На море в Турция - тема 72

  • 83 278
  • 806
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 981
Здравейте! Планираме лятната си почивка за началото /средата на юни във Фетие. Идеята е 3-4 дни да обикалям из района и още 5-7 дни да почиваме на UAL. За втората част сме се спрели на хотел Liberty fabay, стая с директен вход в басейна. Благодаря на Роже, че ми изпрати концепцията на хотела!
За първата част не сме избрали все още хотел. Приемам предложения, ако някой може да помогне. Може да е само нощувка или нощувка със закуска, като е важно да е удобно леглото и широка банята и тоалетната, тъй като двама от пътуващите са едро габаритни. Какво не трябва да пропускаме в района?
Чела съм пътеписите в снимки на Розова маслинка , но пак ще си ги припомня, водейки си бележки.
Последно уточнение - ще пътуваме с коли.

# 661
  • София
  • Мнения: 1 829
Здравейте! Планираме лятната си почивка за началото /средата на юни във Фетие. Идеята е 3-4 дни да обикалям из района и още 5-7 дни да почиваме на UAL. За втората част сме се спрели на хотел Liberty fabay, стая с директен вход в басейна. Благодаря на Роже, че ми изпрати концепцията на хотела!
За първата част не сме избрали все още хотел. Приемам предложения, ако някой може да помогне. Може да е само нощувка или нощувка със закуска, като е важно да е удобно леглото и широка банята и тоалетната, тъй като двама от пътуващите са едро габаритни. Какво не трябва да пропускаме в района?
Чела съм пътеписите в снимки на Розова маслинка , но пак ще си ги припомня, водейки си бележки.
Последно уточнение - ще пътуваме с коли.
Ирен, ние ще бъдем в три хотела при пътуването ни до Фетие и Олудениз. В Либерти Фабай отначало, след което сме 3 дни в Олудениз, и след това се връщаме в съседния на Либерти Фабай The Residence at TUI BLUE Sensatori Barut Fethiye.
В Олудениз сме резервирали Karbelsun Hotel. Резервацията е през Хотелс ком. Като я правих преди три месеца цената беше отлична, а точно това търсех по-евтин хубав хотел като компенсация за много скъпия The Residence at TUI BLUE Sensatori Barut.
За 3 нощувки платих 108€ - стандартна стая със закуска. По-хубави са супериорните стаи, но тъй като ние тези три дни ще се прибираме само за едното спане и по-ниската категория ни устройва.
Хотела го резервирах по препоръка на Розова маслинка.
Трите дни в Олудениз мислим да оползотворим с пътуване до Каш и плажовете- 1 ден, морска разходка - 6 острова- 1 ден и 1 ден за Синята лагуна и летене с пара планер от планината Бабадаг.

# 662
  • Мнения: 1 652
Здравейте! Планираме лятната си почивка за началото /средата на юни във Фетие. Идеята е 3-4 дни да обикалям из района и още 5-7 дни да почиваме на UAL. За втората част сме се спрели на хотел Liberty fabay, стая с директен вход в басейна. Благодаря на Роже, че ми изпрати концепцията на хотела!
За първата част не сме избрали все още хотел. Приемам предложения, ако някой може да помогне. Може да е само нощувка или нощувка със закуска, като е важно да е удобно леглото и широка банята и тоалетната, тъй като двама от пътуващите са едро габаритни. Какво не трябва да пропускаме в района?
Чела съм пътеписите в снимки на Розова маслинка , но пак ще си ги припомня, водейки си бележки.
Последно уточнение - ще пътуваме с коли.

Привет, Ирен! Препоръки за хотели вече не мога да давам, че миналия сезон беше слаб и не се знае кой как се е справил.
Ние вече изцяло минахме на апартаменти през airbnb за морските ни почивки там.
Има страхотни варианти във Фетие – което е хубаво място за база, щом сте с коли. През деня обикаляте, а вечер шофьорите могат да пият по едно вино на рахат (ако им е кеф).
Ако не сте ползвали airbnb, пишете, ще обясним как се действа. Хубаво да е с безплатна анулация и оценка поне 4.8. Ако е superhost, още по-добре.
Само пускам кадри на произволни жилища, не знам дали ви устройват – с джакузи или без.

