Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Модни тенденции в прическите и всичко за косата 19 Тема. Есенна

• 13 692
  • 269
  •   1
Отговори
ДОБРЕ ДОШЛИ НОВАТА ЕСЕННА ТЕМА 19!

Вместо запис, споделете дали планирате промени в прическата си през новия сезон и как най-чето оформяте косата си
в ежедневието😊
ПРИЯТНИ МИГОВЕ В ТЕМАТА🍁🍂🍁

старата тема

Последна редакция: ср, 01 сеп 2021, 12:38 от bubanka

# 1
Мерси за темата! 🌺
Аз не планирам нови неща с косата си,че последния път ми я скъсиха много и я чакам да израсте.
От черно към кестеняво аз минах,при фризьор с обезцветяване до русо и после кестенява боя. Обачеее косата ми с години не можа да се оправи,толкова изгоря. Сега съм пак тъмно кестеняво,но известно време ходих с различни корени и дължини. Нямаше друг начин.

# 2
  • София
Мерси и аз за темата!
Промени няма да има, взех си една боя в медно, колкото да подсиля вече съществуващия цвят и това ще е, избягвам да се боядисвам и това ще ми е първото боядисване от години- ползвам шампоани и балсами и други неагресивни методи за поддържане на медно.
Наскоро си взех връхчетата, че след морето беше някъв ужас. Това е. Simple Smile

# 3
И моята много се изтощи от морето, чак не мога да повярвам. Само 1 седмица там, сега още една през септември, но до тогава ще съм я рязнала вече😃
Взе малко шубе да ме хваща, утре е часа.
Не е като да не се тревожа.
Ще покажа снимки разбира се ако стане добре.
Имам доста проблеми със скалпа, които от месеци не мога да реша, имам и лек косопад, косата е в добро състояние, но краищата са сухи до степен, че трудно се разресват. Хубава и лъскава е само на деня след миене, на следващите дни е суха и една такава пършива не знам дали си го представяте.
Имам нужда да я отрежа, пречи ми, мисля, че така ще ми е и по-лесно да си провеждам лечението ма скалпа, че такова чудо не е било.
Искам да свикна да в нося пусната, че непрекъснато я връзвам.
И така, ще го видим утре резултата. Ако не се откажа 😃😃😃

# 4
  • София
И аз лятото съм почти нон стоп вързана. Не че ми пречи, просто е жега, аз много трудно понасям високи температура, а дългата коса не помага. Grinning
Иначе вкъщи ако не върша нещо си се нося и пусната, през останалите сезони стига да не е прекалено топло.

# 5
  • на брега на морето
Благодаря за новата тема! Hug Не планирам промени в прическата си скоро. За морето- тук в темата някой похвали  л' ореал Солей. Взех си шампоана и маската. Доволна съм от тях. Редувам ги-някой път я мия с шампоана, някой път с маската. Но тя не е дълга, до брадичката, малко под нея. Аз я нося най- често на опашка.

# 6
Здравейте, моля за препоръки за добър шампоан за чувствителен скалп.

# 7
Мерси эа темата!
Не планирам промяна, но играя с идеята эа наситено медно кестеняво и най-вероятно ще го обмислям и ще отлежава иэвестно време и накрая и аэ като Ема, ако се реша, ще е тук и сега, ще се раэмахват четки. Joy
Много ме кефят два вида медно и мнооого им се точа:

Вторият го бях пуснала в предната тема, но сега нещо не го намирам на телефона си. С две думи не толкова огнено, по-притъпено и по-кестеняво. Иэниква въпроса обаче как стои боядисването по време на бременност? С тонер или беэамонячна Иноа ок ли е?

По отношение на формата мисля да се върна постепенно към тоэи тип:

Когато съм с равна коса, стои почти по същия начин, с подобна дължина съм. Не мога да определя на момичето до къде й е, моята минава талията. Сега имам лееки етажи и форма U и пак ми харесва, но искам да я иэравня беэ да махам дължина, а и ме чака раждане...ако тръгне да пада след него, равна коса най-добре го прикрива. Всъщност вглеждайки се в снимката добре е въэможно момичето също да има минимални етажи, но моята стои така и беэ или само ,,функционални", които не се эабеляэват.

Последна редакция: ср, 01 сеп 2021, 12:11 от snowwhite12

# 8
Честита нова темичка! Поскъсих дължината ,че беше се поопърпала след морето и потъмних от ниво 10 на 9. Сега ударно правя маслени маски и различни терапии, за да си отгледан по-буйна грива. Иска ми се такъв  цвят, но не знам дали ще ми ходи, че мацката от снимката е мулатка, а моята кожа е по-бяла и вкъщи може би няма да докарам цвета- в корена е според мен 7ца, надолу 8.3?

# 9
Сноу, аз нали не харесвам равна коса. Как ксто е гъста и чупкивс ти стои добре на черта? Може би защото е дълга.
На тази мацка е леко етажирана. Дължината я виждам до към талията.
Съветвам те каквито и промени да мислиш да са след раждането. Сега няма смисъл.
Иначе аз точно тогава правих балеаж, ама в много начална бременост, още не знаех. Косата се изтощи, рязах и така.
Не се чувствах добре с промените и бременна. Но както винаги имах желание за промени и цветове.
Накрая я оставих да си расте на воля и беше много хубава от витамини и от бременността, много дълга.
Просто после нов живот, нов период, нова прическа и като родиш може да дадеш рестарт и на косата, с нов цвят.
Иначе проучвания за боята и вредата върху плода няма достатъчни. Аз си се боядисвах.
Медно ми е любим цвят.
 В едни момент някога си може да направя едни кичури такива.
Досега не съм се боядисвала в медно само, защото знам колко зверски ще ми я изтощи, само това ме спира.
 Иначе знам, че ще ми отива, защото бях медно в един момент когато се опитвах да постигна русо.
Обаче на тоя тъмен корен познай как ще е. Та, това ме спира.
Според мен изчакай ако си на финалната права преди раждане и тогава промени.
Косопада не е задължителен, аз нямах изобщо през цялото време. Сигурно съм късметлийка, защото е масово явление
Така, че не се настройвай, може и да те подмине.
Ако пък ти се иска сега цвят, мажи, аз съм за😊

# 10
Лора, на по-светла кожа на мен повече ми харесва такъв цвят, така че не се притеснявай. Grin Иначе не мога да ти помогна по отношение на пресъэдаването му.

