Нашите уютни спални - тема 9

  • 67 204
  • 781
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 289

ето това.
А гардероба вече поставен ли е?

# 286
  • Мнения: 2 895
Най-добре качете снимка за да получите адекватни съвети!

# 287
  • Мнения: 147
Най-добре качете снимка за да получите адекватни съвети!
Само тази имам в момента, но предполагам от нея може да се добие представа. Вижда се и горе-долу радиатора колко навътре се пада.

# 288
  • София
  • Мнения: 1 006
Вариант 1 - слагате релси на тавана тънички и събирате цялото перде пред прозореца и ако е отворено докрай само от лявата страна. И без това ако е пред гардероба ще пречи и на балконската врата.
                    2 - слагате пердетата на прозорците на балкона Simple Smile хем имате пердета хем не са в стаята.

# 289
  • Мнения: 3 282
Тънко перде плюс красиви и хармонизирани с останалия текстил римски щори - не стоят офисно /и аз получавам обрив само при мисълта за такъв вид на жилищно помещение/ и могат да бъдат наистина впечатляващи.
За щорите обаче е добре да дойдат на място хем за мерки, хем да видят дали ще се съберат с механизмите.

# 290
  • Мнения: 1 982
Римските щори са изключително неудобни за вдигане и спускане всеки път, ако не са монтирани на самата врата. Аз имах такива в предишното жилище, бяха монтирани на тавана и тези над вратите си стояха постоянно вдигнати. Но те бяха в кухня и хол, а това е спалня и вероятно ще трябва да се пускат постоянно. На терасите имах монтирани на дограмата и никак не изглеждха добре.
Доколкото знам, пред радиатор не трябва да има дебела завеса, защото спира топлината.
Иначе аз имам подобно перде у нас, но е само на 10см от стената, пада се пред вградения хладилник, даже опира в него и въобще не пречи на отварянето му.

# 291
  • Мнения: 10 384
Аз нямам пердета. Никакви. Реших го генерално преди няколко години. И килими нямам. И ми е идеално.
На терасата ако сложиш щори, вътре нищо ще е много по-просторно. С тия 5 ката пердета някво смушено става. По хотелите ако е така, винаги ги дърпам докрай.
Гардеробът е трябвало да е с плъзгащи, така ще се бият с терасната врата.

# 292
  • Мнения: 11 614
За мен, при положение че има бая изнесен напред перваз и радиатор, пердето трябва да е късо в частта над прозореца. Има тънки и  не прозрачни пердета. Дългото перде хем ще закрива радиатора, хем ще пречи. Така няма да се налага корнизът да бъде изнесен напред

# 293
  • Мнения: 147
За мен, при положение че има бая изнесен напред перваз и радиатор, пердето трябва да е късо в частта над прозореца. Има тънки и  не прозрачни пердета. Дългото перде хем ще закрива радиатора, хем ще пречи. Така няма да се налага корнизът да бъде изнесен напред
Даааа ако е едно тъничко някакво полупрозрачно, ок. Малко над радиатора и дълго над вратата и няма да ме бърка, но с идеята за по-голямо затъмняване… не го виждам с плътни завеси и различните височини, ще ми грознее пак като че ли. Не намирам и такива снимки в нета. Вариант за тънко цяло и над него плътно пак цяло, което през деня седи събрано само в другия край… също не ми е баш.
Иначе гардеробът не бих казала, че се бие с балконската врата.

# 294
  • Мнения: 5 686
mariangelova, къде правихте гардероба?

# 295
  • Мнения: 2 895
Всеки харесва различни неща и дава предложения спрямо собственият си вкус Simple Smile!
Влизате в Pinterest и разглеждате какво ви харесва





, аз бих сложила римски щори и тънко ефирно перде до земята, не харесвам къси пердета Simple Smile!

# 296
  • София
  • Мнения: 1 006
Аз не мога да разбера какво пречи дори да е едно цяло перде и да се дърпа в другия край на стаята, когато не е пуснато. Така няма да пречи нито на гардероба нито на вратата, а ще е пред тях само вечер.

# 297
  • Мнения: 10 384
Да се, ама в printerest изглеждат по един начин, като го наложиш на конкретната стая става ей такова никакво...

# 298
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 039
Освен щори няма друго решение, макар че издадената щора на вратата ще пречи на гардеробната врата. Снимките в пинтерест са за съвсем различно помещение, на първата гаредробът не е до карая и има място между него и стената за завесата, а на последната снимка пердето е на половин метър пред стъклото. Практичен вариянт ще е само тънко перде в хола и щори на балкона като искате да си затъмнявате.

# 299
  • Мнения: 131
Матрак Нани сирена фреш - в едната половина е с по-големи отвори в другата с по-малки. Това с отворите е условност. Просто десенът е такъв.
Коя страна трябва да е към главата?

Общи условия

Активация на акаунт