В самия Олюдениз долу до плажа в повечето хотели стаите не са големи, а големите са по-скъпи (150 лв за ВВ).
Голяма част от заведенията са насочени към британските граждани, които това лято се завръщат с гръм и трясък. Поне засега БоДжо ги пуска да си пътуват на воля и в Турция, та ще има натовареност по хотелите.
Миналото лято беше прекрасно, тихо и спокойно, а туристите основно турци и руснаци, но от интелигентните руснаци с коли под наем, дето обикалят околията, ходят по музеи и пият максимум по чаша вино.
Във Фетие шумни британци няма, но то е град, а не изкуствено поселение като долен Олюдениз. Горният Олюдениз при наличие на британци – по-добре не. Ние ходим в края на септември, когато по-млади британци почти няма, но дори някои възрастни едвам ги качват по маршрутките...
Миналата година обаче приличаше на някое антиутопично поселение – магазините затворени и ни човек по улиците.

За препоръките какво да се посети – смея да твърдя, че сме били по повечето посещавани места в района за трите ни ходения там, но се присъединявам към идеите на Роже – плажа на Олюдениз (плюс качване на Бабадаг с лифта, ако сте фенове - горе е хладнo, носете си дрехи), ходене до Калкан/Каш с колите (по пътя има едни неугледни селски заведения за koy kahvalti под кичести дървета, дето туркини с шалвари правят гьозлемета) и еднодневна разходка с кораб с къпане на няколко места от пристанището във Фетие или Олюдениз.

И аз взех да нахвърлям вече идеи за натам и вероятно първо ще идем на едно забутано село по полуостровите след Мармарис, дето не сме били, и после ще сме в апартамент във Фетие. Чакам за поредна година да видя дали ще пуснат фериботите за Родос или Кастелоризо от турската част, но много време има дотогава.

Пак пускам кадрите за вдъхновение, пък и да се преборим някак с този студ навън... Simple Smile

Калкан
Каш
Олюдениз 1
Каньон и Далян
Фетие
Разходки с корабчета
Фетие и друго корабче
Олюдениз с Бабадаг

# 663
  • София
  • Мнения: 1 829

За препоръките какво да се посети – смея да твърдя, че сме били по повечето посещавани места в района за трите ни ходения там, но се присъединявам към идеите на Роже – плажа на Олюдениз (плюс качване на Бабадаг с лифта, ако сте фенове - горе е хладнo, носете си дрехи), ходене до Калкан/Каш с колите (по пътя има едни неугледни селски заведения за koy kahvalti под кичести дървета, дето туркини с шалвари правят гьозлемета) и еднодневна разходка с кораб с къпане на няколко места от пристанището във Фетие или Олюдениз.

Според мен, който ще ходи към Олудениз и Фетие е най-добре да се вслуша в препоръките и съветите на Розова маслинка. Според мен няма кой по-добре от нея да познава района, забележителностите, плажовете, туровете, местата за спане, заведенията и т.н.

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Може ли мнение кой хотел да изберем?
Вярвам, че тук в групата винаги съм получавала компетентно мнение и сега също очаквам съветите.
Letonia - Фетие
Bellis Deluxe
Miracle
Последно сме били в Сегинус - Лара и бяхме очаровани.
Очаквам вашите мнения 😊
Аз съм за Bellis Deluxe.
Това което съм чела отзивите са хубави.В Белек е.Със сигурност няма да има тълпи от българи.Щом сте почивали в Лара би трябвало да сте видяли Миръкъл.А и в Лара извън хотела е скука.За Фетие всеки който ходи там е в Летония.
Благодаря Славейче!
На мен пък за  Летоние нещо не ме впечатли. Зеленина има, но нз защо не го почувствах.
Този Bellis Deluxe като, че ли най ме впечатли, но му се чудим още.

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 13:40 от jb66

# 665
  • Мнения: 58
Привет на всички , за това лято сме си харесали хотел RUBI PLATINUM в Аланя , всяка информация би ми била полезна , някой да има впечатления от него ?

# 666
  • Варна
  • Мнения: 492
Розова маслинка, като обикаляте около Мармарис може да видите и този плаж, ако не сте били вече там. Не съм ходил , но изглежда много добре , дори има и легенда за него как се е образувал.

https://trip.dir.bg/patevoditel/turskiyat-plazh-po-koyto-mozhete … 20-km-ot-marmaris

Надявам се и аз да го видя някоя година. Иначе и ние преди няколко години бяхме два дена във Фетие и поситихме плажа на Олудениз. Не се престраших да се пусна с парапланер, но при следващаото ми ходене задължително ще се кача горе с лифта. Пътувахме с колата от Фетие до Сиде минахме през Калкан , Каш, Демре и през плажа Капуташ - който се води турския вариант на известния плаж на остров Закинтос с кораба на пясъка.  Наистина голяма красота , водата навсякъде е прозрачна , понеже брега е каменист. Но за целта си трябва кола.
 А твоите пътеписи за района са задължителни за всеки, който иска да го посети.

# 667
  • Мнения: 1 652
Розова маслинка, като обикаляте около Мармарис може да видите и този плаж, ако не сте били вече там. Не съм ходил , но изглежда много добре , дори има и легенда за него как се е образувал.

https://trip.dir.bg/patevoditel/turskiyat-plazh-po-koyto-mozhete … 20-km-ot-marmaris
Не сме били на Къзкуму, миналата година имахме идея да идем от Мармарис с еднодневна корабна екскурзия, но не знам защо избрахме Клеопатра, където имаше страшно много народ и не ни допадна.
Но понеже тази година смятам да изкараме 4-5 дни в едно село на 15 км от Орхание (където е този плаж), та вероятно ще отидем, ако всичко се реализира.
Благодаря за вниманието и хубави пътешествия!

# 668
  • Мнения: 1
Здравейте! Нови сме в темата и в пътуването в Турция! Изчетох препоръки за хотели и самоорганизация и се благодаря, че открих тази супер полезна тема.

Бих искала да помоля за препоръка за хотели в Турция подходящи за хора без деца. Може дори да е Adults only. Благодаря предварително!

# 669
  • Варна
  • Мнения: 596
Издирвам агенция, която предлага тръгване от Варна с автобус, но да е в началото на септември. Турс клуб, Емералд, Ориент 99 и т.н. предлагат тръгване от 23.09, а на мен.ми се иска в началото на септември да почиваме. Имам ли въобще шанс с тези условия или да търся друг вариант?

# 670
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 706
Издирвам агенция, която предлага тръгване от Варна с автобус, но да е в началото на септември. Турс клуб, Емералд, Ориент 99 и т.н. предлагат тръгване от 23.09, а на мен.ми се иска в началото на септември да почиваме. Имам ли въобще шанс с тези условия или да търся друг вариант?
Абакс са обявили програма от 2.09 всеки петък. По-малко хотели имат обаче.

# 671
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
Здравейте.След дълго лутане и проучване се спрях на два хотела.Моля за мнения ,за да ми помогнете да избера.
Хотелите са :
DIDIM BEACH ELEGANCE AQUA & TERMAL 5* (Дидим)
CLUB YALI RESORT HOTEL 5* (Йоздере)

# 672
  • Варна
  • Мнения: 596
Издирвам агенция, която предлага тръгване от Варна с автобус, но да е в началото на септември. Турс клуб, Емералд, Ориент 99 и т.н. предлагат тръгване от 23.09, а на мен.ми се иска в началото на септември да почиваме. Имам ли въобще шанс с тези условия или да търся друг вариант?
Абакс са обявили програма от 2.09 всеки петък. По-малко хотели имат обаче.
За съжаление го няма хотела, който сме избрали-Delphin Botanik Platinum. А за него някой да сподели отзиви, мнение, ще се радвам да споделите 🙂

# 673
  • Мнения: 5 591
Търся хотели в Анталия на ол инклузив.
Преди имаше отделна тема за хотели ол инклузив, но сега не я намирам.

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 15:15 от monii

# 674
  • Мнения: 3 001
Отдавна вече няма отделна тема за Анталия. Сега всичко е на куп - Анталия с всичките курорти, Кушадасъ, Мармарис, Фетие, Дидим, пътуване със собствен транспорт, маршрути, такси.... Голямо четене пада понякога.

Общи условия

Активация на акаунт