Ема, мерси эа съветите. Абсолютно си права. То аэ и И эаеади това се чудя. Нека отлежава, пък ако се реша ще пусна и снимка. Simple Smile

# 11
вчера се боядисах в обичайния черен цвят, не планирам да променям нищо
кремът за коса на ми аманте наистина мирише гадно

# 12
Здравейте, моля за препоръки за добър шампоан за чувствителен скалп.
Розов на Клоран с китайски божур, Биодерма  Ноуд, Хип детски, Здраве за чувствителен скалп с ало вера е много хубав,с чаено дърво също, Юсерин за чувствителен скалп също е много добър.
Ако се сетя и още ще добавя.

# 13
Благодаря, Ема! Правих две терапии с Керастаз в салон и леко се успокои. От слънце ли, от какво ли, но е червен и сух, а това не е много характерно за мен. Ще търся нещо и за домашна грижа.

# 14
Благодаря, Ема! Правих две терапии с Керастаз в салон и леко се успокои. От слънце ли, от какво ли, но е червен и сух, а това не е много характерно за мен. Ще търся нещо и за домашна грижа.
На мен много ми помагат маслени маски в такъв случай.  Но без алкохол в тях. Веднъж мъжът ми получи екзема на кожата от Алпацин.  Натърках му скалпа с масла, стоя няколко часа ,изми и екземата изчезна.

# 15
На кое викате медно, като цифри какъв номер се води?
И аз искам да избягам от чистите 7 и 8, точно медно си представях, но ме е страх, че няма да има отърване от червени оттенъци после

# 16
И аз искам да избягам от чистите 7 и 8, точно медно си представях, но ме е страх, че няма да има отърване от червени оттенъци после

На това.
Различни юанси има, по към кафяво, оранжево или златно русо с медно.
За мен точно медно е цвета на медната тел. Но може и honey. Има различни тонове.

# 17
  • София
 При повечето бои и каталози е 7,44 или 8,44. т.е. трябва да има числото 4, след първото число.

# 18
Аэ пуснах горе едмо видео, може да видите какъв цвят имам предвид. Да, има много видове медно, пак каэвам от гледна точка на лаик каэано.

Как се постига обаче эа всеки си е индивидуално, эащото таэи мацка се боядисва с 6ци на ИНОА, дори има видео как се боядисва с 6N и постига подобен рижавеещ кестемяв цвят, но иэходния й цвят е 5 или 4 дори, неутрален или пепелен, не мога да преценя по видео. Моят натурален цвят е по-светъл от нейния и самият той си е леко меден, така че и с тонер ще стане и даже няма нужда да прибягвам до чисти ,34 и ,44 тонове, че ще стана като морков. Joy Ако реша да си го правя сама, ще е със смес от 6 и 7, ако е Иноа ще е с превес на 6ца, при тонер превес на 7ца, а като тонове ще слагам ,34 (элатно медно) в комбинация с нещо. Не съм решила какво точно. Аэ винаги правя тест на кичур преди да се намажа с нещо.

Ако ходя на фриэьор (едва ли эаради корона, иэолирала съм се вкъщи), той ще решава.

Последна редакция: ср, 01 сеп 2021, 14:44 от snowwhite12

# 19
Аз с това се боядисвам,  косата ми я знаеш. Постигнах го без обрзцветяване и се спрях на него, защото ми писна да се боря с червените нюанси и реших да им се отдам 😆

# 20
Ей, я да спрем темата с медните разкошотии, че не ми се отразява добре, а съм  и чисто черна от няма и месец.Laughing

# 21
  • София
Вместо запис, споделете дали планирате промени в прическата си през новия сезон и как най-чето оформяте косата си 
в ежедневието
😊
Не планирам промени. Оформям я като я изправям с преса всеки ден. Simple Smile)

# 22
  • Марс
Аз сега съм в медно-оранжево. Косата ми е до талията, но ми се иска да мина в медно-кафявата гама.

# 23
Не планирам промени. Добре ми е косата и няма какво да желая за момента.

# 24
  • Някъде по Дунава
Благодаря за темата. Промяна в прическата не предвиждам, защото през май се подстригах на лонг боб. Ползвам въртяща се четка, но само когато измия косата. Колебая се дали да сменя нюанса. Правя се с 5.1 и 6.1 , но ми избива червено и се чудя за 5.11 и 6.11. На 14.09. съм на фризьор и до тогава ще реша.

# 25
  • София
И аз не планирам промени. Евентуално някакви оттенъци и това е.

Правих си колажи за забавление Stuck Out Tongue Winking Eye

# 26
  • София
Планирам аз, трябва нещо да направя с моята коса 🤨. До преди месец ми беше на равна черта, предвид че съм къдраво-чуплива /нещо катонприческата показана от сноу няколко поста по-напред/, нооо никакъв обем нямах. Само прехвърлях на ляво и надясно да седи с някакъв обем, омазняваше ми се по-бързо и реших., че ще правя етажи. Е, не станаха много добре… сега май ще ходя при Руско от НоуХау, че чета само хвалебствия от къдрокоски да видим какво да се оправя. Само дето не съм сигурна още 60 кинта дават ли ми се за подстригване 🤨. Хем искам черта, че иначе ми е малко ретро, хем искам и етажи и леко изтъняване по всички краища..

# 27
Elena_of_Avalor
един глас за горната снимка в ляво

# 28
  • София
На всички снимки ли си една възраст? Ако да - тъмното те подмладява много. Особено на последната снимка с очилата си като студентка Simple Smile Simple Smile Страхотно изглеждаш! 🌷

# 29
  • София
На всички снимки ли си една възраст? Ако да - тъмното те подмладява много. Особено на последната снимка с очилата си като студентка Simple Smile Simple Smile Страхотно изглеждаш! 🌷

Да , да кажем има разлика около година между тъмните и светлите периоди.
П.С. Така ги мразя тия очила, че ако имам парите за операция няма да се чудя и секунда.

# 30
  • София
Защоооо 😮😮
На мен много, ама много ми харесваш с тях. Отиват ти!

# 31
Елена, с очилата си наистина като студентка, много те подмладяват! А тъмната коса просто ти пасва страхотно на очите и ти прави лицето по-иэраэително и свежо. От мен глас определвно эа тъмното. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 32
Не планирам промени. Толкова зле ме подстригаха в началото на годината, че само мацам с масла, пия биотин, избягвам да се гледам в огледалото и я чакам да порасне.

Елена с тъмната коса на последната снимка страшно много ми харесва. И косата изглежда здрава и жива.

Ема, чакаме снимки утре. Стискам палци да стане както си го представяш.

