнадеждя че при моето дете нямаше.
Но ние го следяхме непрекъснато при различни специалисти и правихме интензивна рехабилитация. Ако имате въпроси пишете ми на лично, ще се опитам да ви помогна. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт