Мокро помещение или баня?

  • 1 991
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!
 Предстоят ни довършителни работи по апартамента, разполагаме с баня с тоалетна и отделно помещение за втора тоалетна.
Винаги съм си мечтала за отделно перално помещение /за пералня, сушилня, препарати/. В момента голямото ни чудене е дали да оставим помещението да си е единствено за втора тоалетна или да го превърнем в мокро помещение. Не е изобщо голямо и не могат да се комбинират и двете.
Само да спомена и това, че сме семейство с две деца.
Как е по-удачно да постъпим в случая? Ще се радвам да получа аргументирани мнения. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 11 943
При 4 човека втората тоалетна е необходимост, а не каприз.
От друга страна перално помещение е изключително удобство.
Ако направите втора тоалетна, къде ще можете да сложите пералнята и сушилнята?

# 2
  • Мнения: X
При 4 човека втората тоалетна е необходимост, а не каприз.
От друга страна перално помещение е изключително удобство.
Ако направите втора тоалетна, къде ще можете да сложите пералнята и сушилнята?

Единствено за пералня ще можем да предвидим място в кухнята, но изобщо не е предпочитан вариант за мен. Друг вариант ще е да са в гардероб в коридора. Което също е далече от идеята да си е отделно обособено място.

# 3
  • Мнения: 18 322
Не бих се лишила от втора тоалетна, но ако ще страдате заради липса на перално помещение - направете го според вашите разбирания.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 006
Не бих се лишила от мокро помещение, заради втора тоалетна. Ако беше за втора баня - да, но за тоалетна не. При 4 чоека по-голямата драма ще е кой да си мие зъбите и кой да се къпе (особено ако 1 или 2те са момичета), а не кой да пишка пръв.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Никога не сме имали втора тоалетна, нито в семейството, нито при баба и дядо, нито в университета и т.н. Винаги се е касаело за 4, а после и за 6 човека + всичките им посетители и никога не е имало драма с тоалетната.
От друга страна в момента пералня и сушилня са ми в коридора, който е достатъчно голям и не бих си причинила да ми се намират в кухнята, която е заедно с всекидневна. Всички останали апартаменти в нашата кооперация имат по-тесен коридор и по-тясна кухня, заради въпросното изящество на отделна /втора/ тоалетна, която не е в помещението на банята. Съответно наши съседи бяха изпаднали в драмата къде да си сложат миялната, защото в кухничката им, като е набутана пералнята и то... няма място. Сушилната им пък е свободно седяща и седи като странен паметник израстък във всекидневната. Нещо не го разбирам. Но собственика на това жилище беше категоричен "няма да се откажа от отделната тоалетна и да я съчетая в помещението на банята".

# 6
  • Мнения: 1 494
При нас беше точно така. Малко помещение, предвидено за втора тоалетна, а по дължината тоалетна, отстрани малка мивка. Направихме го така, че тоалетната е по ширината, казанчето е високо за да спести място. От другата страна ми е пералнята, с високи рафтове догре (от Икеа) , имам няколко коша за пране и перилни препарати. По средата на помещението има място и за малка мивка. На всяка цена исках пералнята в тоалетната, за да имам поне един голям шкаф в кухнята. А без втора тоалетна също няма как, петима човека сме в това жилище.
Измерих размерите: 93 см/163см.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 006
При нас беше точно така. Малко помещение, предвидено за втора тоалетна
Скрит текст:
, а по дължината тоалетна, отстрани малка мивка. Направихме го така, че тоалетната е по ширината, казанчето е високо за да спести място. От другата страна ми е пералнята, с високи рафтове догре (от Икеа) , имам няколко коша за пране и перилни препарати. По средата на помещението има място и за малка мивка. На всяка цена исках пералнята в тоалетната, за да имам поне един голям шкаф в кухнята. А без втора тоалетна също няма как, петима човека сме в това жилище.
Измерих размерите: 93 см/163см.
Maй не е баш точно така. Аз до колкото разбрах при автоката не може да се съчетае пераня и сушилня (дори една в/у друга), че и препарати, във втората тоалетна, защото няма място. Ако имаше не мисля, че щеше да пуска тема изобщо.

# 8
  • Мнения: X
При нас беше точно така. Малко помещение, предвидено за втора тоалетна, а по дължината тоалетна, отстрани малка мивка. Направихме го така, че тоалетната е по ширината, казанчето е високо за да спести място. От другата страна ми е пералнята, с високи рафтове догре (от Икеа) , имам няколко коша за пране и перилни препарати. По средата на помещението има място и за малка мивка. На всяка цена исках пералнята в тоалетната, за да имам поне един голям шкаф в кухнята. А без втора тоалетна също няма как, петима човека сме в това жилище.
Измерих размерите: 93 см/163см.

Супер звучи както сте ги комбинирали. Самата тоалетна е срещу пералнята ли?
При нас размерите на помещението са 1,20м на 1,50м. Мен ме притеснява, че ако се опитаме да вмъкнем и сушилня там, ще стане натрупано.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 943
Тези размери позволяват поставянето на сушилня върху пералнята И място за тоалетна.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 006
Тези размери позволяват поставянето на сушилня върху пералнята И място за тоалетна.
Точно, а аз си го представях доста по-малко. Тук даже и за препарати и кош за пране има място. А мивката може да малка правоъгърлна.

# 11
  • Мнения: 1 560
Тоалетна, тъкмо и като дойдат гости да я посещават нея, а не да ползват семейната.
Аз имах период като тийн, в който прекарвах в банята кажи-речи два часа.Тропаха ми всеки ден по няколко пъти. Пък с две деца - съвсем съм за.

# 12
  • Мнения: 5 563
Бяхме пред същата дилема скоро. Оставихме си го мокро помещение. За нас няма по-голямо удобство от това пералнята и сушилнята да са в отделно помещение, където е коша за пране, препарати и т.н.

# 13
  • Мнения: 1 494
При нас беше точно така. Малко помещение, предвидено за втора тоалетна, а по дължината тоалетна, отстрани малка мивка. Направихме го така, че тоалетната е по ширината, казанчето е високо за да спести място. От другата страна ми е пералнята, с високи рафтове догре (от Икеа) , имам няколко коша за пране и перилни препарати. По средата на помещението има място и за малка мивка. На всяка цена исках пералнята в тоалетната, за да имам поне един голям шкаф в кухнята. А без втора тоалетна също няма как, петима човека сме в това жилище.
Измерих размерите: 93 см/163см.

Супер звучи както сте ги комбинирали. Самата тоалетна е срещу пералнята ли?
При нас размерите на помещението са 1,20м на 1,50м. Мен ме притеснява, че ако се опитаме да вмъкнем и сушилня там, ще стане натрупано.

Успоредно се пада тоалетната на пералнята. Вратата е по средата, вляво е пералнята с рафтовете, насреща мивката (много малка и правоъгълна). И отдясно е тоалетната.
То реално си е претрупано, но всъщност не ми пречи, ами даже си ми е доста фунционално. От кошовете, директно в пералнята.

# 14
  • Мнения: 12 626
Винаги сме имали втора тоалетна с ММ и никога не бих се лишила от нея. Били сме и ние 4 души, сега сме двама, но ни идват гости и пак втората тоалетна е удобство.
Като дете бяхме с една тоалетна и затова мога да направя сравнение.

А къде да разположите пералнята и сушилнята, не мога да дам съвет, защото не знам разположението. При нас са в кухнята. При едни познати - една върху друга пералня и сушилня в банята.

Общи условия

Активация на акаунт