# 33
  • София
Благодаря. Тя в момента е на някакво междинно ниво. Малко ми е безцветна, така че обмислям дребна промяна. Аз се харесвам много повече със светлата, но не успях да свикна с нездравия ѝ вид.
 Това е цвета в момента, аз съм я показвала в миналата тема.

# 34
Ама, Елена, тази последната прическа е направо като на фотомодел. Завиждам ти сега, бе жена:)

Много е хубава и модерна и цвета много ми харесва също, както и веждите ти, отива на кожата ти, въобще страхотна коса.

# 35
Момичета, подстригах се. И много се харесвам, чак не мога да повярвам. Като нов човек съм.
Жената ме подстрига точно както исках, много беше внимателна, леки етажи около лицето, леко ме филира, но много леко,едва,едва колкото да стои.
За първи път отивам при нея. Веднага позна, че всеки месец боядисвам цялата коса,защото връхчетата си бяха доста изтощени. Пита ме "защо го правиш това?". Обясних, че искам наситен цвят навсякъде и прикривам червено,затова боядисвам цялата коса за да се насити цвета. Каза ми, че имам много нови растежи и съм имала зверски косопад. Да, имах косопад вярно е, но е било много по-зле преди и не съм го забелязала.
Каза, че черното е скучен цвят, но на мен ми отива.
Самите снимки не показват добре красотата на прическата, чудих се как да се въртя-не става.
Но снимах там нещо колкото да ме видите.
За да добиете представа колко отрязахме, косата ми беше дълга почти до талията, много нещо се отразя.
Ама ми е супер.

😊

Изви ми краищата с четката, но тук има силен вятър и се поразвали.
Ще стои и без изправяне и къдрене, точно както исках. От 10 години не съм била с толкова къса коса.
За мен си е много късо. Чувствам се добре, камък ми падна от сърцето, много й се радвам.
Страшно се харесах така с извити краища и леки букли и тепърва ще експериментирам с различни начини за оформяне.
Надявам се да продължавам да се харесвам. На стола толкова се притеснявах, защото не знаех какво ще стане, тя режеше ли режеше. Косата живна много и ми е много добре. Май скоро дълга коса няма да пусна!
Моля да не ме цитирате за да махна снимките.
 Не знам, според мен тази прическа много ме отваря.
Само с бретона не можахме да се справим и ще го пускам да расте, малко го пооформихме. Но нямаше какво друго да се направи, защото беше равно подстриган.
Сега ще нося настрани и ще го хващам с фиби. Това от мен.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 20:39 от Ема Удхаус

# 36
  • София
Честито, много хубаво ти се е получило!

# 37
Ехаа,Ема, прекрасна си! Blush Много си свежа и наистина ти отива! И цвета, и дължината, и как е иэвита. Прическата ти е по-хубава от на снимките, които пусна эа пример.

# 38
Много добре се е получило! Дай една снимка  и преди, за сравнение. Тази дължина е супер за мен, аз не съм фен на дългите равни коси

# 39
  • София-DE
Ема, страхотно се е получило, изглеждаш великолепно 😍

# 40
Ема, прекрасна си!

Благодаря и за темата!
Смятам да правя промени, ще поотрежа коса. Доста ми пада, в момента е под бюста, но ще махна известно количество. Обмислям и да мина в рижата гама, нещо тип охра ми се върти, но не съм го решила окончателно.

Едит: всъщност утре имам час за фризьор и нямам идея какво ще режем. Чакат ме близо 14 полети и летища, след което да съм на фризьор🤦🏻♀ Само се надявам да не заспя на стола и да се събудя с гола глава😀

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 16:11 от Lollaa*

# 41
  • София
Здравейте, от известно време обмислям да си купя въртяща четка с горещ въздух за стилизиране на косата. Сетих се за тази тема да попитам за отзиви.
Може ли да ми кажете какви ползвате вие и сте доволни?
В момента косата ми не е дълга, до рамената не стига даже. Преди няколко месеца я подстригах, иначе дълги години все с дълга коса съм била. И сега ми се ще да почна да я стилизирам по различни начини Simple Smile

# 42
Аэ не харесвам тоэи тип четки, эащото се научих да си правя блоуаут с дебела 8-13 см диаметър профи четка и когато вложа времето, косата държи много по-дълго. Мъка си е де, но ми е по-удобно от ел. четка.
От електрическите имам бейбилис big hair. Определено е адекватна предимно эа по-къса коса според мен. Реэултатът е эадоволяващ, но пак се иэисква иэвестна сръчност като се полэва.

# 43
  • Някъде по Дунава
Ема, много ти отива прическата!
Аз ползвам четка Rowenta https://www.emag.bg/elektricheska-chetka-za-kosa-rowenta-brush-a … earch-Action=view
Така и не се научих с четка и сешоар.

# 44
  • Някъде там
Елена, супер ти е сега цвета и дължината.
С очилата много ми харесваш и на мен.И тъмната коса Heart Eyes.
Ема, страхотна си. Много ми харесваш така.

# 45
  • София
Ема много си красива! Страхотна прическа! Честито!

# 46
Ема, честита прическа, прекрасно се е получила.

# 47
  • София
Ема, страхотно е станало!

# 48
Благодаря ви!
Елена, за очилата, аз съм от 10 години и повече. Имам само астигматизъм.
Дразнят ме, но съм им свикнала. На теб ти отиват. Мен пък ме страх от лазерна операция, а и за едното око само е към 1500-1800.
Ще си ходя с очила. Придават чар😊😜а и с черни рамки стои готино и са ми удобни модела, който последно взех.
Масово хората са с очила, мн ти пука.
Сега ще я видя косата като в изкъпя и се накъдри какво ще е положението😃😜

# 49
  • В полите на Пирин планина
Ема, наистина ти е супер така! Браво! 👍♥️😉

# 50
eee, язък, изпуснах да видя прическата

# 51
И аз така Simple Smile Аз се колебая дали да не си направя някакъв готин есенен балеаж или нещо такова. Моята фризьорка по принцип е много против да ме боядисва, защото казва, че много харесва естествения ми цвят. Може ли някой да ми каже балеажа как пада, ако реша да не поддържам?

# 52
  • В полите на Пирин планина
Според мен балеажът няма как да падне, защото той реално представлява изсветлени кичури...

# 53
  • София
Балеажът се изрязва, не пада. То си е блондирана коса с различна техника и на различно ниво. Можеш да боядисваш отгоре ако ти писне, но предвид че ще имаш различни основи /естествен и блондиран косъм/ боята ще пада по различен начин.

# 54
Балеажа не пада и много гори косата.
Който има желание да види прическата ми мога да пратя снимка на ЛС.
Мн ми е странно сега, с толкова къса коса, няккс странно ми е. Но пък е лекота, и е приятно.
Ще е инъетесно като се изкъпя и как ще застане, ще пробвам различни варианти.

# 55
Ема, аз съм в различен часови пояс и изтървах снимлите, а много искам да видя прическата. Ако може снимчица моля:)

Моята коса като не е за пред хора, поне да се порадвам на чужда.
Повече кичури, изсветлявания и всякакви агресивни интервенции няма да правя. Това ми съсипа косата, а толкова бавно расте.

# 56
И аз изпуснах Ема,а така се вълнувах заедно с нея за тази промяна! 🥺 Пусни пак за нас,заплесите. 🤗

И като каза за боядисване на цялата коса,и аз го правя,а дефакто надолу нямам нужда. Само корените искам и белите коси,та моля някой да обясни като за индианец как го правите това само с корени? За информация-купувам си бои от супермаркета,непрофесионални и май с тях няма как да деля боята. Но ако трябва ще търся други бои. Къде и какво да купувам?

# 57
  • София
И аз изпуснах Ема,а така се вълнувах заедно с нея за тази промяна! 🥺 Пусни пак за нас,заплесите. 🤗

И като каза за боядисване на цялата коса,и аз го правя,а дефакто надолу нямам нужда. Само корените искам и белите коси,та моля някой да обясни като за индианец как го правите това само с корени? За информация-купувам си бои от супермаркета,непрофесионални и май с тях няма как да деля боята. Но ако трябва ще търся други бои. Къде и какво да купувам?
Деля си и непрофесионални.Някои нансям в корен с четка, но ако са по-течни направо си разделям 1/2 боя и оксидант в шишето с остър накрайник.С него тегля черта в корена, разнасям с пръсти(ръкавица отгоре , разбира се).После нов път правя с гребен и така.Пазя си тези шишенца от стари бои.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 22:39 от ДХ3

# 58
Става ли с непрофесионалните? Нали пише,че отворени нещо им ставало,та за това не смея. Обаче наистина нямам нужда да мажа цялата коса или поне не всеки път. Иначе шишенца имам,и четки няколко имам с остър връх,първо си боядисвам корените,но после мажа цялата коса. Следващия път ще го пропусна това,да видим дали ще се справя.
Благодаря! 🤗

# 59
  • София
Ами активаторът не е във вакуум, не мисля, че
нещо му става.А тубата с бовта хубаво я стискам, после затварям и досега не съм видяла да се променя, а съм ползвала какви ли не бои.

# 60
Супер! Ще опитам тези дни,че съм за боя. Благодаря още веднъж. 🌺

# 61
  • София-DE
В Youtube има клипчета как се боядисва само корен, погледнете ги, без значение от цвета да се маже цялата коса на всяко боядисване е доста съсипващо.

# 62
Няма проблем с деленето на магазинска боя, просто хубаво затваряш тубичката след като си сложиш половината.

Днес съм на фризьор за обиране на връхчета. Нищо няма да променям, харесвам си формата и дължината.

Препоръчайте маска, която да мога да намеря в ДМ/ Лили.  Обичайно ползвам Абсолют Рипеър, но сега нищо друго не ми трябва и не ми се поръчва. Трябва ми нещо за много суха, боядисана коса.

# 63
Майка ми е с къса коса. Цял жиеот дели боите, нищо им няма.
Алечке, ти с каква дължина беше? Имам спомен, че е средна, а носите нинса доста сходни по мое мнение. Та как оформяш най-често?

# 64
Ема, забравих да напиша, че много ми харесва новата ти прическа!
Горе долу това ми е косата в момента. След ковид остана на половина, добре, че имах много. Суха е доста, винаги е била и светлата боя не спомага, но много си харесвам цвета. Нищо специално не правя. Докато беше топло я оставях да съхне сама и на където застане. Сега я суша, но не ми се занимава да я оформям, та пак - на където застане 😁

# 65
  • София
Няма проблем с деленето на магазинска боя, просто хубаво затваряш тубичката след като си сложиш половината.

Днес съм на фризьор за обиране на връхчета. Нищо няма да променям, харесвам си формата и дължината.

Препоръчайте маска, която да мога да намеря в ДМ/ Лили.  Обичайно ползвам Абсолют Рипеър, но сега нищо друго не ми трябва и не ми се поръчва. Трябва ми нещо за много суха, боядисана коса.
Много се хвалеха преди Mane’n Tale, видях че ги има в ДМ. Мисля да грабна шампоан за проба скоро и аз, не съм ги тествала обаче.

# 66
Алечка, вместо дмски маски по-добре една читава професионална.

Приемливи са:Елсев с масла (една кафява капачка е), Уондър Бътър на Гарниер, пак на Гарниер маската с ориэово мляко и овес, също и всичко на Глис Кюр. Но като цяло-не съм фен на коэметиката от там.

# 67
  • Някъде там

Много се хвалеха преди Mane’n Tale, видях че ги има в ДМ. Мисля да грабна шампоан за проба скоро и аз, не съм ги тествала обаче.
Дали има и детската серия в ДМ?
Ето тази https://store.manentail.com/

# 68
  • София
Хм, май не съм я виждала, дори не знаех, че има детска. Честно казано аз мислех шампоан за дъщеря ми да взема 🤔

# 69
Алечка, супер е цвета. 😊
Да, дължината и типа прическа е като моята. И моята е суха, какво ли не пробвах и скъпо профи маски и бюджетни-не, на първия ден след къпане е като коприна, на втория пак суха.
При мен проблема мисля, че е мазането на краищата с боя всеки месец. Излишно е било, но исках еднакъв цвят.
Мале, ако знаете станах, сресах косата и е страшно положението. Като гръмнал бойлер съм. Знаех си, че така ще е,добре, че съм на морето, та нищо няма да я правя.
И моята след ковид капе(но много време след това), чак пред 2,3 м. А го карах Декември. Но при мен и себореята влияе, не мога да я овладея. Това е и една от причините да отрежа толкова много, освен, че исках.
Сега имам чувството, че имам още повече коса. И колко отрязахме, пак е сухичка.
Ще зарязвам боите за определен период.
Май е от тях няма какво друго да е. При все, че е толкова гледана коса. И маски й правя домашни, и купени, спрейове, олиа, балсам на всяко миене, и пак е суха.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 09:47 от Ема Удхаус

# 70
  • Марс
Обливка се прави за дължините, за да се обнови пигмента там. Аз само корени боядисвам от години.

# 71
Как се прави тази обливка?

# 72
  • София-DE
Разрежда се с вода остатъка от боята и се нанася по дължините за няколко минути.

# 73
Как се прави тази обливка?

Ето какво съм запазила за обливката за освежаване на цвета по дължините:

# 74
  • София-DE
Тази обливка се прави за освежаване цвета на руси коси между боядисванията.

# 75
Тази обливка се прави за освежаване цвета на руси коси между боядисванията.

Аз много успешно използвам същата рецепта за освежаване на дължините на кестенява коса.🙃

# 76
Аэ се чудя эащо не полэвате тонер. Теэи обливки колкото и да са раэредени, са силно алкални, повдигащи кутикулата на косъма и съответно повреждащи я перманентно субстанции. Тонерът  може да е алкален или киселинен. Алкалният тонер действа подобно на перманентна боя (беьамонячната боя също е перманентна..), но мнооого по-щадящо. Също и оксидантите са по-ниски при тонерите. Киселинният тонер не само че не повдига кутикула и не раэрушава дисулфидните връэки, но дори го иэглажда и ,,эатваря", тоест поне на теория докато държи киселинният тонер, косата е по-мека и бляскава, действа малко като маска. Естествено и там има оксидант, който е увреждащ, но минимално.. Всъщност това е и глосинга, който правят в салоните.

Та боядисвате корените с нещо силно, перманентно. Дължините правите в эависимост от състоянието на косата си с тонер-алкален или киселинен. Майка ми така я правят, но само в салон и в комбинация с проф. коэметика няма суха или увредена коса, а дори се и иэрусява. Много й е лъскава и гъста.

Аэ ако ще се тонирам в поэнат цвят, го правя сама с проф. тонер, например на Лореал диа лайт/ричес. Иэлиэа само малко по-скъпо от раэни супер съсипващи дрогерийни бои, эа които после трябва цял арсенал от маски да въэвърнеш живот в косата си. :Д А и при тонерът съотношението е 1:2 тонер: оксидант, така че само эа мноого дълга коса ще трябва цяла опаковка эа един път.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 17:37 от snowwhite12

# 77
  • Пловдив
Благодаря за новата тема Simple Smile! Аз искам да си намеря един гребен за косата Doppel Anker, тъй като така и не свикнах да ползвам четка имате ли представа дали някъде ки продават?

# 78
  • Някъде там
Тонери за руса коса има доста, кои са подходящите тонери за кедтенява коса?

# 79
Тонерите имат същата номерация като боите. Эависи кой номер боя ,,носиш", дори при профи марките са синхрониэирани.

# 80
Здравейте, някоя да е минавала от боядисана в черно коса към кестенява? Ще се правя сама, така че събирам идеи Simple Smile

# 81
Глоси,писах точно в тази тема на първа страница за моя опит в това начинание. Започни с тъмно кестенява,за няколко месеца ще стане,като поизрасте и отрежеш малко,взимаш един тон по-светло и така до желания цвят. Иначе с обезцветяване у дома,не препоръчвам. То и при фризьор де. Страшно се съсипва косата. Поне при мен беше така.
Аз утре ще опитам да направя само корените.

# 82
Проблема е че черното изобщо не мога да го вдигна поне малко. Пробвах и с лореал hi color, дето е специално за тази цел, и пак само корените се боядисаха. Черното изобщо не отлепва дори малко.

# 83
  • София-DE
Черно много трудно пада особено ако е наслоено, пробвай, ако искаш, маската с вит.С може малко да просветли.

# 84
Доста е наслоено, години така се боядисвам, коя е тази маска?
Хич не ми се посяга към обезцветяване, защото наскоро си подстригах много косата и сега е една хубава без цъфтежи.

# 85
Разбирам те,за това писах за тъмно кестенявото и после леко полеко да минаваш с тон по-надолу. Иначе обезцветяването,но там съм пас. Години ми трябваха да израсте косата и пак да се оправи. Беше станала на метла. 🤐

# 86
  • София-DE
Един блистер вит.С (или няколко ампули) се счуква и се смесва с бебешки шампоан, така е по рецепта но аз го смесвам с маска за коса и ефекта е същия, нанася се на влажна коса и се седи около час после измиваш. Така съм сваляла неудачен цвят но при наслоено не знам дали ще има ефект но не пречи да пробваш.

# 87
Друга идея вместо обеэцветяване е да пробваш с клиър перманентна боя и най-високият оксидант эа боята. Демек, ако эа пример вэемем Иноа на Лореал, които съм почти сигурна, че имат клиър (беэцветна боя), нанасяш я с 30 vol оксидант само на черните дължини и стоиш колкото е по укаэания, май 30 мин беше. Теэи клиър бои не свалят цвят, но го иэсветляват леко, эащото реално действа само оксиданта, а в същото време действат и леко эаглаждащо като глос.
Примерно беэцветните глосове (тонери) с  висок оксидант също могат да вдигат тон нагоре.

Друга идея е да минеш също на тонер в корените и на новите растежи, эащото тонерът с нисък оксидант не променя цвета на естествената ти коса, а пада след макс 3 месеца напълно. В най-лошия случай щр трябва да почакаш повече, но тонерът никога не остава дълго на косъма. Та мажеш черен/почти черен тонер месечно на новите растежи, същевременно режеш косата колкото можеш повече  и я подкъсяваш пак месечно ииии някъде след година може дааминеш вече на кестенява боя като косата е пораснала поне 10-20 см :Д Но преэ това време трябва да си черна или почти черна. Поэитивът на това е, че е щадящо и няма да ти иэсуши косата.

# 88
Каролин,
прати една снимка на лични, много искам да я видя прическата.

# 89
Мерси за информацията 🌷, ще го пробвам и аз но първо на кичури да видя дали няма да стане рижаво. Аз съм ниво 5,пробвах с 6 преди седмица но само корените станаха и малко рижее. Та това с вит С утре ще го пробвам
Един блистер вит.С (или няколко ампули) се счуква и се смесва с бебешки шампоан, така е по рецепта но аз го смесвам с маска за коса и ефекта е същия, нанася се на влажна коса и се седи около час после измиваш. Така съм сваляла неудачен цвят но при наслоено не знам дали ще има ефект но не пречи да пробваш.

# 90
  • София
Аэ не харесвам тоэи тип четки, эащото се научих да си правя блоуаут с дебела 8-13 см диаметър профи четка и когато вложа времето, косата държи много по-дълго. Мъка си е де, но ми е по-удобно от ел. четка.
От електрическите имам бейбилис big hair. Определено е адекватна предимно эа по-къса коса според мен. Реэултатът е эадоволяващ, но пак се иэисква иэвестна сръчност като се полэва.
Аз ползвам четка Rowenta https://www.emag.bg/elektricheska-chetka-za-kosa-rowenta-brush-a … earch-Action=view
Така и не се научих с четка и сешоар.
Благодаря за отговорите момичета. Ще потърся някоя от двете или подобна Flowers Hibiscus

# 91
thEia,
Имам Ровента, така и не се научих да боравя добре с нея. Мога да я продам на 50%, едната (по-голяма приставка е ползвана 3-4 пъти), по-малката изобщо не е.
Моята коса е г/д до средата на гърба. Успявам криво-ляво нещо да изправя, но обем - 0. Даже под нулата.

# 92
Здравейте много искам да си боядисам косата и съм набелязала цвят, но не знам коя боя и номер да се спра. Ще съм страшно благодарна ако ми препоръчате от личен опит боя която ще докарам цветаа.

# 93
@Румит
трябва да посочиш с какъв цвят си в момента, боядисвана ли е някога косата ти изобщо
Виждала ли си на кутиите с боя, отзад е показано как дадена боя влиея на руса коса, на тъмна коса?

# 94
Ох какво да ви кажа бях червена коса близо 7 години иначе естествената ми е светло кафява . От няколко месеца не съм я боядисвала защото съм решила да сменям цвета защото много ми изтощи косата. Просто искам да си харесам боя и постепенно да сменя цвета.Знам че ще е трудна смяната затова и в началото не почнах с това каква ми е косата Grinning

# 95
  • София
Според описанието косата ви е с напластена червена боя - не се знае колко тъмна е обаче. Единствено  мога да ви посъветвам да се ориентирате към професионална боя. Била съм такъв цвят и от личен опит мога да кажа, че за да се поддържа толкова интензивен и хубав цвят - косата пак се изтощава.

# 96
Да да към професионална съм се насочила към крамер, но не мога да си харесам номер. Червеното много бързо пада и в момента съм почти руса с оранжев отенък.Този цвят които съм избрала с какво се подържа по дължините за да не е с боя. Примерно червеното боядисвах само корена , а по дължината през седмица със маска оцветител.Благодаря предварително.

# 97
  • София
Тонер, оцветяваща маска, директен пигмент - има доста видове за поддържане на дължините.

# 98
Вие с каква боя се боядисвахте

# 99
  • Някъде там
Хайде и тук да споделя снимка от резултата от оцветяващата  маска на Schwarzkopf в цвят графит 6-12/за анти-оранжеви ефекти върху тъмно руси основи и за студени тонове/

# 100
  • София
Искрица, супер е. Може ли линк?

# 101
  • Някъде там
https://www.notino.bg/schwarzkopf-professional/chroma-id-vzstano … chki-vidove-kosa/
Взех я от нотино, в арлен е на двойна цена Blush.

# 102
А колко време стои така?

Препаратът Schwarzkopf Professional Essensity ефективно обезцветява вашата коса и премахва тъмните пигменти.
Обезцветява??? Пише само за професионална употреба, що така?

# 103
  • София
Вие с каква боя се боядисвахте
Беше преди доста години и не помня марката. Купувах си боята от едно магазинче за професионални бои до Съдебната палата (ако сте в София)

# 104
  • Някъде там
А колко време стои така?

Препаратът Schwarzkopf Professional Essensity ефективно обезцветява вашата коса и премахва тъмните пигменти.
Обезцветява??? Пише само за професионална употреба, що така?
Не, не обезцветява, описанията в нотино са ужасни Simple Smile
Описанието тук е доста по добро
https://www.arlen.bg/product/16887/otsvetyavashta-maska-za-boyad … r-mask-250ml.html

# 105
Да цопна най- накрая и аз в новата тема.
За есента не смятам да променям нищо кой знае какво, освен че ще спра с подновяването на русите кичури, а боядисвайки белите си корени (в кестенява, до тъмно кестенява гама) просто ще мацвам накрая по малко разредена боя по цялата дължина на косата, за да се получи по- естествена преливка на цветовете. Но това при мен е "есенно- зимна" рутина от няколко години вече.
Отделно, сега пак съм на фаза пускане на коса и от стартова позиция много подобна на тази визия- , близкосрочната ми цел е тази

# 106
Здравейте момичета. След 4/5  балеажа за 3 години, вече съм с къса коса и целта ми е изрязване на всичко русо. Харесвам се много със светла коса, но каквото и да правех, каквото и да ползвах, косата ми си беше станала метла. Не мога да свикна с късото... но кактото е такова. Обмислям дали да не започна с билкова боя или с къна, но ме е страх останалото русо да не стане зелено. Иначе моят цвят не е лош, но ми одва никакъв... дайте един акъл, какво да правя. Отпред е русо,никакво жълто, а това е моя цвят с остатъци от боя 7.0

# 107
Моята е подобна и цветът е почти същия. Ами много ми харесва.

# 108
Здравейте, отдавна не съм писала, но ви следя активно.
Промяната, което бях намислила за есента беше дълбок корен и го направих.
Омръзна ми да се боря с жълти оттенъци, какво ли не пробвах. Косата ми не е обезцветена цялата, имам само обезцветени кичури и в корена винаги ми седеше по-жълто. Боядисвам се във фризьорски салон, до колкото знам на ниво 9-10 /фризьорката забърква май два цвята, не знам 😁/.
Сега с дълбокия корен, който е някаква пепелна 7ца, най-после се видях точно както си го представях. Дължините са матирани и сиви и ще мога да си го поддържам вкъщи с матиращ шампоан /имам на Fanola No Yellow и съм най-доволна от него/.
Надявам се и да разредя боядисването, да не е всеки месец.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 22:01 от Mamma_knows_best

# 109
Според мен цветът е страхотен, много естествено изглежда.

# 110
Харесва ми цвета, благородно завиждам че и сивото и жълтото ти отиват Simple Smile
Аз се отказах от кестенявото, пак се джет блек и това е Laughing Хич не искам да си горя косата, уф това черно много лесно за поддръжка ама решиш ли да го махаш...

# 111
Mamma_knows_best
аз, лично, те харесвам с 'жълтото' повече, отива ти топлата гама., просто  грееш. Само малко контраст трябва между тъмното и светлото.
И сегашното ти става, но сега си в студена гама и долу, малко към зелено ми се вижда, дано е от снимката. Коренът-седмица добре е хванал. Сегашните цветове те правят по-строга.

# 112
Благодаря ви!
Пепина, на живо нямам зелено, но от един шампоан срещу жълти оттенъци, поседях повече, имам два три лилави кичура 😁
Колежка ми препоръча един евтин от makeup.bg, за anti yellow не става, но докарва лилави кичури 😁
Не си купувайте https://makeup.bg/product/120227/

Иначе това ми е есенно-зимната визия, лятото мисля да се върна към изцяло русото, и аз мисля че тъмния корен даже малко ме състарява, но в същото време ми харесва 😊

# 113
да, пепелните цветове лятото трудно се поддържат, те са тъкмо за зимата. Тъмният корен не те състарява, като падне пепелното Simple Smile , другото лято ще си с тъмен корен и долу постепенно до златисто

# 114
Обичам да експериментирам, ще пробвам да  оставя дължините и без да матирам, както правя маска с масла  всяка седмица + един ДПШ, лесно ще падне. Просто исках да се видя и в студената гама 😊

# 115
  • София
На мен пък изобщо не ми харесва това жълтото. Матирано е много по добре.

# 116
трябва да си направи цветотип, ще ми е интересно какви цветове ще и препоръчат

# 117
Как става това? И аз винаги съм се чудила какво цветове ще ми отиват. И си мислех, че студените тонове ще ми седят добре.

# 118
в интернет има някакви сайтове,  четох един, по чернобяла снимка се гледа кожата, косата, очите и тн. в кой цвят попадат, има мостри, нюанси на чернобялото и така. А много от сайтовете пък не пишат как се определя цветотипа, а само следствията, какви коси и цветове дрехи му отиват на дадения цветотип. Като, че ли пари изкарват от изчисляване на цветотипа. Simple Smile

# 119
  • Street of Dreams
Момичета, какво значеше второто число след точката при боите за коса? Взела съм 4.12 вместо 4.11.

# 120
Подтон, в случая, ако е лореал  е 1-синьо-2-лилав и убива оранжево и жълто. 11 е пак двоен аш, убива само оранжево. 4,11 си е черно :Д

# 121
  • Някъде по Дунава
Дами, припомнете ми моля как се правеше обливка с боя.

# 122
Тази четка я дават за изправяне и пълен обем на косата.. Още се чудя как го прави обема, въобще коса след баня, може ли да изсуши и направи права, имайки предвид, че косата ми е права, но харесвам да е тип "праз", както е модерно да се каже. Да заменя сушоар? 🤔

# 123
Абсурд да замени сешоар, не се връзвай на лъжливите реклами.
Не е толкова трудно да се научиш да си правиш сешоар, ако пък толкова те затруднява си вземи пяна за обем в корените, и директно я издухай със сешоара и после с пресата за изправяне подвий крайчетата или ги изправи (както ти харесва). Има доста уроци в ютуб за "фалшив сешоар".

# 124
  • София
Аз суша със сешоар на 90%  и после с маша с въздух , с накрайник с четка ,правя обем и я оформям.Моята маша е стара, не се върти, но върши работа.

# 125
Затруднява ме. Гледала съм не малко видеа за обема с четка и сушоар. Имала съм няколко вида четки и не малко пяни за целта. Искам да спестя време сутрин, а не да правя различните части от косата си с различни уреди. А и не е вариант в 06:00 ставайки за работа, да бръмча в банята със сушоара.. Хората спят.

# 126
Ами прави си косата предния ден ако не си много изморена. Ти си преценяш, но според мен от тези четки няма да останеш доволна.
Аз в момента го карам на плажните къдрици, защото съм с дълъг боб и много му ходят. Става много лесно, само къдря набързо и после с пресата изправям краищата.
Мога да си правя приличен сешоар, ама в момента косата ми е на черта и краищата ми не са филирани изобщо и не става толкова ефектно както с пластове.

# 127
Не вярвам да работи тая четка. И да е по-лесна за употреба.
Моята преса ме предаде и ММ ми поръча нова,нямам търпение да я изпробвам.
И аз се мъча с четка и сешоар ама за букли. Сто видеа изгледах.
Затруднява ме. А изглежда супер лесно, ама не е.
Да ви кажа на мен ми е много трудно да я оформя откакто е къса.
Не ми се получава особено добре.
И пак си ходя вързна. Знаех си, че ще е така. Харесвам я, но нещо не мога да немря начин по който да стои добре, да не отнема време.
Пробвам различни неща.

# 128
Моята е леко филирана, тънък косъм. До средата на плешките ми е. Пробвала съм само крайщата около лицето да оформя с четка.. Пак не става. И косата после изпръхне или бързо спадне извивката, която съм успяла да скалъпя някак. С лак да напръскам някакво сътворение, седи тежко, изсъхнало, лепкаво, мръсно и грубо. Без лак, както казах изчезва, докато се назакуся и ида на работа и е провиснала къдрицата/чупката. Камо ли да ми държи цял ден. За това не ползвам преса да я мъча и без това, като нищо не става.. Няма да си взимам тая четка на Филипс, поне някакъв крем за коса, с който да намажа крайщата и да седят надолу прави, без да е тежко има ли? Права е, но понеже е лека и последните 2 см си харесат посока и натам отиват.

# 129
Момичета, какво значеше второто число след точката при боите за коса? Взела съм 4.12 вместо 4.11.
Първият номер, даден за оттенъка, се отнася до основния оттенък, а вторият номер е за второстепенния оттенък. Основният оттенък има по-голямо влияние върху крайния цвят, отколкото второстепенния.
И двете са кестеняво (4), пепеляво (4.1), но разликата е, че 4.12 ще бъде леко  по-лилаво, а 4.11 ще бъде сиво  много леко към синьо.

# 130
  • София

И пак си ходя вързна. Знаех си, че ще е така. Харесвам я, но нещо не мога да немря начин по който да стои добре, да не отнема време.
Пробвам различни неща.
Именно това имах предвид като коментирах, че уж небрежните прически не са никак такива в действителност, а си отнемат време и изискват техника Simple Smile

# 131

Пробвам различни неща.
Именно това имах предвид като коментирах, че уж небрежните прически не са никак такива в действителност, а си отнемат време и изискват техника Simple Smile
Да, де ама моето е нищо особено. Лвки етажи на пуплива коса, до раменете.
Толкова е много и е гъста и не стои.
Ще запопна да я изправям веднъж седмично или леки букли и това ще е.
Ама легна ли се разваля всичко на другия ден.
Ще продъкжавам да опитвам различни прически и начини на оформяне.

# 132
Тази четка я дават за изправяне и пълен обем на косата.. Още се чудя как го прави обема, въобще коса след баня, може ли да изсуши и направи права, имайки предвид, че косата ми е права, но харесвам да е тип "праз", както е модерно да се каже. Да заменя сушоар? 🤔

Аз бях решила да купувам тази четка и на касата продавачката ме разубеди, че не върши никаква работа.

# 133
  • София
Имам подобна четка, remington   обаче, но външно много прилича на тази. По едно време бях свикнала много да си изправям косата с нея вместо с пресата,след сушенето със сешоара. След 2-3 месеца резултата беше адски накъсана коса каквато с друго нещо не съм успявала да ,, постигна'' 😃 отказах се от нея. После пробвах от кръглите въртящи се четки за издухване на philips - не е лош вариант, но пак трябва една идея сръчност (на мен примерно както съм с две леви ръци ми беше лееко трудничко с нея) а и с нея не може да стане изправена коса, тя завива леко крайщата навътре или навън. А и дори преди нея пак издухвах със сешоара макар и за 2 - 3 минутки само. Не се сещам да има нещо, което би заменило сешоара. Аз когато не искам да си горя допълнително косата с уреди просто си я измива и сплитам още на влажна коса, спя така и на следващия ден само разплитам и няма нужда от нищо повече. 😊

# 134
Взех си пяната за обем на John frieda. Свидиха ми се парите малко, но от по-евтините като тафт и подобен ценови клас съм ползвала не малко,та реших да подмина. Идните дни като си измия косата ще пробвам. Стискайте палци.

# 135
Според мен бърката не в техниката за къдрене/изправяне/сешоар, а по- скоро в продуктите за подготовка на косата.
Пробвали ли сте с тези балсами или маски, които се оставят в косата след като се измие? Продуктите за натурална коса са страшно хидратиращи и полезни, дори и за нас.

# 136
Момичета, щом аэ се справям с моята дълга и определено не тънка коса да я докарам до профи сешоар с четка, всяка от вас може. Примерно косата на Ема Удхаус е перфектна эа блоуаут с четка, само яко тренинг се иска и правилна техника, както и продукти. Ама хванете ли му цаката веднъж, няма да има връщане. Майка ми между другото е средна дължина като Ема и от много години си прави сешоар с четка сама, косата й е супер. Нейната е дори чисто права и тогава е още по-лесно. При нас къдравите/чупливите се иэискват интенэивни тренировки. Отне ми сигурно няколко месеца да се науча, след година редовни сешоари по няколко пъти в месеца вече докарвам косата много добре и сама. Според мен покаэаната четка эа иэправяне няма да свърши работа эа обем...Като цяло истината е наистина в ,,трудния сешоар.

# 137
Момичета, щом аэ се справям с моята дълга и определено не тънка коса да я докарам до профи сешоар с четка, всяка от вас може. Примерно косата на Ема Удхаус е перфектна эа блоуаут с четка, само яко тренинг се иска и правилна техника, както и продукти. Ама хванете ли му цаката веднъж, няма да има връщане. Майка ми между другото е средна дължина като Ема и от много години си прави сешоар с четка сама, косата й е супер. Нейната е дори чисто права и тогава е още по-лесно. При нас къдравите/чупливите се иэискват интенэивни тренировки. Отне ми сигурно няколко месеца да се науча, след година редовни сешоари по няколко пъти в месеца вече докарвам косата много добре и сама. Според мен покаэаната четка эа иэправяне няма да свърши работа эа обем...Като цяло истината е наистина в ,,трудния сешоар.
Да, наистина е перфектна и става супер.
Но именно техниката не мога да хвана, а аз се справям доста добре с правенвто на прически като цяло.
Просто самото държане на четката на сешоара, нещо не правя като хората.
Гледах много клипчета. Ще го тренирам, с времето ще стане.

# 138
Glossy, да, ползвам редовно маски, балсами, с отниване, а след това и без отмиване, кремове, масла. От кремовете като че ли съм по-доволна. Конкретно на гарниер 10 в 1, оранжев. Имам олио на доори, на лореал имам крем за топлинна защита.. Пробвала съм със солен спрей за някаква текстура, но само с него не минавам. Ползвах един боклук за мен на пантен за оплътняване на косата. Писах за него в друга тема, не само аз се оказа, че не го харесвам..
Snow, със сълзи са завършвали всичките ми опити за сушоар и четка. Изключително ме изнервя, резултат нула. И с косъм от глиган си взимах..ами няма такова заплитане на нежната ми коса и евтини четки съм ползвала и пластмасови.. И не искам вече. Това е мъчение и не мисля да си го причинявам. Дори и да си ходя без обем съм По-склонна, отколкото това.. Може би да си купя от евтините четки от лидел, електрическите. Така няма да държа 2 неща. Не държа четката да се върти, дори държа да не се върти.

# 139
Свеки си купи Лидълската и е мн доволна. Но тя е с късо каре. Каза, че с нея си се прави само. Аз се мъчих като бях с дълга коса един път, освен оплитане друго не стана.
Лошото е, че пък на мен вече не ми харесва ефекта права като праз с пресата само. А аз имам доволно много коса и обем, и пак не ми допада. Докато със сешоар ми харесва много.
Мм ми подари днес нова преса за изправяне. Е, много е хубава, ама аз искам да си правя букли с нея.
Снаха ми си ги прави, питах я, много лесно било, за 10 мин(тя е с къс лоб).
Аз не мога да се науча на тия къдрици с права преса. И като ми каже някой мн е лесно се пувствам като идиот.
Ще пробвам тези дни новата преса за къдрици и ако и това не стане ще си посипя главата с пепел за дето се подстригах и сега не мога да изляза от нас без да я направя нещо.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 20:33 от Ема Удхаус

# 140
Нейната върти ли се?
Може ли да ми кажеш марка/модел,само една ли е от тозо вид кръгли електрически?
Питам, защото в лидел ходим само с мъжа ми веднъж седмично и всичко си даваме по списък и той никак не обича да ме чака да си гледам разни неща и да си чета..

# 141
  • София
Аз се боядисах в друг цвят Joy. За който не помни, преди беше в тъмно русо, ниво 7мица.

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 10:05 от Elena_of_Avalor

# 142
  • Street of Dreams
Подтон, в случая, ако е лореал  е 1-синьо-2-лилав и убива оранжево и жълто. 11 е пак двоен аш, убива само оранжево. 4,11 си е черно :Д

В интерес на истината на дневна светлина имам точно златен оттенък